Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 35
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Seneka
  Antarsuar
  25-05-2007
  Vendndodhja
  anes malit
  Mosha
  42
  Postime
  51

  Dr. Prof. Isa Mustafa - Lider i vertet kombtar

  Ky eshte nje
  Ky eshte i vetmi
  qe askush gjer me sot nuk ja ka drejtuar gishtin e te thot ke vjedhur ose ke plaqkitur.
  Ky njeri i ka te gjitha por i mungojne korrupsioni,vjedhjet,keqperdorimet,mafia luksi mbi kurriz te popullit.

  p.s

  besoni qe tash e pash qe ky hashim broja qenka hyr ne rubriken ELITA KOMBETARE paramendoni se kush ka hy ne ket rubrik.Skedart e Bashkngjitur 135167

  Skedart e Bashkngjitur 135168

  Skedart e Bashkngjitur 135169
  Ndryshuar pr her t fundit nga Jack Watson : 21-07-2010 m 08:37

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,939
  A koka que gjenazja prap a Haaaaaa
  po de po lek te 3% te fondit te popullit qe i ka viedh per 10 vjet ka boll


  ----------------------------------

  Isa Mustafa i smur?

  e Mrkur, 07 Prill 2010 14:10

  Kryetari i Prishtins, Isa Mustafa, sht smur nga zemra dhe ndodhet n Belgjik pr operim. Por, zyrtart komunal e mohojn kt, duke thn se ai ndodhet atje pr vizit zyrtare.

  Isa Mustafa, kryetar i Komuns s Prishtins, sht shum i smur. Ai ka shkuar pr shrim n Belgjik. Burime t Expressit nga Komuna tregojn se Mustafa sht i smur nga zemra dhe ka shkuar atje t operohet.

  Por, ky lajm sht mbajtur i fshehur nga zyrtart komunal. Sipas tyre, Isa Mustafa gjendet n nj udhtim zyrtar n Belgjik bashk me nnkryetarin Sami Hamiti. Muhamet Gashi, zdhnsi i Komuns, kt lajm e quan spekulim dhe aspak t vrtet. Kjo q po flitet pr kryetarin nuk sht e vrtet. Un personalisht bisedova me familjen e tij dhe me t. M tha q kthehet gjat ksaj jave, sepse i ka edhe disa takime zyrtare n Belgjik, tha Gashi pr Express. T njjtn deklarat e jep edhe Asdren Osaj, kshilltari pr media i kryetarit Isa Mustafs.

  Kryetari ka qen n gjendje t mir shndetsore kur sht nisur pr n Bruksel bashk me nnkryetarin e Komuns. Ka shkuar pr vizit zyrtare, pr asgj tjetr, thot Osaj pr Express.

  Por, t mrkurn, Komuna e Prishtins, Organizata Botrore e Shndetsis dhe IN-Habitati, nga ora 10 organizojn tryez t rrumbullakt n objektin e ri t Komuns, n lagjen Arbria, pr Ditn Botrore t Shndetsis 2010, me moton 1000 Qytete, 1000 Jet.

  Shefi i grupit parlamentar t PDKs n Kuvendin Komunal t Prishtins, Shemsi Veseli, thot se n ftesn q ai ka marr pr kt konferenc, thuhet se fjaln hyrse e ka Isa Mustafa. Por, ai nuk e di nse kreu i Komuns do t jet i pranishm, sepse nuk ndodhet n Kosov.

  Kur e din q kryetari nuk ndodhet ktu, nuk e di pse i drgojn ftesat n t cilat shkruan se hapjen e konferencs do ta bj vet kryetari, thot Veseli pr Express.

  Ai dhe opozita nuk kan asnj informacion pr lajmin q kryetari sht i smur. E di q kan thn q kryetari sht pa qejf. Nj gj t till e kam vrejtur edhe vet, sepse sht shum i plogsht n pun, tregon Veseli, duke thn se gjat ksaj periudhe kohore, ndoshta pr shkak t shndetit, nuk po vrehet ndonj dinamik e puns tek ai.

  Isa Mustafa sht profesor i mikroekonomis dhe i menaxhimit financiar n Universitetin e Prishtins. Ndrsa detyrn e kryetarit t Komuns s Prishtins e ushtron q nga janari i vitit 2008 dhe sht rizgjedhur pr mandat t dyt n nntor 2009./express/
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 3. #3
  Perjashtuar
  Antarsuar
  16-12-2009
  Postime
  2,304
  Isa Mustafa,Komunist,Titiste,hajne i vertet!

 4. #4
  Perjashtuar
  Antarsuar
  24-02-2009
  Vendndodhja
  Prishtin
  Mosha
  30
  Postime
  3,642
  Ku po mbetet 3%?
  Kur thua i vetmi, ky sht nj etj. dije se keto prioritetet i gzon vetm Zoti dhe askush tjetr.
  Isa Mustafa bashk me Bujar Bukoshin vodhi 3% kt e din e gjith Kosova.
  Isa Mustafa bllokoi udht e Prishtins, ejani sot dhe shikoni kolonat e gjata dhe se si njerzit e shajn Isa Mustafen.
  Isa Mustafa thej (prishi) tolerancen fetare dhe kombtare kur n momente t rndsishme pr kt popull ndaloj bartjen e shamive npr shkollat e mesme t Prishtins (shami kjo me karakter fetar dhe kombtar - reagime pati edhe nga deputetet n mesin e tyre ishte edhe Xhavit Haliti q ishte kundr vendimit t Isa Mustafes).
  Isa Mustafa manipuloj me aktivitetet kulturore dhe arsimore n Prishtin duke u dhn fonde OJQ-ve t organizojn mbremje sfilatash pr homoseksual e duke refuzuar kerkesat pr organizim turniresh, kurse verore, eskurzione dhe aktivitete tjera n lagjen Kodra e Trimave.

  Ja ky sht Isa Mustafa q pr ndryshe tek ne njihet me nofken "Putini"
  I lus moderatort q ta hapin nj nnforum q do t quhej "Elita Tradhtare" sepse ky njeri dhe shum sikur ky (Isa Mustafa - Putini) asnj kontribut nuk e kan dhn pr flamurin kuq e zi, keta jan Rugovist me politika pacifiste dhe anti-shqiptare. Ju faleminderit!

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,939
  Isa Mustafa, diler i BMW-s
  E mrkur, 16 Qershor 2010 17:11

  Visar Duriqi

  Prishtin, 15 qershor  Kryetari i Prishtins, Isa Mustafa, sht kujdesur q qytetart e Kosovs t blejn veturat e marks BMW me t njjtin mimi q mund ti blejn n fabrikn e ksaj kompanie. Kjo pasi q nga fillimi i ktij viti t drejtn pr t shitur veturat BMW e ka marr kompania Makcar, ku Mustafa ka 49 % t aksioneve, n ortakri me Alexandros Manitopoulos dhe kompanin Makkar D.o.o..

  Q Makcar sht dileri i vetm i BMW-s n Kosov, pr Infopress e ka konfirmuar Irmgard Arsenschek, zyrtar pr media n BMW. T njjtn e ka konfirmuar edhe djali i Isa Mustafs, Besnik Mustafa, i cili edhe e udhheq kt kompani.  5 MBW-t e Iss  Salloni i Makcar, kompanis s kryetari Isa Mustafa, gjendet n magjistralen Prishtin-Shkup, n kilometrin e tret. Sipas Arben Mustafs, toka ku zhvillon biznesin kjo kompani sht e marr me qira pr tri vjet. Kompania ka filluar t punoj vetm nj muaj e pak dit pasi sht konstituuar, pasi q Makcar sht themeluar m 14 prill t ktij viti, kurse sipas bashkpronarit Besnik Mustafa, punn e ka filluar m 17 maj.

  Ai tregon q kompania ende nuk ka filluar pr ta promovuar zyrtarisht, pasi q nuk i kan kompletuara krejt shrbimet q i prfshin licenca e prfaqsimit, q kan nga BMW-ja. N nj t ardhme t afrt, edhe pse nuk e dim sakt, do t bjm nj hapje solemne t prfaqsis s BMW-s n Kosov, ku do t jet edhe nj kampanj mediale. Ne ende nuk e kemi konsoliduar pjesn e servisimit, por edhe sikur ta bnim kt, do t na duhej edhe nj konfirmim nga qendra e BMW-s, pr kohn hapjes solemne, ka thn Besnik Mustafa pr Infopress.

  Edhe pse nuk kan br hapjen solemne, Mustafa thot q deri m tani kan shitur tri makina, si dhe kan n dispozicion pes modele, ku mimi i tyre sillet prej mbi 25 mij euro, m e lira, e deri mbi 85 mij euro, m e shtrenjta.  Mustafa: Po tenderve qeveritar  Besnik Mustafa tregon q kompania Makcar, q ka marr prfaqsin e BMW-s pr Kosov do t sjell makinat e ksaj marke me mimin q ato gjenden edhe n qendr, pasi q konsumatort do ti marrin ato t zhdoganuara. Zhdoganimin e kryejm ne, prandaj klientt do ti marrin makinat e tyre sikur ti ken bler n qendr t BMW-s, thot Mustafa.

  Edhe pse shpreson q biznesi do tu shkoj mir nga shitjet individuale t makinave, Besnik Mustafa ka deklaruar se do t konkurrojn edhe n tender qeveritar. Pasi q jemi dileri i vetm i BMW-s n Kosov, shpresojm q do t kemi blers t mjaftueshm, por edhe n tendert qeveritar do t konkurrojm. Nuk e dim a do t fitojm, por do t konkurrojm, ne nuk mbajm inat, tha Mustafa duke qeshur.  Biznese plus  Prve n kompanin Makcar, q ka 49% t aksioneve, Isa Mustafa ka deklaruar se i ka edhe tri biznese t tjera. Mustafa sht aksionar me 20 % t aksioneve n Universitetin Riinvest, 1.6 % t aksioneve n klubin futbollistik Prishtina si dhe me 5 % t aksioneve n Intereuropa Kosova L.L.C.. N kt kompani ai sht n ortakri me Hazbi Hasanin dhe Intereuropa D.D., kurse si person i autorizuar n biznes, pos djalit t tij, Arben Mustafa, sht edhe Andrej Karish.
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,939
  Isa Mustafa ve premton
  E mart, 18 Maj 2010 08:11

  Visar Duriqi

  Prishtin, 16 maj  mkryeqytetIsa Mustafa, shumicn e premtimeve t fushats, hi nuk i ka prmbushur, ose i ka prmbushur pjesrisht. Kshtu ka konstatuar Iniciativa pr Progres INPO. Ajo ka dal me nj raport t saj pas monitorimit t puns s ekzekutivit n komunn e Prishtins, q prfshin periudhn janar - prill 2010. Kt raport, zdhnsi i Komuns s Prishtins, Muhamet Gashi e ka quajtur tendencioz.

  Ky raport bn nj vlersim t prpjekjeve dhe arritjeve n realizimin e programit zgjedhor t Mustafs, respektivisht premtimeve q ai ka br gjat fushats parazgjedhore. I njjti sht hartuar mbi bazn e premtimeve t dhna dhe realizimit apo inicimit t realizimit t tyre nga kryetari i Prishtins  Premtime fushate  N raportin 10-faqesh t INPO-s, thuhet se periudhn prej marrjes s pushtetit me dhnien e betimit me dat 28 dhjetor 2009 e deri n fund t janarit, kryetari Mustafa e ka shpenzuar koh pr t emruar drejtort komunal.

  Raporti konstaton se premtimet nga ana e zyrtarve jan dhn nn efektin e fushats zgjedhore, por gjithashtu sht vrejtur q disa projekte q kishin filluar s zbatuari, ose q ishin planifikuar n mandatin e kaluar do t vazhdojn-fillojn s realizuari. Ka dy vjet q komuna po krkon zgjidhje pr t rregulluar sheshin e pavarsis Ibrahim Rugova, por deri tash nuk sht gjetur asnj zgjidhje urbane. Prishtina nuk ka asnj shesh me t cilin mund t krenohet. T gjitha sheshet ekzistojn vetm n letr. Punime nuk

  ka pasur n asnjrin prej tyre, thuhet n raport.  Premtimet e harruara  Gjithashtu, n raport thuhet se sht premtuar nj zgjidhje pr prfundimin e punimeve n sheshin Nna Terez (rishtrimi i granitit) dhe gjat 100 ditve asgj nuk ka filluar. Punimet n kt shesh nuk kan prfunduar dhe si rrjedhoj nga viti 2007 projekti nuk sht pranuar ende teknikisht. Ndrkoh ndarja e trojeve pr ndrtime individuale n lagjen Mati III, projekt ky i filluar n vitin 2006, ende nuk ka filluar t realizohet. Gjat periudhs 4-mujore nuk sht prmendur nga ana e kryetarit, ani pse me hert ka premtuar se do t filloj zbatimin e ktij projekti. N lokacionin e ndar nga komuna prfshihet ndarja e 490 trojeve pr ndrtime individuale. N komun shpesh sht thn se projekti zbatues sht n hartim, thuhet aty.

  INPO rikujton se sht premtuar gjithashtu se projekti q do t vazhdoj pas prmirsimit t kushteve klimatike, jan fasadimet e ndrtesave kolektive banesore n rrugn Luan Haradinaj dhe Agim Ramadani. Pes muaj nga kjo deklarat dhe gati tre muaj pas prmirsimit t dukshm t kushteve klimatike puna nuk ka filluar. Kryetari edhe gjat fushats zgjedhore ka thn se mirmbajtja e objekteve banesore, gjat ktij viti do t filloj t bhet prmes Ndrmarrjes Publike Banesore, konstaton INPO.

  N raportin m t gjat, shtjellohen edhe prioritetet gjashtmujore t Qeveris s Isa Mustafs, n mandatin e dyt, t cilat jan prezantuar n fillim t shkurtit, e t cilat nuk kan dalluar shum nga ato t fushats. Qeverisja e Isa Mustafs kritikohet edhe pr munges t theksuar transparence me mediet, ku INPO ka konstatuar se ktu ka pasur hapa mbrapa.
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,939
  Citim Postuar m par nga Llapi Lexo Postimin
  A koka que gjenazja prap a Haaaaaa
  po de po lek te 3% te fondit te popullit qe i ka viedh per 10 vjet ka boll


  ----------------------------------

  Isa Mustafa i smur?

  e Mrkur, 07 Prill 2010 14:10

  Kryetari i Prishtins, Isa Mustafa, sht smur nga zemra dhe ndodhet n Belgjik pr operim. Por, zyrtart komunal e mohojn kt, duke thn se ai ndodhet atje pr vizit zyrtare.

  Isa Mustafa, kryetar i Komuns s Prishtins, sht shum i smur. Ai ka shkuar pr shrim n Belgjik. Burime t Expressit nga Komuna tregojn se Mustafa sht i smur nga zemra dhe ka shkuar atje t operohet.

  Por, ky lajm sht mbajtur i fshehur nga zyrtart komunal. Sipas tyre, Isa Mustafa gjendet n nj udhtim zyrtar n Belgjik bashk me nnkryetarin Sami Hamiti. Muhamet Gashi, zdhnsi i Komuns, kt lajm e quan spekulim dhe aspak t vrtet. Kjo q po flitet pr kryetarin nuk sht e vrtet. Un personalisht bisedova me familjen e tij dhe me t. M tha q kthehet gjat ksaj jave, sepse i ka edhe disa takime zyrtare n Belgjik, tha Gashi pr Express. T njjtn deklarat e jep edhe Asdren Osaj, kshilltari pr media i kryetarit Isa Mustafs.

  Kryetari ka qen n gjendje t mir shndetsore kur sht nisur pr n Bruksel bashk me nnkryetarin e Komuns. Ka shkuar pr vizit zyrtare, pr asgj tjetr, thot Osaj pr Express.

  Por, t mrkurn, Komuna e Prishtins, Organizata Botrore e Shndetsis dhe IN-Habitati, nga ora 10 organizojn tryez t rrumbullakt n objektin e ri t Komuns, n lagjen Arbria, pr Ditn Botrore t Shndetsis 2010, me moton 1000 Qytete, 1000 Jet.

  Shefi i grupit parlamentar t PDKs n Kuvendin Komunal t Prishtins, Shemsi Veseli, thot se n ftesn q ai ka marr pr kt konferenc, thuhet se fjaln hyrse e ka Isa Mustafa. Por, ai nuk e di nse kreu i Komuns do t jet i pranishm, sepse nuk ndodhet n Kosov.

  Kur e din q kryetari nuk ndodhet ktu, nuk e di pse i drgojn ftesat n t cilat shkruan se hapjen e konferencs do ta bj vet kryetari, thot Veseli pr Express.

  Ai dhe opozita nuk kan asnj informacion pr lajmin q kryetari sht i smur. E di q kan thn q kryetari sht pa qejf. Nj gj t till e kam vrejtur edhe vet, sepse sht shum i plogsht n pun, tregon Veseli, duke thn se gjat ksaj periudhe kohore, ndoshta pr shkak t shndetit, nuk po vrehet ndonj dinamik e puns tek ai.

  Isa Mustafa sht profesor i mikroekonomis dhe i menaxhimit financiar n Universitetin e Prishtins. Ndrsa detyrn e kryetarit t Komuns s Prishtins e ushtron q nga janari i vitit 2008 dhe sht rizgjedhur pr mandat t dyt n nntor 2009./express/

  I smuri i LDK-s

  E premte, 16 Prill 2010 18:56
  Paulin Pashku  Aktualisht n politikn globale mund t gjenden fare pak fytyra me pesh politike, gjendja shndetsore e t cilve mbahet e fshehur nga institucionet e shtetit apo edhe t partive t tyre prkatse.

  Ndr kto figura politike, pr t cilat kan munguar apo jan censuruar rreptsisht informacionet pr gjendjen e tyre shndetsore, jan diktatori kuban Fidel Kastro dhe diktatori koreanoverior Kim il Sung.

  Shembulli i mbajtjes n fshehtsi t gjendjes shndetsore t ktyre dy diktatorve - mbase ka frymzuar edhe partin LDK n Kosov, e cila n t njjtn mnyr ka tentuar ta mbaj fshehur gjendjen shndetsore- jo t nj diktatori, por t nj kryetari t komuns, tek i cili mbase jan varur shpresat pr mbijetesn e ksaj partie.

  Njeriu Nr. 2 i Komuns s Prishtins, Abdullah Hoti, sapo ka vrtetuar se gnjeshtra mbetet mjeti dhe mnyra kryesore e puns dhe e t menduarit n t gjitha nivelet e partis, tashm t shkordhur- LDK.

  Ai ka pranuar se Nr.1 i Prishtins, Isa Mustafa, megjithat ka pasur nj intervenim kirurgjik n Belgjik, gj q deri tani sht mohuar pothuajse nga t gjith zyrtart prgjegjs t LDK-s .

  Pr m tepr, zdhnsi i Komuns s Prishtins , Muhamet Gashi, i ka quajtur si t pavrteta dhe spekulime t medieve t gjitha shkrimet q kan ngritur pyetje lidhur me gjendjen shndetsore t kryetarit t Prishtins, Isa Mustafs.

  Kurse ministri aktual i Shndetsis, Bujar Bukoshi, duke u deklaruar pr gjendjen shndetsore t Isa Mustafs, ka shkuar edhe m larg, duke thn se gjendja shndetsore e kryetarit t Prishtins sht "sak - salem ".

  far mesazhesh, n fakt, kan pruar pr opinionin e gjer kta dy zyrtar t niveleve t ndryshme t LDK-s ?

  Muhamet Gashi si zdhns i Komuns s Prishtins, duke refuzuar t jap fardo informacioni pr mungesn dyjavore t kryetarit t Prishtins , e sidomos duke gnjyer opinionin pr shkaqet e mungess s kryetarit t Prishtins - ka zyrtarizuar paprgjegjsin e komuns ndaj qytetarve t Prishtins, t cilve u sht mohuar e drejta pr t ditur se ku ndodhet njeriu t cilit fundja shumica e ktyre qytetarve ia dhan votn m 15 nntor t vitit 2009, dhe nga i cili presin q t;i prmbush premtimet elektorale. Aq m tepr qytetart e Prishtins jan privuar nga drejta pr t pasur informacion se a sht ky njeri i aft q edhe m tej t qndroj n postin e kryetarit t kryeqytetit t Kosovs.

  N kt rast, nuk qndrojn pohimet se gjendja shndetsore e Isa Mustafs sht shtje personale e tij, pasi q ky njeri , n fund t fundit, ka prgjegjsi publike ndaj qytetarve t Prishtins, t cilt kan t drejt pr t'u informuar edhe pr shtje t ksaj natyre.

  Dhe mbase ka edhe prgjegjsi partiake ndaj antarve t partis s tij.

  Kjo fshehje e gjendjes shndetsore t Isa Mustafs, nga LDK, q tashm n mnyr t panevojshme mori edhe prmasa misterioze dhe enigmatike, me vet meritn e partis LDK- natyrisht lidhet me traumat e fundit zgjedhore t ksaj partie, por edhe me pritjet e LDK pr t ngritur nj lidership t suksesshm.

  Dhe pikrisht ndaj antarsis s gjer t LDK sht br edhe padrejtsia m e madhe lidhur me mosinformimin pr gjendjen shndetsore t njeriut, pr t cilin shpresohej se do t mund t rimkmb kt parti.

  Me nj fjal, me fshehjen e gjendjes shndetsore t Isa Mustafs sht br nj prpjekje pr t evituar daljen n siprfaqe t figurave tjera t ksaj partie, q prndryshe do t mund t rndonte baraspeshn e brisht midis klaneve ekzistuese n LDK.

  Tashm do gj n LDK varet nga shrimi i plot i Isa Mustafs!
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,939
  Vazhdon monopoli!
  E mrkur, 15 Prill 2009 17:48

  Jeton Ademi

  Prishtin, 14 prill

  1. monopoli vazhdonnPavarsisht asaj se n do cep t Prishtins, pothuajse mund t hassh n brllok, kjo megjithat nuk pritet t jet penges e madhe q edhe sivjet Ndrmarrja Publike "Pastrimi" t ket monopolin n largimin dhe bartjen e brllokut nga kryeqyteti. Ndrkoh zyrtart komunal, pothuajse n do paraqitje publike deklaronin se nga Zyra e Rregullatorit pr Uj dhe Mbeturina (ZRRUM), kan krkuar q t'u lejojn futjen e konkurrencs edhe n kt sektor, mirpo nj gj e till sht demantuar t hnn nga ZRRUM-i. Afrim Laji, drejtor i ZRRUM-it t martn pr "Infopress", ka deklaruar se asnj krkes zyrtare nuk u sht br nga Komuna e Prishtins, pr heqjen e monopolit pr largimin dhe bartjen e mbeturinave. Ai m tej ka njoftuar se ZRRUM-i nuk sht organ q mund t lejoj futjen e konkurrencs pr largimin e mbeturinave. "Edhe ne jemi q t lejohet konkurrenca pr kompanit q merren me largimin e mbeturinave dhe ne kt shtje edhe e kemi iniciuar", - tha Laji. Sipas tij, lejimi i konkurrencs pr kompanit q merren me largimin e mbeturinave, mund t bhet vetm nse bhet ndryshimi i ligjit. "N vitin 2007 n kuadr t nj fushate q kemi pasur me moton "Draftpolitikat pr futjen e konkurrencs" patm krkuar nga Ministrit prkatse dhe donatort q t iniciohet ndryshimi i ligjit prmes s cilit do t lejohej konkurrenca pr largimin e mbeturinave", - tha Laji. Ai njoftoi se ZRRUM-i ka mundur t lejoj vetm futjen e konkurrencs n fshirjen dhe larjen e rrugve, nj gj t till q e ka br vitin e kaluar. "Vitin e kaluar prmes ndryshimit t nj akti nnligjor kemi lejuar futjen e konkurrencs s larjeve t rrugve, mirpo nj gj t till nuk mund ta bjm ne edhe pr largimin e mbeturinave", - prfundoi Laji.


  Krkesa pr konkurrenc  N ann tjetr, Muhamet Gashi, zdhns i Komuns s Prishtins, pohoi se vitin e kaluar Komuna i sht drejtuar me nj krkes ZRRUM-it, prmes s cils ishte krkuar fundi i monopolit pr largimin e mbeturinave nga kryeqyteti. "Komuna ka vazhduar me krkesa t ndryshme pr lejimin e konkurrencs pr largimin e mbeturinave, ngase n kt mnyr do t kemi edhe nj qytet m t pastr", - tha Gashi. Sipas tij, Komuna do t vazhdoj t bj krkesa t tilla dhe kryetari i Prishtins Isa Mustafa do t provoj q n kt fush t fus konkurrencn. "Largimin dhe bartjen e brllokut nga qyteti e ka t drejtn ta bj vetm ndrmarrja "Pastrimi", e cila sipas Rregullatorit pr Uj dhe Mbeturina e ka monopolin n kt fush", - tha Gashi. Pavarsisht ksaj, Gashi ka premtuar se sivjet kryeqyteti do t jet m i pastr. "Tash me ligjin e ri pr Ndrmarrjet Publike, Komuna e Prishtins, sht aksionare n Ndrmarrjen "Pastrimi" dhe tash me przgjedhjen e Bordit t Drejtorve n kt ndrmarrje, do t bhet nj pun m e madhe aty", - tha Gashi.


  I paknaqur me Komunn  Ndrkaq, Kadri Retkoceri, drejtor i Ndrmarrjes Publike "Pastrimi", thot se Komuna para se t mendoj t fus konkurrencn n largimin e mbeturinave, fillimisht sht dasht t rregulloj mnyrn e inkasimin pr kryerjen e ktij shrbimi. Ai nuk friksohet edhe nse ZRRUM-i merr vendim q t fus konkurrencn n kryerjen e ktij shrbimi. "Asnj kompani private nuk hyn qytetarve t'u kryej shrbime pa para. Ne kemi kryer pothuajse kt shrbim pa para, kur dihet se vetm 40 pr qind e kemi inkasimin", - tha Retkoceri. Ai tha se ka pas tentativa q edhe m hert t futen disa kompani pr bartjen e mbeturinave, mirpo sipas tij kjo gj pati dshtuar pasi q pagesa pr kryerjen e ktij shrbimi nga ana e qytetarve sht minimale. Retkoceri pohoi se kompania q ai udhheq nuk ka pasur mundsi q ta rris shkalln e inkasimit pr shrbimin q kryen pr bartjen e mbeturinave, ngase sipas tij, kt shtje duhet ta rregulloj Komuna. "Asnj element detyrues ne nuk kemi mundsi t'ua bjm qytetarve pr pages. Kemi krkuar dhjet her nga Komuna q t kushtzohen qytetart e sidomos biznesi n nxjerrjen e dokumenteve me kryerjen e borxhit q kan ndaj "Pastrimit", mirpo asnjher nuk kemi marr asnj prgjigje. Komuna me kso punsh duhet t merret", - tha Retkoceri.


  Larja e rrugve  Ai m tej ka kritikuar Komunn edhe rreth puns q sht duke u br n fshirjen dhe larjen e rrugve, edhe pse vitin e kaluar Komuna n kt sektor ka fut konkurrencn. "Komuna m shum ka probleme me fshirjen dhe larjen e rrugve dhe trotuareve edhe pse aty kan futur konkurrencn", - tha Retkoceri. Ai ka vlersuar se puna n larjen e rrugve sht br shum m mir para dy vitesh kur vetm kjo kompani e ka pasur t drejtn ta bj pastrimin e tyre.


  Przgjidhen kompanit pr larjen e rrugve  Sidoqoft, nga rreth 400 rrug sa llogaritet t'i ket Prishtina, sivjet pritet q vetm 89 sosh t fshihen dhe lahen. Zdhnsi Gashi, njoftoi se Zyra e Prokurimit n komun, ka przgjedh kompanin "Toifor" dhe "Pastrimi", pr mirmbajtn e rrugve verore. ""Toifor" do t bj pastrimin e rrugve q hyn n loton e par q bjn pjes 47 rrug dhe sheshet, kurse "Pastrimi" do t bj larjen e rrugve q bjn pjes n loton e dyt q bjn pjes 42 rrug", - tha Gashi. Larja e ktyre rrugve gjat sezonit veror, sipas Gashit, komuns do t'i kushtoj 11 mij e 858 euro. "Kompania "Toifor" do t prfitoj nga Komuna 6 797 euro pr shrbimet q do t'i kryej kjo kompani pr larjen e rrugve, kurse ndrmarrja "Pastrimi do t prfitoj 5 059 euro", - njoftoi Gashi.
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,939
  Kryetari i Komuns Isa Mustafa u jep tender ortakve t djalit t Presidentit

  Nga Express m 21.06.2010 n ora 12:16

  Pr tre vjet rresht Komuna e Prishtins u ka dhn tender bashkaksionarve t djalit t presidentit t vendit, Bardhyl Sejdiu. Kjo komun publikon vetm mimin pr njsi, e cila shkon n mija euro, por jo edhe vlern e prgjithshme t kontrats. Zyra e Prokurorimit e ksaj komune nuk ka dhn prgjigje pr gazetn Koha Ditore, rreth ksaj, edhe pse sht pritur pr nj jav rresht.

  Edhe Bardhyl Sejdiu, nuk ka preferuar t flas rreth tenderve t fituar nga kjo komun bashkaksionari i tij n kompanin Empire, e cila sht distributore e kafes, ajit e kakaos. Nuk kam ka foli pr kt pun, sht shprehur Sejdiu.

  Sipas gazets, ortaku i tij, Isuf Zymeri, ka pranuar se sht pjes e aksioneve n kompanin Empire s bashku me djalin e presidentit Bardhyl Sejdiu.

  Po jemi ortak. Ai aty ka 50 pr qind. Por, n Toifor zyrtarisht jam un. Bardhyli nuk sht ktu, ka theksuar ai, duke shtuar se vlera e nj tenderi q fiton kompania Toifor, nga Komuna e Prishtins, sht m e vogl se 100 mij euro. Ne kemi fituar tenderin pr pastrimin e rrugve nga Komuna e Prishtins, por kjo nuk ka t bj me Bardhylin, ka deklaruar Zymeri.

  Kjo kompani tenderin e par e ka fituar m 6 prill t vitit t kaluar. Ky aktivitet i prokurimit ishte ndar n dy pjes, n t ciln kishte fituar edhe ndrmarrja publike Pastrimi. Edhe n vitin 2010 ky aktivitet i prokurimit q ka t bj me pastrimin dhe larjen e rrugve dhe trotuareve t qytetit pr sezonin veror, sht fituar nga kompania Toifor dhe nga ndrmarrja publike Pastrimi.

  mimi pr njsi n kt tender pr kompanin Teifor ishte 3 mij e 461 euro, ndrsa n njoftimin pr dhnie t kontrats t publikuar n ueb faqen zyrtare t Komisionit Rregullativ t prokurimit Publik nuk figuron sasia e njsive t ktij tenderi. Kurse dy vite m par, n vitin 2008, biznesmeni Isuf Zymeri, bashkaksionar i Bardhyl Sejdiut, kishte fituar t njjtin tender at koh me nj tjetr kompani t quajtur V.Z Company. N kto aktivitete t prokurimit, q kishte t bnte me pastrimin dhe larjen e rrugve t Prishtins, kjo kompani paguhet afro 3 mij euro pr nj jav. N ann tjetr n kompanin Empire n t ciln kryeaksionar sht Bardhyl Sejdiu, sipas dokumenteve t nxjerra nga Agjencia pr Regjistrimin e Bizneseve, pjes e saj jan edhe Meriton Abazi, Isuf Zymeri dhe Teuta Abazi.

  Prve kompanis Toifor, e cila sht n emr t nj ortaku t djalit t presidentit, sipas dokumenteve t nxjerra, nga Agjencia e regjistrimit t Bizneseve, sht n emr t nj ortaku tjetr t biznesmenit, e q sht Meriton Abazi. N grupin e bizneseve t familjes presidenciale, hyn edhe London Taxi, e cila sht n emr t Shqipo Sejdiut. Ortakt e tij jan Muhamet Berisha, Etrit Zeneli e Luan Berisha.

  Ndrkaq presidenti i vendit Fatmir Sejdiu, n formulart e deklarimit t pasuris pr Agjencin Kosovare Kundr Korrupsionit, nuk kishte deklaruar si pasuri familjare t djemve t tij, edhe bizneset q kan Bardhyl e Shqipo Sejdiiu, shkruan Koha ditore.
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,939


  Qitash po ik edhe prej LDK-se
  HAaaaaaaaaaaaaaa

  U msue ky mei ndrrue partit
  niher ishte ne LKJ (lidhjen komuniste te jugosllavis)
  e ne LSPPJ (lidhen socialiste te popullit punonjes te jugosllavis)
  a si dreqin u quejke
  ma von ne pasardhsen e LKJ-se LDK-ne e sodit
  njiher ishte me rugovnen
  tani me Dacin
  ma von me Sejdiun
  edhe prej ti u prish

  e tash se voni don te shkoi te Pacovi
  o nuk mundet ky pa serbi e rusi jo

  ----------------------------------------------------------------  Behgjeti e Isa, aleanc?

  04-07-2010 13:06 CET

  Prishtin. Kryetari i Prishtins, Isa Mustafa, iu ka hedhur n prqafim Behgjet Pacollit t shtunn, para fillimit t ceremonis s organizuar nga Unioni Ndrkombtar pr Paqe, ku Kryetari i AKR-s mori mimin “Kalorsi i Paqes”, shkruan sot gazeta Express.

  Pr shum vite raportet mes Pacollit dhe Mustafs kan qen t tendosura pr shkak t armiqsis s hapur mes dy subjekteve t tyre, AKR-s dhe LDK-s. Ata asnjher nuk i kan kursyer aspak kritikat ndaj njrit-tjetrit. Por, duket se dika ka ndryshuar.

  Burime t Express thon se Behgjet Pacolli sht takuar para disa ditsh me Isa Mustafn.

  “Takimi ka zgjatur dy or dhe aty sht biseduar pr nj aleanc t mundshme mes kryetarit t AKR-s dhe kryetarit t Prishtins”, ka thn nj zyrtar i lart i AKR-s n kushte anonimiteti.

  Sipas tij, Pacolli sht i interesuar pr t ndrtuar aleanc me kryetarin e Prishtins, pesha politike e t cilit po rritet dita-dits. Afrimi i Isa Mustafs me Behgjet Pacollit sht nj shuplak e drejtprdrejt pr kryetarin e LDK-s, Fatmir Sejdiun, i cili ka nj armiqsi t hapur me kryetarin e AKR-s.

  Por, duket se Isa Mustafa po del nga hija e Fatmir Sejdiut duke ndrtuar profilin e vet politik. Aq m tepr tash kur LDK-n e ndajn vetm disa muaj prpara mbajtjes s zgjedhjeve t brendshme. N Kabinetin e kryetarit t Prishtins tentojn ta minimizojn takimin mes Mustafs dhe Pacollit.

  Kshilltari i Isa Mustafs pr media, Asdren Osaj, ka sqaruar se takimi nuk ka zgjatur m shum se pes minuta,
  prderisa aty ishte i ftuar si kryetar i Prishtins.

  “Ve kemi hy dhe kemi dal sepse kemi pasur takim me Ministrin e Arsimit. Kryetari Mustafa vetm e ka uruar z. Pacolli pr mimin dhe asgj m shum”, ka thn Osaj pr Express.

  “Nuk mund t’i komentoj raportet e kryetarit Mustafa me z. Pacolli apo me dik tjetr. Mirpo, Kryetari Mustafa i ka raportet e mira me t gjith personalitet, pa prjashtim”, ka shtuar Kshilltari Osaj.

  Ngjashm sht shprehur edhe zdhnsi i Komuns, Muhamet Gashi.

  “Kryetari Mustafa sht ftuar n cilsin e kryetarit t Komuns. Ata kan pas takime edhe m hert. Raportet e Pacollit dhe Mustafs jan raportet kryetar partie - kryetar i Prishtins”, ka thn ai.

  Por, ndryshe tingllojn deklaratat e kryetarit t AKR-s. Nj jav m par, n nj bised pr Express, Behgjet Pacolli ka zgjedhur fjalt m t mira kur ka folur pr Isa Mustafn.

  “N LDK aktualisht m plqen vetm pozicioni i qart i Isa Mustafs. Mua m ka plqyer zoti Mustafa me qndrimet e tij t qarta, por fatkeqsisht LDK nuk e ka marr parasysh qndrimin dhe iden e tij”, ka thn Pacolli.

  Liderin e AKR-s e ka mahnitur qndrimi i palkundur i Isa Mustafs q nga ardhja e tij n pushtet.

  “M ka plqyer dhe m plqen vetm qndrimi i qart q e ka dhn Isa Mustafa. Un e mbshtes kt qndrim t vazhdueshm dinjitoz dhe burrror t Isa Mustafs”, pati thn Pacolli.

  Ndryshe, n ceremonin e ndarjes s mimit pr Liderin e AKR-s kan marr pjes edhe familja e ish-presidentit Ibrahim Rugova, lideri i LDD-s, Nexhat Daci, ministri i Ekonomis, Ahmet Shala dhe zyrtar t tjer qeveritar. (Koha)
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e extreme
  Antarsuar
  29-04-2005
  Postime
  1,272
  Edhe ky hajn fun e krye .
  We are all Aliens

 12. #12
  Perjashtuar
  Antarsuar
  26-10-2008
  Vendndodhja
  Republic oF Kosovo
  Postime
  1,163
  [QUOTE=Disa;2800761]Isa Mustafa,Komunist,Titiste,hajne i vertet![/QUOTE]


  ...eshte mekat ket shkrim ta lsh me shkronja te holla, duhet ti trashim pra edhe ti s'madhojm.

 13. #13
  Antivirus -Llap- Maska e ardiana luzha
  Antarsuar
  19-11-2007
  Vendndodhja
  Ne mendjen tende!
  Postime
  1,008
  HAHAHHAHAHAHAHA HAHAHHAHAHA HAHAHAHHHAH.... Nuk i shohin prap kta.Po vjen dita e kuptojne.
  2011*Pse t pshtyjm rrugs, kur ka njerz q e meritojn fytyrs ...

 14. #14
  Perjashtuar
  Antarsuar
  26-10-2008
  Vendndodhja
  Republic oF Kosovo
  Postime
  1,163
  ...lol...

  - jo keta i shohin shum mir , po behen te verber me qellim , ashtu ju pelqen ketyre....te jen te verber...

 15. #15
  Perjashtuar
  Antarsuar
  24-02-2009
  Vendndodhja
  Prishtin
  Mosha
  30
  Postime
  3,642
  Valla skan ka me dit, per ata q jetojn n Prishtin ju ka gerdit kryeqyteti shkaku i ketij qeni, e pr ata q nuk jetojn n Prishtin ni sygjerim, kurr mos u shprnguleni pr n Prishtin (Jo derisa t kt Putina n krye t komunes).

 16. #16
  . Maska e illyrian rex
  Antarsuar
  11-10-2009
  Vendndodhja
  ne fronin tim
  Postime
  4,491
  Ky e di me se miri kush eshte Isa Mustafa...

  Akoma po i del ne enderr Isa
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 17. #17
  Perjashtuar
  Antarsuar
  24-02-2009
  Vendndodhja
  Prishtin
  Mosha
  30
  Postime
  3,642
  Citim Postuar m par nga illyrian rex Lexo Postimin
  Ky e di me se miri kush eshte Isa Mustafa...

  Akoma po i del ne enderr Isa
  Hahahahaha le bre hiqu tij se as ky sen s'vyn

 18. #18
  Perjashtuar
  Antarsuar
  26-03-2010
  Postime
  60
  Ky vetem se eshte i infektuar me virusin"komunist",se burre i mire doket me qene.

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e Seneka
  Antarsuar
  25-05-2007
  Vendndodhja
  anes malit
  Mosha
  42
  Postime
  51
  per kete arsye dhe e postova temene besom llapi e ju te tjeret qe merreni me genjeshtra dhe dallavere qe e rrjept kit popull me rrena dhe hajni nga me te ndryshmet duke bashkvepruar edhe me serb dhe grek o llapi.
  Me vjen keq per njez sikur ju kur dihet qe ne menyre publike askush deri me sot nuk e ka akuzuar direkt PROF.DR ISA MUSTAFEN kurse sa i perket liderave te PDK-S "kjo s e fundit do te thot e serbis" sa te duash akuza dhe fakte te nderuar per tradheti,hajni korrupsion e qka jo se edhe bota po mirret me juve sepse ne nuk mundemi por edhe po te kishim mundur ju do te ishit ata qe do ti vrisnit te gjithe vetem e vetem te shpetoj pjella juaj e keqe sikur qe keni vrar edhe me heret ket krejt SHQIPTARIA E DIN o llap,po ku dole ti more llap me mbrojt kaq shum hashim brojen se ?
  Shamin e ka ndaluar Enver Hoxhaj te nderuar kurse Isa e ka realizuar urdhresen administrative te ministris te udhehequr nga hajnat serbo-grek.
  Me vjen keq llap qe kenaqesh me smundjen e tjetrit por ne njeren ane edhe nuk befasohem sepse jemi mesuar me ju qysh nga vitet 1996 e kendej .

 20. #20
  Perjashtuar
  Antarsuar
  16-12-2009
  Postime
  2,304
  [QUOTE=Hard_Style;2801466]
  Citim Postuar m par nga Disa Lexo Postimin
  Isa Mustafa,Komunist,Titiste,hajne i vertet![/QUOTE]


  ...eshte mekat ket shkrim ta lsh me shkronja te holla, duhet ti trashim pra edhe ti s'madhojm.
  ahahhah E di po kam harruar,qe po e postoj prape


  ISA MUSTAF,KOMUNIST,TITIST,HAJNI,PUTIN...

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •