Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 26
 1. #1
  Besimtar Musliman Maska e strange
  Antarsuar
  31-10-2006
  Postime
  4,325
  Faleminderit
  1
  5 falenderime n 5 postime

  FIFA nominon m t mirt e Botrorit

  FIFA n bashkpunim me Adidas, kan shpallur nominimet pr futbollistin m t mir t Kampionatit Botror, Afrika e Jugut 2010.

  Nominimet i prezantuan sekretari i prgjithshm i FIFA-s, Jerome Valcke, i cili me kt rast tha se ky Kampionat Botror ishte i veant dhe aty morn pjes futbollistt m t mdhenj t globit. Ai sht ndar i knaqur me ecurin e Botrorit.

  At e shoqroi drejtori i Adidas, Herbert Hainer q tha, “Ne jemi t knaqur me kt Botror, pasi kemi pasur dy ekipe me brendin ton n gjysmfinale dhe tani nj sht n finale. Do t kemi prfitime prej m se 1.3 miliard eurosh dhe natyrisht jemi shum t knaqur me kt Botror”.

  M pas t nderuarit shpalln dhe t nominuarit pr futbollistin m t mir t Kups Botrore, Afrika 2010, t cilt jan:

  Diego Forlan (Uruguai)
  Asamoah Gyan (Gan)
  Andres Iniesta (Spanj)
  Lionel Messi (Argjentin)
  Mesut Ozil (Gjermani)
  Arjen Robben (Holand)
  Bastian Shweinsteiger (Gjermani)
  Wesley Sneijder (Holand)
  David Villa (Spanj)
  Xavi (Spanj)

  Futbollisti m i mir i Botrorit nga kto nominime do t zgjidhet nga mediat e mbar globit, ndrsa ky mim do t ndahet n natn e finales, t dieln, n stadiumin Soccer City t Johannesburgut.  Un pr vete kt Gyan do ta kisha heq po ashtu edhe Robben...
  Iniesta dhe Xavi jan t mir gjithnj po shum nuk u treguan po ashtu edhe Messi s'bri ndonj gj t madhe...
  zil sht ende i ri pr kt mim

  Pr veti mendoj se duhet ta kishte fitua Schweinsteiger por Villa, Snejder, dhe Forlan jan pretendent t fort...

  Ju cilin do ta kishit heq nga kjo liste dhe cilin do ta kishit vendosur dhe cili duhet t fitoje kt mim?


  Prmirsim: Lojtari m i ri i mir do t zgjeshet po ashtu pas finales kandidat jan:

  Thomas Mller
  Andre Ayew
  Giovani Dos Santos
  ...
  Ndryshuar pr her t fundit nga strange : 09-07-2010 m 08:01

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Mexhi
  Antarsuar
  10-03-2009
  Vendndodhja
  Aty ku buks i thon buk, e ujit - uj
  Postime
  843
  Faleminderit
  2
  2 falenderime n 2 postime
  Ate qe kam pare deri me tani nuk mjafton dhe shpresoj se ne ndeshjen finale do te mund te zgjedhe nje nga keta me poshte:

  Andres Iniesta (Spanj)
  Arjen Robben (Holand)
  Wesley Sneijder (Holand)
  David Villa (Spanj)

  Te tjeret mendoj se nuk e kane merituar nominimin fare.


  "SHQIPRIA sht GJAKU im q nuk falet!"

 3. #3
  United States of Albania Maska e USA NR1
  Antarsuar
  18-01-2010
  Vendndodhja
  KU
  Mosha
  48
  Postime
  5,490
  Faleminderit
  2
  15 falenderime n 14 postime
  Diego Forlan
  David Villa, kane qene me te miret per mua

 4. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-05-2009
  Postime
  322
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Une mendoj se kandidatet kryesore jane: Schweinsteiger dhe Sneijder. Por, krejt varet nga ajo se kush do e fiton Finalen, qe do te thote se Schweinsteiger ka shume me pak shanse t'a fitoje edhe pse e meriton shume me shume sidomos ne krahasim me Villa-n...
  Sa i perket lojtarit me te mire nga te rinjte Thomas Mueller dhe asnje tjeter. 5 ndeshje, 4 gola dhe 3 assiste, duke ditur se ka edhe nje ndeshje per te luajtur...

 5. #5
  United States of Albania Maska e USA NR1
  Antarsuar
  18-01-2010
  Vendndodhja
  KU
  Mosha
  48
  Postime
  5,490
  Faleminderit
  2
  15 falenderime n 14 postime
  Citim Postuar m par nga xennie_boy Lexo Postimin
  Une mendoj se kandidatet kryesore jane: Schweinsteiger dhe Sneijder. Por, krejt varet nga ajo se kush do e fiton Finalen, qe do te thote se Schweinsteiger ka shume me pak shanse t'a fitoje edhe pse e meriton shume me shume sidomos ne krahasim me Villa-n...
  Sa i perket lojtarit me te mire nga te rinjte Thomas Mueller dhe asnje tjeter. 5 ndeshje, 4 gola dhe 3 assiste, duke ditur se ka edhe nje ndeshje per te luajtur...
  as nuk pate edhe nje lojtar te Bayernit tjeter a ??? LOL

 6. #6
  ufo Cufo o gjumash... Maska e Mau_kiko
  Antarsuar
  06-03-2009
  Vendndodhja
  In the Jungle, the mighty Jungle!
  Postime
  1,592
  Faleminderit
  0
  14 falenderime n 14 postime
  Po Mesin, per cfare e kane futur ne liste? Cfare ka bere me shume se (bi llafi) Suarez?? Asgje!
  Nga lista, po qe se Sneijder luan ne finale ashtu sic ka luajtur gjithe keto ndeshje, e merr ai a pike dyshimi. Edhe Shweinsteiger ka dhene shume, madje ky eshte i preferumi im ket botreor, se ka luajtur me gjithe shpirt dhe ka dhene maximumin per kombetaren. Te tjeret, edhe pse kane luajtur mire jane thjesht sa per te plotesuar listen perpara dy emrave qe kam permendur me siper.

  Ke te rinjte, Thomas Mller e merre pa asnje dyshim. Ca i punon Gjermoni... edhe ne 2006 i gjermon e kishte fituar 'Lojtari me i mire i ri'
   /l、
  (゚、 。 7
   l、 ~ヽ  
   じしf_, )ノ
  ...e Dio disse kung e kung fu...
  哈哈

 7. #7
  100 % shqiptar Maska e Milkway
  Antarsuar
  08-01-2007
  Vendndodhja
  In the land of eagles
  Postime
  7,464
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Per mendimin tim Forlan dhe Villa kan qen me te miret , por Villa duhet te shpallet me i miri

 8. #8
  Alessandro Del Piero Maska e Juventus
  Antarsuar
  11-09-2005
  Vendndodhja
  Aty ku Shqiptaret po vuajne.
  Mosha
  33
  Postime
  1,504
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Do ti kisha renditur keshtu:

  Diego Forlan (Uruguai)=5
  Asamoah Gyan (Gan)=10
  Andres Iniesta (Spanj)=6
  Lionel Messi (Argjentin)=5
  Mesut Ozil (Gjermani)=6
  Arjen Robben (Holand)-6
  Bastian Shweinsteiger (Gjermani)=3
  Wesley Sneijder (Holand)=3
  David Villa (Spanj)=1
  Xavi (Spanj)=1
  Team: That team in Italy with 29 titles. Or was it 30?

 9. #9
  Follow the Light Maska e presHeva-Lee
  Antarsuar
  24-11-2008
  Vendndodhja
  toka e shqiponjave
  Postime
  1,035
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga Mau_kiko Lexo Postimin
  Po Mesin, per cfare e kane futur ne liste? Cfare ka bere me shume se (bi llafi) Suarez?? Asgje!
  Nga lista, po qe se Sneijder luan ne finale ashtu sic ka luajtur gjithe keto ndeshje, e merr ai a pike dyshimi. Edhe Shweinsteiger ka dhene shume, madje ky eshte i preferumi im ket botreor, se ka luajtur me gjithe shpirt dhe ka dhene maximumin per kombetaren. Te tjeret, edhe pse kane luajtur mire jane thjesht sa per te plotesuar listen perpara dy emrave qe kam permendur me siper.

  Ke te rinjte, Thomas Mller e merre pa asnje dyshim. Ca i punon Gjermoni... edhe ne 2006 i gjermon e kishte fituar 'Lojtari me i mire i ri'
  Mos fol tjera her se nuk paske lidhje per Futboll, si mund te thuash pse e kan futur Messin , ku i pe ndeshjet ti te Argjentines ne Livescore.com apo ne Flashscore.com . Nese i ke pa ne Tv me siguri se je i verber , po golat e Argjentines nga erdhen ??? Ishte Messi ai qe sakrifikoi rolin e tij prej sulmusi ne mesfushor ti furnizonte me topa Higuain dhe Tevez , i vetmi Messi mbante ne shpatulla lojen e Argjentines . Mir per Kombtaret tjera qe Messi nuk esht Spanjoll se po te ishte Spanjoll, ket botror dhe 3 botrore te tjera vetem Spanja do i fitonte e do te behej Monoton .
  Krenohem qi jom Shqyptar e Musliman

 10. #10
  Barcelona
  Antarsuar
  01-08-2007
  Vendndodhja
  n'KS !
  Postime
  743
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Une kam besim t'madh se Maestro XAVI do te zgjedhet lojtari ma i mire i boterorit .

 11. #11
  i/e larguar Maska e Gordon Freeman
  Antarsuar
  03-05-2009
  Vendndodhja
  .
  Postime
  2,933
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Nese Spanja e merr kupen mendoj qe David Villa e merr edhe kpucen e art

 12. #12
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-05-2009
  Postime
  322
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Smile

  Citim Postuar m par nga USA NR1 Lexo Postimin
  as nuk pate edhe nje lojtar te Bayernit tjeter a ??? LOL
  Po te ishte ashtu do zgjidhja edhe Robben, por une besoj se keta lojtare qe i kam permendur e meritojne. Thashe pra: Schweinsteiger e ka te veshtire sepse nuk doli Gjermania ne Finale. Ndersa Mueller e fiton se s'ben. A e shikon kush jane konkurentet e tij? LOL

 13. #13
  Besimtar Musliman Maska e strange
  Antarsuar
  31-10-2006
  Postime
  4,325
  Faleminderit
  1
  5 falenderime n 5 postime
  Citim Postuar m par nga Mau_kiko Lexo Postimin
  Po Mesin, per cfare e kane futur ne liste? Cfare ka bere me shume se (bi llafi) Suarez?? Asgje!
  Nga lista, po qe se Sneijder luan ne finale ashtu sic ka luajtur gjithe keto ndeshje, e merr ai a pike dyshimi. Edhe Shweinsteiger ka dhene shume, madje ky eshte i preferumi im ket botreor, se ka luajtur me gjithe shpirt dhe ka dhene maximumin per kombetaren. Te tjeret, edhe pse kane luajtur mire jane thjesht sa per te plotesuar listen perpara dy emrave qe kam permendur me siper.

  Ke te rinjte, Thomas Mller e merre pa asnje dyshim. Ca i punon Gjermoni... edhe ne 2006 i gjermon e kishte fituar 'Lojtari me i mire i ri'
  Lucas Podolski e ka marre ne 2006 ndrsa topin e art e ka marr Zidani edhe pse luajti me "kok" n finale.

  Sa pr Gjermanin. Oliver Kahn sht i vetmi Portier q ka fitua topin e art ndonjher, n 2002 e morri.

  Edhe sivjet Mller e merr nj mim, e mos ndoshta edhe Schweinsteiger.

 14. #14

  Antarsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime n 46 postime
  Citim Postuar m par nga Mau_kiko Lexo Postimin
  Po Mesin, per cfare e kane futur ne liste? Cfare ka bere me shume se (bi llafi) Suarez?? Asgje!
  Nga lista, po qe se Sneijder luan ne finale ashtu sic ka luajtur gjithe keto ndeshje, e merr ai a pike dyshimi. Edhe Shweinsteiger ka dhene shume, madje ky eshte i preferumi im ket botreor, se ka luajtur me gjithe shpirt dhe ka dhene maximumin per kombetaren. Te tjeret, edhe pse kane luajtur mire jane thjesht sa per te plotesuar listen perpara dy emrave qe kam permendur me siper.

  Ke te rinjte, Thomas Mller e merre pa asnje dyshim. Ca i punon Gjermoni... edhe ne 2006 i gjermon e kishte fituar 'Lojtari me i mire i ri'
  M vjen keq,po ktu ja ke fut si kau pels.Po t mos qe pr Messin,Argjentina nuk do kishte vajtur m shum se 1/16.Po nuk i paske par fare ndeshjet m duket.
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e stern
  Antarsuar
  09-10-2008
  Postime
  5,052
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 12 postime
  [QUOTE=strange;2787574]Lucas Podolski e ka marre ne 2006 ndrsa topin e art e ka marr Zidani edhe pse luajti me "kok" n finale.

  Sa pr Gjermanin. Oliver Kahn sht i vetmi Portier q ka fitua topin e art ndonjher, n 2002 e morri.

  Edhe sivjet Mller e merr nj mim, e mos ndoshta edhe Schweinsteiger. [/
  QUOTE]

  Aminnnnnnnnnn
  "Man sieht nur mit dem Herzen gut. Das Wesentliche ist fr das Auge unsichtbar."


 16. #16
  Barcelona
  Antarsuar
  01-08-2007
  Vendndodhja
  n'KS !
  Postime
  743
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Qmimin lojtari i ri ma i mire do ta fioj o OZIL o Sergi Busket , far muller more

 17. #17
  Besimtar Musliman Maska e strange
  Antarsuar
  31-10-2006
  Postime
  4,325
  Faleminderit
  1
  5 falenderime n 5 postime
  Citim Postuar m par nga FcBrC Lexo Postimin
  Qmimin lojtari i ri ma i mire do ta fioj o OZIL o Sergi Busket , far muller more
  Nije gjynahin....zil e as aj kali busket nuk jan kualifiku bile te grupi i lojtareve te ri.. ncnnc lexo para se tja fusish....

 18. #18
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  02-09-2009
  Postime
  108
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga strange Lexo Postimin
  Nije gjynahin....zil e as aj kali busket nuk jan kualifiku bile te grupi i lojtareve te ri.. ncnnc lexo para se tja fusish....
  Kali ? Ski faj jo

  Per ate ''kalin'' ndeshjen e gjysmefinales ''shum eshte vrejtur'' ne fushe Mesut Ozil.

  Grande SERGIO B.

 19. #19
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-05-2009
  Postime
  322
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Thumbs up

  Citim Postuar m par nga Mau_kiko Lexo Postimin
  Po Mesin, per cfare e kane futur ne liste? Cfare ka bere me shume se (bi llafi) Suarez?? Asgje!
  Nga lista, po qe se Sneijder luan ne finale ashtu sic ka luajtur gjithe keto ndeshje, e merr ai a pike dyshimi. Edhe Shweinsteiger ka dhene shume, madje ky eshte i preferumi im ket botreor, se ka luajtur me gjithe shpirt dhe ka dhene maximumin per kombetaren. Te tjeret, edhe pse kane luajtur mire jane thjesht sa per te plotesuar listen perpara dy emrave qe kam permendur me siper.

  Ke te rinjte, Thomas Mller e merre pa asnje dyshim. Ca i punon Gjermoni... edhe ne 2006 i gjermon e kishte fituar 'Lojtari me i mire i ri'
  Si mos t'a fitoje Mueller? A e dini se sa here eshte dashur te gjuaje ne porte per te shenuar 5 Gola?
  Vetem 5 here WOW 100 %

  http://www.fifa.com/worldcup/statist...r+follows+pele

  Urime Thomas Mueller, Urime FC Bayern, Urime Louis van Gaal!

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime n 230 postime
  per ca ka dhene ne te gjtiha ndeshjet i bie ta marre shvajnshtajger.

  por ne varesi se kush e fiton kupen do e marre, ose shnejder ose villa mendoj.

  nga te rinjte Muller, pa diskutim .
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •