Close

Rezultati i Sondazhit: Kush fiton nė finale tė Kupės sė botės.

Votues
75. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Hollanda

  40 53.33%
 • Spanja.

  35 46.67%
Faqja 7 prej 9 FillimFillim ... 56789 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 121 deri 140 prej 169
 1. #121
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-03-2006
  Vendndodhja
  Larg nga ketu!
  Postime
  2,900
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime
  Citim Postuar mė parė nga Zėu_s Lexo Postimin
  qysh bre ... o dreq ti a u gzove qe fitune gabelt a ?
  Jo, une u gezova qe u kry boterori

 2. #122
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime nė 230 postime
  mendoj, se pas shkelmit te de jong ne gjoks tip karateje ndaj alonsos, kartoni i kuq duhet te hiqet nga qarkullimi

  urime Barcelones dhe Iker Casillaj.

  gjithsesi Llojtari me i mire i bie me qene Shvajnshtaiger, pasi as Villa dhe as Shnejder s'bene dot sot qe te meritonin kete titull.
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 3. #123
  Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
  Anėtarėsuar
  04-11-2002
  Postime
  5,104
  Faleminderit
  2
  34 falenderime nė 31 postime
  Per tifozat e Spanjes...

  VUVUZELA

 4. #124
  Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
  Anėtarėsuar
  04-11-2002
  Postime
  5,104
  Faleminderit
  2
  34 falenderime nė 31 postime
  Citim Postuar mė parė nga KAT Lexo Postimin
  urime Barcelones dhe Iker Casillaj.
  Tamam urime Barcelones....

 5. #125
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  24-02-2009
  Vendndodhja
  Prishtinė
  Mosha
  28
  Postime
  3,723
  Faleminderit
  0
  23 falenderime nė 23 postime
  Urime tifozėve tė Spanjės, ngushėllime atyre tė Holandės

  A e keni lexuar kėtė?

  The four top scorers in the tournament had five goals each. The Golden Boot went to Thomas Müller of Germany who had three assists, compared to one for the three others. The Silver boot to David Villa of Spain, who played a total of 635 minutes; the Bronze boot to Wesley Sneijder of the Netherlands, who played 652 minutes. Diego Forlįn of Uruguay had five goals and one assist in 654 minutes. A further three players scored four goals.

  Thomas Müller

 6. #126
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  16-12-2009
  Postime
  2,383
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime
  ncncncncn keq.......shum keq..............

  Oktapod...Gjeniu i Botes...

 7. #127
  100 % shqiptar Maska e Milkway
  Anėtarėsuar
  08-01-2007
  Vendndodhja
  In the land of eagles
  Postime
  7,464
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Citim Postuar mė parė nga Don't Lexo Postimin
  per tgjithe ata qe nuk e dinin ........ qe iniesta eshte lojtari me i mire ne bote ndersa robben me i tmerrshmi u vertetua sonte.
  Iniesta e meriton me u shpall me i miri i ketij Boterori , kurse robben gjitha te kqijat i ka pas kete vit , ka aktru tej mase dhe sonte e ka prish kejt punen .

  Shnajder sdi a ka lujt lool

 8. #128
  .
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Postime
  2,012
  Faleminderit
  0
  64 falenderime nė 55 postime
  Diego Forlan u shpall lojtari me i mire.

 9. #129
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  24-02-2009
  Vendndodhja
  Prishtinė
  Mosha
  28
  Postime
  3,723
  Faleminderit
  0
  23 falenderime nė 23 postime
  Citim Postuar mė parė nga BOKE Lexo Postimin
  Diego Forlan u shpall lojtari me i mire.
  Na sjell referencen????

 10. #130
  .
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Postime
  2,012
  Faleminderit
  0
  64 falenderime nė 55 postime
  Forlan mori 23.4% te votave.
  Sneijder 21.8% dhe
  Villa 16.9%

  Referencat i gjen vete ti. lol

 11. #131
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime nė 230 postime
  Citim Postuar mė parė nga gimche Lexo Postimin
  Na sjell referencen????
  duhet te jete burim unofficiel i cias

  lol
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 12. #132
  Į Я † ι $ † Maska e Homer
  Anėtarėsuar
  18-12-2008
  Vendndodhja
  Nιρρση
  Postime
  2,293
  Faleminderit
  17
  8 falenderime nė 8 postime
  Bravo spanjolleve, lujten ma me zemer mu dukt, si dhe ma qete, gjithmon situaten ne kontroll. Kisha pas qef ta fitonte Hollanda por dhe Spanja e meritoj, u lumt =)
  D'Oh!

 13. #133

 14. #134
  Ēufo Cufo o gjumash... Maska e Mau_kiko
  Anėtarėsuar
  06-03-2009
  Vendndodhja
  In the Jungle, the mighty Jungle!
  Postime
  1,592
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 14 postime
  Arbitri ne te shumten e rasteve sot i ka dhene ato faullet me te drejte.. faktikisht, nderhyrjet si kasap te Hollandes nuk justifikoheshin. Ajo goditja me kembe ne gjoksin e lojtarit spanjoll (nuk e maj mend emrin, lol) ishte e keqe fare.. meritonte nje te kuq, edhe nje denim te mire nga Fifa..
  Ai kartoni i kuq qe u dha ne fund te ndeshjes, ishte kokrra e stimulimit nga Iniesta...
  Sot ne pergjithsi ishta loja cop.. pastaj arbitrimi...
   /l、
  (゚、 。 7
   l、 ~ヽ  
   じしf_, )ノ
  ...e Dio disse kung e kung fu...
  哈哈

 15. #135
  [ MUSLIM SUNNIT' ]
  Anėtarėsuar
  14-12-2007
  Vendndodhja
  Mitrovicė/Tavnik City
  Mosha
  27
  Postime
  198
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  sdi qka ju them tjeter veq jau uroj shpanis kupen se e kan meritu jan legenda shkurt shqip ...
  Jezusi (Isai a.s) ėshtė sikurse edhe gjithė profetėt tjerė rob i zgjedhur dhe i dėrguar i Allahut.

 16. #136
  Curva Sud Milano Maska e niku-nyc
  Anėtarėsuar
  20-03-2005
  Vendndodhja
  With God...
  Postime
  3,333
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 5 postime
  Il Club Pił Titolato Al Mondo

 17. #137
  Ragnald
  Anėtarėsuar
  19-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,471
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 13 postime
  Citim Postuar mė parė nga Mau_kiko Lexo Postimin
  Arbitri ne te shumten e rasteve sot i ka dhene ato faullet me te drejte.. faktikisht, nderhyrjet si kasap te Hollandes nuk justifikoheshin. Ajo goditja me kembe ne gjoksin e lojtarit spanjoll (nuk e maj mend emrin, lol) ishte e keqe fare.. meritonte nje te kuq, edhe nje denim te mire nga Fifa..
  Ai kartoni i kuq qe u dha ne fund te ndeshjes, ishte kokrra e stimulimit nga Iniesta...
  Sot ne pergjithsi ishta loja cop.. pastaj arbitrimi...
  Stimulim nga iniesta?
  Please , edhe ti paske mare rrugen e m..... :P
  lol

 18. #138
  Ēufo Cufo o gjumash... Maska e Mau_kiko
  Anėtarėsuar
  06-03-2009
  Vendndodhja
  In the Jungle, the mighty Jungle!
  Postime
  1,592
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 14 postime
  Citim Postuar mė parė nga Smth_Poetic Lexo Postimin
  Stimulim nga iniesta?
  Please , edhe ti paske mare rrugen e m..... :P
  lol
  E di.. keshtu thuhet gjithmone kur dy tifoza nuk bien ne nje mendje.. njeri do te beje gjakftohitn ghjaknxehte, qe pasi i ka humbur skuadra e vete grricet kot nasi koti me skuadrat e tjera.. dhe tjetri qe e ka pa ndeshjen per qef, dhe qe jep nje opinion te paanshem (clue, ky i fundit jam une )
  Ai nr3. smeritonte karton te verdh.. ishte stimulim i paster.. mua normalisht me lind pyetja.. me cilin sy e ke pare ti ndeshjen.. me ate me xham apo me ate pa xham? Po I am sure qe ti e ke pare me syrin cope cope te tifozit Italian
   /l、
  (゚、 。 7
   l、 ~ヽ  
   じしf_, )ノ
  ...e Dio disse kung e kung fu...
  哈哈

 19. #139
  Ragnald
  Anėtarėsuar
  19-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,471
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 13 postime
  Citim Postuar mė parė nga Mau_kiko Lexo Postimin
  E di.. keshtu thuhet gjithmone kur dy tifoza nuk bien ne nje mendje.. njeri do te beje gjakftohitn ghjaknxehte, qe pasi i ka humbur skuadra e vete grricet kot nasi koti me skuadrat e tjera.. dhe tjetri qe e ka pa ndeshjen per qef, dhe qe jep nje opinion te paanshem (clue, ky i fundit jam une )
  Ai nr3. smeritonte karton te verdh.. ishte stimulim i paster.. mua normalisht me lind pyetja.. me cilin sy e ke pare ti ndeshjen.. me ate me xham apo me ate pa xham? Po I am sure qe ti e ke pare me syrin cope cope te tifozit Italian
  Perqendrohu ne aksionin ne fjale , se komentet e kota nga nje vesh me hyjne e tjetri me dalin mua.

  E kapi apo se kapi mbas shpatulles iniesten mbrojtesi?

  Pastaj mund te kalojme a u perdoren a su perdoren syze nga ne te dy per kete ndeshje.

 20. #140
  i/e regjistruar Maska e EXODUS
  Anėtarėsuar
  15-06-2003
  Vendndodhja
  Intravenous..
  Postime
  1,668
  Faleminderit
  20
  72 falenderime nė 57 postime
  Mgjth, spanjollet simulonin me bukur se hollandezet!

  Ai albitri englez do kish bere karriere ne ato kampet e Auschwitz...

  Viva eFIFA!

Faqja 7 prej 9 FillimFillim ... 56789 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •