Close
Faqja 7 prej 7 FillimFillim ... 567
Duke shfaqur rezultatin 121 deri 133 prej 133
  1. #121
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    14-01-2009
    Postime
    3,262
    Citim Postuar më parë nga KILI MERTURI Lexo Postimin
    VETVENDOSJE! DO TA BEJË SHQIPËRIN!

    Kili
    SHQIPËRIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!
    BAC, U KRYMB ME KA KREJT!




    o gjermon ( se ju qe jetoni ne Gjermani e kini dëshiren e jetes me ju thon gjermon) smë kallxove cilin filozof Gjerman e ke lexu?!
    Nuk besoj se je tu e kuptu pyetjen , po nejse, bone ni perpjekje , e pergjigju!

    Shpresoj se nuk te vura ne siklet a!
    klm
    me fal qe ke pritur,se tash hyra perseri. Se ke gjetur personin e duhur qe ti thuash gjerman,ndersa te drejt ke,shum shqiptar kendej,knaqen tuj fol gjermanisht,interesante kjo per shqiptaret tan te shkrete,takohen mes veti pa fol gjermanisht qare ska,nejse....un se praktikoj gjermanishten kur flas me shqiptar,nese sbeson asnje postim timin se gjen me nje fjali te plot deutsch,ndoshta dicka shkurt mundet ....

    cka esht siklet nuk e kuptoj?

    Jo filozof gjerman skam lexu,se nuk merem me filozofi,jam shum i dobet nga ajo deg.

    ke pyetje tjera? nese jo tregom cka esht siklet qe te te pergjigjem tani. klm pra.
    Jetë e rëndë.......!!!

  2. #122
    Citim Postuar më parë nga prizrenasi_30 Lexo Postimin
    Une kam shkuar perpara edhe ne xhami e jam kyqur thelle ne fene islame por ne fund e vertetova qe edhe kjo fe si te gjitha te tjerat eshte ndryshuar dhe korruptuar nga njerezit!"!
    Hajt na trego vertetimet qe kjo fe eshte ndryshuar dhe korrputuar.

  3. #123
    i/e regjistruar Maska e prizrenasi_30
    Anëtarësuar
    18-11-2008
    Vendndodhja
    Prizren
    Postime
    729
    Citim Postuar më parë nga bluetone Lexo Postimin
    Hajt na trego vertetimet qe kjo fe eshte ndryshuar dhe korrputuar.
    Kthimi kah Qabeja gjate faljes, obligimi per me vizitu Qaben, me u sjell 7 here rreth saj dhe me prek gurin e zi, krejt kto jan ndryshime te mevonshme qe e kane bere Islamin te perngjaje ne fe pagane.

    Ne fillim kur jan falur muslimanet jane kthyer kah Tempulli i Shenjte ne Jerusalem!

    Bile nuk eshte a deshmuar akoma se Ibrahimi e ka ndertuar Qaben!
    Ndryshuar për herë të fundit nga prizrenasi_30 : 16-12-2010 më 03:53
    Mos ja bëj të tjerëve atë që nuk ke qejf të ta bëjnë ty!

  4. #124
    i/e regjistruar Maska e prizrenasi_30
    Anëtarësuar
    18-11-2008
    Vendndodhja
    Prizren
    Postime
    729
    Citim Postuar më parë nga Konstantin Lexo Postimin
    Puuu cfar rrote e madhe je ti prizrenasi se ke iden. E pranove vet qe ke qen musliman fundamentalist e eekstremist me mjekerr e me patollona te shkurtra edhe tashi te kan 'ardh mendte' edhe pa pritmas na je be europiani dhe me i civilizuari ktu a e kupton ne car gjendje je ti, ti ke probleme me personalitetin tend dhe te manipulon cdokush

    Ju dhe disa katnar tjer ktu do i luftoni ekstremistet ti luftoje injorancen tence, leni fene se skeni mbrri ju te kritikoni qoft islamin qofte krishterizmin e vetmja gje qe mund te beni eshte te shtini vella vrasjen mes shqiptareve me fe te ndryshme!
    Konstantin, ti hajde dhe mesoje nga ka ardh Islami dhe Krishterizmi ne kete temen tjeter: http://www.forumishqiptar.com/showth...84#post2951584
    Mos ja bëj të tjerëve atë që nuk ke qejf të ta bëjnë ty!

  5. #125
    Pasioni për shkencën Maska e KILI MERTURI
    Anëtarësuar
    23-01-2008
    Vendndodhja
    evropë
    Postime
    1,838
    VETVENDOSJE! DO TA BEJË SHQIPËRIN!

    Kili
    SHQIPËRIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!
    BAC, U KRYMB ME KA KREJT!


    Njoni-ch!
    Flm për sinqeritetin.
    Nuk e kisha qëllimit të të vëja në silket puna e filozofis gjermane, e pata fjalen.

    Po te besoj se je nga ata të paktit që nuk po e praktikojshe gjuhen e huaj me bashkatdhetarët , dhe po te përgëzoi për këtë.

    Jemi msu mi pa ata qe vin nga gjermanija, e në vend se bile në Kosvë te prektikojn gjuhen e bukur shqipe, ata kishe po folim gjermanisht.
    Mua për veti më duket sikur po shof magju , tu e fol magjupishten, nejse.

    Pyatja për filozofin gjermane kishte qëllimin vetëm për të mar një mednim nga ti, se si e ke kuptuar atë në krehasim me filozofin islame dhe jeten në përgjithsi.
    Të pyeta për gjermanen , sepse po jetojshe në Gjermani.
    Nuk ka ndonjë kufizim filozofit e tjera!

    Dua te them edhe një gjë.

    Librat fetar si Bibla dhe Kurani e te tjera , kan qenë libra me rëndësi të vecant në kohen kur kan dla dhe për njerzit që kan jetuar.
    Ato gjithashtu kan ndikuar në shumë sfera të zhvillimit njerzor për shumë kohë.
    Unë mendoj se edhe sot e kan rëndësin e vet si objekte studimi për të analizuar filozofin /mënyren e të menduarit të njërëzve në atë kohë dhe nga ata njerëz që i kan shkruar ato. Pra kan rëndësi historike dhe gjithashtu kan rëndësi dhe zënë vend në filozofin botrore.

    Ajo që nuk është e drejt është që njerzit në shekullin e 21 të marin këto libra si ligj, si drejtuese të jetës së tyre.
    Kjo është gabim!

    Nëse jeni për rregulla të jetës nga e kaluara , atëher , mos përdorni të sotmen.

    Në asnjërin nga këto libra nuk ka rregulla , as që ishin parashikuar psh interneti.
    Pse po futeni në internet?
    Kjo mund te definohet si "gjyna".

    Kalofsh mirë!
    Në dreq të mallkuar të gjithë antishqiptarët dhe tradhtarët e kombit!

  6. #126
    Citim Postuar më parë nga KILI MERTURI Lexo Postimin
    VETVENDOSJE! DO TA BEJË SHQIPËRIN!

    Kili
    SHQIPËRIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!
    BAC, U KRYMB ME KA KREJT!


    Njoni-ch!
    Flm për sinqeritetin.
    Nuk e kisha qëllimit të të vëja në silket puna e filozofis gjermane, e pata fjalen.

    Po te besoj se je nga ata të paktit që nuk po e praktikojshe gjuhen e huaj me bashkatdhetarët , dhe po te përgëzoi për këtë.

    Jemi msu mi pa ata qe vin nga gjermanija, e në vend se bile në Kosvë te prektikojn gjuhen e bukur shqipe, ata kishe po folim gjermanisht.
    Mua për veti më duket sikur po shof magju , tu e fol magjupishten, nejse.

    Pyatja për filozofin gjermane kishte qëllimin vetëm për të mar një mednim nga ti, se si e ke kuptuar atë në krehasim me filozofin islame dhe jeten në përgjithsi.
    Të pyeta për gjermanen , sepse po jetojshe në Gjermani.
    Nuk ka ndonjë kufizim filozofit e tjera!

    Dua te them edhe një gjë.

    Librat fetar si Bibla dhe Kurani e te tjera , kan qenë libra me rëndësi të vecant në kohen kur kan dla dhe për njerzit që kan jetuar.
    Ato gjithashtu kan ndikuar në shumë sfera të zhvillimit njerzor për shumë kohë.
    Unë mendoj se edhe sot e kan rëndësin e vet si objekte studimi për të analizuar filozofin /mënyren e të menduarit të njërëzve në atë kohë dhe nga ata njerëz që i kan shkruar ato. Pra kan rëndësi historike dhe gjithashtu kan rëndësi dhe zënë vend në filozofin botrore.

    Ajo që nuk është e drejt është që njerzit në shekullin e 21 të marin këto libra si ligj, si drejtuese të jetës së tyre.
    Kjo është gabim!

    Nëse jeni për rregulla të jetës nga e kaluara , atëher , mos përdorni të sotmen.

    Në asnjërin nga këto libra nuk ka rregulla , as që ishin parashikuar psh interneti.
    Pse po futeni në internet?
    Kjo mund te definohet si "gjyna".

    Kalofsh mirë!
    Ti je nji fanatik i madh [pseudo] filozof..
    Fitorja e vërtetë i takon Allahut dhe besimtarëve por qafirat këtë nuk e kuptojnë.

  7. #127
    Natyre e turbulluar... Maska e Robbery
    Anëtarësuar
    03-11-2007
    Vendndodhja
    Firenze
    Postime
    1,449
    Citim Postuar më parë nga ramazan_it Lexo Postimin
    Ju më sipër, ju këshilloj që, në rastëse keni të thoni diçka me temë shkruani, dhe mjaft ma me fjalë boshe këtu se jeni duke e prishur temën, apo ky është edhe qëllini i juaj.

    O moderatorë a jeni diku, apo i keni lënë të kullosin injorantët.


    Po ti o burre i dheut hap nje teme a thu se behet paje per vdekjen...kush e pret vdekjen? Kush e do mbi te gjitha...
    https://www.behance.net/robberysk1100

  8. #128
    Natyre e turbulluar... Maska e Robbery
    Anëtarësuar
    03-11-2007
    Vendndodhja
    Firenze
    Postime
    1,449
    Citim Postuar më parë nga prizrenasi_30 Lexo Postimin
    Zoti i bekofte Shtetet e Bashkuara te Amerikes!


    Ju pershendes me foton e bashkengjitur!

    HAhahahaha....
    https://www.behance.net/robberysk1100

  9. #129
    i/e regjistruar Maska e Pa_doreza2
    Anëtarësuar
    02-11-2009
    Postime
    1,658
    Ramazan_it

    1.varri i Muhamedi , gjendet ne xhami , kurse njerëzit falen drejt varrit të tij!




    2.Muhamedi u varrosur në dhomën e Aishes,


    Cila eshte e verteta ketu o ramazan_it
    S’çarmatosem sa t’jetë jeta!

  10. #130
    Robi i All-llahut
    Anëtarësuar
    09-01-2008
    Vendndodhja
    Në Itali
    Postime
    1,774
    Citim Postuar më parë nga Pa_doreza2 Lexo Postimin
    Ramazan_it

    1.varri i Muhamedi , gjendet ne xhami , kurse njerëzit falen drejt varrit të tij!




    2.Muhamedi u varrosur në dhomën e Aishes,


    Cila eshte e verteta ketu o ramazan_it
    Pa_doreza, tema është, çfarë ke përgatitur për vdekjen?

    Mos i devijoni temën.

  11. #131
    i/e regjistruar Maska e Pa_doreza2
    Anëtarësuar
    02-11-2009
    Postime
    1,658
    Citim Postuar më parë nga ramazan_it Lexo Postimin
    Pa_doreza, tema është, çfarë ke përgatitur për vdekjen?

    Mos i devijoni temën.
    Po lexoje edhe njeher per vdekjen dhe vorrimine nuk jame jashte teme po pergjigju
    S’çarmatosem sa t’jetë jeta!

  12. #132
    Pasioni për shkencën Maska e KILI MERTURI
    Anëtarësuar
    23-01-2008
    Vendndodhja
    evropë
    Postime
    1,838
    VETVENDOSJE! DO TA BEJË SHQIPËRIN!

    Kili
    SHQIPËRIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!
    BAC, U KRYMB ME KA KREJT!


    referi1 referi1 referi1 !!!

    Mesiguri je në ndonjë zonë që nuk ki qasje ne rrjet!

    Ndro vend cuni!
    Në dreq të mallkuar të gjithë antishqiptarët dhe tradhtarët e kombit!

  13. #133
    Citim Postuar më parë nga Pa_doreza2 Lexo Postimin
    Po lexoje edhe njeher per vdekjen dhe vorrimine nuk jame jashte teme po pergjigju
    Pa_doreza2 mir e ka ramazani nese deshiron pergjigje hape nje teme te re.

Faqja 7 prej 7 FillimFillim ... 567

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •