Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 7
 1. #1

  Cilat jan tarifat doganore pr rroba?

  Kam ndermend te eksportoj ne Shqiperi rroba nga nje vend Europian.

  Por nuk di cilat jane tarifat doganore shqiptare, dhe si llogaritet dogana?

  Sipas cmimit te blerjes ne fature,
  me kile apo tarife per cope???

  Ju lutem le te me informoje dikush... me te dhena konkrete:
  si sa perqind, cfare cmimi per kile etjer?

  ju falemenderit per ndihmen,

  emigranti
  Ndryshuar pr her t fundit nga RSHP : 19-06-2010 m 07:06
  Revolucioni sht pr bishat, evolucioni pr njerzit!

 2. #2
  ciao belli !!! Maska e donna76
  Antarsuar
  30-08-2005
  Mosha
  45
  Postime
  1,491
  Sipas meje duhet te interesohesh te gjesh nje agjenci doganale, ne durres apo tirane etj dhe ato te japin dacet ( tarifat doganore) e qarta per c'do lloj malli qe do importohet ne Shqiperi dhe me pas te bejne dhe procedurat e importimit.
  , se duhen te dhena te hollesishme ne perberjen e mallit( psh pambuk, lesh o ku di une..)

  i gjen keto agjenci te fletet e verdha. eshte keshilla qe mund te te ndihmoje me shume them une.

  suksese ne biznes shoko
  "Mi dissero che per farla innamorare dovevo farla ridere. Ma ogni volta che ride, m'innamoro io."

 3. #3
  fossa dei leoni Maska e prenceedi
  Antarsuar
  07-11-2008
  Postime
  2,120
  Citim Postuar m par nga RSHP Lexo Postimin
  Kam ndermend te eksportoj ne Shqiperi rroba nga nje vend Europian.

  Por nuk di cilat jane tarifat doganore shqiptare, dhe si llogaritet dogana?

  Sipas cmimit te blerjes ne fature,
  me kile apo tarife per cope???

  Ju lutem le te me informoje dikush... me te dhena konkrete:
  si sa perqind, cfare cmimi per kile etjer?

  ju falemenderit per ndihmen,

  emigranti
  Shiko te kesh disa leke cash me vete se nuk i dihet punes..................

 4. #4
  ///////////////////////////
  Ndryshuar pr her t fundit nga brooklyn2007 : 21-06-2010 m 05:29
  ABCDDhEFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 grma)

 5. #5
  Citim Postuar m par nga RSHP Lexo Postimin
  Kam ndermend te eksportoj ne Shqiperi rroba nga nje vend Europian.

  Por nuk di cilat jane tarifat doganore shqiptare, dhe si llogaritet dogana?

  Sipas cmimit te blerjes ne fature,
  me kile apo tarife per cope???

  Ju lutem le te me informoje dikush... me te dhena konkrete:
  si sa perqind, cfare cmimi per kile etjer?

  ju falemenderit per ndihmen,

  emigranti
  http://www.dogana.gov.al/doc/NOMENKLATURA2010.pdf

  Te keshilloj te perdoresh me shume motorin e kerkimit GOOGLE ne internet. I kursen vetes dhe te tjereve kohe
  ABCDDhEFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 grma)

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e erla07
  Antarsuar
  03-12-2009
  Postime
  752
  Citim Postuar m par nga RSHP Lexo Postimin
  Kam ndermend te eksportoj ne Shqiperi rroba nga nje vend Europian.

  Por nuk di cilat jane tarifat doganore shqiptare, dhe si llogaritet dogana?

  Sipas cmimit te blerjes ne fature,
  me kile apo tarife per cope???

  Ju lutem le te me informoje dikush... me te dhena konkrete:
  si sa perqind, cfare cmimi per kile etjer?

  ju falemenderit per ndihmen,

  emigranti
  Ne deklaraten doganore qe do te plotesosh duhet ti specifikosh llojet e asortimenteve qe do te futesh ne Shqiperi ne cope.Do te paguash dhe TVSH 20%.

 7. #7
  i regjistruar
  Antarsuar
  17-10-2007
  Vendndodhja
  Diku ne emigrim
  Postime
  709

  Pr: Cilat jan tarifat doganore pr rroba?

  kete mars pati nje ndryshim mund te lexoni artikullin lexoni artikullin dogana per blerjet online per detajet me te reja.
  Ndryshuar pr her t fundit nga driniluka : 09-10-2019 m 08:09

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •