Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 5
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    14-06-2010
    Postime
    39

    Më është fshirë informacioni i USB

    kam nje usb 4gb dhe kisha disa programe.kur e futa sot ne pc ajo ishte bosh. por te used space me del 900mb aq sa zinin programet me perpara.edhe kur i skanoj me antivirus i permend keto programe nje nga nje.as me menyren hiden files and folders nuk gjenden.

  2. #2
    Lidh USB-ne me kompjuterin

    Shko tek "Start" dhe kliko djathtas tek ikona e "My Computer" dhe selekto "Manage"

    Ne dritaren e re kliko "Disk Management"

    Cdo hard drajver ne kompjuter duhet te kete nje germe te caktuar,
    psh laptopi im ka:
    Acer Drive C:
    Partition D:
    MIRROR G: [kjo eshte USB-ja qe kam ne perdorim]

    Nese USB-ja jote nuk ka nje germe te caktuar mund te japi problemin qe ke momentalisht

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e OO7
    Anëtarësuar
    07-12-2004
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    3,823
    Citim Postuar më parë nga silvi boy Lexo Postimin
    kam nje usb 4gb dhe kisha disa programe.kur e futa sot ne pc ajo ishte bosh. por te used space me del 900mb aq sa zinin programet me perpara.edhe kur i skanoj me antivirus i permend keto programe nje nga nje.as me menyren hiden files and folders nuk gjenden.
    Eshte ceshtje virusi por zgjidhje ka. Meri folderat me radhe qe ka usb brenda psh: G:\folder ( G = germa qe ka hard driveri, dhe folder= emri i folderit) dhe shtyp enter (kte beje siper te "address"), aty do te hapen gjith gjerat qe ka ai folder brenda, meri dhe ruaji ne desktop. Kshu beji te gjitha folderat qe ke aty brenda dhe pastaj formatohe USB .
    Ndryshuar për herë të fundit nga OO7 : 02-08-2010 më 08:51

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e avatar
    Anëtarësuar
    24-04-2010
    Postime
    34
    Citim Postuar më parë nga silvi boy Lexo Postimin
    kam nje usb 4gb dhe kisha disa programe.kur e futa sot ne pc ajo ishte bosh. por te used space me del 900mb aq sa zinin programet me perpara.edhe kur i skanoj me antivirus i permend keto programe nje nga nje.as me menyren hiden files and folders nuk gjenden.
    Nese te dhenat (te cilat per momentin jane te pa-dukshme per ty) te nevojiten, atehere bere nje search online dhe gjej software me te cilin do mund ti kthesh te dhenat dhe te kesh qasje ne to. Nese nuk te nevojiten te dhenat ne kete USB atehere ri-formatizoje dhe perseri do kesh 4GB (me sakte 3.75 GB).

  5. #5
    Jepi thesht search te ai flash per *.* dhe tek opsionet e avancuara sigurohu qe te jete aktivizuar edhe "search hidden files" do te dalin te gjith filet por jo sipas organizmit qe i ke bere ne dosje, nqs ke winrar edhe me ate mund ti hapesh filet , mund te gjehs edhe ndonje aplikacion tjeter qe zevendeson funskionet e windows explorer qe ka vet windows.

    Ke dhe komanden :

    attrib y: -r -h -s /S /D (ku ne vend te y vihet shkronja qe perfaqson njesin flash)
    Kjo e fundite eshte me e shkrutra por duhet qe ta hapesh DOS ne menyre te tille qe komanda te funskionoj nqs ndonji ka njohuri mbi kte komande eshte i lutur te me sqaroj pse kur un hap dos dhe jap komanden e koduar siper thote path not found.
    Un kam directory opus qe eshte si explorer dhe aty ka nje opsion qe thote dos promt here dhe e hap dosin me path atje ku eshte ekzekutuar komanda qe thash (opsioni i opust) dhe ne kte rast funksionon.
    Keyboard not found .... press any key to continue!

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •