Close

Rezultati i Sondazhit: Kush fiton nė finale tė Kupės sė botės.

Votues
75. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Hollanda

  40 53.33%
 • Spanja.

  35 46.67%
Faqja 8 prej 9 FillimFillim ... 6789 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 141 deri 160 prej 169
 1. #141
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,255
  Faleminderit
  0
  26 falenderime nė 24 postime
  Winners of World Cup 2010; FC Barcelona
  http://www.forumishqiptar.com/showpo...2&postcount=34  Iniesta golin e fitores qė shėnoj sonte nė finale ia pėrkushtoi ish kapitenit tė skuadrės sė Espanyol Dani Jaruqe(26 vjeēar) qė vdiq para 1 viti(gusht 2009) si pasoj sulmi nė zemėr.

  "Dani Jarque gjithmonė me ne "
  #VamosArgentina

 2. #142
  Ēufo Cufo o gjumash... Maska e Mau_kiko
  Anėtarėsuar
  06-03-2009
  Vendndodhja
  In the Jungle, the mighty Jungle!
  Postime
  1,592
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 14 postime
  Citim Postuar mė parė nga Smth_Poetic Lexo Postimin
  Perqendrohu ne aksionin ne fjale , se komentet e kota nga nje vesh me hyjne e tjetri me dalin mua.

  E kapi apo se kapi mbas shpatulles iniesten mbrojtesi?

  Pastaj mund te kalojme a u perdoren a su perdoren syze nga ne te dy per kete ndeshje.
  Baaaaa, vec ti mos fol per ate fjalin e pare.. ke gjithe mbremjen vetem 2 komente te hajrit per ndeshjen ke dhene, te tjerat lloqe kavaje

  Nuk e kapi mbas shpatlle... kokerr gjeje si beri, u rrezu sikur te ishte balerini kryesor i mbremjes.. do ti, i eci qenit

  Nejse, e kote ta zgjasim mo

  Hallall Spanjes... Per hajer i qoft ene Hollandes
   /l、
  (゚、 。 7
   l、 ~ヽ  
   じしf_, )ノ
  ...e Dio disse kung e kung fu...
  哈哈

 3. #143
  i/e larguar Maska e Vjosa
  Anėtarėsuar
  19-08-2002
  Vendndodhja
  athine
  Mosha
  34
  Postime
  1,379
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga thekthi Lexo Postimin
  Winners of World Cup 2010; FC Barcelona
  http://www.forumishqiptar.com/showpo...2&postcount=34  Iniesta golin e fitores qė shėnoj sonte nė finale ia pėrkushtoi ish kapitenit tė skuadrės sė Espanyol Dani Jaruqe(26 vjeēar) qė vdiq para 1 viti(gusht 2009) si pasoj sulmi nė zemėr.

  "Dani Jarque gjithmonė me ne "
  Eshte nje lojtar shume i mire edhe si duket edhe nje njeri i mire.Topi i arte duhet dhene te ky magjistari si thote Ayron Boy.

 4. #144
  . Maska e Altin1
  Anėtarėsuar
  12-06-2007
  Postime
  2,870
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga Force-Intruder Lexo Postimin
  Per te gjithe ata tifozat e Hollandes qe tallnin menderen kur humbi Gjermania ...

  Muhahahahhahahahahhahahahahhahahahahhahahahhahahah ahhahahahahhahahahhahahahahhahahahahhhahahhahahahh ahahahhahahahhahahahhahah...

  Kjo ishte per tulipanet e forumit.

  Urime Spanjes se ju tregoi ketyre mendjemedhenjve qe jane worth LESS than shit
  Se ku e kam pare kete shkrim me pare nuk po me kujtohet, sidomos kete fjaline e fundit.


  Sa per ndeshjen, shume dobet, ne kohen shtese u kujtuan per te luajtur nje cik futboll tamem. Robben kokari po te kishte shenuar te dyja ato rastet qe kishte(dhe Hollanda te kishte fituar 2-0) do dilte lojtari me i mire i vitit padyshim, ne vend te dyte Messi, apo jo theksi?

  Xavi dhe Iniesta si gjithmon jane te jashtezakonshem, nuk e mohon njeri kete, ne fakt vetem nga keta dy ka ecur kaq shume Barcelona dhe futbolli Spanjoll. Por ne kete finale beren edhe pak rolin e balerinave.
  Welt Meister 2014

 5. #145
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  26-03-2010
  Postime
  63
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Spanja meritoi fitoren....bravo.


  me komentim anglisht


  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Cyrus : 12-07-2010 mė 02:34 Arsyeja: vendosja e videove

 6. #146
  Ragnald
  Anėtarėsuar
  19-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,471
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 13 postime
  Citim Postuar mė parė nga Mau_kiko Lexo Postimin

  Nuk e kapi mbas shpatlle... kokerr gjeje si beri,
  Shife edhe njehere , se se paske pare mire .....viva utube se njerez si ju do kishin ngel kokderra tere jeten

 7. #147
  Ragnald
  Anėtarėsuar
  19-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,471
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 13 postime
  Citim Postuar mė parė nga Altin1 Lexo Postimin

  Sa per ndeshjen, shume dobet, ne kohen shtese u kujtuan per te luajtur nje cik futboll tamem. Robben kokari po te kishte shenuar te dyja ato rastet qe kishte(dhe Hollanda te kishte fituar 2-0) do dilte lojtari me i mire i vitit padyshim, ne vend te dyte Messi, apo jo theksi?

  .
  E pra , te kishim pak alla -k0qe po thuj ti.
  Po nqs spanja te kishte shenuar te gjitha rastet e pastra qe pati , atehere i vinte qe loja te perfundonte 15 me 2 per spanjen.

  Perfundimisht shqiptaret sdine te bejne komentime futbolli.

  Me mire te hiqet ky nenforumi i futbollit per mendimin tim .

  lool

 8. #148
  i/e regjistruar Maska e letaa
  Anėtarėsuar
  25-04-2010
  Vendndodhja
  ketu afer, atje larg
  Postime
  1,270
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Spania E Meritoi Fitoren U Lumt
  Jan Me Te Miret
  Spaniaaaaaaaaa
  I Loveeeeee

 9. #149
  i/e regjistruar Maska e EXODUS
  Anėtarėsuar
  15-06-2003
  Vendndodhja
  Intravenous..
  Postime
  1,668
  Faleminderit
  20
  72 falenderime nė 57 postime
  Citim Postuar mė parė nga Smth_Poetic Lexo Postimin
  E pra , te kishim pak alla -k0qe po thuj ti.
  Po nqs spanja te kishte shenuar te gjitha rastet e pastra qe pati , atehere i vinte qe loja te perfundonte 15 me 2 per spanjen.

  Perfundimisht shqiptaret sdine te bejne komentime futbolli.

  Me mire te hiqet ky nenforumi i futbollit per mendimin tim .

  lool
  Ato takat e De Jong do ishin nisur per ket filingorin me siper; c'a t'i besh, s'i thon kot pac fatin e... pipinove!

  p.s talonet, vendi i tartabiqve ne grup... me merite!

 10. #150
  i/e regjistruar Maska e kitty_ket
  Anėtarėsuar
  22-06-2010
  Vendndodhja
  Jupiter
  Postime
  125
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Talking

  Citim Postuar mė parė nga Smth_Poetic Lexo Postimin
  Shife edhe njehere , se se paske pare mire .....viva utube se njerez si ju do kishin ngel kokderra tere jeten
  Kam pare riperseritjen e ndeshjes sot....me me gjakftohtesi dhe po ta rithem,tere ato qe te thash dje i riperseris edhe sot, asnjegje nuk i beri Heitinga, kot e mori ate karton,pikerisht ate pjese e pashe me me shume vemendje,ate dhe ter te tjerat. Fakti qe je tifoz i zjarrte nuk te jep te drejten qe te kerkosh me ngulm tu japesh te drejte Spanjolleve, persa i perket simulimeve (nje pike e pelqyer nga ti ne mbremjen e djeshme) kan simuluar Spanjollet saaaaaaa nuk numeroheshin me rastet... (edhe ne,kuptohet,por ata nuk ngelnin mbrapa)....
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga kitty_ket : 12-07-2010 mė 10:33
  (\_ _/) .'♥
  (='.'=)♥
  (")_(")

 11. #151
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Anėtarėsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetovė
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  103 falenderime nė 97 postime
  Kisha dėshirė qė tė paktėn nė kėtė finale tė referohet drejt ashtu siē duhet e jo tė prishet ndeshja nė fund tė minutave tė saj. Ajo goditje e lirė qė pati Hollanda vetėm tė ishte ndonjė i verbėr nė fushė tė mos e shihte qė ishte goditje nga kėndi e pastėr, por me sa duket ato kritikat e Spanjollėve para ndeshjes ndaj referit paskan ndikuar. Nuk them se nuk e meritoi Spanja por as Holanda nuk e meritoi atė golė si rrjedhoj e atij gabimit tė gjyqtarit nė anėn e kundėrt.

  Urime skuadrės sė Spanjės, por Holanda meritoi tė paktėn 11-metėrshat.


  ps. Referimi mė i dobėt qė mund tė paramendoj njeriu ka qenė kėtė vit dhe nė kėtė botėror. Turp.
  Sui generis

 12. #152
  Falko Maska e Falco115
  Anėtarėsuar
  03-09-2009
  Postime
  620
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Urime Spanjes dhe tifozeve te saj!
  Trofeun me te qmueshem te futbollit Spanja e mori me plot merite ,gjate tere kampionatit beri loje qe ia vlen ta shohesh perveq asaj ndeshje kunder Zvicrres. Per ndeshjen finale po them edhe un dicka nga menyra ime se si e kam pare kete ndeshje.Spanja qe ne minutat e pare dominoi ne fushe duke ardhur ne mundesi shenimi permes mbrojtesit Puyoll pas nje harkimi nga kendi, pak minuta me vone prap Spanja ne rast per te shenuar, kete radhe nga mbrojtesi i krahut Sergio Ramos, vetem nje minut me von sulmuesi ne forme David Vila merr nje top ne mesfushe dhe niset drejt zones, por nuk ia del te shenoi. Eshte e logjikshme te kesh shume e shume raste shenimi kur ne mesfushe ke tandemin fantastik Xavi-Iniesta qe jan yje futbolli. Edhe pjesa e dyte si e para nisi me loje te hapur nga te dy kombtaret, menjiher vijne raste e spanjolleve , njeher Xavi nga goditja e lire pastaj David Vila, ne anen tjeter rastin me te mire per holandezet nuk e shndrroi ne gol Arien Roben i cili pas nje asisiti te Shneider u gjend i vetmuar perballe portierit Casilas i cili e neutralizoi goditjen e ti, kishte edhe raste tjera nga te dy anet derisa ne vazhdime vjen goli i shumpritur nga Andres Iniesta, gol i cili doli te jet vendimtar dhe e stolisi kambetaren spanjolle per here te pare ne histori me trofeun me te cmueshem te fubollit. Kam pritur dhe shpresuar qe ne finale te shenoje Iniesta ose Xavi sepse vertet e merituan me paraqitjet e tyre ne kete boteror, dhe kjo ndodhi. Holandezet ishin te ashper dhe ne disa momente edhe shum nervoz , andaj sigurisht qe nuk munguan as kartonet ndeshkues qe besoj se eshte finalja ku u shperndan me se shumti karton.
  Perfundimisht Spanja e meritoi te soliset me titull kampioni dhe duhet uruar, pasi eshte nder te paktat ekipe qe luajne futboll cilesor, dhe eshte knaqesi ti shikosh shfaqjet e tyre spektakulare ne fushen e gjelbert. Ndersa ekipit simpatik te Hollandes duhut uru arritja ne finale, medalja e argjend nuk eshte pak ne nje mondial, sukse ne botrorin e radhes...
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Falco115 : 12-07-2010 mė 12:10

 13. #153
  ų
  Anėtarėsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime nė 46 postime
  Citim Postuar mė parė nga Smth_Poetic Lexo Postimin
  E pra , te kishim pak alla -k0qe po thuj ti.
  Po nqs spanja te kishte shenuar te gjitha rastet e pastra qe pati , atehere i vinte qe loja te perfundonte 15 me 2 per spanjen.

  Perfundimisht shqiptaret sdine te bejne komentime futbolli.

  Me mire te hiqet ky nenforumi i futbollit per mendimin tim .

  lool
  Ik o rrot k4ri masturbohu duke ngrėnė makarona,se nuk durohesh ti baxhellė.
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 14. #154
  Ragnald
  Anėtarėsuar
  19-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,471
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 13 postime
  O fmi i keq , eshte nenforum futbolli ketu , edhe nuk ka vend per ofendime kur debatohet rreth nje sporti mer cilimi.

  Ah , po kush eshte ai qe te le ty te komentosh ketu , po nejse se jemi rregjur me cubat e internetit ne , ka vite .

 15. #155
  Walk a little slower... Maska e ♥ Ela ♥
  Anėtarėsuar
  11-07-2009
  Postime
  374
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga RaPSouL Lexo Postimin
  ps. Referimi mė i dobėt qė mund tė paramendoj njeriu ka qenė kėtė vit dhe nė kėtė botėror. Turp.
  Shume shume shume i dobet...

  Pale stimulimet e Spanjolleve (cdo 3 minuta)... Se di pse por keto e bene lojen shume te merzitshme... Si loje finaleje qe ishte, prisja spektakel, jo "kap, bjere... fiu bilbili, tak kartoni"...

 16. #156
  Besimtar Musliman Maska e strange
  Anėtarėsuar
  31-10-2006
  Postime
  4,325
  Faleminderit
  1
  5 falenderime nė 5 postime
  Mė tregon dikush cilit lojtare tė Spanjės janė nga katalonia?

 17. #157
  100 % shqiptar Maska e Milkway
  Anėtarėsuar
  08-01-2007
  Vendndodhja
  In the land of eagles
  Postime
  7,464
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Citim Postuar mė parė nga strange Lexo Postimin
  Mė tregon dikush cilit lojtare tė Spanjės janė nga katalonia?
  8 pej tynve ......gjithe lojtaret e BARCELONES

 18. #158
  Besimtar Musliman Maska e strange
  Anėtarėsuar
  31-10-2006
  Postime
  4,325
  Faleminderit
  1
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga xhamia Lexo Postimin
  8 pej tynve ......gjithe lojtaret e BARCELONES
  Qe huti... Nėse luajnė pėr Barcelonėn s'do tė thotė se janė linde nė Barcelonė?

  Mė interesoje thjesht se Puyol mbrėmė kish festua nė studion mė flamurin e Katalonise prandaj thash te di edhe tė tjerėt....

 19. #159
  . Maska e illyrian rex
  Anėtarėsuar
  11-10-2009
  Vendndodhja
  ne fronin tim
  Postime
  4,574
  Faleminderit
  4
  9 falenderime nė 9 postime
  Puyol, Fabregas, Iniesta, Xavi, Pedro, Busquet, Pique...ka akoma por nuk po me kujtohen.

 20. #160
  100 % shqiptar Maska e Milkway
  Anėtarėsuar
  08-01-2007
  Vendndodhja
  In the land of eagles
  Postime
  7,464
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Citim Postuar mė parė nga strange Lexo Postimin
  Qe huti... Nėse luajnė pėr Barcelonėn s'do tė thotė se janė linde nė Barcelonė?

  Mė interesoje thjesht se Puyol mbrėmė kish festua nė studion mė flamurin e Katalonise prandaj thash te di edhe tė tjerėt....
  oo katunar po Casilas nuk eshte e as Ramos lool

Faqja 8 prej 9 FillimFillim ... 6789 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •