Close
Faqja 10 prej 61 FillimFillim ... 891011122060 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 181 deri 200 prej 1208
  1. #181
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Did You hear about the Morgans?? Vetem se luante Hugh Grant, e pashe.

  2. #182
    Á Я † ι $ † Maska e Homer
    Anëtarësuar
    18-12-2008
    Vendndodhja
    Nιρρση
    Postime
    2,287
    Citim Postuar më parë nga Homer Lexo Postimin
    Hezitoj me pa njenin nga kta 3 sonte: Dog Pound, Agora, Defendor.
    Keni nej menim me m'dhan nqs i keni pa ?



    Si perfundim pash The Road. lol


    Nder filmat Apocalyptike qe kam pa deri tani me teme fundi i bots, ky asht ma i perkrymi. Krye-veper ne realizim, pesimist, démoralizus, i frikshem. Trego kaq reale gjendjen morale te njerzimit ne piken e fundit. Viggo Mortensen, si ne çdo film asht grand, e lu me shum pasion si dhe ai fmije, ne rolin e qenjes se pafajshme ne nji bote terrori. Kolona Zanore fantastike, lujt nga Nick Cave & Warren Ellis, te njejtit kan ba gjithashtu kolonen e The Assassination of Jesse James.

    Twist i filmit shum enigmatik.
    Jam kurioz me dit, si e keni kuptu fundin, ata qe e kan pa ???

    Traileri, i jep dretij tjeter filmit, asht krejt e kunderta.




    Nota 8.5/10
    D'Oh!

  3. #183
    Gjurmë në Pentagram ♪... Maska e symphony
    Anëtarësuar
    04-06-2009
    Vendndodhja
    Në luginën e dashurisë.
    Postime
    2,622
    Dashuria në kohën e kolerës - është vërtet një film fantastik.
    Më herët e kam lexuar edhe librin me të njëjtën përmbajtje...

    Ka humbur mjaft kush nuk e ka lexuar librin ose shikuar filmin në fjalë. . (:
    Love has no limits

  4. #184
    Ri-pash per te dyten here ne Ster Cinemas Larisa, INCEPTION.
    Homer,vura re ate punen e totemit te DI Caprios(Unazen).Vertete ashtu qe,une per vete duhet ta kisha pare dy ose tre here tjera qe ta vija re.

    P.S: Prap qesha me ate skenen e puthjes se Eimes lol.
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  5. #185
    Hands up! Maska e Jack Watson
    Anëtarësuar
    30-04-2007
    Vendndodhja
    Tiron'
    Postime
    4,549
    Citim Postuar më parë nga Homer Lexo Postimin
    Jam kurioz me dit, si e keni kuptu fundin, ata qe e kan pa ???
    Përfundimi s'mu duk edhe aq mister, thjesht nuk i jep zgjidhje historisë, por lë një shteg reflektimi për audiencën e cila e kupton vetë mesazhin: nqs nuk respektoni planetit nuk i keni punët mirë.

    Sa vonë që e paske lon kët filmin, hyyyhyy sa kohë ka që e kam pa. Realizim shum i mirë, Mortensen i qan rolet e tij.

    P.S. Kam pa dy filma të lehtë tani së fundmi: Get him to the Greek (6.5 / 10) dhe Knight and Day (6/10). Të mirë për të shtyrë kohën, po jo noi gjë që mbetet, gjithsesi tek tuk noi batutë e lezeçme.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Jack Watson : 26-09-2010 më 17:45
    Life's too short to remove USB safely.

  6. #186
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Gonna watch Armored now. Pershtypjet, heres tjeter.

  7. #187
    Á Я † ι $ † Maska e Homer
    Anëtarësuar
    18-12-2008
    Vendndodhja
    Nιρρση
    Postime
    2,287
    Citim Postuar më parë nga BlooD_VenoM Lexo Postimin
    Ri-pash per te dyten here ne Ster Cinemas Larisa, INCEPTION.
    Homer,vura re ate punen e totemit te DI Caprios(Unazen).Vertete ashtu qe,une per vete duhet ta kisha pare dy ose tre here tjera qe ta vija re.

    P.S: Prap qesha me ate skenen e puthjes se Eimes lol.
    Eames apo Arthur

    Per gjetjen e unazes, ashtu si ti jam dhe un, mbas shum vizionimesh do e kisha gjet. Kur e pash per her te pare i hodha i sy forumeve, ca fansa qe e kishin pa filmin nja 8-9 here kishin vu kyt detajin

    Hidhi i sy Ketu flas ma ne detaje rreth Inceptionit.

    Citim Postuar më parë nga Jack Watson Lexo Postimin
    Përfundimi s'mu duk edhe aq mister, thjesht nuk i jep zgjidhje historisë, por lë një shteg reflektimi për audiencën e cila e kupton vetë mesazhin: nqs nuk respektoni planetit nuk i keni punët mirë.

    Sa vonë që e paske lon kët filmin, hyyyhyy sa kohë ka që e kam pa. Realizim shum i mirë, Mortensen i qan rolet e tij.
    Ne fakt kam dasht me pa kur doli ne kinema ne 2009, por ja qe e lash mbas dore. Nuk e i nqs e ke parasysh fundin, por smu duke aq i thjesht sa mendo ti por shum ma kompleks.

    Ju qe se keni pa, futni i gjiro, hajdeni ma vone lol


    Spoiler Spoiler Spoiler

    Vdes i jati, dhe ky mbetet vetem, kur papritmas nji tip ne plazh i afrohet dhe i thot qe kishin koh qe po e ndiqnin, i kerko me shku me ate. Ka grun, 2 fmij dhe i qen ...

    3 versione jan te mundshme:

    I - Happy End classic, familje e mbar, si per mbrekulli gjinden ne momentin ma te veshtir te fmis.

    II - Po sikur t'ishin kanibale?! Ai personi qe i afrohet te plazhi, vehet re qe e ka gishtin e dores te kputun ashtu si zezaku dhe ai tipi qe vritet ne fillim te filmit nga i jati. Si shenje kanibalizmi duket, kur skan buk, han pjeset e trupit qe hyn ma pak n'pun si gishti. Pastaj, kta e afrojn kur fmija asht i pavullnetshem nga frika e te jatit? Si ka munsi qe i kan ndjek gjat gjith ksaj kohe, vetem per "bamirsi" ne nji bot ku njerzit han njeni tjetrin? Ajo gruja çuditerisht i prek ftyren, ndersa fmijt mbrapa skan asnje shenje mirpritje ndaj tij ...

    III - Ky versioni m'duket ma i pranushem. Familja asht thjesht iluzion, nuk egzisto. Fmija asht vetem, ka nevoj per i perkrahje, per optimizim, krijo familen (pa vetdije?!) per te vazhdu ma tej. Shenjat e iluzionit duket gjat filmit, kur nji moment po ndjekte nji çun ( i njejti i familes ?! ), dhe i thot te jatit qe pa dikend, aty i jati e kupto dhe i thot ne menyr qe ta arsyetoj qe s'ka njeri. Pjesa kur bunkerin me ushqim, aty i duket femis sikur degjo i qen qe leh, kurse i jati i thot, jo s'asht qen. Ku e kan gjet ushqimin per 4 persona, gjat gjith ksaj kohe???
    Duket e çuditshem, por ne nji bote si ajo qe jetojne, s'asht e pamujtun.

    Jack si te duken kto alternativa
    Ndryshuar për herë të fundit nga Homer : 26-09-2010 më 18:56
    D'Oh!

  8. #188
    Hands up! Maska e Jack Watson
    Anëtarësuar
    30-04-2007
    Vendndodhja
    Tiron'
    Postime
    4,549
    Citim Postuar më parë nga Homer Lexo Postimin
    Ne fakt kam dasht me pa kur doli ne kinema ne 2009, por ja qe e lash mbas dore. Nuk e i nqs e ke parasysh fundin, por smu duke aq i thjesht sa mendo ti por shum ma kompleks.

    Ju qe se keni pa, futni i gjiro, hajdeni ma vone lol


    Spoiler Spoiler Spoiler

    Vdes i jati, dhe ky mbetet vetem, kur papritmas nji tip ne plazh i afrohet dhe i thot qe kishin koh qe po e ndiqnin, i kerko me shku me ate. Ka grun, 2 fmij dhe i qen ...

    3 versione jan te mundshme:

    I - Happy End classic, familje e mbar, si per mbrekulli gjinden ne momentin ma te veshtir te fmis.

    II - Po sikur t'ishin kanibale?! Ai personi qe i afrohet te plazhi, vehet re qe e ka gishtin e dores te kputun ashtu si zezaku dhe ai tipi qe vritet ne fillim te filmit nga i jati. Si shenje kanibalizmi duket, kur skan buk, han pjeset e trupit qe hyn ma pak n'pun si gishti. Pastaj, kta e afrojn kur fmija asht i pavullnetshem nga frika e te jatit? Si ka munsi qe i kan ndjek gjat gjith ksaj kohe, vetem per "bamirsi" ne nji bot ku njerzit han njeni tjetrin? Ajo gruja çuditerisht i prek ftyren, ndersa fmijt mbrapa skan asnje shenje mirpritje ndaj tij ...

    III - Ky versioni m'duket ma i pranushem. Familja asht thjesht iluzion, nuk egzisto. Fmija asht vetem, ka nevoj per i perkrahje, per optimizim, krijo familen (pa vetdije?!) per te vazhdu ma tej. Shenjat e iluzionit duket gjat filmit, kur nji moment po ndjekte nji çun ( i njejti i familes ?! ), dhe i thot te jatit qe pa dikend, aty i jati e kupto dhe i thot ne menyr qe ta arsyetoj qe s'ka njeri. Pjesa kur bunkerin me ushqim, aty i duket femis sikur degjo i qen qe leh, kurse i jati i thot, jo s'asht qen. Ku e kan gjet ushqimin per 4 persona, gjat gjith ksaj kohe???
    Duket e çuditshem, por ne nji bote si ajo qe jetojne, s'asht e pamujtun.

    Jack si te duken kto alternativa
    : S P O I L :

    1) Filmi s'ka fare happy ending, kshu mendoj unë të paktën. Kushtet atmosferike nuk tregojnë ndonjë përmisim, kanibalizmi vazhdon, mbijetesa është ende e vështirë, ushqim s'ka. Bashkimin e fëmijës me familjen që takuan nuk e konsideroj si fund të lumtur, sepse sfidat ngelen të njëjta (mbijetesë, a do t'i rezistojnë kanibalizmit, a do mbetet njerzillëk (humanitet) te ta me pak fjalë, a kan me shpëtu etj.. )

    2) Nuk besoj se ishin kanibalë, se kam vënë re atë detajin që që thua (për gishtin e dorës) po duke qenë se janë në luftë të përhershme me kanibalët normal që du u mbesi ndonjë demtim fizik... Filmi është bazu në një roman me të njëjtin titull, unë se kam lexu po u interesova dhe nuk aludohet aty që familia e re e djalit është kanibale.

    3) Këtu je ngatërruar fare, filmi nuk ka skenar të fshehtë, boll re pre e Inception , është film tjetër ky. Iluzion nuk ka aty, atë çunin e pa me gjithëmend, pastaj në ato kushte me tër ato rreziqe e kanibal përreth është normale që babai t'ia mush mendjen fëmijës që s'ka njeri apo thu ti t'i gjimonin mrapa e ti hante noi njoni pastaj lol? Edhe te e lehura po ashtu, bile të lehurën e atij qenushit e dëgjoi edhe babai, jo më kot u largua nga bunkeri. Të kishte qenë iluzion do ta kishte dëgjuar vetëm djali, baba s'do kishte dëgju gjo e s'do largohej nga streha plot ushqime. Po ja që e dëgjoi dhe u frikësu se mos i gjenin dhe u largun.

    Filmi nuk është kaq i komplikum, ka skenar të thjeshtë, tregon një realitet fiktiv (jo iluzione) pas një shkatërrimi eventual të botës. Mesazhi për mu është i qartë, runi planetin se pastaj do filloni të hani njoni tjetrin si kofsha pula. S'do na mbetet më njerzillik fare.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Jack Watson : 26-09-2010 më 20:34
    Life's too short to remove USB safely.

  9. #189
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Serialin Boardwalk Empire. Not bad, ai fundi ishte........ LoOoOoL

  10. #190
    cherry blossom girl
    Anëtarësuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095
    Citim Postuar më parë nga Homer Lexo Postimin



    Si perfundim pash The Road. lol
    Homer me behet qejfi qe te paska pelqyer..une s kisha pare asnjerin nga ato te tre. Te premten me ne fund do shkoj te shof Inception!

    Qe te jemi ne teme mbarova Prison Break, tani po shof serialin e fundit te Dexter.

  11. #191
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anëtarësuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379
    the reader,......
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  12. #192
    Shtegtari! Maska e Gregu
    Anëtarësuar
    30-11-2008
    Postime
    869
    I am legend



    Superman Returns



    Filma te vjeter, por kur nuk ke te tjere...
    "Në fillim ishte Fjala dhe Fjala ishte pranë Perëndisë, dhe Fjala ishte Perëndi!"

  13. #193
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar më parë nga PINK Lexo Postimin
    Gonna watch Armored now. Pershtypjet, heres tjeter.
    Pashe kete, ishte ok, c'ka, I parashikueshem lol, dhe kushedi per sa te ??? Here, ripare e sterrrpare, TRANSFORMERS.
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  14. #194
    Τρελάρα Maska e Ksanthi
    Anëtarësuar
    22-12-2007
    Vendndodhja
    Στ'αστέρια
    Postime
    2,763
    Citim Postuar më parë nga SinFoni@ Lexo Postimin
    Dashuria në kohën e kolerës - është vërtet një film fantastik.
    Më herët e kam lexuar edhe librin me të njëjtën përmbajtje...

    Ka humbur mjaft kush nuk e ka lexuar librin ose shikuar filmin në fjalë. . (:
    Librin e lexova para nje muaji .Ne fillim nuk me terhoqi shume dhe e lashe menjane por ju ktheva dhe pastaj me pelqeu shume.Filmin nuk e kam pare.

  15. #195
    Shtegtari! Maska e Gregu
    Anëtarësuar
    30-11-2008
    Postime
    869

    True Legend

    Si cdo here, ky lloj arti ne film eshte i vecant!

    "Në fillim ishte Fjala dhe Fjala ishte pranë Perëndisë, dhe Fjala ishte Perëndi!"

  16. #196
    Citim Postuar më parë nga ChuChu Lexo Postimin
    Bravo, kisha besim ne shijet e tua.

    Dua te shkoj te shof Machete, nga Rodriguez... pershtypjet me vone. Por nese e ka pelqyer Homeri, shanset jane qe une s'do e pelqej. Lol
    I am Love - e ka pare gje njeri?

    quni, nuk habitem, qe thni keshtu... ketu, une ka nje koheee te gjaaaaaaaaaaate, q enuk kam posgtu, jan disa filmofila, po jane si gjysme filmofila, sikur gjysme doktori, qe te len sakat...... sorryyyyy, s'po flas per disa femra, qe pompozojne, buhhhh e pash ket e atee..... filmi, , ose per filmin nuk ben te flasesh nga pershtypja e pare , se gabon shume, mbase keta regjisor e ky i ketij filmi eshte gogja alamet regjisori modern, ( mbase ideja eshte e huazuar etc etc)...
    dua t'iu them, kur doni te thoni dicka per filma te rend si ky atehere shikoni me shume se 2 here, hajt
    shneta qoft me ju

    behej fjale per ket film in: ::"Inception"
    Ndryshuar për herë të fundit nga ABSOLUTE : 01-10-2010 më 15:35
    And my soul from out that shadow that lies floating on the floor, Shall be lifted -- Nevermore!

  17. #197
    Citim Postuar më parë nga ABSOLUTE Lexo Postimin
    quni, nuk habitem, qe thni keshtu... ketu, une ka nje koheee te gjaaaaaaaaaaate, q enuk kam posgtu, jan disa filmofila, po jane si gjysme filmofila, sikur gjysme doktori, qe te len sakat...... sorryyyyy, s'po flas per disa femra, qe pompozojne, buhhhh e pash ket e atee..... filmi, , ose per filmin nuk ben te flasesh nga pershtypja e pare , se gabon shume, mbase keta regjisor e ky i ketij filmi eshte gogja alamet regjisori modern, ( mbase ideja eshte e huazuar etc etc)...
    dua t'iu them, kur doni te thoni dicka per filma te rend si ky atehere shikoni me shume se 2 here, hajt
    shneta qoft me ju

    behej fjale per ket film in: ::"Inception"
    Gjallë qënke ti o i uruar ?
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  18. #198
    Dead and Gone Maska e Trolexi
    Anëtarësuar
    01-10-2010
    Vendndodhja
    Prishtin
    Postime
    35
    Resident Evil : Afterlife

  19. #199
    Hole In One (2010).
    Kishte ca skena dhe batuta te goditura.Film rinie hesapi .

    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  20. #200
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-03-2009
    Vendndodhja
    Shijak
    Postime
    848

    The Ugly truth fil sh i bukur

Faqja 10 prej 61 FillimFillim ... 891011122060 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •