Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 7
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-02-2007
    Vendndodhja
    Gjilan
    Postime
    359

    GTA SA-MP (San Andreas Multiplayer)

    Kam nje kohe te gjate qe luaje SA-MP, por shume rralle kam takuar ndonje shqiptare qe luajn, dhe mendova te hapi nje teme per ata qe nuk e kane luajtur te provojne , ndoshta eshte loje e vjeter mirpo ka shume servere te ndryshem te tipeve te ndryshme si: DM/TDM (Death Match/Team Deathmatch), Role Play, Stunt, Freeroam, etj. Nese doni te luani samp duhet te keni versionin origjinal te instaluar GTA San Andreas te pa modifikuar dhe te shkarkoni samp client dhe instaloni ne direktorin e GTA SA qe zakonisht eshte "C:\Program Files\Rockstar Games\GTA San Andreas"! Pasi te instaloni sa mp, ekzekutoni dhe do te duket keshtu



    Uploaded with ImageShack.us

    Tek fusha "Name" e shenoni emrin tuaj duhet te jete pa hapsira psh "Filan_Fisteku" me "_", tek fletat poshte "Internet" dhe "Hosted" jane serverat qe jane online! per te shtuar nje server ne listen tuaj favorite klikoni Servers>Add Server dhe shkruani IP-ne dhe portin ! Psh serveri qe une luaj eshte "San Fierro Rumble" IP : 188.72.225.173:3200 , shtoni kete IP dhe serveri shfaqet ne liste !

    Nese keni ndonje pyetje, por edhe te diskutojme nese ndokush luan samp !

  2. #2
    Ego? Superego? Maska e Harakiri
    Anėtarėsuar
    07-10-2004
    Postime
    638
    Pse kam pershtypjen une qe shumica e lojtareve ne SA MP jane nga Honduras PC-te e se cileve perbehen nga 83% gjethe palmash e glasa papagalli.
    "Kto pershembull i kput ai neni per pervetsimin e burrave t'martum"

  3. #3
    Mes Que Un Club Maska e DiAbLo-KiNg
    Anėtarėsuar
    27-02-2009
    Vendndodhja
    In my WorlD
    Postime
    31
    Un me pare kam luajtur MTA san andreas, luanim me gjithe shoket, gallate fare xD
    Mes Que Un Club

  4. #4
    S'di si ta le. Maska e meganoi
    Anėtarėsuar
    18-09-2008
    Vendndodhja
    Ne karrige te komjuterit
    Postime
    405
    Sa gb ka kjo lojė?
    MOTOJA IME:Shkel e shiko nga shkel

  5. #5
    SA-MP eshte shume e dobet ne script ne krahasim me MTA:SA.
    Ju preferoj te gjithve qe luajn GTA:SA multiplayer, ta perdorin MTA:SA, ka komunitete shume me te mira plus ka knaqsi ma te madhe ne MTA:SA.

    Ne nje server (nga me te njohurit) ne MTA, jemi dy shqiptar nga Kosova, ai server eshte RP (RolePlay), CnR (Cops and Robbers), dhe DM (DeathMatch). Do te ishte shum me mir nese takohemi shqiptaret aty, te krijojm mafi ose gang shqiptare :P

  6. #6
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    06-02-2015
    Postime
    1

    Pėr: GTA SA-MP (San Andreas Multiplayer)


    MTA:SA(ose ndryshe Multi Theft Auto San Andreas)ka script shume te mire dhe gjithashtu nje komunitet te madh.
    San Andreas Multiplayer tani ka nisur te kete nje komunitet me te vogel sepse nuk ofron shume gjera qe MTA ofron.
    Per mua SA MP i ka ikur koha.Cops'n'Robbers,Destruction Derby,Mini Missions etj,ke shum me shum qejf e kenaqesi.
    Por kam mundur te gjej vetem nje shqiptar te Mini Missions dhe kaq,pra nuk ka nje sasi te madhe shqiptaresh ose me
    sakte nje sasi shume,shume te vogel.
    The sic tha edhe parafolesi do ishte mire te krijonim nje gang Shqiptare.

  7. #7
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    01-05-2016
    Postime
    2

    Pėr: GTA SA-MP (San Andreas Multiplayer)

    Futu play.ls-rcr.com:7777 plot shqiptar ke aty.

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •