Close
Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 90
 1. #21
  Я ι $ Maska e Homer
  Antarsuar
  18-12-2008
  Vendndodhja
  Nιρρση
  Postime
  2,293
  Faleminderit
  17
  8 falenderime n 8 postime
  U lumt, shqiptar te shkatht.
  D'Oh!

 2. #22
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Antarsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,417
  Faleminderit
  0
  16 falenderime n 16 postime
  eshte nje restorant te lagja ku jetoj une, dhe e shet nje birre $17, quhet Nello. po flisja me nje komshi duke e pyetur cilet jane restorantet me te mire ne lagje, e me thote: mos shko te Nello se cmimet i kane te shtrenjta, ushqimin skandal dhe hiqen si italiane por ne te vertete jane nje tufe shqiptaresh. Lol. E tha gjithe inat, dhe kur i thashe qe dhe une shqipe, s'dinte si ta rregullonte.

  Ka nje qerre me restorante kosovaresh ktu qe hiqen si italiane dhe e kane ushqimin kot fare. Vesh pronari nje kostum, lepin cik floket me xhel e thote jam italian.

  ja si ky ne foto, Nino allvanezi... ushqimi me kot qe kam ngrene ndonjehere. doja dhe une te suportoja komunitetin.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Ndryshuar pr her t fundit nga ChuChu : 19-07-2010 m 12:19

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
  Antarsuar
  08-08-2003
  Postime
  2,666
  Faleminderit
  0
  14 falenderime n 13 postime
  Sa i kapardisur paska shkuar per te gatuar

 4. #24
  Perjashtuar
  Antarsuar
  14-09-2009
  Vendndodhja
  zrich.swiss
  Postime
  1,190
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Citim Postuar m par nga ChuChu Lexo Postimin
  eshte nje restorant te lagja ku jetoj une, dhe e shet nje birre $17, quhet Nello. po flisja me nje komshi duke e pyetur cilet jane restorantet me te mire ne lagje, e me thote: mos shko te Nello se cmimet i kane te shtrenjta, ushqimin skandal dhe hiqen si italiane por ne te vertete jane nje tufe shqiptaresh. Lol. E tha gjithe inat, dhe kur i thashe qe dhe une shqipe, s'dinte si ta rregullonte.

  Ka nje qerre me restorante kosovaresh ktu qe hiqen si italiane dhe e kane ushqimin kot fare. Vesh pronari nje kostum, lepin cik floket me xhel e thote jam italian.

  ja si ky ne foto, Nino allvanezi... ushqimi me kot qe kam ngrene ndonjehere. doja dhe une te suportoja komunitetin.

  Ndoshta aje komshija yte nuk esht kategrori e pershtatshme per te shkuar te aje restoranti i keti shqiptarit dhe per ket arsye folen keshtu me ironi sepse nuk e gjen veten aty pasi me sa pashe une aje (Restauranti i keti shqiptarit ishte i kategroeis se rend NOBEL e jo per Rrugaqe.


  ja si ky ne foto, Nino allvanezi... ushqimi me kot qe kam ngrene ndonjehere. doja dhe une te suportoja komunitetin
  Nuk e di prse shpekulon e ke nga gjeloziaja apo!!! Sido qofte ky pronari nuk quhet "Nino allvanezi" Por ne menyre shum te hapur dhe oficiele i thot vetes shqiptar dhe quhet NINO SELIMAJ Dhe esht pronar i nje restauranti shum te njohur e super luksoze  Pizza 1000 $ dollarshe ne resataurantin NOBEL te shqiptarit NINO SELIMAJ  Nuk me duket te jet restaurant i kote aje resaturanti i NINO SELIMAJT ku shkone edhe vajza e BILL KLINTONIT

  Ndoshta aje shoku yte Amerikan duhet ta rishikoje veten se cilit nivel i takon


  Ketu web-Faqja e disa restaurantave NOBEL te NINO SELIMAJT www.ninony.com

 5. #25
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Antarsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,417
  Faleminderit
  0
  16 falenderime n 16 postime

  Sa qenke lodh per gjithe kete pergjigje, vetem se s'ke idene dhe ia ke futur kot!

  Cfare eshte Nobel restaurant? Ka fituar cmimin Nobel?

  Nino emer shqiptari te duket ty? Apo e ka Xhevahir, e shkurt Nino, si italian?


 6. #26
  Perjashtuar
  Antarsuar
  14-09-2009
  Vendndodhja
  zrich.swiss
  Postime
  1,190
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Citim Postuar m par nga ChuChu Lexo Postimin
  eshte nje restorant te lagja ku jetoj une, dhe e shet nje birre $17, quhet Nello. po flisja me nje komshi duke e pyetur cilet jane restorantet me te mire ne lagje, e me thote: mos shko te Nello se cmimet i kane te shtrenjta, ushqimin skandal dhe hiqen si italiane por ne te vertete jane nje tufe shqiptaresh. Lol. E tha gjithe inat, dhe kur i thashe qe dhe une shqipe, s'dinte si ta rregullonte.

  Ka nje qerre me restorante kosovaresh ktu qe hiqen si italiane dhe e kane ushqimin kot fare. Vesh pronari nje kostum, lepin cik floket me xhel e thote jam italian.

  ja si ky ne foto, Nino allvanezi... ushqimi me kot qe kam ngrene ndonjehere. doja dhe une te suportoja komunitetin.


  Ka nje qerre me restorante kosovaresh ktu qe hiqen si italiane dhe e kane ushqimin kot fare. Vesh pronari nje kostum, lepin cik floket me xhel e thote jam italian.
  E kuptoj gjelozin tende por me gjithate kosovaret kan arritur te bejn nje qerre resataurantesh po si nuk arriti ndonjeri te jet nga shqiperija se

  kane ushqimin kot fare.

  Po mire ne qofte se kan ushqim kot fare si u be fakti qe vellezrit KOLAJ me origjin nga KLINA E KOSOVES te ken ne amerik mbi 100 resaturanta a thua Amerikanet qenkan budallenj e vetem ti i menqur

  Shoki inati esht diqka tjeter por e verteta esht se 100 Restaurantet e VLLEZERVE KOLAJ ,Nuk jane KOTI por jan nje BREND i vertet i AMERIKES


  Restaurantet e VLLEZERVE KOLAJ (famousfamiglia) i gjene ne pikat me atraktive dhe me te frekuentuara ne AMERIKE.

  Ketu web-Faqja E RESTAURANTEVE TE VLLEZERVE KOLAJ NGA KOSOVA

  www.famousfamiglia.com


 7. #27
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Antarsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,417
  Faleminderit
  0
  16 falenderime n 16 postime
  Citim Postuar m par nga drifilon Lexo Postimin
  E kuptoj gjelozin tende por me gjithate kosovaret kan arritur te bejn nje qerre resataurantesh po si nuk arriti ndonjeri te jet nga shqiperija se
  Po mire ne qofte se kan ushqim kot fare si u be fakti qe vellezrit KOLAJ me origjin nga KLINA E KOSOVES te ken ne amerik mbi 100 resaturanta a thua Amerikanet qenkan budallenj e vetem ti i menqur

  Shoki inati esht diqka tjeter por e verteta esht se 100 Restaurantet e VLLEZERVE KOLAJ ,Nuk jane KOTI por jan nje BREND i vertet i AMERIKES


  Restaurantet e VLLEZERVE KOLAJ (famousfamiglia) i gjene ne pikat me atraktive dhe me te frekuentuara ne AMERIKE.

  Ketu web-Faqja E RESTAURANTEVE TE VLLEZERVE KOLAJ NGA KOSOVA
  Sa te bukura keto fotografite, lol. Keto qe sheh ti ne foto jane malls, apo pizzeri ne aeroporte. Gjithsesi, s'u hodha gje poshte punen e tyre. Bravo qe ia kane dale mbane. Inat nuk kam se te hapesh nje restorant, do te thote te roberohesh ne pune. Thank you, but no. Lol.

  Une po flas per ata floke-lepiret qe vijne e hiqen si italiane. Mgjse dhe keta ne foto "Famiglia", si gjasme italiane jane. Nuk them te vijne te vene emra shqiptaresh "Karamele Zana", por as si italiane s'kane si hiqen. Ti e ktheve ne lufte midis Shqiptareve dhe Kosovareve. Pune per ty.

 8. #28
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  26-09-2003
  Vendndodhja
  varavingo
  Mosha
  43
  Postime
  1,087
  Faleminderit
  6
  9 falenderime n 7 postime
  Citim Postuar m par nga ChuChu Lexo Postimin

  Ka nje qerre me restorante kosovaresh ktu qe hiqen si italiane dhe e kane ushqimin kot fare. Vesh pronari nje kostum, lepin cik floket me xhel e thote jam italian.

  ja si ky ne foto, Nino allvanezi... ushqimi me kot qe kam ngrene ndonjehere. doja dhe une te suportoja komunitetin.
  Je shume gabim. Nino qofte ene Bruno vellai vet jane biznesmena qe e kane ngritur famen as nga kostumi qe veshin as nga xheli i flokeve por me pune ene djerse.

  Te mbijetosh ne Manhattan eshte shume e veshtire pale me te zoterosh nje resturant luksi ku vijne vip-at apo te mba ne goje media amerikane.

 9. #29
  Perjashtuar Maska e land
  Antarsuar
  12-12-2003
  Postime
  7,818
  Faleminderit
  0
  31 falenderime n 30 postime
  hey vagabondo jemi allbaneze ne, nuk na pelqen asgje e jona, nga zilia do ja gjejme njeri tjetrit 1 milion difekte....dhe nuk ndodh vetem ne ameriqi kjo gje, por kudo ku ka shqiptare, po te jete se ndonje shqiptar can perpara me njemije mundime, te gjithe te tjeret pelcasin nga zilia...

  si keta qe postojne ketu psh
  Ndryshuar pr her t fundit nga land : 19-07-2010 m 16:51

 10. #30
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Antarsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,417
  Faleminderit
  0
  16 falenderime n 16 postime
  Citim Postuar m par nga vagabondo_nyc Lexo Postimin
  Je shume gabim. Nino qofte ene Bruno vellai vet jane biznesmena qe e kane ngritur famen as nga kostumi qe veshin as nga xheli i flokeve por me pune ene djerse.

  Te mbijetosh ne Manhattan eshte shume e veshtire pale me te zoterosh nje resturant luksi ku vijne vip-at apo te mba ne goje media amerikane.
  S'ua hedh poshte aspak punen, madje bravo se te mbash restorant eshte goxha pune e veshtire. Lluks a jo, ndoshta e diskutojme pasi te kesh vajtur, por pak rendesi ka. Se NY ka kaq shume restorante, sa te mires dhe lluksit nuk i gjendet fundi.

  Nino dhe Bruno?

 11. #31
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Antarsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,417
  Faleminderit
  0
  16 falenderime n 16 postime
  Citim Postuar m par nga Restart Lexo Postimin
  hey vagabondo jemi allbaneze ne, nuk na pelqen asgje e jona, nga zilia do ja gjejme njeri tjetrit 1 milion difekte....dhe nuk ndodh vetem ne ameriqi kjo gje, por kudo ku ka shqiptare, po te jete se ndonje shqiptar can perpara me njemije mundime, te gjithe te tjeret pelcasin nga zilia...

  si keta qe postojne ketu psh
  Po kane hapur boshnjaket restorant boshnjak ne mes te Manhattanit, i kane vene dhe emer boshnjak qe mezi e thone amerikanet. Dhe prape biznesi vuuuu, 3 locations kane neper NY. Ne pse te hiqemi si italiane? Kjo eshte e tera c'ka them une, mos e fusni ziline kot ne mes si argument.
  Ndryshuar pr her t fundit nga ChuChu : 19-07-2010 m 17:00

 12. #32
  Perjashtuar Maska e land
  Antarsuar
  12-12-2003
  Postime
  7,818
  Faleminderit
  0
  31 falenderime n 30 postime
  Citim Postuar m par nga ChuChu Lexo Postimin
  Po kane hapur boshnjaket restorant boshnjak ne mes te Manhattanit, i kane vene dhe emer boshnjak qe mezi e thone amerikanet. Dhe prape biznesi vuuuu, 3 locations kane neper NY. Ne pse te hiqemi si italiane? Kjo eshte e tera c'ka them une, mos e fusni ziline kot ne mes si argument.
  c'te prishi ty lol si hiqet ai?????le te cajne perpara, me djerse cajne.
  per te dale nga tema, do te dish qe 40% e djathrave qe italia importon nga gjermania, pra prodhim gjerman ka stampen made in italy?????

  made in italy un cazzo.

  i di kinezet sa dolce & garbage prodhojne????

  pyet dixhien me mire lol dmth d&g femminuccia
  Ndryshuar pr her t fundit nga land : 19-07-2010 m 17:21

 13. #33
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Antarsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,417
  Faleminderit
  0
  16 falenderime n 16 postime
  Pse hapim tema, shkruajme artikuj ne gazeta e mburremi me Brunot & Co atehere? Kur as ata vete nuk thone qe jane shqiptare. Se kane pizzeri? Kujt i plasi, per vete e kane. Ka plooooot shqiptare ne Amerike qe jane successful. E s'u vjen as turp te thone qe jane shqipe.

  ---------

  Labor cost ne Gjermani qenka me e lire se ne Itali??

 14. #34
  Perjashtuar Maska e land
  Antarsuar
  12-12-2003
  Postime
  7,818
  Faleminderit
  0
  31 falenderime n 30 postime
  Citim Postuar m par nga ChuChu Lexo Postimin
  Pse hapim tema, shkruajme artikuj ne gazeta e mburremi me Brunot & Co atehere? Kur as ata vete nuk thone qe jane shqiptare. Se kane pizzeri? Kujt i plasi, per vete e kane. Ka plooooot shqiptare ne Amerike qe jane successful. E s'u vjen as turp te thone qe jane shqipe.

  ---------

  Labor cost ne Gjermani qenka me e lire se ne Itali??
  jo shfrytezohet fama e djathrave italiane, dhe ta shesin gjermont sapunin per djath ktu lol sigurisht ne bashkpunim me taliont.
  na lexoje kte linkun per qef, dhe amerikanet i shesin gjerat per made in italy, dhe nuk jane shqiptar amerikan si chuchu qe ka lind ne shypni, por amerikan amerikan.

  http://www.liberazione.it/news-file/...RAZIONE-IT.htm

  hec tani mos na boj gjoja si ekonomiste brilante duke na tregu krahun e punes,,,se ne lojen e tregut hyjne shume faktore, jo vetem labor cost......kije krahun e punes te shtrenjte sa te te doje qefi ty.....ai ka emrin parmesan-parmiggiano
  Ndryshuar pr her t fundit nga land : 19-07-2010 m 17:53

 15. #35
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Antarsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,417
  Faleminderit
  0
  16 falenderime n 16 postime
  rrofsh per linkun.
  e njoh mire, mire kete fushe.

 16. #36
  gone Maska e INFINITY
  Antarsuar
  08-11-2007
  Postime
  4,376
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  Citim Postuar m par nga vagabondo_nyc Lexo Postimin
  Me te vertet krenari shqiptare ..bravo u qofte
  Ku konkretisht e shikon krenarine "shqiptare"?! Po mos te kisha lexuar ketu rreth tyre, as do e kisha idene se "Famous Famiglia Pizzeria" qenka kompani shqiptaresh. Me ate dijen time minimale rreth gjuheve te huaja me del se emri i kesaj kompanie eshte anglisht-italisht. Pse duhet te ndjehem une krenare si shqiptare?

  Ajo qe me habit me ca ketu eshte se e bejne kaq te madhe faktin qe nje shqiptar mund te jete i suksesshem apo milioner. E ca pastaj?! Te pakten ketu ne Amerike kushedi se sa shqiptare ke qe jane bere milionera dhe kane ardhur ketu shume me vone se keta zoterinjte ne fjale. Kushedi se sa shqiptare ke qe jane shume te suksesshem ne karrieren e tyre. Ketu i ke te gjitha mundesite per te arritur majat, prandaj pse u dashka te bejme kaq buje apo te perdorim ate pseudo-patriotizmin medioker?

 17. #37
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Antarsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,417
  Faleminderit
  0
  16 falenderime n 16 postime
  Best lobster rolls in the city, mund te lexoni me poshte tek link.
  Sa qejf e kam loooooobster.

  http://www.bloomberg.com/news/2010-0...an-sutton.html
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 18. #38
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime n 230 postime
  kshu gjonash ha ti me?

  une kujtoja se je vegjatriane,...lol
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 19. #39
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Antarsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,417
  Faleminderit
  0
  16 falenderime n 16 postime
  Vegjetariane jo, por mishin e ha vetem organik.

  Lobster eshte kjo... Seafood. Si i thone ne shqip ketyre?
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 20. #40
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime n 230 postime
  gafa, mi cuc,

  gafa jemi njerez bejme

  ka thone nji argjantinas

  calimero de manarrea.  p.s

  su bo mire femrave kjo gjoja, lol
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •