Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 34

Tema: Kng greke

 1. #1
  Puck Love Maska e Black_Mamba
  Antarsuar
  01-11-2006
  Vendndodhja
  Tetov
  Mosha
  35
  Postime
  2,501

  Kng greke

  Me vjen teper inat kur shoh dhe degjoj se ne Ekranet tona sidomos ne programet ne gjuhen shqipe degjojsh apo shohish kenge nga gjuhet e gjak piresve kundershtareve te shqiptareve me shekuj shmb Greqisht,kete gje une spo e kuptoj kush jemi na qe te mbahemi me kenget e tyre apo kush jan ata qe ne tua leshojm kenget atyre majmunave a pak kemi kenge ne gjuhen shqipe ok edhe pse leshon edhe anglisht nuk jam kunder por greqisht kjo eshte ofendim per tere shqiptaret.

  Une ne kete hasa sot dmth me sakt 22.07.2010 ora 17:50,po ndoshta edhe here tjera My Music e bene kete po kjo eshte hera e pare qe degjoj une dhe sme pelqeu hiq aspak kjo.


  Ndoshta dikush mund tme gjykoje pse e hapa kete teme,por sa me shum qe te rrim heshtur aq me shum do te leshojn keta ne gjuhen e atyre greko maskarave qe i urrej pa mas,ndoshta ndonje dite do te fillojn edhe ne gjuhen sllave te leshojn turp per ta.


  Haroni shpejt te kaluaren ooooooj shqipe,me duket ndonjeher shqiperia e pergjysmuar e atyre kufijeve artificial qe i ka eshte bere greke me falni ashtu ndonjeher e shoh me syrin kritik.TURPPPPPPPPP
  SIKUR EDHE 1 MILION SHQIPTAR DO VRITEN NGA SLLAVET JU PERSERI DO THONI MIRE JEMI!!TURP

 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  07-06-2009
  Vendndodhja
  prishtine
  Mosha
  58
  Postime
  4
  e mbeshtes mendimin tuaj plotesisht sepse ngapak vet e kemi si deshire do thoja qe ta asimilojm vetevehten,suksese

 3. #3
  fajtor jemi ne , se folklorin ton e poshtersojmi e te grekve e qmojmi ...kjo eshte pa logjika e jon se grekt jan teper nacionalista ndaj neve , e ne sjemi nacionalista ndaj tyre hiq.

 4. #4
  Τρελάρα Maska e Ksanthi
  Antarsuar
  22-12-2007
  Vendndodhja
  Στ'αστέρια
  Postime
  2,763
  Ke vajtur ndonjehere ne Omonia ( ne Athine ) , ne Pire ne tregun me te madh te greqise kercasin kenget shqipe vendce .Mos u merrni me budalleqe .Nuk mund te detyrosh dike dhe jo me teper nje pjese te majme te popullsise se cfare muzike do degjoje .KJO ESHTE INJORANCE.

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e cool_shqype
  Antarsuar
  30-05-2007
  Vendndodhja
  jetoj me lemoshat e nanes natyre
  Postime
  1,024
  Citim Postuar m par nga Ksanthi Lexo Postimin
  Ke vajtur ndonjehere ne Omonia ( ne Athine ) , ne Pire ne tregun me te madh te greqise kercasin kenget shqipe vendce .Mos u merrni me budalleqe .Nuk mund te detyrosh dike dhe jo me teper nje pjese te majme te popullsise se cfare muzike do degjoje .KJO ESHTE INJORANCE.
  po sigurisht qe ne tregun e Pireut dhe te Monastirakit mund te degjohet edhe ndonje kendge ne shqip POR ESHTE THJESHTE PER QELLIM SHITJEJE te kasatave ose cd-ve pirateske...............Pre ju shum mire e dini qellimin e vertete te venies ne TREGUN EVGJIT TE PIREUT TE DISA "MELODIVE NE SHQIP" POR IDEJA E NISMETARIT TE TEMES ESHTE TJETER......
  A KE DEGJUAR NE NDONJE STACION TV OSE RADIOJE TE ATHINES OSE GJETKE TE NDONJE KENGE SHQIP TE SHQIPERISE?????? PERSONALISHT NE ERT me 96(kanal shteteror i GR) pata pare nje ansambel folklorik te Evias dhe 1 kenge ishte ne Shqip (arvanitshe) dhe nje here ne 98 ne radio SKY u afirmua nje cd me kenge arvanitase "TRIANDAFILA TOU VRAHU" trendafilat e shkembit DHE I ZHDUKEN E KURRE KURRE ME SKA PATUR GABIME TE TILLA NE MEDIA....
  PATJETER QE NE DEMOKRACI C'DONJERI MUND TE DEGJOJE C'TI DOJE E BARDHA ZEMER, PO TE HARROSH E ME KEQ, ME VETEDIJE TE TRNSFORMOHESH DHE SHPERFYTYROHESH SI NGA ANA E VETEDIJES DHE PERKATESISE ETNIKE ASHTU EDHE NGA ANA E EDUKIMIT MORALO SHPIRTEROR, AJO QUHET KAFSHERI THE INJORANCE BARBARE.
  KUR TI NUK DO DHE RESPEKTON VETEN TENDE SI DO TE DOJE THE RESPEKTOJE TJETRI......ATA NA IMPONIJNE KULTUREN E TYRE KETU E 1000 VJET DHE DISA MAJMUNE KANE QENE DHE DO TE JENE PRE E TYRE (I SHEH KUDO) DUKE HARRUAR KULTUREN TONE ATO KENGE E VALLE TE GURRES SONE QE JANE AQ TE VACANTA DHE NA JAPIN NJE VLERE QENESORE KULTURORE, INDIVIDUALITET ARTISTIK, THELLESI DHE VOLUM HISTORIK QE NUK MUND TE KRAHASOHET ME TE GREKEVE OSE KUJDO TJETER
  each second is eternity as eternity is now,
  and now, now is forever

 6. #6
  fossa dei leoni Maska e prenceedi
  Antarsuar
  07-11-2008
  Postime
  2,120
  Citim Postuar m par nga cool_shqype Lexo Postimin
  A KE DEGJUAR NE NDONJE STACION TV OSE RADIOJE TE ATHINES OSE GJETKE TE NDONJE KENGE SHQIP TE SHQIPERISE?????? PERSONALISHT NE ERT me 96(kanal shteteror i GR) pata pare nje ansambel folklorik te Evias dhe 1 kenge ishte ne Shqip (arvanitshe) dhe nje here ne 98 ne radio SKY u afirmua nje cd me kenge arvanitase "TRIANDAFILA TOU VRAHU" trendafilat e shkembit DHE I ZHDUKEN E KURRE KURRE ME SKA PATUR GABIME TE TILLA NE MEDIA....
  PATJETER QE NE DEMOKRACI C'DONJERI MUND TE DEGJOJE C'TI DOJE E BARDHA ZEMER, PO TE HARROSH E ME KEQ, ME VETEDIJE TE TRNSFORMOHESH DHE SHPERFYTYROHESH SI NGA ANA E VETEDIJES DHE PERKATESISE ETNIKE ASHTU EDHE NGA ANA E EDUKIMIT MORALO SHPIRTEROR, AJO QUHET KAFSHERI THE INJORANCE BARBARE.
  Dhane edhe vjet nje kenge te Shpat Kasapit i ftuar tek ANT1.......
  Por mbi te gjitha qendron ky problem qe ngrihet ketu.
  Duhet tu pergjigjemi me te njejten monedhe grekerve.Nuk ka pse te tregohemi te qyteteruar ndaj tyre.

 7. #7
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,656
  Une thashe se keni vene kenge greke ju. Ju po beni "propagande" kundra kengeve greke.

  Pastaj ato qe e degjojne, jetojne ne Greqi. Aty jetojne, ate muzike do degjojne. Ca ka ketu, per tu acaruar ju "atdhetaret"? Njerezit jane te lire te degjojne cfaredo lloj muzike qe u a kap veshi.
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Antarsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,676
  Nuk kemi nevoje te degjojme kenge Greke, turke, arabe, sllave se boll eshte kopjuar muzika e tyre nga pseudokengetaret tane. Keta te vrasin me shume veshin.
  Feelings change - memories don't.

 9. #9
  Perjashtuar
  Antarsuar
  12-05-2009
  Vendndodhja
  Iliri
  Postime
  2,914
  Xhaxhi thoshte ai qe degjo muziken ,i tako ati ymeti.Dervish shaqa,dava gjergji, me shpetuan ...kurre sperdor bojra flokesh ..ah harrova edhe kengen e Miliq Kerrstes shpesh e kom ndegju,dikur.

 10. #10
  Τρελάρα Maska e Ksanthi
  Antarsuar
  22-12-2007
  Vendndodhja
  Στ'αστέρια
  Postime
  2,763
  Citim Postuar m par nga cool_shqype Lexo Postimin
  po sigurisht qe ne tregun e Pireut dhe te Monastirakit mund te degjohet edhe ndonje kendge ne shqip POR ESHTE THJESHTE PER QELLIM SHITJEJE te kasatave ose cd-ve pirateske...............Pre ju shum mire e dini qellimin e vertete te venies ne TREGUN EVGJIT TE PIREUT TE DISA "MELODIVE NE SHQIP" POR IDEJA E NISMETARIT TE TEMES ESHTE TJETER......
  A KE DEGJUAR NE NDONJE STACION TV OSE RADIOJE TE ATHINES OSE GJETKE TE NDONJE KENGE SHQIP TE SHQIPERISE?????? PERSONALISHT NE ERT me 96(kanal shteteror i GR) pata pare nje ansambel folklorik te Evias dhe 1 kenge ishte ne Shqip (arvanitshe) dhe nje here ne 98 ne radio SKY u afirmua nje cd me kenge arvanitase "TRIANDAFILA TOU VRAHU" trendafilat e shkembit DHE I ZHDUKEN E KURRE KURRE ME SKA PATUR GABIME TE TILLA NE MEDIA....
  PATJETER QE NE DEMOKRACI C'DONJERI MUND TE DEGJOJE C'TI DOJE E BARDHA ZEMER, PO TE HARROSH E ME KEQ, ME VETEDIJE TE TRNSFORMOHESH DHE SHPERFYTYROHESH SI NGA ANA E VETEDIJES DHE PERKATESISE ETNIKE ASHTU EDHE NGA ANA E EDUKIMIT MORALO SHPIRTEROR, AJO QUHET KAFSHERI THE INJORANCE BARBARE.
  KUR TI NUK DO DHE RESPEKTON VETEN TENDE SI DO TE DOJE THE RESPEKTOJE TJETRI......ATA NA IMPONIJNE KULTUREN E TYRE KETU E 1000 VJET DHE DISA MAJMUNE KANE QENE DHE DO TE JENE PRE E TYRE (I SHEH KUDO) DUKE HARRUAR KULTUREN TONE ATO KENGE E VALLE TE GURRES SONE QE JANE AQ TE VACANTA DHE NA JAPIN NJE VLERE QENESORE KULTURORE, INDIVIDUALITET ARTISTIK, THELLESI DHE VOLUM HISTORIK QE NUK MUND TE KRAHASOHET ME TE GREKEVE OSE KUJDO TJETER
  Zakonisht ne radio degjohen me shume hitet pra kenget qe kerkohen me shume nga ata qe ndjekin radiot dhe ato qe shiten me shume .Une nuk kam pare ndonje kengetar shqiptar te beje reklame te cd te tij ne greqi .
  Deri para pak kohesh ne kanalin grek ET3 kishte dhe edicion lajmesh ne shqip dhe filma shqiptare ka dhene .Radiot greke ne pergj vetem kenge amerikane japin dhe ndonje italiane .Sipas jush te ankohen dhe vendet e tjera?Mos harrojme se pjesa derrmuese e shq flasin greqisht keshtu qe pse mos te jepen kenge greke?

 11. #11
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  32
  Postime
  2,158
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Kng greke


 12. #12
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,414

  Pr: Kng greke


 13. #13
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,414

  Pr: Kng greke  O mare e tu - Marinella & Giorgos Dalaras

 14. #14
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,414

  Pr: Kng greke  Stavros Salabasopoulos & Vikena Kamenica - Synora I Agapi de Gnorizei

 15. #15
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,414

  Pr: Kng greke  Mario Frangoulis & Lara Fabian - All Alone Am I / Min ton rotas ton ourano

 16. #16
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  32
  Postime
  2,158
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Kng greke


 17. Anetart m posht kan falenderuar Neteorm pr postimin:

  sirena_adria (15-04-2021)

 18. #17
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,414

  Pr: Kng greke


 19. #18
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,414

  Pr: Kng greke  Melisses & Helena Paparizou

 20. #19
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,414

  Pr: Kng greke  Stefania ft Petros Lakovidis

 21. #20

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •