Close
Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 69
 1. #1
  Perjashtuar
  Antarsuar
  24-02-2009
  Vendndodhja
  Prishtin
  Mosha
  30
  Postime
  3,642

  Kosova bhet me ligj pr prejardhjen e pasuris s zyrtarve t lart  Kosova bhet me ligj pr prejardhjen e pasuris s zyrtarve t lart

  Prishtin, 11 shkurt - N seancn e sotme plenare t Kuvendit t Kosovs do t shqyrtohen pr her t par pes projektligje, ndrsa, n shqyrtim t dyt t ksaj seance do t jen Projektligji pr ndryshimin dhe plotsimin e Ligjit pr duhanin, ai pr deklarimin, prejardhjen dhe kontrollin e pasuris s zyrtarve t lart publik, dhe Projektligji pr turizm dhe shrbime turistike. Po ashtu n rend dite do t jet edhe Rekomandimi i Komisionit pr Legjislacion dhe Gjyqsi lidhur me propozim vendimin e Ministris s Drejtsis pr plotsimin e Komisionit pr Provimin e Jurisprudencs, propozimi i Gjykats Supreme t Kosovs pr emrimin e antarit t Komisionit pr Krkesa Pronsore./koha/

 2. #2
  Deklarimin e pasurise se tyre ky ligj smund ta fut ne kurth asnjerin nga zyrtaret,ja pse;

  Keta zotrinj as edhe nje patundshmeri se kan ne emer te vetin ose vije deri tek ajo pike sa kane drejte te kene ne emrin e tyre.

  Gimche te thote shoki ty diqka: Aq eshte e pshtjellte sa qe ky ligj veq jau xiglon....formula eshte EULEX will **** them all.

 3. #3
  Perjashtuar
  Antarsuar
  24-02-2009
  Vendndodhja
  Prishtin
  Mosha
  30
  Postime
  3,642
  nuk besoj se sht ajo formul, thjesht keta pasurin e transferojn n emer t gruas dhe kaq, ligji nuk flet pr prejardhjen e pasuris s qytetarve t thjesht mirpo t zyrtarve t lart pra prap kta shptojn

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e shalja1
  Antarsuar
  18-05-2009
  Postime
  427
  Qfar ligji, ku vlejn ligjet a jen ne men more

 5. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  06-01-2010
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  428
  Ligje ka sa te duash ne Kosove por ato nuk vlejne per "ZYRTARET E PANGOPUR " qe te kene nga dy poste qe te marrin nga dy e me shume paga mujore te marrin pagen e 13 ligji vlen per pensionistet per te varferit per te pastrehet dhe per shume punetore qe paga mujore nuk e kalon 150 euron ne muaj por ..,

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e fattlumi
  Antarsuar
  03-01-2010
  Postime
  3,412
  E kete ligj kush do ta aplikoj?

  A nuk jane po keta qe qendrojne mbi ligjin?

  Qe dy vjet kryetar komune dhe i permenden milionat,e lere me keta ne qeveri.

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
  Antarsuar
  25-01-2004
  Vendndodhja
  Larg vendlindjes i pa shpi..
  Postime
  4,221

  Pasuria e Thait 1,5 milion euro, e Krasniqit mbi nj milion  Prishtin, 1 qershor - M shum se 1 mij e 500 zyrtar t lart n Kosov kan deklaruar prejardhjen e pasuris s tyre. Ndrsa 70 t tjer nuk e kan br kt gj, me gjith obligimet ligjore, ka raportuar KTV.
  Ndrsa Behgjet Pacolli refuzon q ti publikohet pasuria. Formulari 10-faqesh i Agjencis Kundr Korrupsionit pr deklarimin e prejardhjes s pasuris t zyrtarve t lart, mbase i sht dukur i gjat presidentit Fatmir Sejdiu.
  Pos t dhnave pr postin t cilin mban dhe disa pjes t tjera, i pari i vendit nuk sht lodhur pr t plotsuar gjith formularin dhe pjest t cilat krkohen t plotsohen.
  E megjithkt, 98 mij e 210 euro jan parat q presidenti ka vendosur ti ruaj n dy banka komerciale. Ai nuk ka treguar se sa rrog merr. Gjithashtu ai nuk ka vendosur mim pr shtpit, pr t cilat ka thn se i ndan me vllezrit.
  N kt formular, pos gruas s papun, askund nuk figurojn t ardhurat e fmijve t presidentit.
  M i kujdesshm sht treguar kryeministri Hashim Thai, ai ka plotsuar do gj q i sht krkuar, prfshir edhe borxhet bankare.
  N baz t ktyre t dhnave, pasuria e kreut t ekzekutivit sht 1 milion e 491 mij e 614 euro, plus 100 mij euro kredi.
  E kryetari i Kuvendit, Jakup Krasniqi, ka deklaruar pasurin e cila kap shifrn e 1 milion e 61 e 880 euro. Pasuria e Ministri t Transportit Fatmir Limaj sht vlersuar 973 mij e 268 euro, plus 40 mij euro kredi bankare. Ministri i Arsimit, Enver Hoxhaj, ka deklaruar se pasuria e tij shkon deri n 460 mij e 877 euro. Ndrsa Ahmet Shala, ministr i Financave, ka pasuri 664 mij e 452.9 euro.
  341 mij euro sht pasuria e deklaruar nga kryetari i Lidhjes Demokratike t Dardanis.

  N raportin e AKK-s, 70 zyrtar t lart publik nuk e kan deklaruar pasurin e tyre, megjithse nj gj e till krkohet me ligj. Numri i atyre q e kan publikuar pasurin sht 1 mij e 560 zyrtar.
  Ndrkaq, ka t atill q kan deklaruar pasurin e tyre (4 raste), por nuk e kan mbushur formularin n trsi, apo edhe nj rast kur zyrtari ka deklaruar pasurin, por ka krkuar q ajo t mos publikohet q, sipas AKK-s, sht lideri i AKR-s, Behgjet Pacolli, q ka krkuar nj gj t till.
  Deklarimi i pasuris s zyrtarve ka qen i parapar deri m 31 mars t ktij viti n prputhje me Ligjin pr deklarimin, prejardhjen dhe kontrollin e pasuris.
  M gnjeu pasuria, jeta vrap m iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka n dhe t huaj do t vdes..

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Drenica 97
  Antarsuar
  19-07-2009
  Vendndodhja
  KOSOVE
  Postime
  1,092
  Hashim Thai ka deklaru ket pasuri:
  Tok n Veternik,Prishtin 15.75 ari=157.000 euro,
  Shtepi n ndertim 700 metra katror= 203.000 euro,
  Tok bujqsore n Buroj 7 hektar=180.000 euro,
  Shtepi n Buroj 250 metra katror=80.000 euro,
  Vetur grand chiroki =11000 euro,
  Para te gatshme n bank=224.901 euro,
  Kredi n banken NLB 100.000 euro,
  Paga vjetore e Thait 17.318 euro,
  Paga vjetore e bashkshortes 15.608 euro,te pagat nuk tregohet a jan bruto a neto.
  Ka deklaru se e ka shit shtepin n Dragodan 260.000 euro.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Drenica 97 : 01-06-2010 m 16:41

 9. #9
  Perjashtuar
  Antarsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  zrich.swiss
  Postime
  1,134
  Heee jet o jete kure ta done ta done


  Hashim thaqi jo me large se para 12 viteve jetonte ne baraka te AZILANTVE ne dietikone te zvicerres ku mirrte si ndihme sociale 1000 fr ne muajte dhe Hashimi pase 12 viteve i kthyr ne nje MILIONER te kosove ????


  Jakupe krasniqi nje profesore i pa pune i ciklite te ulte ne malisheve para 12 viteve luftonte per jet a vdekje per ta siguruare kafshaten e gojes dhe jakupi pase 12 viteve i kthyere ne nje MILIONER te kosoves ????


  Serjozishte e kome hallalle ju kofteeeeeeeeeeeeeeeeeeee

 10. #10
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,009
  edhe une ju them hallall
  JO SEKS PARA MARTESE

 11. #11
  Perjashtuar
  Antarsuar
  13-12-2009
  Postime
  5,178
  O cfare pershtypje po me ben
  me djerse i nxori
  Mire i shkuan punet sic duken he se ka femra akoma edhe drog per te shitur kosova...

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e beni33
  Antarsuar
  27-04-2008
  Postime
  4,233
  ju qe kritikoni doren ne zemer pote ishit ne vendin e tyre adote benit te njejten gje un them se ju dote vepnorit njejt

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e beni33
  Antarsuar
  27-04-2008
  Postime
  4,233
  nuk jan vetem kta qe ju i urrni jan edhe disa mete vjeter ne politik lista vazhdon

 14. #14
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  24-12-2005
  Postime
  252
  Kush dot behet milioner....futuni ne PDK

 15. #15
  Perjashtuar
  Antarsuar
  13-12-2009
  Postime
  5,178
  Citim Postuar m par nga beni33 Lexo Postimin
  ju qe kritikoni doren ne zemer pote ishit ne vendin e tyre adote benit te njejten gje un them se ju dote vepnorit njejt
  ca thu mo Beno me qafsh qenke edhe i sigurte
  edhe ne si ai te ngjajme mo tu mbyllte e mendjes
  njeriu ka seder edhe cipe nuk shet njerez qe te behet miloner me mire buke e kripe se sa kufome si ky
  po he ku dihet do ja degjojme emrin edhe ketij

 16. #16
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  28-11-2009
  Postime
  212
  Thaqi dhe te tjeret me ralistet ne deklarimin e pasuris se tyre thaqi nje milion e dyqindmi euro real,,kurse ata te cilet mendojen ndryshe thaqi gjithe jeten e ti ka pasur si familje e sa thon do se ka ndejture ne baraka e azilkerkuseve ne zvicerr eshte rren e kulluar se ka studiuar ne zvicerr para lufte me qka ka deshmi te gjall e jo tradhtise se disa forumistave te cilet jane mesuar te genjejen...

  Pasuria e Ethem Qekut mbui 5 milon euro kjo te tregon cilet kane vjedhure e cilet jo,,,
  Ramushi mbi 10 milion euro pasuria e ti dhe ketu dihen hajnat te cilet e kane qeverisur kete kohe kosoven oo njerz

 17. #17
  Perjashtuar
  Antarsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  zrich.swiss
  Postime
  1,134
  Citim Postuar m par nga HELEN OF TROY Lexo Postimin
  O cfare pershtypje po me ben
  me djerse i nxori
  Mire i shkuan punet sic duken he se ka femra akoma edhe drog per te shitur kosova...  Shqiptaret e kosoves dhe te ish-jugosllavise prej vitit 1980 por edhe me par kontrolloijn ter tregune e heroines e cila shkone drejte evropes qendrore shqiptaret e kosoves dhe te ish-jugosllavise prej kesaje kohe kan ne kontrolle disa nga qendrate me te medha te evropes prej ku kane perfituare dhe perfitojne miliarda ne vite .

  Shqiptaret e kosoves dhe te ish-jugosllavise kishin ne kontrolle dhe kane

  Sarajeven
  Zagrebin
  Lubjanen
  Budapestin
  Pragen
  Bratisllaven

  Ne keto vende ishine centralate e bossve me te fuqishem ne evrope te shqiptarve nga kosova dhe te shqiptarve te ish-jugosllavise prej ku kontrollonin ter kriminalitetin ne evropen prej ketyre vendeve ku shqiptaret kishine korruptuare ter strukturate shtetrore por edhe politiken dhe vepronin te pa penguare madje te mbrojtur edhe prej shtetit ..


  Shqiptaret e kosoves dhe te ish-jugosllavise kontrollonin edhe ter

  Gjermanin
  zvicrren
  belgjiken

  Shqiptaret e kosoves dhe te ish-jugosllavise kontrollonin pjeserishte edhe

  Bullgarine-sofien
  Turqine-istambullin
  Italine-milanon
  Austrin-wienen
  Serbin-beogradin
  Holanden


  Pas vitit 1990 kure fitoje demokracija ne shqiperi dhe u hape shqiperija mafija shqiptare e kosoves dhe e shqiptarve te ishe-jugosllavise ne evrope tashme ishte e konsoliduare dhe kishte krijuare kapitale te mjaftushem dhe kontrollonte gjdo gje .

  Qfare ndodhi deri ne vitin 1990 askund NOTOJ askund ne evrope nuke kishte FEMER shqiptare e cila punonte si prostitut (Po pate dite edhe nje raste te vetem bene publike ketu )


  Mfija Shqiptare e kosoves dhe e shqiptarve te ish-jugosllavise kontrollonte pjeserisht edhe prostitucionin ne evrope PORE te gjitha ishine femra SLLAVE...


  Punet filluane te ndryshojne pase hapjes se shqiperise ne vitin 1990 ku mafija e sapo formuare shqiptare e shqiperise filloje ti mbushi rruget e evropes me femra shqiptare te shqiperise KJO ESHTE E VERTETA TE CILEN E DINE TE GJITHE ..


  Ne shqiptare e kosoves dhe ish-jugosllavise jemi marre me gjithfare kriminaliteti pore edhe as nje here te vetme nuk i kemi shitur motrat tona dhe shqiptaret ne rruge si prostituta.. KJO ESHTE E VERTETA TE CILEN E DINE TE GJITHE ATA TE CILET DOJNE TA DINE DHE E NJOFINE EVROPEN


  Madame HELEN OF TROY

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e fattlumi
  Antarsuar
  03-01-2010
  Postime
  3,412
  Shume shtrenjte po shkojka ari ne Broje.
  Mua po me duken normale kjo pasuri.Keta "clirimtaret" tone meritojne me shume.Ne populli edhe 50 vite duhet te punojme per ta pa paga,sepse keta na cliruan,ketyre u kemi borgj shume.Bile duhet ta heqim Skenderbeun nga kali dhe ta vendosim njerin nga keta "clirimtar".
  Ndryshuar pr her t fundit nga fattlumi : 01-06-2010 m 19:14

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e Mexhi
  Antarsuar
  10-03-2009
  Vendndodhja
  Aty ku buks i thon buk, e ujit - uj
  Postime
  838
  Citim Postuar m par nga drifilon Lexo Postimin
  Shqiptaret e kosoves dhe te ish-jugosllavise prej vitit 1980 por edhe me par kontrolloijn ter tregune e heroines e cila shkone drejte evropes qendrore shqiptaret e kosoves dhe te ish-jugosllavise prej kesaje kohe kan ne kontrolle disa nga qendrate me te medha te evropes prej ku kane perfituare dhe perfitojne miliarda ne vite .

  Shqiptaret e kosoves dhe te ish-jugosllavise kishin ne kontrolle dhe kane

  Sarajeven
  Zagrebin
  Lubjanen
  Budapestin
  Pragen
  Bratisllaven

  Ne keto vende ishine centralate e bossve me te fuqishem ne evrope te shqiptarve nga kosova dhe te shqiptarve te ish-jugosllavise prej ku kontrollonin ter kriminalitetin ne evropen prej ketyre vendeve ku shqiptaret kishine korruptuare ter strukturate shtetrore por edhe politiken dhe vepronin te pa penguare madje te mbrojtur edhe prej shtetit ..


  Shqiptaret e kosoves dhe te ish-jugosllavise kontrollonin edhe ter

  Gjermanin
  zvicrren
  belgjiken

  Shqiptaret e kosoves dhe te ish-jugosllavise kontrollonin pjeserishte edhe

  Bullgarine-sofien
  Turqine-istambullin
  Italine-milanon
  Austrin-wienen
  Serbin-beogradin
  Holanden


  Pas vitit 1990 kure fitoje demokracija ne shqiperi dhe u hape shqiperija mafija shqiptare e kosoves dhe e shqiptarve te ishe-jugosllavise ne evrope tashme ishte e konsoliduare dhe kishte krijuare kapitale te mjaftushem dhe kontrollonte gjdo gje .

  Qfare ndodhi deri ne vitin 1990 askund NOTOJ askund ne evrope nuke kishte FEMER shqiptare e cila punonte si prostitut (Po pate dite edhe nje raste te vetem bene publike ketu )


  Mfija Shqiptare e kosoves dhe e shqiptarve te ish-jugosllavise kontrollonte pjeserisht edhe prostitucionin ne evrope PORE te gjitha ishine femra SLLAVE...


  Punet filluane te ndryshojne pase hapjes se shqiperise ne vitin 1990 ku mafija e sapo formuare shqiptare e shqiperise filloje ti mbushi rruget e evropes me femra shqiptare te shqiperise KJO ESHTE E VERTETA TE CILEN E DINE TE GJITHE ..


  Ne shqiptare e kosoves dhe ish-jugosllavise jemi marre me gjithfare kriminaliteti pore edhe as nje here te vetme nuk i kemi shitur motrat tona dhe shqiptaret ne rruge si prostituta.. KJO ESHTE E VERTETA TE CILEN E DINE TE GJITHE ATA TE CILET DOJNE TA DINE DHE E NJOFINE EVROPEN


  Madame HELEN OF TROY


  Kjo me shume i perngjane propagandes serbe sesa realitetit. Sikur kjo te ishte e vertet (qe mafia shqiptare kontrollon keto qendra europiane) gjysma e shqiptareve do te ishin milionera, ndersa 1/8 bilionera dhe qindra multibilionera. Nuk them qe mafia shqiptare nuk vepron ne keto qendra europiane, por 99 % e tyre jane sherbetor te mafiave te huaja e jo bosa sic i paraqet "statistika" juaj.


  "SHQIPRIA sht GJAKU im q nuk falet!"

 20. #20
  Citim Postuar m par nga Hard_Style Lexo Postimin
  ....Qlirimtaret nuk paguhen me asgje ....

  - miljonat jan pak per ta....
  po po qlirimtar si Limaj,i cili kur shkoi ne Hage ,thojke jo une nuk jam kane komandant .mu nuk me ka vet kush ,nuk ka pas strukture komanduese ,kane ba shka kane desht ushtaret .
  Kupa e ka prish me adhurimin e xha Enverit.
  e Shima nuk ka faj ,prej istikameve te azilit ne zvicer ,me u ba milioner,veq te na shqipet ndodh kjo.
  po eulexi po don me ja prish e keta edhe naj dite kane me shpall eulexin tradhtar.
  Ndryshuar pr her t fundit nga toni karlosi : 01-06-2010 m 21:37
  Moto e qeveritareve tane : merr gjithka q t ofron jeta! Tash dhe ktu. Tash ose kurr!,

Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •