Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 26 prej 26
  1. #21
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-04-2004
    Postime
    684
    Citim Postuar mė parė nga RaPSouL Lexo Postimin
    Hė ēu bė? Ēdo celular qė ka tė paktėn pėrafėrsisht aq teknologji mrenda vetes sa ka njė dhe bllokoe me duar nga tė gjitha anėt dhe shihni rezultatin se secili pėson diēka nė valėt qė pranon antena pėrkatėse. Vetėm ta kesh nė dorė njė telefon tė tillė qė ka aq teknologji mrenda vetit sa ne shqiptarėt nuk kemi mend nė kokat tona e pastaj ejan e flisni kėtu pėr budallallėke tė tilla qė postohen nėpėr video pėr tė rrėzuar rejtingun qė posedon njė firmė teknologjie siē ėshtė Apple, ata qė janė pėrdorues tė Iphone pa marrė parasysh versionin 3 apo 4 e din se ēfarė ndjenje ėshtė tė kesh gjithēka nė njė vend, ndėrsa pėr versionin e ri as qė diskutohet qė tė len pa koment me atė kualitet qė tė ofron.

    Mereni njė tė tillė pėrdoreni disa ditė dhe ejani e shkruani kėtu pastaj.

    Pse poston budallakina?? Eshte tashme e dokumentuar se dizajni i iPhone 4 eshte i manget! Per kete arsye Apple eshte detyruar te ofroj mbeshtjellesit plastik falas!! Nuk eshte fjala per mberthimin e telefonit nga te gjitha anet por vetem nje gisht ne vendin e duhur. Apple si firme e teknologjise ne syt e mi e ka rejtingun -0. Per ty ndoshta e ka rejtingun pozitiv, por ky eshte problemi yt e jo i imi :-)

  2. #22
    Besimtar Musliman Maska e strange
    Anėtarėsuar
    31-10-2006
    Postime
    4,278
    Citim Postuar mė parė nga RaPSouL Lexo Postimin
    Hė ēu bė? Ēdo celular qė ka tė paktėn pėrafėrsisht aq teknologji mrenda vetes sa ka njė Iphone dhe bllokoe me duar nga tė gjitha anėt dhe shihni rezultatin se secili pėson diēka nė valėt qė pranon antena pėrkatėse. Vetėm ta kesh nė dorė njė telefon tė tillė qė ka aq teknologji mrenda vetit sa ne shqiptarėt nuk kemi mend nė kokat tona e pastaj ejan e flisni kėtu pėr budallallėke tė tilla qė postohen nėpėr video pėr tė rrėzuar rejtingun qė posedon njė firmė teknologjie siē ėshtė Apple, ata qė janė pėrdorues tė Iphone pa marrė parasysh versionin 3 apo 4 e din se ēfarė ndjenje ėshtė tė kesh gjithēka nė njė vend, ndėrsa pėr versionin e ri as qė diskutohet qė tė len pa koment me atė kualitet qė tė ofron.

    Mereni njė tė tillė pėrdoreni disa ditė dhe ejani e shkruani kėtu pastaj.
    Ēka koke nervoz nė kėtė ore? :P

    A vetėm Apple dhe IPhone e ka kėtė teknologji a?
    Mėso Islamin nga Kur'ani e jo nga myslimanet!

  3. #23
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anėtarėsuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464
    strange nuk thash qė vetėm Apple dhe Iphone e posedon atė teknologji por u drejtova kėtyre qė po flasin kėtu dhe jam i sigurt se asnjėri nuk ka pasur Iphone nė duart e veta vetėm pėr tė bėrė muhabet nate kan shkruar tek kjo temė as qė e kan idenė pėr ēka flasin.
    Sui generis

  4. #24
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-04-2004
    Postime
    684
    Citim Postuar mė parė nga RaPSouL Lexo Postimin
    ... dhe jam i sigurt se asnjėri nuk ka pasur Iphone nė duart e veta vetėm pėr tė bėrė muhabet nate kan shkruar tek kjo temė as qė e kan idenė pėr ēka flasin.
    Tek ne thone: "Mos e vet se te tregon vet", edhe ti me kete fjali e tregon mungesen e intelegjences sate! Personalisht posedoj blackberry bold, ne pune ne departamentin tone kemi iphone, motorolla milestone (droid) si dhe blackeberry tjere. Keto i kemi per nevoje te testimit dhe zhvillimit te programeve.

  5. #25
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-07-2007
    Postime
    90
    Citim Postuar mė parė nga Uke Topalli Lexo Postimin
    Cuni hajt e gjeje ndonje fjalorth shqip-shqip e gjeje kuptimin e fjales "lanson" (lansimi). E pastaj eja perseri ketu e kjaj se si eshte e bastardhuar (ups fjale jo shqipe perseri ) gjuha jone.

    PS Po te ishe rrokur pas ndonje fjale tjeter, patjeter se tu kisha falenderuar.
    Fjala LANSOJ s'ėshtė nė FGJSSH.

  6. #26
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-04-2004
    Postime
    684

    Pastertia e gjuhes

    Hajde bre cuna ta rishikojme (edhe pse kjo nuk eshte tema e qelluar) pastertine e gjuhes dhe gabimin montruoz qe une e paskam bere. Cuni i pare i cili pat verejtje ne termin e perdorur, vet e tepron me perdorimin e barbarizmave italiane prandaj edhe komenti im ironik me perdorimin e termit "bastardhuar". Ne media shqipetare rreth fundit te viteve '90 perdorej termi "kaskat blu". A thua ndonjeri nga jush eshte cue pesh e me reagu ne kete rast?! Te pakten, televisioni shqipetare ka (ose duhet te ket) korrigjues te gjuhes, ndersa une jam i vetem. Se fundi rreth termit "lansim" ( i cili ne baze te kontekstit ka disa domethenie) ende eshte ne vijim debati mes gjuhetareve. Se fundi ja disa faqe (disa edhe zyrtare) ku perdoret ky term:

    Posta e Kosoves

    Balli i Kombit

    Koha Ditore

    Pra ose ky postimi im ne menyre virale eshte shperndare dhe e ka shkateruar gjuhen tone ose perdorimi i ketij termi ka qene/ eshte ne perdorim te gjere. Se fundi une nuk jam profesionist ne fushen e gjuhes letrare por ne fushen e teknologjise informatike, dhe nuk jetoj ne kosove ose shqiperi po ne vend ku perdoret gjuha angleze ( jo italiane)!

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •