Close
Faqja 0 prej 21 FillimFillim 1210 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 405
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e The_Capital
    Anëtarësuar
    09-12-2009
    Vendndodhja
    Gjilan
    Postime
    1,366

    Tifozët e Italisë

    Kampionati botëror 2010.
    Tema për të gjithë tifozat e Italis


    KB, lista përfundimtare e Italisë
    Marcello Lippi ka vendosur se cilët do të jenë 23 futbollistët që do ta përfaqësojnë Italianë në Kampionatin Botëror, Afrika e Jugut 2010, duke mos ftuar Marco Boriellon dhe Giuseppe Rossin.
    Përpos, Marco Boriellos dhe Giuseppe Rossit, në Botërorin e sivjetmë nuk do të marrin pjesë as Mattia Cassani, Salvatore Sirigu dhe Andrea Cossu. Mauro Camoranesi përkundër lëndimit të pësuar në stërvitje do të luajë dhe do të jetë i gatshëm për skuadrën që do të mbrojë titullin e vitit 2006.

    Portierët: Gianluigi Buffon, Morgan De Sanctis, Federico Marchetti.

    Mbrojtësit: Salvatore Bocchetti, Leonardo Bonucci, Fabio Cannavaro, Giorgio Chiellini, Domenico Criscito, Christian Maggio, Gianluca Zambrotta.

    Mesfushorët: Mauro Camoranesi , Daniele De Rossi, Gennaro Gattuso, Claudio Marchisio, Riccardo Montolivo, Angelo Palombo, Simone Pepe, Andrea Pirlo.

    Sulmuesit: Antonio Di Natale, Alberto Gilardino, Vincenzo Iaquinta , Giampaolo Pazzini, Fabio Quagliarella.
    Ndryshuar për herë të fundit nga The_Capital : 02-06-2010 më 05:11
    Burri 1 X flet !

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e The_Capital
    Anëtarësuar
    09-12-2009
    Vendndodhja
    Gjilan
    Postime
    1,366




    Ndryshuar për herë të fundit nga The_Capital : 02-06-2010 më 05:20
    Burri 1 X flet !

  3. #3
    i/e larguar Maska e Gordon Freeman
    Anëtarësuar
    03-05-2009
    Vendndodhja
    .
    Postime
    2,895
    Suhejbi ri me manchen qaty boll e ki ,mos shko kah Italia tash

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e Mbinjeriu
    Anëtarësuar
    10-09-2009
    Postime
    397
    -Italia me kete skuader modeste qe ka mendoje se ecuria e tyre do jete me e shumta çerekfinalja.
    Kjo goje nuk eshte per keta veshe

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e The_Capital
    Anëtarësuar
    09-12-2009
    Vendndodhja
    Gjilan
    Postime
    1,366
    Citim Postuar më parë nga Kronikë Lexo Postimin
    Suhejbi ri me manchen qaty boll e ki ,mos shko kah Italia tash

    Jo me England-en jam une per kampionatin boteror, por e pash qe se kah hape kerkush temen per tifozat e Italis dhe thash ta hapi une se ndoshta ka frik dikush qe te hape teme per tifo of Italia :P

    Pershendetje.

    Ps. Kish ba mire moderatori kete teme ta fut ne temat e Gjinokastres ose fierit.
    Ndryshuar për herë të fundit nga The_Capital : 03-06-2010 më 10:12
    Burri 1 X flet !

  6. #6
    18 scudetti Maska e Gjinokastra
    Anëtarësuar
    29-08-2009
    Postime
    1,159
    Në fakt unë jam me Italinë, por me lojtarët që ka grumbulluar Lippi nuk do bëjmë gjë.
    [QUOTE =puroshkodran;2654864]Roma del kampion[ /QUOTE]

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e Mbinjeriu
    Anëtarësuar
    10-09-2009
    Postime
    397
    Citim Postuar më parë nga Fieri89 Lexo Postimin
    Në fakt unë jam me Italinë, por me lojtarët që ka grumbulluar Lippi nuk do bëjmë gjë.


    -Marcelo Lippi është trajner dhe jo magjistar,dhe nuk kishte ku te merrte futbolliste te tjere,se Italia ka kohe qe nuk ka nxjerre ndonje talent,ndoshta se edhe cilesia e liges ka rene shume dhe per kete arsye sot kombetarja Italiane eshte shume e varfer ne permbajtje.
    Kjo goje nuk eshte per keta veshe

  8. #8
    18 scudetti Maska e Gjinokastra
    Anëtarësuar
    29-08-2009
    Postime
    1,159
    Citim Postuar më parë nga Mbinjeriu Lexo Postimin
    -Marcelo Lippi është trajner dhe jo magjistar,dhe nuk kishte ku te merrte futbolliste te tjere,se Italia ka kohe qe nuk ka nxjerre ndonje talent,ndoshta se edhe cilesia e liges ka rene shume dhe per kete arsye sot kombetarja Italiane eshte shume e varfer ne permbajtje.
    Natyrale, ka rënë niveli i lojtarëve italian. Duket nga shtimi i lojtarëve të huaj në ligën italiane, SIDOMOS duket nga fakti që ekipi që ka më pak italian po fiton gjithçka, ndërsa ekipi me më shumë italian ra në kategorinë inferiore.

    Do i duhet të punojnë me të rinjtë, ose italianëve në të ardhme do i duhet të lodhen shumë, se pak të përkëdhelur janë. Më kujtohet rasti i Paloschi-t, ai si profesionist ka debutuar me AC Milan, vërtetë e çudtishme, por e shpërbleu duke shënuar golin më të shpejtë si debutues në Itali, për 18 sekonda që nga debutimi si profesionist(rekordin e mban një skocez me rreth 15 sekonda), edhe e shënoj që me prekjen e parë të topit. Por prapë nuk ka treguar qendrueshmëri në lojë.
    [QUOTE =puroshkodran;2654864]Roma del kampion[ /QUOTE]

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e malo666
    Anëtarësuar
    26-04-2007
    Postime
    564
    italia gjithmone luan mire kur shancet i ka kundra, mos harroni ne 94, perpak u diskualifikuan nga grupi dhe shkuan deri ne finale...rrofte italia heroike!

  10. #10
    Curva Sud Milano Maska e niku-nyc
    Anëtarësuar
    20-03-2005
    Vendndodhja
    With God...
    Postime
    3,328
    Italia ne asnji boteror ska hyre favorite dhe ne ket boteror e dim te gjith qe nuk jan favorite.

    E gjitha vendoset ne fushe dhe mund te ndodhi cdo gje
    Il Club Più Titolato Al Mondo

  11. #11
    Ckena Niku, nga bohesh ti?

    Italia si ne 82 po ashtu dhe ne 06 ndeshjen e fundit parapergatitore e ka luajtur me Zvicren dhe ka dale 1-1! Nuk po them qe eshte rregull, po kush po i di kto gjona!

    Gjithsesi Forza Azzurri

  12. #12
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    23-02-2010
    Postime
    713
    po fitoi vitin e kaluar, nuk ka lezet te fitoje prap, probabiliteti eshte kunder,
    megjithate shpresojme te mos fitoje franca jevge po ndonje shtet i bardhe, si gjermania e te tjere.

    do ishte turp i madh sikur te futej balotelli ne kombetare, nuk do isha me tifoz i italise.
    I support Papa Joseph Ratzinger.
    Me mire nje armik i zgjuar se nje mik budalla.

  13. #13
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    22-03-2003
    Postime
    10,240
    Citim Postuar më parë nga Kinney Lexo Postimin
    po fitoi vitin e kaluar, nuk ka lezet te fitoje prap,
    Vitin e kaluar?

    Italia e ka grupin e leht, por sa do kulifikohet në raundin tjetër direkt valixhet në krah edhe në shpi lol.
    #VamosArgentina

  14. #14
    Lazaratas Maska e Bel ami
    Anëtarësuar
    17-04-2002
    Vendndodhja
    Lazarat
    Postime
    1,184
    Italia ka mbrojtjen me te mire dhe ju po e haroni.Ndeshjet ne grupe jane pak te veshtira sepse skuadrat e vogla nuk mbajne rezerva,por luajne me te gjitha forcat,ndersa ekipet pretedente mbajne ca rezerva per me vone.
    Mbetet per tu pare sesa produktiv do te jete sulmi i Italise sepse porta,mbrojtja dhe mesfusha jane te blinduara.DeRosi,Gattuso do e zoterojne mesfushen duke shkatruar sulmet kundershtare.Italia nuk ben loje te bukur,por realizon lojen mbrojtese me te mire.Strategjia me e mire e Italise do te jete loja ne kundersulm, prandaj Pirlo shikohet si i vetmi njeri qe mund ti besohet organizimi i mesfushes.Italia do te varet nga kembet e Pirlos dhe sa me shpejt te rikuperohet ai, aq me mire eshte,ndryshe Italianet do te vuajne ne kerkim te golit.
    Te shikojme sesi DeRosi do te jete ne gjendje te organizoje sulmin e Italise ne ndeshjet ne grupe. De Rosi shkelqeu kampionatin qe sapo u mbyll me Romen,te shikojme me Kombetaren.
    ... E ku thuhene ne karte
    Fjalet e Gjuhes se Zjarrte!

  15. #15
    Harambash Killer Maska e Gameness
    Anëtarësuar
    13-03-2006
    Vendndodhja
    Aty-ktu... por, parasegjithash në "kullën e fildisht".
    Postime
    623
    Citim Postuar më parë nga Mbinjeriu Lexo Postimin
    -Marcelo Lippi është trajner dhe jo magjistar,dhe nuk kishte ku te merrte futbolliste te tjere,se Italia ka kohe qe nuk ka nxjerre ndonje talent,ndoshta se edhe cilesia e liges ka rene shume dhe per kete arsye sot kombetarja Italiane eshte shume e varfer ne permbajtje.
    Mir e ki, nuk osht magjistar.

    Ama, e ka kryt e trash dhe, ka ca idea te vjetra, demodé. U prezentu n'Afrik me kampionet e botes te 2006-se.

    La n'shpi Mario Balotelli, Antonio Cassano, Giuseppe Rossi dhe plot t'tjere qe kan kualitet, force fizike, dribling, vizion. Per cka? Per mi marr me vete percat plake...
    Gueghes and Toskes are an iron race, as hard as the rocks they inhabit.

  16. #16
    Harambash Killer Maska e Gameness
    Anëtarësuar
    13-03-2006
    Vendndodhja
    Aty-ktu... por, parasegjithash në "kullën e fildisht".
    Postime
    623
    comunque sia... spero che l'Italia se ne vada fuori dalle balle il prima possibile, ergo, non arrivi nemmeno agli ottavi.

    Forza Svizzera, che su 11 giocatori, 3 sono albanesi. Yeaaaaaaaaaaaaaaaaah!

    Con tutto il rispetto per miei compatrioti di questo forum che tifano per gli azzurracci :-)
    Gueghes and Toskes are an iron race, as hard as the rocks they inhabit.

  17. #17
    Curva Sud Milano Maska e niku-nyc
    Anëtarësuar
    20-03-2005
    Vendndodhja
    With God...
    Postime
    3,328
    Pirlo do jet gati ne ndeshjen e 3't, ne vend te tij do luaj Montolivo.

    Me Paraguay do jet e veshtire.
    Il Club Più Titolato Al Mondo

  18. #18
    dua ate qe me do Maska e ELDORADO
    Anëtarësuar
    14-01-2003
    Vendndodhja
    atje ku jam rrit qysh i vogel se u lodha tu bredh
    Postime
    817
    forca ITALIA
    DHE NJE DITE TE GJITHE DO TAKOHEMI ATJE.....

  19. #19
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-08-2006
    Vendndodhja
    askund
    Postime
    9,007
    ishalla ju rrah paraguaj
    JO SEKS PARA MARTESE

  20. #20
    dua ate qe me do Maska e ELDORADO
    Anëtarësuar
    14-01-2003
    Vendndodhja
    atje ku jam rrit qysh i vogel se u lodha tu bredh
    Postime
    817

    sepse ti ......

    Citim Postuar më parë nga Gameness Lexo Postimin
    comunque sia... spero che l'Italia se ne vada fuori dalle balle il prima possibile, ergo, non arrivi nemmeno agli ottavi.

    Forza Svizzera, che su 11 giocatori, 3 sono albanesi. Yeaaaaaaaaaaaaaaaaah!

    Con tutto il rispetto per miei compatrioti di questo forum che tifano per gli azzurracci :-)
    si do qe te jete.....shpresoj qe italia te dale jashte (koqeve) sa me shpejt e mundur,ergo,nuk arrin as edhe deri ne 8'she.

    forca zvicer, qe nga 11 lojtare , 3 jane SHQIPETAR, POOOOOOOOOOOO!

    me gjithe respektin per bashkepatriotet e mi te ketij forumi qe bejne tifozllek per te kalterit





    shpresoj e kam perkthy tamom ,dhe uroj qe ta kuptov ca i ke bere vetes te shkruash ne italisht ne kete teme,pra ne italisht dhe kundra tifozve italia !!!!!!!!!!



    FORCA ITALIAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
    DHE NJE DITE TE GJITHE DO TAKOHEMI ATJE.....

Faqja 0 prej 21 FillimFillim 1210 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •