Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 12
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e mesuesi_1
  Antarsuar
  27-06-2009
  Vendndodhja
  ne shkolle
  Postime
  2,050

  Qent e Rams krcnojn njerzit n rrug

  Qent e Rams krcnojn njerzit n rrug


  Gazeta Standart
  Violeta Murati 13/08/2010 10:14:00


  Thon se qent ia njohin adrenalinn e friks njerzve; nj moment q i nxit t t kafshojn. N rrugt e Tirans n kt stin t nxeht vere, sidomos sa vjen muzgu, lukunia e qenve pushton rrugt. Jan n grupe, por dhe vetm, duke lvizur t lir mu n qendr t kryeqytetit. Dje, nj grup i till, n bulevardin kryesor kaloi rrugn sapo u ndez semafori i jeshil.

  Edhe qent, si njerzit, rrugn nga nj trotuar n tjetrin e kalojn me vrap nga frika se mos shtypen nga makinat. Po t shihen t krcnuar nga ndonj makin q i tremb me bori pr t hapur rrugn, tufa e qenve turret me vrap duke lehur n kor pas saj. Lela, nj vajz te t 20-at, gati sa nuk po binte n nj puset duke par mbrapsht se mos krcnohej nga qeni, duke i folur m z t urt e t but: Ku, ku, ku煔

  M ka kafshuar njher nj qen n mbrmje dhe prej asaj here i kam tmerr frik kur i shoh n rrug, - thot ajo. Ndrsa nj burr me biiklet, - q gati sa nuk ra nga dredhimet e shumta, pr tu shptuar nja dy qenve q kishin zn pjesn afr trotuarit, - tha se sht gjendur shum shpesh n kt situat, kur i jan vn nga pas nj grup qensh pr disa metra duke lehur. Edhe mund ta hanin - ishte trembur burri me emrin Hasan, q vinte nga Kuksi dhe prej 10 vitesh jeton n Tiran. Kjo situat atij nuk i kishte br vaki asnjher n shtpin e tij, n fshatin Shmri.

  Prvese jan qen, shum prej tyre t kallin datn se jan t gjakosur, t rn nga lkura me pulla t mdha t kuqe, q ngjajn si plag t thara. Kta qen jan t rrezikshm, thon mjekt, sepse mund t ken smundje dhe pr t trbuarit duhet t marrsh direkt spitalin. N Rrugn e Kavajs, n trotuarin n mes dy kalimeve t rrugve, nj grup qensh jan shtrir n mbrmje dhe duket sikur shijojn muzgun.

  Bashk me disa kalimtar t tjer edhe ne n grup, si qent, dredhojm plot frik se mos ndonjri nga qent ndien adrenalinn e friks son dhe na hidhet, me gjith shokt. Vjollca, q sht fare pran meje, te t 45-at, e shndosh, mban vrapin dhe gati bie n rrug: sht nj llahtari e madhe me kta qen rrugve, do Zoti mos na ndodh t na han, - thot ajo, duke par n bisht t syrit nga tufa e qenve q rrinin shtrir. Jan shum t neveritshm dhe gjithmon prjetoj nj ankth t madh kur shoh ndonj qen n rrug. M duket sikur kto dit jan shtuar shum, e bj dy her n dit kt rrug dhe grumbujt e qenve i shoh vazhdimisht t shtisin ktej, - thot Lirika, t ciln e shohim t ngjis pak me nxitim shkallt pr t hyr n Kishn Ortodokse n Rrugn e Kavajs.

  Po n kt rrug, para nj dyqani qoftesh, q lshon tymin bashk me aromn shpuese t tyre n gjith zonn, gjithmon sheh dy-tre qen n kmb. Ngjitur sht edhe nj dyqan mishi dhe aty ka po qen. Nuk sht faji i tyre, pse qent nuhasin ern e mishit dhe ndihen t uritur. Nuk e di se kush sht prgjegjsi i ktyre qenve, q ata t vriten t mos rrin rrugve e t na krcnojn jetn, - thot Genci, q shet zarzavate deri von n nj nga rrugt e Tirans.

  Oh, my God, is not normal, - prcjell fjalt nj angleze, q po viziton Tirann kto dit, me emrin Linda. Ajo lemeriset nga tufa e qenve n Rrugn e Elbasanit q vrapojn galop, t gjith bashk duke u derdhur n kacafytje pr nga Lana. Nuk ka shpjegim pr t pse gjith kta qen shtisin rrugve, duke u shprehur se ata duhet t vriten, se mund t han njerz. Megjithat, n Tiran, si duket, pritet t provohet nj shprehje pr gazetarin, se kur ha njeriu qenin sht lajm dhe jo e kundrta. N bashki pr kt askush nuk prgjigjet!
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Ndryshuar pr her t fundit nga mesuesi_1 : 20-08-2010 m 12:35
  "They will not control us, We will be victorious"

 2. #2
  Citim Postuar m par nga mesuesi_1 Lexo Postimin
  [SIZE="4"][B]Oh, my God, is not normal, - prcjell fjalt nj angleze, q po viziton Tirann kto dit, me emrin Linda. Ajo lemeriset nga tufa e qenve n Rrugn e Elbasanit q vrapojn galop, t gjith bashk duke u derdhur n kacafytje pr nga Lana.
  A nuk ha burgun ne Angli nese vret kafshe?

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e martini1984
  Antarsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601
  Citim Postuar m par nga Qyfyre Lexo Postimin
  A nuk ha burgun ne Angli nese vret kafshe?
  Bingo,ketu te hedhin ne gjyq per mosmirembajte kafshesh shtepiake.
  Se kane fajin qente me kater kembe jooooooooooooooooooooooooo.
  Ata zagaret me dy kembe poooooooooooooooooooooooooooo.
  Duan dhe ti vrasin qente,ngaqe na eshte trembur Hasani.
  lg

 4. #4
  I love god
  Antarsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,045
  Citim Postuar m par nga Qyfyre Lexo Postimin
  A nuk ha burgun ne Angli nese vret kafshe?
  i vret bashkia shoku.(euthanasia)

  nuk ka qen pa zot ne perendim.


  ne dikur i boshim zbor qenve ndersa kalamojt sot rrin para computerit.

 5. #5
  Citim Postuar m par nga drague Lexo Postimin
  i vret bashkia shoku.(euthanasia)

  nuk ka qen pa zot ne perendim.


  ne dikur i boshim zbor qenve ndersa kalamojt sot rrin para computerit.
  Si nuk ka qen pa zot ne perendim? Po kapen dhe futen neper qendra kafshesh e mundohen ti japin per adoptim. Thjesht po thosha qe kjo anglezja mos kerkoj gjera qe si bejn ne Angli. Po sa per te ne Tiran, s'do mend qe bashkia duhet ti kapi ti vrasi se shyqyr nuk jena bo akoma aq sensitiv.

  Sikur u be nje e nje kohe qe jepte lek bashkia per cdo qen qe vrisje. Apo s'ka me lek tani?

 6. #6
  1. Nqs gjithe problemet e tjera qe ka tirana jane zgjidhur dhe kesaj gazete i ka mbetur vetem qente per tu ankuar, hallall Edit.
  2. Pse keta qen etiketohen "qente e Edit". Ata mund te jene edhe qente e minibashkise perkatese, ose qente e mirembajtes, ose qente e Perfektit te Tiranes (ja harrova emrin), ose dhe qente e saliut.
  Artikulli eshte "biased" dhe nuk eshte profesiona. Thjesht pamflet i Pd. Pffff
  Moderator, e di vet ti...

 7. #7
  Prap problemi qendron. Pavarsisht se perdoret per politike apo jo.

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e leci
  Antarsuar
  14-01-2003
  Vendndodhja
  Goetheanum,Italy
  Postime
  1,742
  Mund te jene edhe qente e Saliut,qe kane zbrit nga Viidoli,dhe jane shume te eger e te trashe si qen.
  Quod timor cladis.
  Sed intuitum amet elit vitae est

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e mesuesi_1
  Antarsuar
  27-06-2009
  Vendndodhja
  ne shkolle
  Postime
  2,050
  Citim Postuar m par nga Qyfyre Lexo Postimin
  Prap problemi qendron. Pavarsisht se perdoret per politike apo jo.
  per ata qe nuk duan te shohin problemi nuk qendron aspak ....
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  "They will not control us, We will be victorious"

 10. #10
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-07-2007
  Vendndodhja
  Toronto
  Postime
  65
  Qe ne titull duket artikull idiot.Jane nje sere gazetarucesh qe mendojne se duke sfiduar emra te njohur do behen dhe ata te njohur.Pikaaaa.

 11. #11
  Mu shkrimi i Violetes me pelqeu;Perve emerit te pronarit,ka harruar te shkruaj dhe emerat e qeneve.

 12. Anetart m posht kan falenderuar SERAFIM DILO pr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 13. #12
  i/e regjistruar Maska e mesuesi_1
  Antarsuar
  27-06-2009
  Vendndodhja
  ne shkolle
  Postime
  2,050
  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Mu shkrimi i Violetes me pelqeu;Perve emerit te pronarit,ka harruar te shkruaj dhe emerat e qeneve.

  po pikerisht ne bashki me ket pune po merren keto kohet e fundit .... me qente ....
  "They will not control us, We will be victorious"

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •