Close
Faqja 4 prej 5 FillimFillim ... 2345 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 80 prej 90
  1. #61
    i/e regjistruar Maska e Endless
    Anëtarësuar
    17-08-2007
    Vendndodhja
    Shqiperi
    Postime
    5,119

    Thumbs up

    Citim Postuar më parë nga Bamba Lexo Postimin
    Ne fakt noti ven ne levizje cdo muskul (ose pothuajse te gjithe ) kshu qe mire ta ka bere pyetjen.
    ja e shikon qe e kisha ne rregull une, dicka di ky, kot s'flet
    Without deviation from the norm, progress is not possible

  2. #62
    i/e regjistruar Maska e ChuChu
    Anëtarësuar
    03-06-2002
    Vendndodhja
    nyc
    Postime
    3,400
    Infi - pavaresisht nga gjithe stupid guidat turistike qe e rekomandojne kete vend, do NOT go to Serendipity!!

  3. #63
    Citim Postuar më parë nga ChuChu Lexo Postimin
    Infi - pavaresisht nga gjithe stupid guidat turistike qe e rekomandojne kete vend, do NOT go to Serendipity!!
    Ehhhhhhh, kam gjetur nje guide turistike une qe eshte priceless dhe kam informacione sa per nje jave ne Manhattan, e jo per nje weekend. lol

    Ah po, quhet ChuChu's Manhattan, ta rekomandoj.

  4. #64
    i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Postime
    2,659
    chuchu pse s'e ve ketu ate listen, ke hall se do mbi popullohen
    ose ma nis me mp

  5. #65
    i/e regjistruar Maska e ChuChu
    Anëtarësuar
    03-06-2002
    Vendndodhja
    nyc
    Postime
    3,400
    Citim Postuar më parë nga D&G Feminine Lexo Postimin
    chuchu pse s'e ve ketu ate listen, ke hall se do mbi popullohen
    ose ma nis me mp
    ja nje recap per tyja.... spice market, tao, l'artusi, rouge tomate, magnolia bakery ne bleecker, tartine for breakfast, sarabeth for brunch, lol, loeb boathouse for central park experience, death & co for exquisite cocktails, lol... etj etj etj kush i mban mend. Uh po, La Esquina too, ketu zor se futet njeri, lol.

    dixho, po ti c'ke gjetur ndonje vend te lezetshem recently? se ketu ka aq shuuume, hard to keep up.


    infi, a bill coming your way soon. lol.

  6. #66
    Citim Postuar më parë nga ChuChu Lexo Postimin
    infi, a bill coming your way soon. lol.
    I knew it. Nothing is free in this world anymore.

    DG-je ti e ke fajin, prandaj ec na trego dhe ti ca vende te mira andej ku jeton, se na duhen jo per gje. lol

  7. #67
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anëtarësuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379
    chuchu,

    po deshen new jorkezat noj guide qoftesh tymi,

    na thuj,

    per dixhijen o falas

    lol
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  8. #68
    i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Postime
    2,659
    infi une jetoj afer chuchut, nuk i ndahem
    chuchu mua me pelqejne greek diners, si bloomy, te viandi psh jemi klienta te rregullt (aty i kam pas mar drekat te ish puna).
    anyway, une vdes per steakhouses, uncle jack, morton's etj per pizza out, serafina eshte e mire, edhe east side edhe west te lincoln center etj
    to be continued

    maialino, cacio e pepe per italian
    beyoglu per turkish (ose shqiptar per nga shija) 81&3rd, good prices too, eshte afer Met, kur te kthehesh nga andej rrasu ketu me buke, lol
    Ndryshuar për herë të fundit nga D&G Feminine : 28-07-2010 më 14:26

  9. #69
    Citim Postuar më parë nga D&G Feminine Lexo Postimin
    infi une jetoj afer chuchut, nuk i ndahem
    chuchu mua me pelqejne greek diners, si bloomy, te viandi psh jemi klienta te rregullt (aty i kam pas mar drekat te ish puna).
    anyway, une vdes per steakhouses, uncle jack, morton's etj per pizza out, serafina eshte e mire etj
    to be continued
    DG-je me zhgenjeve, duke filluar me faktin qe jeton ne NY. Per steakhouses vdes dhe une po c'na rekomandon Morton's. Morton's gjen gjithandej. Ec shtrydhe trurin per ca te tjera tani. Sa per pizza ka ne Chicago qeeeeeeee, me fame boterore i kemi. Ne NY shkojme per pizza te ai shqiptari qe ka ate pizzen $1,000 po deshe por po te na qerasi ChuChu-ja se kjo eshte e pasur.

  10. #70
    i/e regjistruar Maska e ChuChu
    Anëtarësuar
    03-06-2002
    Vendndodhja
    nyc
    Postime
    3,400
    Citim Postuar më parë nga D&G Feminine Lexo Postimin
    infi une jetoj afer chuchut, nuk i ndahem
    chuchu mua me pelqejne greek diners, si bloomy, te viandi psh jemi klienta te rregullt (aty i kam pas mar drekat te ish puna).
    anyway, une vdes per steakhouses, uncle jack, morton's etj per pizza out, serafina eshte e mire, edhe east side edhe west te lincoln center etj
    to be continued :-)

    maialino, cacio e pepe per italian
    Me paske ardhur te lagja eeeeeeeeeeeeee? Welcome! :-D

    Ne midtown east punon akoma? Pastaj cne ti me diners, paske ndryshuar shije.

    Morton's eshte chain... ka NY vende plooooot. One of my favorite places for steak eshte Minetta Tavern. Ofrojne nje Cote de Boeuf..... ha ate dhe vdis pastaj se mund te thuash i ke provuar te gjitha ne jete.

    Infi, fute ne liste dhe Minetten se harrova, lol.

    Maialino per porchetta, yes. :-D

  11. #71
    i/e regjistruar Maska e ChuChu
    Anëtarësuar
    03-06-2002
    Vendndodhja
    nyc
    Postime
    3,400
    Citim Postuar më parë nga INFINITY© Lexo Postimin
    DG-je me zhgenjeve, duke filluar me faktin qe jeton ne NY. :-p Per steakhouses vdes dhe une po c'na rekomandon Morton's. Morton's gjen gjithandej. Ec shtrydhe trurin per ca te tjera tani. Sa per pizza ka ne Chicago qeeeeeeee, me fame boterore i kemi. :-D Ne NY shkojme per pizza te ai shqiptari qe ka ate pizzen $1,000 po deshe por po te na qerasi ChuChu-ja se kjo eshte e pasur.
    me deep dish pizza mburreni akoma ju?
    une s'para ha pizza, por i dua thin crust. ka ca vende te mira ketu, por s'ti rekomandoj mqse i ke ne Chicago.

  12. #72
    Citim Postuar më parë nga ChuChu Lexo Postimin
    me deep dish pizza mburreni akoma ju?
    une s'para ha pizza, por i dua thin crust. ka ca vende te mira ketu, por s'ti rekomandoj mqse i ke ne Chicago.
    Epo kur shan kjo pizza-t e Chicagos, ky eshte kulmi. E di, e di, je xheloze qe nuk i keni ne NY.

    DG-je po per breakfast ku shkon ti (keshtu vende te vecanta dhe te vogla e kam fjalen) se kjo borgjezja me dha ca emra por ka rrezik jane nga ato qe duhet te rezervosh nje jave para. (j/k)

  13. #73
    ¯¯¯¯¯¯¯¯
    Anëtarësuar
    18-11-2005
    Postime
    749
    Chuchu, me thane se doje avokateshe.
    Infinity, na thuaj nese ke para, qe te di nese ja vlen te pervesh menget, a jo.

    Ej o gra, sa shtrenjte biletat per andej. :// Kur te vij do nis me pyetje une, keshtu qe mbajini detyrat prane.

    p.s. Une nuk postoj me, se paskam cute number postimesh: 777. Ka zelet. *perplas qerpiket*
    Ndryshuar për herë të fundit nga eldushka : 28-07-2010 më 15:34

  14. #74
    i/e regjistruar Maska e ChuChu
    Anëtarësuar
    03-06-2002
    Vendndodhja
    nyc
    Postime
    3,400
    Infiiiii - ne ketej s'i themi breakfast, por brunch, se i shoqerojme me bellini vezet dhe pancakes.

    'Duke, ke ngrene ndonjehere deep dish pizza ti? Jane nga ato qe hahen me luge.

    Po ti ktu pyet per bileta, une kujtojsha se kishe miq ne agjencira

    p.s. eh se shpejt e ben 888, lol.

  15. #75
    i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Postime
    2,659
    Citim Postuar më parë nga INFINITY© Lexo Postimin
    Epo kur shan kjo pizza-t e Chicagos, ky eshte kulmi. E di, e di, je xheloze qe nuk i keni ne NY.

    DG-je po per breakfast ku shkon ti (keshtu vende te vecanta dhe te vogla e kam fjalen) se kjo borgjezja me dha ca emra por ka rrezik jane nga ato qe duhet te rezervosh nje jave para. (j/k)
    une s'e di ku do rrish ti, po per brunch ia vlen "pig's n whistle" 57&3rd, irish pub. Mbasi te besh shoping te bloomingdales and co. shko aty se kane nje shepherd pie's to die for.

    eldushka, kur te vish ti do te nxjerrim personalisht si europiane qe te kemi plus na be dhe ndonje foto me ate rast se i qan
    ciao belle
    Ndryshuar për herë të fundit nga D&G Feminine : 28-07-2010 më 15:49

  16. #76
    Citim Postuar më parë nga eldushka Lexo Postimin
    Chuchu, me thane se doje avokateshe.

    Infinity, na thuaj nese ke para, qe te di nese ja vlen te pervesh menget, a jo.

    Ej o gra, sa shtrenjte biletat per andej. :// Kur te vij do nis me pyetje une, keshtu qe mbajini detyrat prane.

    p.s. Une nuk postoj me, se paskam cute number postimesh: 777. Ka zelet. *perplas qerpiket*
    Eldushka nuk e di pse por kur vjen puna te restorante, parate shfaqen keshtu si papritur, prandaj jepi ti.

    *duke pritur me fletore dhe laps ne dore*

    Citim Postuar më parë nga ChuChu
    Infiiiii - ne ketej s'i themi breakfast, por brunch, se i shoqerojme me bellini vezet dhe pancakes.
    Po he te shkreten se me hutove. Sa weird qe jeni ju aty per zotin.

    P.S. Hahahhahahaha sa kam qesh me rep-in...Je shume e keqe. lol
    Ndryshuar për herë të fundit nga INFINITY© : 28-07-2010 më 15:42

  17. #77
    i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Postime
    2,659
    chuchu du dhe une rep si ky i infit, plz

  18. #78
    i/e regjistruar Maska e ChuChu
    Anëtarësuar
    03-06-2002
    Vendndodhja
    nyc
    Postime
    3,400
    Citim Postuar më parë nga D&G Feminine Lexo Postimin
    chuchu du dhe une rep si ky i infit, plz
    Ueee, po te gjitha si Infiii i dashke sot. Kot nuk i ke syte jeshile ti, lol.

    Infi, ja ta sqaroje tetoja ty... lol. Shume restorante ketu kane brunch menu qe ofrohet midis ores 10 dhe 2 psh (varet nga restoranti). so kur ti thua breakfast, une mendoj se do te hash ne oren 8-9, dhe ne ate ore keto jane duke la pjatat keta, dhe s'jane hapur akoma. Brunch mund te jete a la carte, or fixed price dhe perfshin nje drink te tipit bellini, mimoza. Ca nga keto vende kane unlimited drinks, Calle Ocho psh me duket se ka unlimited sangrias per brunch - in case u like sangrias.

    me shume rekomandime s'ke c'i do, se ke filluar te behesh greedy shume, lol.


    'Dushke, fol nje fjale, mos vuaj keshtu ne heshtje per hir te 777-es.
    Ndryshuar për herë të fundit nga ChuChu : 28-07-2010 më 15:53

  19. #79
    DG-je, in a politically correct way chuchu-ja lau duart me kete punen e rekomandimeve, prandaj nuk besoj se e do te tille rep-i.

  20. #80
    MoDa KaLoN,sTiLi QeNdRoN! Maska e fashion_girl
    Anëtarësuar
    06-07-2010
    Postime
    2,409
    Citim Postuar më parë nga ChuChu Lexo Postimin
    eshte nje restorant te lagja ku jetoj une, dhe e shet nje birre $17, quhet Nello. po flisja me nje komshi duke e pyetur cilet jane restorantet me te mire ne lagje, e me thote: mos shko te Nello se cmimet i kane te shtrenjta, ushqimin skandal dhe hiqen si italiane por ne te vertete jane nje tufe shqiptaresh. Lol. E tha gjithe inat, dhe kur i thashe qe dhe une shqipe, s'dinte si ta rregullonte.

    Ka nje qerre me restorante kosovaresh ktu qe hiqen si italiane dhe e kane ushqimin kot fare. Vesh pronari nje kostum, lepin cik floket me xhel e thote jam italian.

    ja si ky ne foto, Nino allvanezi... ushqimi me kot qe kam ngrene ndonjehere. doja dhe une te suportoja komunitetin.
    ai duket qy ne surrat qe eshte kosovar !

Faqja 4 prej 5 FillimFillim ... 2345 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •