Close
Faqja 3 prej 13 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 241
 1. #41
  shtriga Maska e shtrigaa
  Anėtarėsuar
  09-11-2004
  Vendndodhja
  kudo midis jush
  Postime
  290
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  ne u mesuam ne greqi se erdhem te vegjel mire keq ketu e ndertuam jeten e skemi pse justifikohemi.
  muahqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq qqqqq kalamaja me mori malli
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shtrigaa : 17-02-2011 mė 03:15 Arsyeja: gabim ortografik
  Kur linda qava dhe te tjeret qeshen......
  Kur te vdes tjeret do te qajn dhe une do qesh
  Jam_Ajo

 2. #42
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  22-05-2010
  Vendndodhja
  CANADA
  Postime
  1,010
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga Besoja Lexo Postimin
  Unė nuk trembem kur shoh nudo femrash
  As dhe kur ka tradhėti nė dashuri
  Unė trembem kur dėgjoj pėr ndrrime emrash
  Dhe kur shqiptarėt po i thonė vendlidjes...Greqi!!!
  Te nderrosh emrin nga Qamil ne Jorgos ose Vasil
  Eshte vecse nje mbijetese , nje kaperxim
  T'i thuash derrit daje ka dhe kjo nje kuptim
  Por tradhetia ne dashuri tregon sa i qelbur je qe ne burim !

  Kuptoj pse ndodh kjo gje, kam jetuar vete ne Greqi
  Me pelqente emri im , prandaj nuk e nderrova ne Areti
  Madje ma pelqenin emrin dhe me respektonin me shume
  Por "Atdheu" nuk e mirenjohu "sakrificen" e bere nga une (!)
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Viola.V : 17-02-2011 mė 04:27

 3. #43
  shtriga Maska e shtrigaa
  Anėtarėsuar
  09-11-2004
  Vendndodhja
  kudo midis jush
  Postime
  290
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  ehu asnjeri nuk pershendet kendeja
  uffffffffffffffffffffffffffff
  Kur linda qava dhe te tjeret qeshen......
  Kur te vdes tjeret do te qajn dhe une do qesh
  Jam_Ajo

 4. #44
  i/e regjistruar Maska e Endless
  Anėtarėsuar
  17-08-2007
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Postime
  5,212
  Faleminderit
  0
  22 falenderime nė 17 postime
  ciao shtrige, come stai?
  Without deviation from the norm, progress is not possible

 5. #45
  shtriga Maska e shtrigaa
  Anėtarėsuar
  09-11-2004
  Vendndodhja
  kudo midis jush
  Postime
  290
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  bene shyqyr bene
  ty si te kam
  Kur linda qava dhe te tjeret qeshen......
  Kur te vdes tjeret do te qajn dhe une do qesh
  Jam_Ajo

 6. #46
  i/e regjistruar Maska e Endless
  Anėtarėsuar
  17-08-2007
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Postime
  5,212
  Faleminderit
  0
  22 falenderime nė 17 postime
  po bene by.thshyqyr dhe une lol


  pos pane ta pragmata stin eladha re? tha pulisume kanena nisi fetos i oqi?
  Without deviation from the norm, progress is not possible

 7. #47
  shtriga Maska e shtrigaa
  Anėtarėsuar
  09-11-2004
  Vendndodhja
  kudo midis jush
  Postime
  290
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  den nomizo na pulisun se do ven ligje qe mos te shiten po te bejn cte duna u kalla mortjen une.ketu jemi keq per pune nisit e ketyre na maranan ne
  Kur linda qava dhe te tjeret qeshen......
  Kur te vdes tjeret do te qajn dhe une do qesh
  Jam_Ajo

 8. #48
  i/e regjistruar Maska e Endless
  Anėtarėsuar
  17-08-2007
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Postime
  5,212
  Faleminderit
  0
  22 falenderime nė 17 postime
  hehe, e di, e di se me kane llafos. tani jeni katandis der aty sa ua japim ne kafen kur na vini ketej poshte, iku koha kur u thoshim njerezve hajt te jap na nje kafe se kam ardh qe lart.
  Without deviation from the norm, progress is not possible

 9. #49
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-01-2004
  Vendndodhja
  diku
  Mosha
  39
  Postime
  1,558
  Faleminderit
  17
  24 falenderime nė 19 postime
  kane ikur shume emigrante shqiptare nga greqia , dhe kthehen ne vendlindjet e tyre .

  per kete sezon turistik pritet qe puna te hapet ne muajt e pare te pranveres me heret se zakonisht , per shkak te fluksit te madh dhe prenotimeve te firmave turistike nga vendet e huaja .

  trazirat ne lindjen e mesme , egjypt libi tunizi e ,marok , i bejne shume pushues nga europa dhe bota te preferojne greqine , shqiperine kroacine , italine dhe spanjen per pushimet e tyre , dhe jo keto vende te cilat jane perfshire nga trazira dhe ne prag te luftes civile.

  si rjedhoje shpresojme te kemi mjaftueshem pune dhe mjaft te ardhura gjate ketij sezoni turistik.

  per shqiptaret te cilet mendojne te vijne per periudhe 1 mujore do ishte ide e mire nese punojne , nderkohe edhe bejne plazh dhe pushime ne ishujt greke .

  mirepresim beharin .

  pershendetje te gjithe forumisteve shqiptare ne greqi .

 10. #50
  shtriga Maska e shtrigaa
  Anėtarėsuar
  09-11-2004
  Vendndodhja
  kudo midis jush
  Postime
  290
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  ata qe e kan per te kthyer do kthehen ne te tjeret do luftojm ketu skemi cbejm.emigrand nuk behemi dote me u ritem :P kaluam nje here kurbetin ta fillojm prap nga fillimi?
  une isha 11 vjece kur ika nga vlora tani jam 31 si te kthehem prap? jeta ime 20 vjete u ndertua ketu lere qe nuk dua femijet tan te kalojn ata qe kaluam ne.nejse kemi shendetin te tjerat do regullohen muahqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq
  Kur linda qava dhe te tjeret qeshen......
  Kur te vdes tjeret do te qajn dhe une do qesh
  Jam_Ajo

 11. #51
  i/e regjistruar Maska e Endless
  Anėtarėsuar
  17-08-2007
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Postime
  5,212
  Faleminderit
  0
  22 falenderime nė 17 postime
  opo sa i meshon asaj te shkreteje 'q' te muahqi me shtrige
  Without deviation from the norm, progress is not possible

 12. #52
  shtriga Maska e shtrigaa
  Anėtarėsuar
  09-11-2004
  Vendndodhja
  kudo midis jush
  Postime
  290
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  e ku ka me bukur se nje puthje e zgjatur me endless
  Kur linda qava dhe te tjeret qeshen......
  Kur te vdes tjeret do te qajn dhe une do qesh
  Jam_Ajo

 13. #53
  i/e regjistruar Maska e Endless
  Anėtarėsuar
  17-08-2007
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Postime
  5,212
  Faleminderit
  0
  22 falenderime nė 17 postime
  haa, fiks fare. ja dhe une po te nis nje me 'q' ra pa fund
  Without deviation from the norm, progress is not possible

 14. #54
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-01-2004
  Vendndodhja
  diku
  Mosha
  39
  Postime
  1,558
  Faleminderit
  17
  24 falenderime nė 19 postime
  Citim Postuar mė parė nga shtrigaa Lexo Postimin
  den nomizo na pulisun se do ven ligje qe mos te shiten po te bejn cte duna u kalla mortjen une.ketu jemi keq per pune nisit e ketyre na maranan ne
  gjysem greqisht e gjysem shqip , madje shqip nuk mund ta quash , po nejse .

  shkruaj si te duash o shtriga , nuk ka problem ,
  kisha nje pyetje une ;

  ku banoni ju shtriga ne greqi ? me siper ke shkruar dicka rreth nje ishulli apo jam une gabim ?

  nuk je e detyruar te pergjigjesh dhe mos e mer seriozisht verejtjen mbi shkrimin tend .

  shendet e te mira.

 15. #55
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  07-07-2009
  Postime
  990
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  Pershendetje per forumistet e Greqise.
  Si po kaloni me krizen ekonomike po ajo sociale ne c'gjendje vriskete afti tin epohi?

 16. #56
  i/e regjistruar Maska e genti1972
  Anėtarėsuar
  20-03-2008
  Vendndodhja
  athine
  Mosha
  47
  Postime
  304
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  ne greqi jetoj po nga qe s'para shoh tv me duken te gjitha per se mbari ......
  ket krizen vetem e degjoj nk po e shoh akoma .....shnet te kemi e te gjitha rregullohen ....
  na ka marr malli per shqiperin .....se greqia ne rregull e ka

  pershendetje te gjith patrioteve ne greqi


  M'KA IK ZARI

 17. #57
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-01-2004
  Vendndodhja
  diku
  Mosha
  39
  Postime
  1,558
  Faleminderit
  17
  24 falenderime nė 19 postime
  kriza ekonomike nuk i kap emigrantet qe e duan punen dhe e fitojne parane me ndershmeri o mik .

  sa per krizen sociale , nuk po e kuptoj qarte se cfare eshte kjo , por , nese e ke fjalen per asimilimin dhe helenizmin e emigranteve shqiptare , ka shume per te thene .

  brezat e rinj po shkollohen dhe adoptohen nga shoqeria greke dhe nuk po gjejne kurkund asnje therime te egzistences se tyre shqiptare , dhe per kete nuk e ka fajin qeveria gjithmone por e kane prinderit qe nuk u mesojne kurgje femijeve te tyre mbi shqiperine , dhe krejt si komunitet shqiptar ne greqi kemi deshtu per nam te zi , pasi edhe ato pak shoqata emigrantesh dhe shoqata shqiptare po shperbehen , duke humbur mundesine per organizim .

  ja , kjo eshte situata .

  gjithkush rend per veten e vet dhe dikur shqiptar ishit patriota ne atdhe te tyre , e me pas vecse ne shtepi te tyre , dhe tani askund e as ne jeten dhe arsyen e tyre .

 18. #58
  ......... Dukat ......... Maska e G.S.Vangjeli
  Anėtarėsuar
  14-04-2010
  Vendndodhja
  Athinė, Greqi
  Postime
  357
  Faleminderit
  5
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga Endless Lexo Postimin
  po se sa te rrish dhe pa ngren buk fare. ka dhe me keq daku.
  plotesisht e sakte pergjigjia
  Gjithmonė jap atė qė mė japin tė tjerėt

 19. #59
  ......... Dukat ......... Maska e G.S.Vangjeli
  Anėtarėsuar
  14-04-2010
  Vendndodhja
  Athinė, Greqi
  Postime
  357
  Faleminderit
  5
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga Kryqi i Paqes Lexo Postimin
  Pershendetje per forumistet e Greqise.
  Si po kaloni me krizen ekonomike po ajo sociale ne c'gjendje vriskete afti tin epohi?
  χάλια , χάλια φίλε......

  καλύτερα μη τα ρωτάς, όσο πάει και χειροτερεύει η κατάσταση. Σίγουρα όμως είναι καλύτερα απο την Αλβανία, αν βεβαία έχεις δουλειά.

  Pėrshėndetje dhe ty
  Gjithmonė jap atė qė mė japin tė tjerėt

 20. #60
  ......... Dukat ......... Maska e G.S.Vangjeli
  Anėtarėsuar
  14-04-2010
  Vendndodhja
  Athinė, Greqi
  Postime
  357
  Faleminderit
  5
  3 falenderime nė 3 postime
  Kush e pa NEXT TOP MODEL nė Greqi??

  shqiptare ėshtė ajo qė fitoi????
  Gjithmonė jap atė qė mė japin tė tjerėt

Faqja 3 prej 13 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •