Close
Faqja 0 prej 6 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 109
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  06-11-2009
  Postime
  323

  Arrestohet Albin Kurti

  Arrestohet Albin Kurti

  Nga Express mė 12.06.2010 nė ora 15:13

  Polica e Kosovės e ka arrestuar liderin e lėvizjes “Vetėvendosje”, Albin Kurti, disa ēaste pasi ai ka mbajtur njė konferencė pėr shtyp, ku ka njoftuar se organizata e tij do tė marrė pjesė nė zgjedhjet e ardhshme.

  Policia ka hedhur edhe gas lotsjellės, pėr tė arritur qėllimin e saj. Sipas njė komunikate pėr media tė “Vetėvendosjes”, Kurti ėshtė arrestuar nga njėsitė speciale. Nė aksion thuhet se kanė marrė pjesė rreth 40 pjesėtarė tė njėsisė speciale, nė 4 furgonė.

  Reporterėt e Express-it nga vendi i ngjarjes, gjithashtu tregojnė, se kanė parė njė veturė tė EULEX-it, e cila ėshtė rrokullisur pikėrisht para selisė sė “Vetėvendosjes” nė lagjen Pejton tė kryeqytetit.

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  06-11-2009
  Postime
  323
  Polica e Kosovės e ka arrestuar liderin e lėvizjes “Vetėvendosje”, Albin Kurti, disa ēaste pasi ai ka mbajtur njė konferencė pėr shtyp, ku ka njoftuar se organizata e tij do tė marrė pjesė nė zgjedhjet e ardhshme.
  ja ka derguar Hashimi policin se ka frig nga humbja e zgjedhjeve te ardhshme.

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  02-06-2008
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  396
  Albin Kurti eshte shpresa e vetme e Kosoves.Besoj se do ta godas rende qeverin ne zgjedhjet e ardheshme! edhe ky arrestim eshte politik, gjithcka nga Hashim Thaci.
  - Imagination is more important than knowledge.

 4. #4
  SHPK-ja shifet qarte qe nuk eshte polici e Kosoves dhe shumices absolute shqiptare. Kjo polici eshte Kukell e kesaj qeverie te deshtuar plotesisht. E kjo qeveri eshte kukell e EULEX-UNMIK made in Serbia te cilet i marrin urdhenat nga Tadici e Jeremici.

  Albin Kurti dhe Levizja Vetevendosje jane Shpresa e Vetme e Kosoves kunder ketyre tradhetarve te Qeverise Kukell.

  SHPK-ja nuk eshte policia e Shqiptareve te Kosoves por SHPK-ja eshte policia e pakicave ( serbeve ) te Kosoves.
  BASHKIM KOSOVE ME SHQIPERINE DHE JO PAZARLLEQE ME SERBINE E GREQINE

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,979
  po ky far taraku deri tash e ka kundershtue ket shtet e ket kushtetut
  e tani po dalka ne zgjedhje dhe hajt se kinse po fitoika
  po ky nuk do te ket qare pa e zbatue ket kushtetut qe deri sot e ka kundershtue dhe ka demostrue dhe jan vra njerzit per ta
  e tash
  po qfar i thoni kesaj more njerz
  Do t“i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 6. #6
  Kurre me,ne kete FORUM Maska e woodstock
  Anėtarėsuar
  13-04-2004
  Postime
  560
  Citim Postuar mė parė nga Llapi Lexo Postimin
  po ky far taraku deri tash e ka kundershtue ket shtet e ket kushtetut
  e tani po dalka ne zgjedhje dhe hajt se kinse po fitoika
  po ky nuk do te ket qare pa e zbatue ket kushtetut qe deri sot e ka kundershtue dhe ka demostrue dhe jan vra njerzit per ta
  e tash
  po qfar i thoni kesaj more njerz
  Jo kunder shtetit,po kunder pushtetit.A sa per at kushtetut te pshuraft,lehte ja bejne...me nje referendum merre fund cdo gje...
  I vetmi hero i kombit Adem Jashari

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Arb
  Anėtarėsuar
  06-12-2002
  Vendndodhja
  Little Albania, NY
  Postime
  1,723
  A edhe ky i zhytun ne korrupsion a?
  Talent wins games, but teamwork wins championships.
  Micheal Jordan

 8. #8
  QE sa e paskan gjet man fund hah

 9. #9
  Kur te kerkon policia mos jep deklarate shtypi

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-10-2009
  Postime
  2,629
  Albini nuk ka pas rruge dalje tjeter ose hy ne sistem si paska veprue e me hy ne zgjedhje politike ose me dal partizan ne mal...
  Del i pafajshem mos u boni marak...

 11. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-10-2009
  Postime
  2,629
  Tash ne skenen politike do te jen tri taborre
  i pari i qlirimtarve
  i dyti ai i te ikurve dhe
  i treti i vojagjive...

 12. #12
  Mjedisor Maska e Edvin83
  Anėtarėsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,670
  12 Qershor 2010 - 15:41 | Kosova
  TRANSLATE Perktheje lajmin ne gjuhe te tjera

  Arrestohet me dhunė kreu i Vetėvendosjes Albin Kurti
  Arrestohet me dhunė kreu i Vetėvendosjes Albin KurtiPRISHTINĖ- Arrestohet sot nė Prishtinė kreu i lėvizjes “Vetėvendosja” Albin Kurti. Arrestimi i tij ėshtė bėrė nė zyrat e lėvizjes “Vetėvendosja”, pas njė konference ku kjo lėvizje bėri tė ditur se do tė marrė pjesė nė zgjedhjet e ardhshme parlamentare nė Kosovė. Policėt kanė ushtruar dhunė mbi Kurtin, pas rezistencės qė ky i fundit bėri pėr tė mos iu dorėzuar.

  “Vetėvendosje” nuk do tė shndėrrohet nė subjekt politik, por do tė vazhdojė sė funksionuari si lėvizje politike. Kjo ėshtė bėrė e ditur nė njė konferencė pėr media nga lideri i kėsaj lėvizje, Albin Kurti, nė njė konferencė pėr media tė shtunėn nė Prishtinė, me rastin e pesėvjetorit tė themelimit tė lėvizjes “Vetėvendosje”.

  Mediat kosovare deklarojnė se menjėherė pas kėsaj konference Albin Kurti ėshtė arrestuar nga forcat e policisė sė Kosovės.
  (m.a/BalkanWeb)

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e drenicaku
  Anėtarėsuar
  06-05-2003
  Postime
  3,263
  Shtet kuisling ku shtetin e qeveris nje grup mafiozesh dhe hiq me shume.Kjo burgosje ne kete menyr vetem sa ja rrit rejtingun albin kurtit dhe ja zvoglon hashim katravelles edhe ashtu te ren per tok.
  Kjo nderhyrje ne ket menyr na e perkujtoi policin e serbis qe shfryhej mbi shqipetar,kjo polici udheheqet nga mafiozet qe deri dje ishin ne krye te shikut,dhe ata qe do vijn ne pushtet punen e pare qe do ta bejn eshte pastrimi i policis nga elemente kriminale te shikut.
  Jam shume i bindur qe kjo qeveri eshte mbush haram dhe se si do te bie nuk e di por e di qe fundi i saj do jet i dhimbeshem.
  Hashim thaqi ne kordinim me eulexin si duket ne vend te burgosjes se ministrave hajdut,kan zgjedhur vetvendosjen ne vend te tyre.
  Opozita duhet me ne fund te thrras protesta dhe ne bashkpunim me organizatat jo qeveritare te kerkoi zgjedhje te parakoheshme dhe urgjentisht te lirohet albini,bajram regjepi te thirret ne pergjegjesi per dhunen qe ka perdor ndj te rinjeve shqipetar

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e Arberl
  Anėtarėsuar
  10-08-2008
  Postime
  48

  Thumbs down

  Citim Postuar mė parė nga Kosovelli Lexo Postimin
  Tash ne skenen politike do te jen tri taborre
  i pari i qlirimtarve
  i dyti ai i te ikurve dhe
  i treti i vojagjive...

  cilat jane kush jane kush sipas teje, nese e mendon i pari i clirimtareve eshte partia ne pushtet e ki gabim. mendoj qe 11 vite pas luftes kane perfitu mjaft njerez dhe levisje e klane qe jane be ne menyren me ilegale dhe te ulet te mundshme...
  When people fear their government,that is tyranny; when government fears the people, that is LIBERTY

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e toni karlosi
  Anėtarėsuar
  24-10-2005
  Postime
  295
  Une mendova se mos e paskan arrestu Koshtunicen apo Nikoliqin se per Albinin kollaj e ka Hasha .
  Moto e qeveritareve tane : merr gjithēka qė tė ofron jeta! Tash dhe kėtu. Tash ose kurrė!”,

 16. #16
  Mjedisor Maska e Edvin83
  Anėtarėsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,670
  Arrestohet Albin Kurti

  Arbėr Vllahiu  Albin Kurti

  Policia e Kosovės ka arrestuar tė shtunėn pasdite udhėheqėsin e Lėvizjes Vetėvendosja.

  Albin Kurti, kanė bėrė tė ditur drejtues tė Lėvizjes.

  Zoti Kurti u arrestua pas njė takimi me gazetarė nė selinė e Lėvizjes nė Prishtinė, pak kohė pasi paralajmėroi pjesėmarrjen e Lėvizjes qė ai udhėheqė nė zgjedhjet e pėrgjithshme nė vitin 2011.

  Njėri nga aktivistėt e Vetėvendosjes, Glauk Konjufca, i tha BBC-sė se ndėrhyrja e policisė pėr arrestimin e Kurtit, nė selinė e Lėvizjes, ishte e dhunshme.

  Policia e Kosovės ka pėrdorur gazin lotėsjellės pėr tė mundėsuar aksionin e arrestimit tė zotit Kurti dhe gjatė aksionit ka thyer dritaret e selisė sė Lėvizjes Vetėvendosja dhe ka pėrmbysur gjėrat brenda saj.

  Gjatė aksionit janė arrestuar edhe 6 aktivistė tė tjerė tė lėvizjes dhe janė lėnduar njė nuėmr syresh nė pėrplasje me policinė.

  Por zyrtarė tė policisė thanė se njėsitė policore nuk ka pėrdorur dhunė gjatė arrestimit tė zotit Kurti.

  Aktivistė tė Lėvizjes kanė pėrmbysur dy makina tė misonit tė EULEX-it nė shenjė hakmarrje ndaj arrestimit tė zotit Kurti.

  Drejtues tė Lėvizjes kanė paralajmėruar se deri nė seancėsn e ardhshme gjyqėsore ndaj zotit Kurti, qė pritet tė zhvillohet mė 21 qershor, do tė vendosin se cilat do tė jenė hapat e mėtejshme.

  Albin Kurti u arrestua mbi bazėn e njė fletarresti tė lėshuar nga njė gjykatės ndėrkombėtar, me akuzėn se ka bėrė thirrje pėr rezistencė dhe pengim tė personave zyrtarė gjatė njė proteste nė vitin 2007.

  Dy persona u vranė dhe dhjetėra tė tjerė u plagosėn, kur policia e UNMIK-ut, pėrdori plumbat e gomės pėr tė shpėrndarė turmėn, qė protestonte kundėr pranisė ndėrkombėtare nė Kosovė.

  Njė numėr seancash gjyqėsore ndaj zotit Kurti janė shtyrė nė dy muajt e kaluar, pėr shkak tė mos pranisė sė zotit Kurti nė sallėn e gjykatės.

  Policia e Kosovės ka provuar disa herė qė ta arrestojė zotin Kurti por pa ndonjė sukses.

  Njė numėr organizatash joqeveritare kanė mbledhur mbi 170 mijė nėnshkrime me kėrkesėn pėr tė pezulluar procesin ndaj udhėheqėsit tė Lėvizjes Vetėvendosja.

  BBC

 17. #17
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  06-11-2009
  Postime
  323
  VIDEO e arrestimit: 18. #18
  Musliman-Shqiptarė-krenar Maska e gimche
  Anėtarėsuar
  24-02-2009
  Vendndodhja
  Prishtinė
  Postime
  3,642
  Citim Postuar mė parė nga Llapi Lexo Postimin
  po ky far taraku deri tash e ka kundershtue ket shtet e ket kushtetut
  e tani po dalka ne zgjedhje dhe hajt se kinse po fitoika
  po ky nuk do te ket qare pa e zbatue ket kushtetut qe deri sot e ka kundershtue dhe ka demostrue dhe jan vra njerzit per ta
  e tash
  po qfar i thoni kesaj more njerz
  A osht qyky qaj qe shkrujke parulla neper samafora "Mos voto" i ftonin qytetaret per mos me dal ne zgjedhje qysh dojn tash mi ftu qytetaret per me dal ne zgjedhje!

  "Valla bre burra i kena ra pishman, hajt dilni ne zgjedhje ma mir osht"
  Ti je hija e Kastriotit
  Ti je gjoksi i tė madhit Hamzes
  Ti je kullė fuqi baroti...

 19. #19
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  zürich.swiss
  Postime
  1,134

 20. #20
  Musliman-Shqiptarė-krenar Maska e gimche
  Anėtarėsuar
  24-02-2009
  Vendndodhja
  Prishtinė
  Postime
  3,642
  Pavarsisht asaj jam kunder arrestimit te tij dhe per vet faktin se ky arrestim bahet nga EULEX-i polici kjo me seli nė Beograd
  Ti je hija e Kastriotit
  Ti je gjoksi i tė madhit Hamzes
  Ti je kullė fuqi baroti...

Faqja 0 prej 6 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •