Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 40
 1. #21
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,939

  Pr: Majlinda Kelmendi - Kampionia e bots n xhudo
  Ushtart rus duke nderuar Flamurin e Kosovs, pas fitores se Majlinds (Foto Video)


  GazetaExpress E enjte, 21 Prill 2016 18:53


  Fitorja e Majlinda Kelmendit n Kazan t Rusis, ka br q ky kundrshtar i Pavarsis s Kosovs t nderoj himnin dhe flamurin e shtetit m t ri t Evrops

  Derisa sht ngritur n piedestal, Kelmendi dhe publiku n arenn ku po mbahet kampionati evropian kan dgjuar intonimin e himnit t Republiks s Kosovs.


  Majlinda Kelmendi fitoi titullin e kampiones n Kampionatin Evropian n xhudo q u mbajt n Rusi
  LEXO EDHE Momenti kur Majlinda deklason xhudisten franceze (Video)

  Xhudistja e njohur kosovare ka mposhtur francezen Priscilla Gneto me ippon n finalen n kategorin deri 52 kilogram pr t fituar titullin e dyt n Evrop n karrier. /Express/

 2. #22
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,939

  Pr: Majlinda Kelmendi - Kampionia e bots n xhudo  Nora Gjakova fiton medaljen e bronzt n evropian (Video)  Nora Gjakoa ka fituar medaljen e bronzt n kampionatin evropian t xhudos.


  Nora ka arritur q t z vendin e tret n kategorin deri -57 kilogram pasi q n luftn pr vendin e tret mposhti britaniken, Smythe Davis.

  Nora fitoi me wazari

  Paraprakisht, xhudistja kosovare u eliminua n gjysmfinale nga bullgarja Ivelina Ilieva.

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,939

  Pr: Majlinda Kelmendi - Kampionia e bots n xhudo
  Presidenti priti heronjt


  Presidenti i Kosovs, Hashim Thai ka pritur n kabinetin e tij kampionn evropiane Majlinda Kelmendin, s bashku me Nora Gjakovn, dhe trajnerin Driton Kuka.
  I pranishm n kt takim ishte edhe kryetari i xhudos s Kosovs, Agron Kuka.

  Lajmin e ka konfirmuar vet Kuka, n profilin e tij zyrtar n rrjetin social Facebook.


 4. #24
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,939

  Pr: Majlinda Kelmendi - Kampionia e bots n xhudo

  Thai: Majlinda e flakroi n ari Flamurin e Kosovs para miliona shikuesve


  GazetaExpress E diel, 07 Gusht 2016 22:28


  Me plot emocione e ka prjetuar presidenti i Kosovs, Hashim Thai, fitimin e medaljes s art olimpike n xhudo nga Majlinda Kelmendi n Rio.

  "Krenar dhe prplot emocion me suksesin e Majlinds. Flamurin e Kosovs, para miliona shikuesve aneknd bots e flakroi n ari", ka shkruar presidenti Thai n faqen e tij zyrtare n Facebook, transmeton Gazeta Express.

  "Si askush tjetr, Majlinda personifikon historin e re t sportit dhe suksesit ndrkombtar t Kosovs. Ne erdhm si fitues n Rio dhe po kthehemi srish fitues n Kosov. Me kt fitore, Majlinda shnoi ipon pr politikn e jashtme t Kosovs. Urime t gjithve!", thuhet n shkrimin e Thait n rrjetin social. /Express/
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 5. #25
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,741
  Postimet n Bllog
  3

  Majlinda Kelmendi, merr medaljen e par t Art n Olimpiad n xhudo

  Majlinda Kelmendi Kampione,merr medaljen e par t Art n Olimpiad

  Emri: majlinda-kelmendi-4-1.jpg

Shikime: 266

Madhsia: 32.4 KB

  Kosova hyn n histori. Majlinda Kelmendi ka marr medaljen e art n Olimpiadn e Rios, duke i dhn edhe Kosovs t parn medalje t art n pjesmarrjen e par n nj gar kaq t madhe.

  Xhudisjta kosovare ka arritur t fitoj t Artn n Rio, duke mundur n finale italianen Odette Giuffrida , n kategorin deri n 52 kilogram.

  Medalja e art e Lojrave Olimpike, ishte e vetmja medalje q i mungonte krenaris s Kosovs, por q e arrin at duke br historin n debutimin e par t Kosovs n Lojra Olimpike, shkruan Lajmi.net.

  Majlinda rrugtimin drejt medaljes e nisi duke e kaluar raundin e par pa luft, ndrsa n luftn e par mundi zviceranen Tschopp, pas vetm 20 sekondave.

  N erekfinale, Majlinda mundi Legentil, nga e cila ishte mposhtur n Lojrat Olimpike t Londrs n vitin 2012.

  Kalimin n finale, xhudistja kosovare e arriti duke mposhtur garuesen e paprshtatshme japoneze, Misato Nakamura.

  Kujtojm se Majlinda ishte pjes e Lojrave Olimpike t Londrs s vitit 2012, dhe n pamundsi pr t prfaqsuar Kosovn, ajo ishte pjes e ekipit olimpik t Shqipris.

  Emri: maj.jpg

Shikime: 238

Madhsia: 28.4 KB

  Emri: kelmendi-hero.jpg

Shikime: 244

Madhsia: 20.9 KB

  Koha Jone

 6. #26
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,741
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Majlinda Kelmendi, merr medaljen e par t Art n Olimpiad n xhudo

  Majlinda Kelmendi: Refuzova miliona pr Kosovn, medalja pr kombin

  Emri: 13988644_10210174998040961_915088681_n.jpg

Shikime: 262

Madhsia: 34.2 KB

  Majlinda Kelmendi ka treguar krenarin e saj pr kt fitore t jashtzakonshme q arriti n Rio 2016, duke ua kushtuar at t gjith shqiptarve anemban.

  “Jam krenare q kam arritur t tregoj q t rinjt kosovar mund t arrijn suksese t mdha n sport. Faleminderit krejt shqiptarve pr prkrahjen. Jam e sigurt q t gjith e kan shikuar garn dhe besoj se jan m t lumtur se un. Urime krejtve, urime pr medaljen q e kemi fitu bashk”, ishte mesazhi i Kelmendit pr KTV menjher pas duelit. “Kam pasur dshir q t prfaqsoj Kosovn dhe jam shum e lumtur sepse e kam ndrruar kt moment. Kam refuzuar miliona nga shtete t tjera. Nuk ka para n bot q mund t m bjn t ndihem si sot”, ishin fjalt e saj pr “Koha Ditore” menjher pas gars.

  Ndrkaq, pr mediat e huaja, Kelmendi ka treguar emeocionet dhe kuptimin q ka pr t kjo medalje e par. “Jam shum e lumtur. T jem e sinqert erdha ktu me synimin pr medaljen e art, por kjo sht nj situat e pabesueshme. Jam shum e lumtur pr veten, pr trajnerin, pr kombin tim. Kjo sht hera e par q Kosova merr pjes n Olimpiad dhe si pr her t par, t fitosh medaljen e art sht dika e madhe. Kjo ka shum vler. Njerzit, sidomos fmijt n Kosov, m shohin si hero. Un sapo u provova se edhe pas lufts, edhe pasi i mbijetuam nj lufte, nse ata e dshirojn dika, mund ta arrijn. Nse ata duan t bhen kampion olimpik, mund t bhen, edhe pse vijn nga nj vend i vogl. Nga nj vend i varfr”, deklaroi Kelmendi.

  Asaj ia dorzoi medaljen e art vet presidenti i Komitetit Olimpik Ndrkombtar, Tomas Bah, i cili ua kishte premtuar nj gj t till autoriteteve sportive kosovare nse Majlinda do t merrte medaljen e art. N momentin e ceremonis, prkrah tij ishte edhe Marius Vizer, presidenti i Federats Ndrkombtare t Xhudos, organizata e par sportive ndrkombtare e cila njohu zyrtarisht Kosovn.

  Syri

 7. #27
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,939

  Pr: Majlinda Kelmendi - Kampionia e bots n xhudo
  Nj komentues serb uron Majlinda Kelmendin

  Ministri i Rinis dhe Sportit n Serbi, Vanja Udoviciq, kishte deklaruar se garuesit serb do t lshojn podiumin n Lojrat Olimpike Rio 2016, n qoft se n t qndrojn edhe konkurrentt e shtetit t vetshpallur, Kosovs.

  Suksesi i Majlinda Kelmendit nuk mbeti pa u komentuar edhe nga mediat serbe, ku kishte qndrime t ndryshme. Komentuesi Aleks Coriq, publikisht ka dal n prkrahje t Majlinds.

  Un si serb, mendoj se njerzit jan sjell keq me t, por un do them, urime! Pr t qen real m duhet ta pranoj se nuk kam par t gjitha takimet, por kjo sht dika e madhe pr popullin n Kosov dhe jam i lumtur q ata prjetuan fitore kaq shpejt. Po ashtu shpresoj q ata t ken nj t ardhme t ndritur, jo vetn n sport, por n t gjitha sferat. Shpresa jon e vetme sht nj e ardhme m e mir. Ju lutem injorojeni mesazhet e t tjerve, jo t gjith serbt mendojn njjt kur bhet fjal pr Kosovn. Pai fat n lojrat tjera, ka shkruar Coriq n postimin e Rio 2016 n Facebook transmeton Telegrafi.com.

  Ministri i Rinis dhe Sportit n Serbi, Vanja Udoviciq, kishte deklaruar se garuesit serb do t lshojn podiumin n Lojrat Olimpike Rio 2016, n qoft se n t qndrojn edhe konkurrentt e shtetit t vetshpallur, Kosovs.
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 8. #28
  not exist Maska e skender76
  Antarsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,764

  Pr: Majlinda Kelmendi - Kampionia e bots n xhudo

  Oj ti Majlind,

  Merr naj lek, e shif nese t'bajn naj ofert ne noj shtet tjeter, e shkelja...

  Lenjua prrallat me flamur politikajve..., se ty shpejt do t'lan takati, e do ngordhesh per cop t'bukes...
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 9. #29
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,939

  Pr: Majlinda Kelmendi - Kampionia e bots n xhudo

  Citim Postuar m par nga skender76 Lexo Postimin
  Oj ti Majlind,

  Merr naj lek, e shif nese t'bajn naj ofert ne noj shtet tjeter, e shkelja...

  Lenjua prrallat me flamur politikajve..., se ty shpejt do t'lan takati, e do ngordhesh per cop t'bukes...
  ne vend te urimit ti tregon prralla
  edhe gazetari serb e ka urue majlinden ndersa ketu ne ket forum shqiptar asnji urim deri me tash nuk ka ardh
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 10. #30
  not exist Maska e skender76
  Antarsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,764

  Pr: Majlinda Kelmendi - Kampionia e bots n xhudo

  Llapi,

  Urimi im esht qe t'hape syte!!
  Ta doje atdhene aq" sa duhet...

  Ato qe tregojne prralla me flamur, te vrasin diten e te qajne naten....

  Apo i harrove luftetaret e vertete te UK-se qe jane reugeve sot?


  Un e di qe ti m'kupton.
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 11. #31
  Pasioni pr shkencn Maska e King_Arthur
  Antarsuar
  27-04-2006
  Vendndodhja
  Detroit U.S.A por me zemer dhe shpirt ne elbasanin tim.
  Postime
  2,410

  Pr: Majlinda Kelmendi - Kampionia e bots n xhudo

  Urime , ishte nje reklame e madhe per shtetin e ri te Kosoves , Majlinda pushtoj mediat boterore duke i kushtuar shkrime medaljes se arte por me shume vleres qe Kosova merr medaljen e pare te arte si shtet ne lojrat olimpike . dhe te gjithe ata shtete qe se kane njohur duhet ta bejne sa me shpejt .
  Gjergj Kastrioti org

 12. #32
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,782

  Pr: Majlinda Kelmendi - Kampionia e bots n xhudo

  Sukses historik pr Kosovn n Paris

  Suksesi i Majlinda Kelmendit dhe Distria Krasniqit n Grand Slamin e Parisit, sht historik pr vet xhudistet dhe Kosovn.
  Trajneri i tyre Driton Kuka, duke llogaritur gjith rezultatet e arritura sot, ka thn se ky sht suksesi m i madh q ka arritur ekipi i tij n garat e ktij niveli.

  “Prshendetje nga komplet Ekipi yn!

  Performanca e sotme ishte m e mira ndonjher 2 medalje nj vend i 5 i Nors dhe dy fitore e nj humbje t Akilit,rezultati m i mir deri tash n gara t ktij niveli!

  Brezin pr 6 Dan dhurat nga Agroni!

  Grand Slam Paris 2017”, ka shkruar Kuka.

  Autori: Lajmi.net Sport, Sporti Vendor, 11 February 2017
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 13. #33
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,782

  Majlinda Kelmendi, me stilin e saj, e hodhi n dysheme rusen Alesya Kuznetsova

  Majlinda e mbrojti titullin e Evrops. Ajo tregoi form t jashtzakonshme dhe me plot merit stoliset me titullin e kampionit n Varshav t Polonis. Rusja psoi debakl pr tre minuta e 11 sekonda nga krenaria e Kosovs. Majlinda me ippon ngadhnjeu, duke i dhn nj flakaresh t fort ruses.Majlinda Kelmendi kualifikohet n finalen e madhe, pasi pr 3 minuta e 39 sekonda e mposhti portugezen Joana Ramos, Majlinda triumfoi me ippon, tani do t ndeshet me rusen Alesya Kuznetsova.
  Alesya Kuznetsova Majlinda Kelmendi ashtu si i ka hije luftoj edhe ndaj zviceranes, Evelyne Tschopp. Pas 25 sekondave kaloi n eprsi por paksa u duk se u lndua, por fatmirsisht gjithka ishte n rregull. Zvicerania u prpoq me t gjitha forcat e saj q t befasoj krenarin ton, por pa sukses. Majlinda dominoi luftn dhe 16 sekonda para kohe prfundoi ajo,. Majlinda u kualifikua n gjysmfinalen e Evropianit.Ajo do t takohet me portugezen Joana Ramos.

  Majlinda Kelmendi triumfoi n prballjen me Chelsie Giles nga Britania e Madhe. Kampionia olimpiike ka qen m e mir n do aspekt, duke e mposhtur bindshm rivalen. Britanikja nuk kishte forc t'i bj ball kampiones olimpike dhe krenaris s Kosovs, e cila udhhoqi luftn me mjeshtri dhe nuk i dha rast n asnj moment Giles t jet e rrezishme. Driton Kuka, przgjedhs i kombtares s Kosovs, gjithsesi se sht i lumtur pr fitoren e saj dhe besojn e shpresojn n medaljen e art n Kampionatin Evropian. Majlinda n raundin tjetr do t prballet me xhudisten nga Zvicra, Evelyne Tschopp.

  Kampioni olimpike dhe kampionia n fuqi e Evrops, krenaria e Kosovs Majlinda Kelmendi. Do t ballafaqohet me britaniken Chelsie Giles. Britanikja ka qen m e mir se polakja Karolina Pienkowska dhe sht kualifikuar n rrethin e dyt. Majlinda sht favorite ndaj britanikes.

  Gjithka sht e gatshme, xhudistet Majlinda Kelmendi (52 kg), Distria Krasniqi (52 kg), Nora Gjakova (57 kg), Loriana Kuka (70 kg) e Fjolla Kelmendi (48 kg), t gatshme pr betejat q fillojn sot n Varshav.

  Bota SOT


  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 20-04-2017 m 13:56

 14. #34
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,782

  Pr: Majlinda Kelmendi - Kampionia e bots n xhudo

  Majlinda Kelmendi kthehet me fitore, e mund xhudistn ruse
  Majlinda Kelmendi sht rikthyer n mnyrn m t mir n sportin e xhudos pas mungess prej 14 muajve, duke e mundur xhudisten ruse Yulia Kazarine n Grand Slamin e Abu Dhabit.

  Kampionia Olimpike mngjesin e sotm i ka dhn fund pritjes s gjat pr tiu rikthyer ktij sporti, pas pauzs prej 14 muajve shkaku i lndimit.

  Kelmendi e mposhti Kazarinn n rundin e par t Grand Slamit t xhudos n kategorin -57 kilogram, q po zhvillohet kt fundjav n Emiratet e Bashkuara Arabe.

  N Abu Dhabi, Majlinda kishte fituar medaljen e art n vitet 2011, 2012 dhe 2014, ndrsa n 2015 fitoi t bronztn.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 15. #35
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,782

  Pr: Majlinda Kelmendi - Kampionia e bots n xhudo

  Majlinda Kelmendi e mposht edhe polaken Pienkow

  Xhudistja nga Kosova Majlinda Kelmendi ka arritur q n rrethin e dyt t mposht xhuisten nga Polonia, Karolina Pienkow, me ippon n kategorin deri n 52 kilogram.

  Kjo ishte fitorja e dyt pr Majlindn n kt turne, ku n xhiron e par eliminoi rusen Yulia Kazarina.

 16. #36
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,782

  Pr: Majlinda Kelmendi - Kampionia e bots n xhudo

  Kampionia Olimpike, Majlinda Kelmendi, kampionia e Evrops, Nora Gjakova dhe nn-kampionia e Evrops, Distria Krasniqi, jan kualifikuar n gjysmfinale.
  Majlinda Kelmendi, Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi arrijn n gjysmfinale t Grand Prix ‘Tashkent 2018’
  09/11/2018
  Majlinda tregoi mjeshtrin e saj. Trimresha jon dominoi n finale n prballje me zviceranen Evelyne Tschopp dhe e fitoi t artn. Majlinda dshmoi klasin e saj, pas t argjendts n Grand Slam n Abu Dhabi, tani rrmbeu t artn. Majlinda triumfon me ippon apo nj sekond e 52 sekonda para kohe.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 09-11-2018 m 09:35

 17. #37
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,782

  Pr: Majlinda Kelmendi - Kampionia e bots n xhudo

  Kampionia olimpike, xhudistja e kombtares s Kosovs, Majlinda Kelmendi, – kampione olimpike, kjo sht medalja e par e art pas nj periudhe t gjat, koh n t ciln sht prballur me nj lndim.

  Ajo arriti t rrmbej medaljen e art n garn e sotme, duke e mposhtur n finale izraeliten Gili Cohen,

  N finale iu deshn vetm 35 sekonda pr ta prmbyllur takimin pasi e mposhti Cohenin me ippon, shkruajn mediat kosovare , prcjell albinfo.ch

  Kelmendi me ippon kishte fituar edhe tri ndeshjet e para n Tel Aviv.

 18. #38
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,782

  Pr: Majlinda Kelmendi - Kampionia e bots n xhudo

  Xhudistja Majlinda Kelmendi fiton medaljen e art n kategorin -52 kg n garn e fort Grand Slam. Ajo fitoi me ippon kundr garueses nga Mongolia Sosorbaram Lkhagvasuren. Nj fitore e shpejt, me ippon apo dy minuta e 10 sekonda pa prfunduar koha e rregullt. Medalja e art e Majlinds n Grand Prix e Dyseldorfit edhe nj her e dshmoj se kampionia jon sigurt po kthehet n majat botrore n kategorin e saj. Kjo medalje ja sjell Majlinds 1000 pik Olimpike dhe e forcon pozitn e saj n luft pr norm Olimpike. Duhet t theksoj se gjat rrugs deri te medalja e art Majlinda mposhti 3 medaliste olimpike njra pr t reja, thot pr gazetn kombtare Bota sot, Agron Kuka, kryetar i Federats s Xhudos s Kosovs.

 19. #39
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,782

  Pr: Majlinda Kelmendi - Kampionia e bots n xhudo

  Majlinda e jashtzakonshme, kalon n gjysmfinale, n Abu Dabi

  Tri fitore rresht dhe t triat me Ippon t Majlinda Kelmendit, e cila sht n rrug t mir pr t fituar medalje n Grand Slemin e xhudos, q po mbahet n Abu Dhabi t Emirateve t Bashkuara Arabe.

  Kampionja olimpike ndodhet n gjysmfinale t kategoris -52 kg, ku do t takohet me Chelsie Gillesin (Britani e Madhe).

  Majlinda mposhti garueset Fofana (Bregu i Fildisht), Kazyulina (Kazakistan), Park (Kore e Jugut).

  Nora Gjakova shnoi nj fitore dhe u ndal n rrethin e tret nga Hyo Soni (Kore e Veriut).
  vidio liku
  https://www.periskopi.com/momenti-ku...ton-ne-finale/
  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 24-10-2019 m 15:02

 20. #40
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  16-10-2019
  Vendndodhja
  Kosov
  Postime
  13

  Pr: Majlinda Kelmendi - Kampionia e bots n xhudo

  hhallall bre bal hallall

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •