Close
Faqja 3 prej 7 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 133
  1. #41
    i/e regjistruar Maska e Nete
    Anëtarësuar
    13-04-2009
    Postime
    8,688
    Citim Postuar më parë nga Kronikë Lexo Postimin
    kurrë mos vdeksh! >>
    E po tani kam ndryshu mendje..do te vdes...por kam rezervu vendin ne parajs

  2. #42
    Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
    Anëtarësuar
    23-08-2009
    Vendndodhja
    Ne mesin e te dashurve te mi...
    Postime
    10,781
    Sa me shume qe pregaditem aq me shume ja kam friken....
    - - Shumë shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askë!
    Agim Metbala"

  3. #43
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anëtarësuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty më gjen, nën hijen tënde që më le amanet!Nëse të duket që kam humb,më kerko atje ku fryn uragani i kohës,atje do më gjeshë,duke të kërkua Ty!
    Postime
    7,750
    Edhe pa u pergadit fare ajo te vije,cfar kam pergadit eshte qeshtje personale e imja,ajo eshte shpirterore,kurse askend nuk kam degjua qe pergaditet per vdekjen sikur qe bejm pergaditjet per dasem!
    Rëndesia e një personi nuk vlerësohet nga hapësira që zë, por nga boshlleku që le kur nuk është më.

  4. #44
    Robi i All-llahut
    Anëtarësuar
    09-01-2008
    Vendndodhja
    Në Itali
    Postime
    1,774
    Besimi në dënimin e varrit dhe mirësinë në të


    Muslimani beson se dënimi i varrit dhe kënaqësia në të, si dhe pyetja e dy engjëjve në të, të gjitha këto janë të vërteta dhe hak. Për këtë dëshmojnë argumentet nga tekstet Hyjnore dhe nga logjika e shëndoshë, si në vijim:


    Argumente nga tekstet Hyjnore:


    1. Njoftimi i Allahut për këtë gjë në Librin e Tij. Allahu i Madhëruar thotë: “Dhe sikur t’i shihje engjëjt kur u marrin shpirtin atyre që nuk besojnë, si i godasin në fytyrë dhe kurriz, duke u thënë:

    “Shijoni dënimin e zjarrit që flakëron.” Gjithë kjo nga ajo që kanë sjellë duart tuaja përpara jush. Me të vërtetë që Allahu nuk është i padrejtë ndaj robëve të Vet.” [El Enfal: 50-51].

    “Dhe sikur t’i shihje zullumqarët (mosbesimtarët, keqbërësit) kur janë duke dhënë shpirt, ndërsa engjëjt zgjasin duart e tyre duke u thënë: “Dorëzoni shpirtrat tuaj! Këtë ditë ju do të shpërbleheni me mundimin poshtërues për shkak të atyre që thatë kundër Allahut duke shpifur krejt tjetër nga e vërteta, dhe ju gjithnjë i mohuat provat e Tij me përbuzje e kryeneçësi.” Dhe në të vërtetë ju erdhët te Ne të vetëm, ashtu siç ju krijuam për herë të parë. Ju i latë pas gjithçka që Ne ju kishim dhuruar. Ne nuk poi shohim me ju ndërmjetësit tuaj të cilët ju i pohonit si shokë përkrah Allahut. Tani të gjitha lidhjet tuaja me ta janë prerë dhe gjithçka që ju e quanit tuajën tashmë është shuar.” [El Enam: 93-94].

    “Ne do t’i ndëshkojmë ata dy herë dhe pas kësaj do të sillen përsëri në dënim të madh.” [Et Teube: 101].

    “Ata do t’i ballafaqohen zjarrit mëngjes e mbrëmje dhe ditën kur do të vendoset Ora (Kijameti, do t’u thuhet engjëjve): Futeni popullin e Faraonit në ndëshkimin më të rreptë!” [Gafir: 93-94].

    “Allahu do t’i forcojë në qëndrueshmëri me fjalën e qëndrueshme ata që kanë besuar, në këtë botë dhe në botën tjetër. Ndërsa zullumqarët, Allahu i humb. Dhe Allahu vepron atë që dëshiron.” [Ibrahim: 27].



    2. Njoftimi i të Dërguarit të Allahut (Paqja dhe bekimi i Allahut qofshin mbi të!) për dënimin e varrit dhe kënaqësinë në të, në fjalën e tij:

    “Kur njeriu të vendoset në varrin e tij dhe shokët t’i kthejnë shpinën atij –dhe ai e dëgjon trokitjen e sandaleve të tyre kur largohen -, atij i vijnë dy engjëj. Ata i thonë atij: Çfarë thoshe për këtë burrë –për Muhamedin (Paqja dhe bekimi i Allahut qofshin mbi të!)-? –Besimtari do të thotë: ‘Unë dëshmoj se ai është robi i Allahut dhe i Dërguari i Tij.’ Atëherë atij i thuhet: Vështro tek vendi yt në zjarr! Allahu ta ka ndërruar atë me një vend në xhenet. Dhe ai i sheh që të dy ato vende. Ndërsa hipokriti dhe mosbesimtari, kura ata t’i thonë: Çfarë thoshe për këtë burrë?, këta do të thonë: Nuk e di! Thosha ashtu si thoshin njerëzit. –Atëherë këtij do ti thuhet: As nuk e dite dhe as nuk e pasove. Pastaj ai goditet me çekiçë prej hekuri, një goditje të vetme, ndërsa ai do të bërtasë një të bërtitur të cilën do ta dëgjojnë të gjithë, përveç dy të rëndëve (njerëzit dhe xhinët).”[10]

    “Kur dikush prej jush të vdesë, atij i shfaqet vendi i tij i qëndrimit të përjetshëm mëngjes e mbrëmje; nëse ai është prej banorëve të xhenetit, do t’i shfaqet vendi në xhenet me banorët e xhenetit, e nëse është prej banorëve të zjarrit, do t’i shfaqet vendi i tij në zjarr me banorët e zjarrit. Atij i thuhet: Ky është vendi yt, deri sa të të ringjallë Allahu në Ditën e Gjykimit.”[11]

    Po kështu fjala e tij (Paqja dhe bekimi i Allahut qofshin mbi të!) kur bënte lutje (në teshehud):

    “O Zoti im! Unë kërkoj mbrojtje prej Teje nga dënimi i varrit, nga dënimi i zjarrit, nga sprova e jetës dhe e vdekjes dhe nga sprova e Mesihu Dexhalit!”[12]

    Po kështu edhe fjala e tij (Paqja dhe bekimi i Allahut qofshin mbi të!) kur ai kaloi pranë dy varreve dhe tha:

    “Këta të dy po dënohen, dhe jo për ndonjë gjë të madhe!” –Pastaj tha: “Po, po! (dënohen për diçka të madhe). Njëri prej tyre ecte lartë e poshtë me thashetheme, ndërsa tjetri nuk ruhej nga urina e tij (nga sytë e njerëzve dhe nga spërkitja).”[13]



    3. Besimi i biliona dijetarëve, vepërmirëve dhe besimtarëve nga populli i Muhamedit (Paqja dhe bekimi i Allahut qofshin mbi të!), si dhe nga popujt e tjerë të mëparshëm, në dënimin e varrit dhe kënaqësinë në të, dhe çdo gjë që është transmetuar në lidhje me të.

    Argumentet nga logjika e shëndoshë:


    1. Besimi i njeriut në Allahun, engjëjt e Tij dhe në Ditën e Gjykimit, bën të detyrueshme besimin në dënimin e varrit, kënaqësinë në të dhe çdo gjë që ndodh atje, pasi që të gjitha këto janë nga gjërat e fshehta, kështu që kush beson një pjesë të tyre (për të cilat ka njoftuar Allahu), ai logjikisht është i detyruar të besojë edhe pjesën tjetër.



    2. Dënimi apo kënaqësia e varrit dhe ç’ka ndodh në të prej pyetjes së dy engjëjve, nuk është diçka që logjika ta refuzojë apo ta konsiderojë si absurde. Përkundrazi, logjika e shëndoshë e aprovon dhe dëshmon për të.



    3. Njeriu mund të shohë ëndërra të cilat e gëzojnë dhe ai kënaqet me to për shkak të ndikimit të tyre në shpirtin e tij, saqë kur ai zgjohet, do të mërzitej përse u zgjua. Ashtu si dhe mund të shohë ëndërra të cilat e mërzisin dhe e bëjnë të vuajë, saqë kur zgjohet, ai e falenderon atë që e zgjoi nëse e ka zgjuar dikush. Kjo kënaqësi apo vuajtje në gjum, është diçka që ndodh vërtetë me shpirtin dhe ai ndikohet nga ato, megjithëse kjo është diçka e paprekshme dhe e padukshme për ne, por atë nuk e mohon askush. Atëherë si mund të mohohet dënimi i varrit apo kënaqësia e tij, ndërkohë që të dyja këto janë të ngjashme?!


    Selam alejkum.

  5. #45
    i/e larguar Maska e Gordon Freeman
    Anëtarësuar
    03-05-2009
    Vendndodhja
    .
    Postime
    2,895
    e llogjikshme kjo qe ke shkru,nese shpirti i njeriut tundohet ne ender kur ai fle pse mos te tundohet edhe kur njeriu vdes pasi qe shpirti nuk vdes ? por kjo osht ma shume me mundsi sepse njeriu si qenie nuk ka aftsi profesionale per me analizu shpirtin ashtu si i analizon gjerat qe i sheh!

    Askush nuk e ka pare jeten e pertejme ,vshtir o me besu por as me e kundershtu nuk bon!

  6. #46
    Robi i All-llahut
    Anëtarësuar
    09-01-2008
    Vendndodhja
    Në Itali
    Postime
    1,774
    Esselamun alejkum we rahmetullahi we berekatuhu!
    Për ta përkijtuar vdekjen do ta sjell edhe këtë video e marrur nga Youtoube dhe ju dëshiroj shikim të këndshë të gjithëve!



    Esselamun alejkum!

  7. #47
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-08-2006
    Vendndodhja
    askund
    Postime
    9,007
    nja 40 kondome
    JO SEKS PARA MARTESE

  8. #48
    EAGLE warrior Maska e MafiaWarz
    Anëtarësuar
    12-05-2010
    Postime
    1,787
    Citim Postuar më parë nga goldian Lexo Postimin
    nja 40 kondome
    Ore paske mangesi ne kondome ti, une tashme i kam pregaditur aq sa duhet 90 Cope, DUREX jane te gjithe
    Praises due to the most high, Allah

    Praises due to the most fly, Prada

    Baby, I'm magic, ta-dah

  9. #49
    Ekstremist Islamik Maska e ximi_abedini
    Anëtarësuar
    27-02-2010
    Vendndodhja
    nga KOSOVA e SHQIPERIS
    Postime
    2,800
    Citim Postuar më parë nga MafiaWarz Lexo Postimin
    Ore paske mangesi ne kondome ti, une tashme i kam pregaditur aq sa duhet 90 Cope, DUREX jane te gjithe
    pse bre i rras hunt atje ku ste takon
    qka kerkon ti te nenforumi musliman a?
    ketu je i mirseardhur te lexosh mirpo jo te ofendosh ashtu siq e ke zakon
    shko te nenforumi juaj dhe qfryu duke shkru kunder islamit dhe muslimaneve dhe askush sdo te pengoj
    Përderisa është dikush në Qiell që më mbron...
    Nuk ka askush në Tokë që më mposhtë...”

  10. #50
    Robi i All-llahut
    Anëtarësuar
    09-01-2008
    Vendndodhja
    Në Itali
    Postime
    1,774
    " O ju që besuat! Mos i merrni për miq ata të cilëve u është dhënë libri para jush edhe as jobesimtarët që me fenë tuaj tallen dhe luajnë. Kini dro All-llahun po qe se jeni besimtarë. " ( 5-57 )

    " Për ata që ruhen (për besimtarët) s'ka kurrfarë përgjegjësie (që tallen), por duhet t'ju përkujtojmë në mënyrë që të ruhen edhe ata (që tallen). " ( 6-69 )

    " E nëse i pyet ti ata (përse tallen), do të thonë: "Ne vetëm jemi mahnitur e dëfruar". Thuaj: "A me All-llahun, librin dhe të dërguarin e Tij talleni?" ( 9-65 )

    " Ata (hipokritë) që i përqeshin besimtarët, që me vullnetin e vet japin lëmoshë, i përqeshin edhe ata të cilët nuk kanë më shumë se çka është e domosdoshme për jetesën e tyre, e njëkohësisht tallen me ta, All-llahu u dha shpërblimin e talljeve të tyre - dënimin më të rëndë. " ( 9-79 )

    " S'ka dyshim se Ne të mjaftojmë ty kundër atyre që tallen " ( 15-95 )

    " E sot, (në ditën e gjykimit), ata që besuan do të tallen me jobesimtarët. " ( 83-34 )


    O ju që talleni besoj se kjo tallja e juaj nuk do t'u zgjasë shumë. Dhe do të vjen shpejt ajo që u premtohet. Nuk do të keni mundësi ti shmangeni! Mjer për ata që janë injorantë dhe tallen me atë që i ndjek hap pas hapi.

  11. #51
    i/e regjistruar Maska e Linda5
    Anëtarësuar
    03-10-2007
    Postime
    7,276
    Citim Postuar më parë nga goldian Lexo Postimin
    nja 40 kondome


    Sa shum dashke mer qafir,dashke me bo kerdin aty posht : D

    U ty te qofte hallall : p


    Akoma nuk me ka ardhur vakti i vdekjes,qe kshtu nuk kam fillu nga pregatitjet...........LOL
    Ndryshuar për herë të fundit nga Linda5 : 13-12-2010 më 06:50

  12. #52
    Robi i All-llahut
    Anëtarësuar
    09-01-2008
    Vendndodhja
    Në Itali
    Postime
    1,774
    Citim Postuar më parë nga Linda5 Lexo Postimin

    Sa shum dashke mer qafir,dashke me bo kerdin aty posht : D

    U ty te qofte hallall : p


    Akoma nuk me ka ardhur vakti i vdekjes,qe kshtu nuk kam fillu nga pregatitjet...........LOL
    Nji pyetje kisha për ti Linda5:

    A e din gjë vaktin e vdekjes se kur ka me të ardhë???!!!


    Këshilla ime për ty dhe për ata që nuk kanë nisë me u pregatitë, të keni kujdes nga ajo që thuani dhe menjiherë me i lanë kënaqësitë e kësaj dunjaje, se ata janë të rrejshme.

    All-llahu s.v.t. thotë:

    " Secili njeri do të shijojë vdekjen, e shpërblimet tuaja u plotësohen ditën e kijametit, e kush shmanget zjarrit e futet në xhennet, ai ka arritur shpëtim, e jeta e kësaj bote nuk është tjetër pos një përjetim mashtrues. " ( 3-185 ).

    " Dhe përgatituni me furnizim (për rrugë), e furnizimi më i mirë është devotshmëria, e ju të zotët e mendjes kini dronë Time. " ( 2-197 ).

    " Të tillë janë ata që e vlerësuan jetën e kësaj bote mbi botën tjetër, andaj atyre as nuk do t'u lehtësohet dënimi, e as që do të ndihmohen ata. " ( 2-86 ).

    " Atyre që nuk besuan, u është bërë e hijshme jeta e kësaj bote dhe bëjnë tallje me ata që besuan. Po ata që u ruajtën (besimtarët) në ditën e kijametit. All-llahu i jep (shpërblim) pa masë atij që e do. " ( 2-212 ).

    " Njerëzve u është zbukuruar dashuria ndaj të këndshmeve, ndaj grave, djemve e ndaj pasurisë së grumbulluar nga ari e argjendi, ndaj kuajve të stolisur, bagëtisë e bujqësisë. Këto janë kënaqësi të kësaj bote, po tek All-llahu është e ardhmja më e mirë. " ( 3-14 ).

    " E sikur t'i shihje ata kur janë ndalur pranë zjarrit e thonë: "Ah sikur të ktheheshim (në dunja), të mos gënjejmë faktet e Zotit tonë e të bëhemi nga besimtarët!" ( 6-27 )

    " Njerëzve u është afruar koha e llogarisë së tyre, e ata të hutuar në pakujdesi, nuk përgatiten fare për të. " (21-1 ).

    " Kush nuk besoi, barrën e mosbesimit të vet e ka kundër vetes, e kush bëri punë të mirë, ata vetvetes i përgatitën vendin (xhennetin). " ( 30-44 )

    " E thotë: "Ah, i gjori unë, sikur të isha parapërgatitur për jetën time!" ( 89-24 ).


    Shpresoj që nga këta këshilla do të keni dobi inshAll-llah.
    Ndryshuar për herë të fundit nga ramazan_it : 13-12-2010 më 09:24

  13. #53
    EAGLE warrior Maska e MafiaWarz
    Anëtarësuar
    12-05-2010
    Postime
    1,787
    Citim Postuar më parë nga ximi_abedini Lexo Postimin
    pse bre i rras hunt atje ku ste takon
    qka kerkon ti te nenforumi musliman a?
    ketu je i mirseardhur te lexosh mirpo jo te ofendosh ashtu siq e ke zakon
    shko te nenforumi juaj dhe qfryu duke shkru kunder islamit dhe muslimaneve dhe askush sdo te pengoj

    Dur he burr se nuk e ofendova kerkon , un vetem i tregova qe une rules aty
    Praises due to the most high, Allah

    Praises due to the most fly, Prada

    Baby, I'm magic, ta-dah

  14. #54
    Robi i All-llahut
    Anëtarësuar
    09-01-2008
    Vendndodhja
    Në Itali
    Postime
    1,774


    Esselamun alejkum.

  15. #55
    i/e regjistruar Maska e prizrenasi_30
    Anëtarësuar
    18-11-2008
    Vendndodhja
    Prizren
    Postime
    729
    Skam pergatit dicka te veçante por po mundohem te jetoj sipas urdherave te Zotit dhe te ruhem nga te ndaluarat.

    P.sh. nje nga urdherat qe me pelqen me se shumti eshte:

    Sillu me te tjeret ashtu si do te deshiroje te sillen ata me ty!

    Dhe une i bej lutjet ne shtepine time, ne gjuhen time, dhe ne heshtje, sepse siç thuhet edhe ne Kur'an:

    "Zoti nuk i do ata qe e teprojne!"

    Une nuk zgjohem kurre para mengjesit e tja prish gjumin edhe te tjereve duke bertitur me ze te larte sic po bejne hoxhallaret neper xhamija sepse e kam lexu ne Kur'an se Zoti ka thene:

    "Naten jua bera kohe pushimi!"

    dhe une e konsideroj nate edhe kohen para lindjes se diellit ne mengjes.

    Sot egzistojne mjete te ndryshme teknologjike qe mund te te zgjojne ne mengjes por Muslimanet nuk pranojne me ja bo "update" fese se tyre.

    Edhe karrige ka sa te dush sot por Muslimanet nuk pranojne me i vendos ne xhamia, etj.

    Kjo deshmon qe Muslimanet jane njerezit me primitive ne kete bote!
    Ndryshuar për herë të fundit nga prizrenasi_30 : 14-12-2010 më 06:40
    Mos ja bëj të tjerëve atë që nuk ke qejf të ta bëjnë ty!

  16. #56
    EAGLE warrior Maska e MafiaWarz
    Anëtarësuar
    12-05-2010
    Postime
    1,787
    Citim Postuar më parë nga prizrenasi_30 Lexo Postimin
    Skam pergatit dicka te veçante por po mundohem te jetoj sipas urdherave te Zotit dhe te ruhem nga te ndaluarat.

    P.sh. nje nga urdherat qe me pelqen me se shumti eshte:

    Sillu me te tjeret ashtu si do te deshiroje te sillen ata me ty!

    Dhe une i bej lutjet ne shtepine time, ne gjuhen time, dhe ne heshtje, sepse siç thuhet edhe ne Kur'an:

    "Zoti nuk i do ata qe e teprojne!"

    Une nuk zgjohem kurre para mengjesit e tja prish gjumin edhe te tjereve duke bertitur me ze te larte sic po bejne hoxhallaret neper xhamija sepse e kam lexu ne Kur'an se Zoti ka thene:

    "Naten jua bera kohe pushimi!"

    dhe une e konsideroj nate edhe kohen para lindjes se diellit ne mengjes.

    Sot egzistojne mjete te ndryshme teknologjike qe mund te te zgjojne ne mengjes por Muslimanet nuk pranojne me ja bo "update" fese se tyre.

    Edhe karrige ka sa te dush sot por Muslimanet nuk pranojne me i vendos ne xhamia, etj.

    Kjo deshmon qe Muslimanet jane njerezit me primitive ne kete bote!
    Po si e atakon veten ne menyre kaq te rend o shoku Komandant..?

    Ne nje an ben qdo gje si te thot kurani ne tjetren thua qe Muslimanet jane njerz primitive ? po ti qfar je, ndonje lloj Muslimani special?
    Praises due to the most high, Allah

    Praises due to the most fly, Prada

    Baby, I'm magic, ta-dah

  17. #57
    i/e regjistruar Maska e prizrenasi_30
    Anëtarësuar
    18-11-2008
    Vendndodhja
    Prizren
    Postime
    729
    Citim Postuar më parë nga MafiaWarz Lexo Postimin
    Po si e atakon veten ne menyre kaq te rend o shoku Komandant..?

    Ne nje an ben qdo gje si te thot kurani ne tjetren thua qe Muslimanet jane njerz primitive ? po ti qfar je, ndonje lloj Muslimani special?
    Njeri une jam thjesht nje besimtar monoteist qe i pranoj keshillat e mira edhe nga Bibla edhe nga Kur'ani e jo ato ku thuhet te vriten jobesimtaret, t'i prehet dora hajdutit, te gurezohet femra qe kryen tradheti, etj. a pom kupton?

    Por nuk mund te them qe jam as Musliman as Katolik sepse nuk shkoj as ne Xhami e as ne Kishe por lutem ne shtepi ne menyren time kur e ndjej nevojen.

    Ata qe me njohin e dijne me mire se kush jam une, juve nuk mund te ju bind.

    Nejse, spo di cka te shkruaj me teper per momentin, vetem se ju pershendes nga Prizreni dhe ju keshilloj te gjitheve ta duani e ta respektoni njeri-tjetrin sepse jemi te gjithe Shqiptare e mos te fjalosemi per besimet qe na i kane imponuar pushtuesit e mehershem.
    Mos ja bëj të tjerëve atë që nuk ke qejf të ta bëjnë ty!

  18. #58
    Robi i All-llahut
    Anëtarësuar
    09-01-2008
    Vendndodhja
    Në Itali
    Postime
    1,774
    Citim Postuar më parë nga prizrenasi_30 Lexo Postimin
    Njeri une jam thjesht nje besimtar monoteist qe i pranoj keshillat e mira edhe nga Bibla edhe nga Kur'ani e jo ato ku thuhet te vriten jobesimtaret, t'i prehet dora hajdutit, te gurezohet femra qe kryen tradheti, etj. a pom kupton?

    Por nuk mund te them qe jam as Musliman as Katolik sepse nuk shkoj as ne Xhami e as ne Kishe por lutem ne shtepi ne menyren time kur e ndjej nevojen.

    Ata qe me njohin e dijne me mire se kush jam une, juve nuk mund te ju bind.

    Nejse, spo di cka te shkruaj me teper per momentin, vetem se ju pershendes nga Prizreni dhe ju keshilloj te gjitheve ta duani e ta respektoni njeri-tjetrin sepse jemi te gjithe Shqiptare e mos te fjalosemi per besimet qe na i kane imponuar pushtuesit e mehershem.
    Ti prizrenasi_30, mirë ke thënë,se nuk je musliman dhe atë e vërtetoj edhe unë përderisa nuk dike asgjë prej Islamit, aq sa je munduar me than diçka për Islamin, vetëm me të ndëgjuar e ke se dija jote për Islam është nën "O ". Tash edhe unë të njohta se kush je dhe jo vetëm ata që të kanë parë!!!

    Këshilla ime për ty është ,duhet me studju për Islamin dhe ti lëashë thashë e thëmat se prej atyre nuk ke dobi, por bëru i sinqertë ndaj Atij që të ka krijuar dhe mos u bë përtac, po hec për në xhami se atje e ke shpëtimin. mos i ofendo të tjerët, por më tepër miru me vehten tënde se shum prapa qenke. më vjen keq për ti që qenke në këtë gjendje, dhe lus All-llahun që të ta përmirësojë gjendjen tënde dhe të të mëshirojë me rrugën e drejtë, rrugë ajo të cilën ishin të Dërguarit e Tij dhe ata që i pasuan ata. Amiiin. Me këtë dua përfshij edhe të gjithë besimtarët musliman, bashkarisht edhe veten time.

    Esselamun alejkum atyre që u takon.

  19. #59
    i/e regjistruar Maska e lisa12
    Anëtarësuar
    30-11-2008
    Postime
    2,624
    Vetem se dua qe kufomen te ma dergojne ne shqiperi te njerezit e mi(amanet)
    Ti me sjell gjithmone fat dhe lumturi

  20. #60
    i/e regjistruar Maska e prizrenasi_30
    Anëtarësuar
    18-11-2008
    Vendndodhja
    Prizren
    Postime
    729
    Ramazan ti ke thene:

    Ti prizrenasi_30, mirë ke thënë,se nuk je musliman dhe atë e vërtetoj edhe unë përderisa nuk dike asgjë prej Islamit, aq sa je munduar me than diçka për Islamin, vetëm me të ndëgjuar e ke se dija jote për Islam është nën "O ". Tash edhe unë të njohta se kush je dhe jo vetëm ata që të kanë parë!!!
    Kurse une po te pergjigjem keshtu: Sa di une per Islamin ti se ke idene!

    Beje nje kerkim te temave te hapura nga une me pare dhe do te gjesh faktet!

    Kur kam hapur une tema si "Veset e liga dhe epshet", "Mendjemadhesia" apo "Feja e shqiptarit" dhe kam sjellur ajete dhe argumente nga Kur'ani ti me siguri ke qene akoma duke lexuar libra udhezues fetare.

    Une kam shkuar perpara edhe ne xhami e jam kyqur thelle ne fene islame por ne fund e vertetova qe edhe kjo fe si te gjitha te tjerat eshte ndryshuar dhe korruptuar nga njerezit!

    Dhe mos u mundo ti mua me me udhezuar ne islam sepse "Udhezimi i takon vetem Zotit"!
    Ndryshuar për herë të fundit nga prizrenasi_30 : 14-12-2010 më 14:02
    Mos ja bëj të tjerëve atë që nuk ke qejf të ta bëjnë ty!

Faqja 3 prej 7 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •