Close
Faqja 5 prej 5 FillimFillim ... 345
Duke shfaqur rezultatin 81 deri 90 prej 90
 1. #81
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-11-2009
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Tulipani Zi Lexo Postimin
  Ca thu plako, Shqipria ka dale ne gjysfinalen e Kupes NjuJorkeze kunder Argjentines.

  http://www.copanyc.us/
  O ju njerez akoma e keni mendjen te brigada e kuqe edhe pse jeni ne Amerike.
  What you want here in America.when your mind still is to the komunisem,when you still think for komunisem.
  Is shame for you and for all who talk like that.

 2. #82
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-11-2009
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Per te shkruar per jeten ne mergim nuk ashte e lehte por shume e veshtire.
  Writing for emigrate's life is not easy but is very hard for some people that they started since on begining payin rent without starting work here ne Americe 1 week after we arrived to USA.
  Some people don't care and why someone helped them when they came to USA.
  that person where we were was like this ikon below.

 3. #83
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  03-10-2009
  Vendndodhja
  larg
  Postime
  1,018
  Faleminderit
  7
  23 falenderime n 21 postime
  Citim Postuar m par nga ChuChu Lexo Postimin
  eshte nje restorant te lagja ku jetoj une, dhe e shet nje birre $17, quhet Nello. po flisja me nje komshi duke e pyetur cilet jane restorantet me te mire ne lagje, e me thote: mos shko te Nello se cmimet i kane te shtrenjta, ushqimin skandal dhe hiqen si italiane por ne te vertete jane nje tufe shqiptaresh. Lol. E tha gjithe inat, dhe kur i thashe qe dhe une shqipe, s'dinte si ta rregullonte.

  Ka nje qerre me restorante kosovaresh ktu qe hiqen si italiane dhe e kane ushqimin kot fare. Vesh pronari nje kostum, lepin cik floket me xhel e thote jam italian.

  ja si ky ne foto, Nino allvanezi... ushqimi me kot qe kam ngrene ndonjehere. doja dhe une te suportoja komunitetin.
  ore ti shkon per ushqim apo per italianet?!

 4. #84
  jom mo i bukri katunit Maska e TikTak
  Antarsuar
  26-04-2005
  Postime
  1,640
  Faleminderit
  0
  14 falenderime n 14 postime
  oj shushu-je pse ne madison ave and 62 jeto ti mi dreq.

  nello nuk osht albanez jon rumun. nello osht per celebrities pranoj jon cmimet aq te nolta.
  i her un dhe dashurorja jeme kena harxhu $250 per i drek gabelash hahahahahahahaha. kishim perball sheron stone qi ishte bo si nona lleshit. e kisha kaq afer se atje tavolinat jon ngjit e ngjit

  pajatat jon 2fishi cmimit krahasu me restorantet e tjera kurse pijet te bijn ballit
  no glove no love

 5. #85
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Antarsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,417
  Faleminderit
  0
  16 falenderime n 16 postime
  Citim Postuar m par nga TikTak Lexo Postimin
  oj shushu-je pse ne madison ave and 62 jeto ti mi dreq.

  nello nuk osht albanez jon rumun. nello osht per celebrities pranoj jon cmimet aq te nolta.
  i her un dhe dashurorja jeme kena harxhu $250 per i drek gabelash hahahahahahahaha. kishim perball sheron stone qi ishte bo si nona lleshit. e kisha kaq afer se atje tavolinat jon ngjit e ngjit

  pajatat jon 2fishi cmimit krahasu me restorantet e tjera kurse pijet te bijn ballit

  eshte andej nga ish-jugosllavia n'fakt, mgjte pa rendesi. mu te cepi aty ke amaranth, qe e shet birren per gjys cmimi te nellos, dhe prape mbushur me sarkoz-a dhe biden-a eshte. Ne Madison vetem Rouge Tomate ia vlen, se te tjerat jane rip off me ushqim medioker.

  Ca ke gjet ndonje ristorant te mire?

 6. #86
  jom mo i bukri katunit Maska e TikTak
  Antarsuar
  26-04-2005
  Postime
  1,640
  Faleminderit
  0
  14 falenderime n 14 postime
  cipriani
  club 21
  no glove no love

 7. #87
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-04-2011
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  a ka njeri i cili jeton ne amerik dhe mund te me ndihmoj me kshilla se qka mund un te bej un jam e kurorzuar ne emerik me burrin nuk jetoj mir nuk me do per momentin jam ne kosov un mund te udhtoj lirshem per usa por nuk di se ku mund te strehohem edhe qka mund te bej gren carden e kam per dy vite banore e perkohshme jam qka te bej me ndihmoni ju lutem kush mundet

 8. #88
  QEVERIA Maska e policia911
  Antarsuar
  02-04-2009
  Vendndodhja
  new york
  Postime
  167
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga gani.a Lexo Postimin
  a ka njeri i cili jeton ne amerik dhe mund te me ndihmoj me kshilla se qka mund un te bej un jam e kurorzuar ne emerik me burrin nuk jetoj mir nuk me do per momentin jam ne kosov un mund te udhtoj lirshem per usa por nuk di se ku mund te strehohem edhe qka mund te bej gren carden e kam per dy vite banore e perkohshme jam qka te bej me ndihmoni ju lutem kush mundet
  ti duhet te durosh se green card jote nese ndahesh para dy vjetesh nuk riperseritet serish dmth nese ndahesh e humbet se quhet si martes per dekumenta
  ne cfar kuptimi e thua nuk kaloj mire thjesht nuk te do nuk e do apo
  te qellon
  kur vin fjala per streheim ske asnje ne Usa ? pastaj gjej pun edhe do ja dalesh mban si gjithe te tjeret
  RROFTE SHQIPERIA

 9. #89
  .
  Antarsuar
  24-04-2002
  Postime
  2,012
  Faleminderit
  0
  64 falenderime n 55 postime

  Pr: Shqiptart N New York, USA

  M'u kujtua ky shkrim keto dite e thashe ta sjell, per ata qe jane ne NY, Boston e vende te tjera me bore. lol

  LIVING IN NEW YORK

  DEAR DIARY:

  AUG. 1
  Moved to our new home in New York. It is so beautiful here. The city is so picturesque.
  Can hardly wait to see it covered with snow. I LOVE IT HERE

  OCT. 14
  New York is the most beautiful place on earth. The leaves are turning all
  different colors. I love the shades of red and orange. Went for a ride
  through the hills and saw some deer. They are so graceful. Certainly they
  are the most peaceful animals on earth. This must be paradise. I LOVE IT
  HERE.

  NOV. 11
  Deer season will open soon. I can't imagine anyone wanting to kill such an
  elegant creature. The very symbol of peace and tranquillity. Hope it will snow soon.
  I LOVE IT HERE.

  DEC. 2
  It snowed last night. Woke up to find everything blanketed in white. It
  looked like a postcard. Went outside and cleaned snow off the steps and shoveled the
  driveway. We had a snowball fight today (I won). When the snowplow came by we
  had to shovel the driveway again. What a beautiful place. Mother Nature in
  perfect harmony. I LOVE IT HERE.

  DEC. 12
  More snow last night. I love it. The snowplow did his trick again that
  rascal. A winter wonderland. I LOVE IT HERE.

  DEC. 19
  Snowed again last night. Couldn't get out of the driveway to get to work this
  time. I'm exhausted from shoveling. Fu.cking Snowplow!

  DEC. 22
  More of that white sh it fell last night. I've got blisters on my hands from
  shoveling. I think the snowplow hides around the corner and waits until I'm
  done shoveling. That As shole!

  DEC. 25
  "White Christmas" my busted as s. Mother fu cking snow. If I ever get my hands
  on that son-of-a-bi tch who drives that snowplow, I swear I will cast rate the
  dumb bastard. Don't know why they don't use more salt on this fuc king ice.

  DEC. 28
  More of the same sh it last night. Been inside since Christmas day except for when
  "Snowplow Harry" comes by. Can't go anywhere. The car is buried in a mountain
  of white sh it. The weatherman says expect another 10 inches of this sh it
  tonight. Do you know how many shovels full of snow 10 inches is?

  JAN. 1
  Happy Fu cking New Year. The weatherman was wrong (AGAIN). We got 34 fu cking
  inches of snow this time. At this rate it won't melt until the 4th of July.
  The snowplow got stuck down the road and sh it for brains had the ba lls to
  come to the door and ask to borrow my shovel. I told him I broke 6 shovels
  already, shoveling out the s hit he plowed into my driveway. I broke the 7th
  shovel over his fu cking head.

  JAN. 4
  Finally got out of the house today. Went to the store to get food and on the
  way back a deer ran out in front of the car and I hit the fu cker. Did about
  $3,000.00 damage to the car. Wish the hunters would have killed them all last
  November.

  MAY 3
  Took the car to the garage in town today. Would you believe the body is
  rotting away from all the fuc king salt they keep dumping all over the roads. It really
  looks like a piece of sh it.

  MAY 10
  Moved to Florida today. I can't imagine why anyone in their right fuc king
  mind would want to live in the God forsaken State of New York

 10. #90
  i/e regjistruar Maska e Dolce_Angelo
  Antarsuar
  25-11-2010
  Vendndodhja
  Long Island NY
  Mosha
  28
  Postime
  256
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Pr: Shqiptart N New York, USA

  Shko ne Bronx se t'duket si je kthy diku ne trojet Shqiptare , sa per kafene edhe ne Astoria

Faqja 5 prej 5 FillimFillim ... 345

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •