Close
Faqja 8 prej 8 FillimFillim ... 678
Duke shfaqur rezultatin 141 deri 148 prej 148
  1. #141
    EAGLE warrior Maska e MafiaWarz
    Anėtarėsuar
    12-05-2010
    Postime
    1,787
    Citim Postuar mė parė nga ganimet Lexo Postimin
    Njerzit kure hecin tatpjet mund te besosh se ata po shkojn te lluga e Milisavit nese nuk i thrret kush se jon ardh do musafir apo i kan harrue rras e kose se pa to sja vren as nbji otkos.Kergja ske then i\e nderuar qe te bej ti besosh asaj qe keni shkruajt te pakten.te luftosh per ta arrit knaqsin e Allahut xh.h qe njerzit ti shpiesh ne shpetim per ju nuk thot as gje apo jo.p.s Femijet duhet shpesh ne menyre te dhunshme ti shpetosh nga kthetrat e ksaj kohe te pa kohe.Esht me mire nji shuplak tia dhurosh apo nji nate te ter rrugve e tretuareve nene droga e raki.Mose e ke brengen e te derguarit tane a.s jeni i pa informuar ne total.Esht ber lemsh puna ne ket te fundit sa edhe shqiptaret nuk po dallojn shum nga jo hebrejt po ngjasojn aq sa te krijon pershtypjen se jeton ne fqinjisi me ta, edhe pse gjeografikisht na ndajn qindra klm.

    A munesh me shkrujt ma kuptushem se nuk po kuptoj asgje?

  2. #142
    EAGLE warrior Maska e MafiaWarz
    Anėtarėsuar
    12-05-2010
    Postime
    1,787
    Citim Postuar mė parė nga xhamia Lexo Postimin
    Vetem te derguarit e Zotit e kan vendin e caktuar , kurse gjithe njerzit tjere do ti pret dita e gjykimit dhe aty tjeter kush vendos ku ka me shku. Por ne si njerz kem deshir me ngarku vetem me gjynahe edhe flasim per qeshtje qe nuk na takojne dhe qe nuk dim .

    Islami nuk mbjell urrejtje , a njerzit qe jane musliman jane dicka tjeter .

    Epo mir gezohem qe nuk mbjell urrejtje.. shumica pra paska keqkuptuar Islamin

    Gezohem qe e shikon si paqe dhe e perkrah ashtut jo si disa te tjere...

  3. #143
    EAGLE warrior Maska e MafiaWarz
    Anėtarėsuar
    12-05-2010
    Postime
    1,787
    Citim Postuar mė parė nga Octopus Lexo Postimin
    Mund tė jesh mė i saktė lidhur me hebrenjtė e vrarė?
    Octopus nuk kam shume informacion lidhur me kete por keshtut kam degjuar nese gaboj me falni


    por ja

    Tabari VII:97 “The morning after the murder of Ashraf, the Prophet declared, ‘Kill any Jew who falls under your power.’” {A blanket order, based on race}
    Bukhari:V1B1N6 “Just issue orders to kill every Jew in the country.”


    Nese nuk ka vrare ka urdheruar te vriten ? perderisa urdheron te vritet dikush je me shum fajtor se sa vrasesi. ( Nese ka vertetsi ne at tebari )

    Dhe a nuk ka Sure tjera lidhur me vrasje pastaj kam degjuar qe thot ne qofte se ndonje familjar i juaj nderron fen qoft baba apo nene ti prehet koka?
    A eshte e drejt kjo a s'ja ka dhan Allahu babes te ati drejten me zgjedh fen qe deshiron te beson a nuk jetojm ne nje bot ku zgjedhja eshte personale ndoshta babai i ti di diqka me shum se ky qe deshiron tja pres koken?

  4. #144
    EAGLE warrior Maska e MafiaWarz
    Anėtarėsuar
    12-05-2010
    Postime
    1,787
    Citim Postuar mė parė nga plumbi Lexo Postimin
    e ke gabim Mafia, sepse nuk ia caktoj hoxhallarėt vendin atij qė ka vdekur, por kėtė e bėjnė priftat, duke u thėnė njerėzve MĖ JEPNI KAQ TĖ HOLLA E UNĖ DO T`I FALI MØKATET TEK ZOTI. kjo ėshtė katastrofalja.
    Sa pėr Muhamedin s.a.v.s. e ke shum gabim, ndaē me dit, lexo pėr biografinė e Muhamedit s.a.v.s e mos ja fut kot, se je i ritur mė...
    E she ti ke urrejtje?
    Qfar pare une kurr ne jeten time nuk kam paguar pare per tu rrefyer?
    Si te duket ty te them qe ti mban mjekerr vetem per pare apo mbani feregje vetem per pare ?

    Dhe ti dukesh ke tu aj i vogli jo une...

  5. #145
    [ MUSLIM SUNNIT' ]
    Anėtarėsuar
    14-12-2007
    Vendndodhja
    Mitrovicė/Tavnik City
    Postime
    184
    16:125. Ti (Muhammed) thirr pėr nė rrugėn e Zotit tėnd me urtėsi e kėshillė tė mirė dhe polemizo me ata (kundėrshtarėt) me atė mėnyrė qė ėshtė mė e mira.....


    2:256. Nė fe nuk ka dhunė. Ėshtė sqaruar e vėrteta nga e kota....
    Jezusi (Isai a.s) ėshtė sikurse edhe gjithė profetėt tjerė rob i zgjedhur dhe i dėrguar i Allahut.

  6. #146
    i/e regjistruar Maska e Octopus
    Anėtarėsuar
    09-05-2008
    Postime
    124
    Citim Postuar mė parė nga MafiaWarz Lexo Postimin
    Octopus nuk kam shume informacion lidhur me kete por keshtut kam degjuar nese gaboj me falni


    por ja

    Tabari VII:97 “The morning after the murder of Ashraf, the Prophet declared, ‘Kill any Jew who falls under your power.’” {A blanket order, based on race}
    Bukhari:V1B1N6 “Just issue orders to kill every Jew in the country.”


    Nese nuk ka vrare ka urdheruar te vriten ? perderisa urdheron te vritet dikush je me shum fajtor se sa vrasesi. ( Nese ka vertetsi ne at tebari )
    MafiaWarz,
    njė ajet nga Kur'ani thotė kėshtu:

    “kush mbyt njė njeri (pa tė drejtė), pa pasė mbytur ai ndonjė tjetėr dhe pa pasė bėrė ai ndonjė shkatėrrim nė tokė, atėherė (krimi i tij) ėshtė si t'i kishte mbytur gjithė njerėzit. E kush e ngjall (bėhet shkak qė tė jetė ai gjallė) ėshtė si t'i kishte ngjallur (shpėtuar) tė gjithė njerėzit.” (Maide, 32)

    Nuk besoj qė Muhamedi do tė vepronte ashtu siē thonė ato, t'i quajmė kushtimisht, hadithe. Mund tė paramendosh ēfarė do tė pėsonte vet Muhamedi kundėr asaj qė predikonte ai vet. Besoj se mė kupton ēfarė dua tė them.

    Citim Postuar mė parė nga MafiaWarz Lexo Postimin
    Dhe a nuk ka Sure tjera lidhur me vrasje pastaj kam degjuar qe thot ne qofte se ndonje familjar i juaj nderron fen qoft baba apo nene ti prehet koka?
    A eshte e drejt kjo a s'ja ka dhan Allahu babes te ati drejten me zgjedh fen qe deshiron te beson a nuk jetojm ne nje bot ku zgjedhja eshte personale ndoshta babai i ti di diqka me shum se ky qe deshiron tja pres koken?
    Nuk do tė bėje keq po tė humbje pak nga koha dhe tė kėrkosh ajetin qė ke ndėrmend, do tė ishte mė lehtė tė japim pėrgjigje mė tė plotė.
    Sometimes I just feel like, quittin I still might. Why do I put up this fight, why do I still write.

  7. #147
    Citim Postuar mė parė nga Dr1s3ru Lexo Postimin
    SHum kjart tpaska shkru ku mundesh me dit kush e kush shkon ne gjenet at pun e di veq zoti.


    Kur une them se vetemse Muslimanet do te shkojne ne Xhennet, une kete nuk e thashe prej mendjes time por kete

    na e ka treguar All-llahu qysh perpara.

    Gjithashtu Ai ( All-llahu) na ka treguar se jobesimtaret (ateistet dhe te krishteret) do te shkojne ne Xhehennem dhe

    do te digjen ne zjarr, pervec nese behen Muslimane ( pendohen dhe pranojne Islamin).

    Citim Postuar mė parė nga Dr1s3ru Lexo Postimin
    Pse erdhi Jezu krishti ne tok per mi qu njerzit ne ferr a.
    Jezu Krishti erdhi t'ju tregoje njerezve se ai ( Jezusi) eshte njeri dhe pejgamber i All-llahut dhe jo femija i Tij(All-llahut).

    Pra Jezusi u tha njerezve qe te hjekin dore prej shpifjeve te cilat i behen All-llahut.

    Jezusi erdhi per te larguar njerezit prej Zjarrit te xhehennemit, kurse njerezit jane ata te cilet vete shkojne drejt asaj

    rruge duke mos e pranuar All-llahun qe eshte nje dhe se Ai ( All-llahu) nuk ka linde kend dhe nuk eshte i lindur.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Explorer : 10-06-2010 mė 17:43
    Ndrysho Firmėn

  8. #148
    BABA KURR SDESHTON Maska e Arddi RecoordS
    Anėtarėsuar
    07-06-2010
    Postime
    50
    [QUOTE]
    Citim Postuar mė parė nga Explorer Lexo Postimin
    Jezu Krishti erdhi t'ju tregoje njerezve se ai ( Jezusi) eshte njeri dhe pejgamber i All-llahut dhe jo femija i Tij(All-llahut).

    Pra Jezusi u tha njerezve qe te hjekin dore prej shpifjeve te cilat i behen All-llahut.

    Jezusi erdhi per te larguar njerezit prej Zjarrit te xhehennemit,
    E qka po del ne kundershtim me veten pro

Faqja 8 prej 8 FillimFillim ... 678

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •