Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 24
  1. #1
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    02-06-2010
    Postime
    84

    Mbrëmë u liruan vëllezërit që u arrestuan në Prizren si "terrorista"

    Mbrëmë u liruan vëllezërit që u arrestuan në Prizren nga policia terroriste e Kosovës
    El-Hamis 27 Xhumad el Thani 1431 / 10 06 2010


    Sipas burimeve nga vendi mbrëmë u liruan thirrësit e islamit pas maltretimit thuajse një mujor, duke qëndruar larg familjeve të tyre dhe në mungesë të fëmijëve të tyre, pa pasur ndonjë argument kundër këtyre djelmoshave të pastër si loti, me përjashtim të një argumenti. Cili është ai argument, cili ishte ai krim që ta meritojnë një dënim të këtillë. Krimi i vetëm kishte qenë se këta djelmosha kishin bërë përpjekje që me ligjëratat e tyre ta përhapin dritën e Allahut.



    Ata përpiqen me gojët e tyre ta shuajnë dritën e All-llahut, e All-llahu nuk do tjetër, pos ta përsosë dritën e Tij ndonëse jobesimtarët e urrejnë. (9:32.)

    Ku kjo e fundit, përhapja e fes në Kosovë është bërë therë në syrin e qeveris pro-homoseksuale ndërsa anti-islame. Lusim Allahun që të na jenë kthyer në shtëpitë e tyre shëndosh e mirë. Falënderimi i qoftë Allahut për lirimin e tyre dhe lusim Allahun që ti liroj të burgosurit tanë musliman kudo që të jenë.

    Ndërsa e tërë krenaria i takon All-llahut, të dërguarit të Tij dhe besimtarëve, por hipokritët këtë nuk e dinë. (63:8.)

    Bota Islame
    Ndryshuar për herë të fundit nga Albo : 14-06-2010 më 13:56

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-03-2010
    Postime
    11
    Nuk eshte TERRORISTE Policija e Kosoves, por ajo Mbron Rendin dhe Ligjin, nga ata te cilet nuk e Respektojn ate. Terrorist jan ata qe , duke e mbushur Trupin e vet me Eksploziv dhe duke e Aktivizuar ne Xhami, ne Treg, ne Autobus, dhe ne qdo Qender te Qytetit, ku ka Frekeuntim me te madh te Njerzeve, ne menyr qe te Shkaktojn sa ma shum Viktima te pa fajshme ne mesin e Popullit te vet. Ata jan te manipuluar nga Lideret e tyre, qe ne emer te Xhihadit, ta shkaterrojn Popullin e vet, dhe ta Njollosin Fen Islame e cila nuk i lejon kto MEKATE.

  3. #3
    luftëtare
    Anëtarësuar
    23-05-2009
    Vendndodhja
    Maqedoni
    Postime
    157
    Citim Postuar më parë nga vesel Lexo Postimin
    Nuk eshte TERRORISTE Policija e Kosoves, por ajo Mbron Rendin dhe Ligjin, nga ata te cilet nuk e Respektojn ate. Terrorist jan ata qe , duke e mbushur Trupin e vet me Eksploziv dhe duke e Aktivizuar ne Xhami, ne Treg, ne Autobus, dhe ne qdo Qender te Qytetit, ku ka Frekeuntim me te madh te Njerzeve, ne menyr qe te Shkaktojn sa ma shum Viktima te pa fajshme ne mesin e Popullit te vet. Ata jan te manipuluar nga Lideret e tyre, qe ne emer te Xhihadit, ta shkaterrojn Popullin e vet, dhe ta Njollosin Fen Islame e cila nuk i lejon kto MEKATE.
    Mirë por kjo që ke shkruar nuk ka lidhje fare me temën,
    terroristë, sulme vetëvrasëse, eksploziv, manipulim nga lidërët,
    Ka kësi gjërash në Kosovë?
    Si i lidh këto sende me të arrestuarit,
    pastaj ata u liruan, po këtë si e spjegon?
    Mos i trego Zotit sa i madh është problemi, por tregoi problemit sa i madh është Zoti.

  4. #4
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    02-06-2010
    Postime
    84
    vesel
    Nuk eshte TERRORISTE Policija e Kosoves, por ajo Mbron Rendin dhe Ligjin, nga ata te cilet nuk e Respektojn ate. Terrorist jan ata qe , duke e mbushur Trupin e vet me Eksploziv dhe.............
    perveq se eshte terroriste eshte edhe kriminale per kete ka argument po cili eshte ai valle?

    ky eshte vetem njeri argumet prej 100 argumenteve te tjre u vidh droga ne stacion te policis ku aty mbikqyren nga 10 kamera po ashtu nga keto njesite kush e morri? nga shkoi? apo valle hyren e morren njerez te padukshem hmmmmmmmmmmmm pastaj natyrisht qe eshte terroriste se burgosa njerez te pafajshem pra i bashkohem un atij antarin safka ejtj ndersa ju kili merturi ata njerez qe jan te nje feje e posaqerisht islame ata jan vllezer e pranove ti ose jo nuk o me rendesi per arsye se ju per shkak te injorances qe keni nuk e pranoni.jam shum i gezuar me kete lajm qe nuk paten fakte qe keta kan planifiku sulme "terroriste" por vetem per ti "frikesuar"kinese muslimanet por muslimani nuk ia ka friken askujt perveq All-llahut.kaloni mire

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e Daja-GONI
    Anëtarësuar
    21-03-2006
    Postime
    1,546
    Citim Postuar më parë nga evev Lexo Postimin
    vesel


    perveq se eshte terroriste eshte edhe kriminale per kete ka argument po cili eshte ai valle?

    ky eshte vetem njeri argumet prej 100 argumenteve te tjre u vidh droga ne stacion te policis ku aty mbikqyren nga 10 kamera po ashtu nga keto njesite kush e morri? nga shkoi? apo valle hyren e morren njerez te padukshem hmmmmmmmmmmmm pastaj natyrisht qe eshte terroriste se burgosa njerez te pafajshem pra i bashkohem un atij antarin safka ejtj ndersa ju kili merturi ata njerez qe jan te nje feje e posaqerisht islame ata jan vllezer e pranove ti ose jo nuk o me rendesi per arsye se ju per shkak te injorances qe keni nuk e pranoni.jam shum i gezuar me kete lajm qe nuk paten fakte qe keta kan planifiku sulme "terroriste" por vetem per ti "frikesuar"kinese muslimanet por muslimani nuk ia ka friken askujt perveq All-llahut.kaloni mire
    Po mire more shoku, por sikur te kishte qene ashtu si po thua ti, atehere ishte dashte te arrestohet thuaja tere Kosova.
    E pra, as une nuk e shof policine si terroriste, si thua ti, por te kujdesshme. Dhe eshte mire qe eshte keshtu.
    Une nuk e di se kush ka qene ne kete grup, por nese me te vertete paska pase edhe nga Bosna, atehere veprimi i policise paska qene biles shume i arsyeshem. Nese pra kjo eshte e vertete, shpresoj qe boshnjaket ti ken kthyer per ne Bosne dhe tu kene ndaluar ardhjen e tyre ne Kosove.Le te predikojne vlla ne vendn e vet. Le te skojne atje ku e kan hasmin edhe para edhe mbrapa. Nuk e di cfare kerkojne ne Kosove.
    Sido qe te jete, i paskan leshuar mbase sepse paskan qene te pafajshem. Kjo nuk do te thot se policia eshte kriminale, sepse po te ishte, do ti kish mbajtur edhe me tutje ne burg, ashtu te pafajshem.

  6. #6
    100 % shqiptar Maska e Milkway
    Anëtarësuar
    08-01-2007
    Vendndodhja
    In the land of eagles
    Postime
    7,375
    Turp duhet me ju ardhe ...policia e Kosoves Terroriste

    Nuk di se si ju lejone me postu ksi gjonash mod .

    Policia u kan deshte boshnjakt mi kthy mejher nshtet tvetit se skan nevoje me na ndihmu sen ata e as me na "cliru" se ka kush na ndihmon neve .

    E keta te Kosoves , nja 1 vjet mire i kisha shti npune per "burra" edhe tana kishin mbajt arme .

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e Archicad
    Anëtarësuar
    31-03-2008
    Vendndodhja
    Ne boten tridimensionale
    Postime
    283
    Te tre boshnjaket e arrestuar dhe te liruar te pafajshem jane nga Kosova.
    Asnje nuk eshte nga Bosnja. Mes te arrestuarve kane qene edhe dy shqiptare.
    Te gjithe jane te pafajshem....

    Artikullshkruesi eshte shpreh me mllef ndaj sjelljes se policise se Kosoves.
    Nuk eshte aspak e arsyetueshme, te quhen dhe te emertohen terroriste qytetaret kosovare ndermjet vete. Si pala qe i akuzoi kur i cilesoi si terroriste keta djem te rinje, ashtu edhe pala qe i dhimbsej arrestimi i tyre i padrejte dhe ia ktheu llagapin ne menyre te njejte atyre qe lansuan te paret....

  8. #8
    Ekstremist Islamik Maska e ximi_abedini
    Anëtarësuar
    27-02-2010
    Vendndodhja
    nga KOSOVA e SHQIPERIS
    Postime
    2,800
    =Octopus;2753311]Cilat fakte?
    Lëshimi i tyre në liri nuk do të thotë që janë të pafajshëm.
    Praktika e gjykatave për vepra të tilla penale në të shumtën e rasteve është dënimi me gjobë. Kështu të paktën është në regjionin e Prizrenit.
    ne cilin vend te botes ekziston ligji qe nje terrorist denohet me te holla dhe lirohet une e di se mundet te paguj nje pjes te burgut por kursesi te lirohet pa vuajtur nje denim me burg



    Pra, lëshimi i tyre nga paraburgimi nuk dëshmon pafajësinë e tyre.
    si mund te jet fajtor kur nuk ka fakte per tu gjyku
    Përderisa është dikush në Qiell që më mbron...
    Nuk ka askush në Tokë që më mposhtë...”

  9. #9
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    06-01-2010
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    428
    Sidoqetejet titulli nuk duhet te jete keshtu sepse policet tan nuk jane ashtu siq shkruan me lart ,edhe keto mund te bejne gabime por urdherat u vijne nga lart ,duhet me shume te punohet per te parandaluar zenkat sidomos tek te rinjeve sepse kohen e fundit shpesh neper disa komuna perkatsisht shkolla ku po perfundojne edhe me humbjen e jeterave te te rinjve dhe te ngjajshme

  10. #10
    Ekstremist Islamik Maska e ximi_abedini
    Anëtarësuar
    27-02-2010
    Vendndodhja
    nga KOSOVA e SHQIPERIS
    Postime
    2,800
    policia e kosoves nuk jan terroriste por jan fajtore ashtu siq jan fajtore edhe prokuroria dhe gjyqsia dhe qeveria e kosoves spese asnje njeri nuk guxon te quhet terrorist pa u vertetu faji

    nje medium i apo njeri i cili quan terrorist dhe nuk ka fakte duhet te denohet ashtu siq denohet ne shum vende demokratike

    po te isha ne vendin e tyre une do paditja te gjitha mediat te cilet i kan quajtur terrorist do kerkoja llogari per to sepse ato patjeter duhet denuar dhe patjeter duhet te kerkojn falje
    Përderisa është dikush në Qiell që më mbron...
    Nuk ka askush në Tokë që më mposhtë...”

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e Octopus
    Anëtarësuar
    09-05-2008
    Postime
    124
    Citim Postuar më parë nga ximi_abedini Lexo Postimin

    ne cilin vend te botes ekziston ligji qe nje terrorist denohet me te holla dhe lirohet une e di se mundet te paguj nje pjes te burgut por kursesi te lirohet pa vuajtur nje denim me burg





    si mund te jet fajtor kur nuk ka fakte per tu gjyku
    Unë nuk thashë që ata janë terroristë, kthehu edhe një herë dhe lexo me vëmendje postimin që ke cituar.

    Ja se ç'thotë një lajm nga Bota Sot por që e citon zëdhënësin e policisë Hazir Berisha:

    30 ditë paraburgim për pesë të arrestuarit e Prizrenit

    Policia e Kosovës tha se gjykatësi ka urdhëruar 30 ditë paraburgim për pesë personat që dyshohen se kanë komplotuar sulme të armatosura dhe nxitje të urrejtjes etnike.

    AP transmeton zëdhënësin e policisë, Hazir Berisha, të ketë thënë se dy shqiptarët dhe tre boshnjakët e tërhoqën vëmendjen e autoriteteve në një tubim të ekstremistëve fetarë sunitë në Bosnjën fqinje.

    Operacioni tre mujor i mbikqyrjes që pasoi çoi në arrestimin e tyre gjatë fundjavës në Prizren, ku u angazhuan më shumë se 120 oficerë policie.

    Berisha ka sqaruar se oficerët kanë gjetur armë automatike, pistoleta dore, telefona celularë dhe kompjutorë, që besohet se kanë të dhëna për caqet e sulmeve të mundshme.

    Ai ka thënë se policia Bashkimit Evropian e ka vëzhguar operacionin, por nuk ka ndërhyrë drejtpërdrejt.
    Mbajtja pa leje e armëve në Kosovën tonë të dashur, falë Zotit, konsiderohet vepër penale dhe për të njëjtën ke për tu gjykuar. Pra meqë gjetën armët tek ata, të njëjtat (armët) paraqesin fakt para gjykatës që ata të shpallen fajtorë.
    Sometimes I just feel like, quittin I still might. Why do I put up this fight, why do I still write.

  12. #12
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    12-03-2008
    Vendndodhja
    itejdukshem, gjithka
    Postime
    1,536
    E verteta ka qen ne shesh, per mua , tash ndoshta edhe per ju nese e keni kuptu se jan te pa fajshem,

    skam qka te shtoj , policija kosoves ka shum qka me ba ,

    ELHAMDULILAH qe edhe policija e kosoves jan musliman .

  13. #13
    Musliman Shqiptar Maska e pejani34
    Anëtarësuar
    18-04-2005
    Postime
    887
    BUKURR BUKURR, Nje hap perpara,

    tash duhet ce te punojn edhe me shum se kan humb nje muaj , ALLAHU ju shperbleft.

  14. #14
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    27-06-2007
    Postime
    78
    Citim Postuar më parë nga evev Lexo Postimin
    Mbrëmë u liruan vëllezërit që u arrestuan në Prizren nga policia terroriste e Kosovës
    El-Hamis 27 Xhumad el Thani 1431 / 10 06 2010


    Sipas burimeve nga vendi mbrëmë u liruan thirrësit e islamit pas maltretimit thuajse një mujor, duke qëndruar larg familjeve të tyre dhe në mungesë të fëmijëve të tyre, pa pasur ndonjë argument kundër këtyre djelmoshave të pastër si loti, me përjashtim të një argumenti. Cili është ai argument, cili ishte ai krim që ta meritojnë një dënim të këtillë. Krimi i vetëm kishte qenë se këta djelmosha kishin bërë përpjekje që me ligjëratat e tyre ta përhapin dritën e Allahut.



    Ata përpiqen me gojët e tyre ta shuajnë dritën e All-llahut, e All-llahu nuk do tjetër, pos ta përsosë dritën e Tij ndonëse jobesimtarët e urrejnë. (9:32.)

    Ku kjo e fundit, përhapja e fes në Kosovë është bërë therë në syrin e qeveris pro-homoseksuale ndërsa anti-islame. Lusim Allahun që të na jenë kthyer në shtëpitë e tyre shëndosh e mirë. Falënderimi i qoftë Allahut për lirimin e tyre dhe lusim Allahun që ti liroj të burgosurit tanë musliman kudo që të jenë.

    Ndërsa e tërë krenaria i takon All-llahut, të dërguarit të Tij dhe besimtarëve, por hipokritët këtë nuk e dinë. (63:8.)

    www.botaislame.com
    Nuk dua te kem asgje te perbashket me ate qe i thote policise tone qe eshte fituar me gjak, TERRORISTE. Jam i sigurt qe njerezit e Arkanit dhe Sheshelit perdorin fjale te njejta per ta pershkru policine e FSK-ne.

    Andaj distancohem komplet prej identitetit tend. Nese ti je "musliman" une nuk jam. Nese ti je "shqipetar", une nuk jam.

    Sidoqofte, perkrahes ke mjaft, dhe ta tregova shtegun se ku mund ta fillosh turneun ti plasosh keso ideja. Menzi priten perkrahes prej brenda si rasti yt.

  15. #15
    ASHT E LEKS ANDRRA Maska e Hillirian-zo
    Anëtarësuar
    29-09-2006
    Postime
    965
    Hej ku mbeten postimet tjera!!!!!!!!!!!!

  16. #16
    i/e regjistruar Maska e Elytony
    Anëtarësuar
    09-03-2010
    Vendndodhja
    Kosova(Vushtrria)
    Postime
    1,015
    Njerz ndegjoni jemi musliman por jemi edhe shqipëtar...thjesht dua të them të mos ngutemi e të flasim ngase këtu nuk është i tërë faji tek policia,por tek pushtetarët tonë,Allahu i ruajt! E them këtë ngase polici i shkret nuk ka mënyrë tjetër vetëm se t'i zbatojë urdhërat ngase merr një pagë me të cilën mbahet gjallë,prandaj faji është tek ata që po e rrjepin këtë popull.

  17. #17
    i/e regjistruar Maska e Renea
    Anëtarësuar
    12-08-2007
    Vendndodhja
    andej-këndej
    Postime
    3,131
    Edhe un dyshojsha ne fajesin e tyre, mundet te ishte nje montazh ne vazhden e procesit kunder Islamit ne Kosov.

    Dmth. edhe un njof persona qe kan arm ne shtepi , por kan edhe libra fetar dhe nese don policia , mund te sajoj peralla per grupe teroriste dhe me mbeshtetjen mediale krijojn panik tek popullata.

    Kto metoda ne qe kemi jetu dhe jetojm me sllav i kemi te njohura.
    Shqiperi eshte edhe Cameria

  18. #18
    i/e regjistruar Maska e B.C.B
    Anëtarësuar
    30-05-2009
    Vendndodhja
    Republika e Prishtines
    Postime
    796
    ku jon kan kta mjekrrosha kur u kan lufta?

  19. #19
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    02-06-2010
    Postime
    84
    Citim Postuar më parë nga B.C.B Lexo Postimin
    ku jon kan kta mjekrrosha kur u kan lufta?
    gjithmon kjo pytje behet nga islamofobistet "ku jan kan kta mjekrrosha ne luft"po shyqyr Zotit qe keta iu kan pergjigj luftes......kur eshte postu diqka per Dr. shefqet krasniqin pytja pare qe keni bere ehste kan ku ka qen ky ne luftene kosoves duke mendu ju qe ky ufshehh a ne te vertet ka qe ne ne luft paastaj kur eshte postu diqka per Ekrem Avdiun prap keni pyt pse ky ska lufut luften e kosoves por prap ndodhi e kunderta qe ky ka qen ne luft u pat postu diqka per hoxhen Fatmir Latifi prap pytja pse ky sluftoi kur ke lufta ne kosov prap deshtuan islamofobistet se pergjgija ky ka qen ne luft e shum e shum te tjer po shtrohet pytja po keta prifterinj si don lush gjergji e ai qe vdiq
    ku ken ne luft auuuuuuuuuu pasna harru kan qen ne franc duke i quajt serbet vllazni te nje kishe ndersa tasha na dalin si heronj kombetar fjal femijesh

  20. #20
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Citim Postuar më parë nga evev Lexo Postimin
    Mbrëmë u liruan vëllezërit që u arrestuan në Prizren nga policia terroriste e Kosovës
    El-Hamis 27 Xhumad el Thani 1431 / 10 06 2010
    se di si nuk ju vjen turp ketyre qe e kontrolloin dhe e mirmbajn ket forum
    qe emrin e ka shqiptar
    e lejoin turli far grupe e individ terrorista te shprehin mllefin per policin e shtetit ma te ri ne bot shtetit te dyt shqiptar ate te republikes se kosoves
    shifne niher se qfar shkruen ky far terroristi
    se din nieri a eshte ne forum shqiptar apo ne nji forum te talibanve-qetnik
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •