Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 31
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    28-01-2004
    Vendndodhja
    diku
    Postime
    1,545

    Kush është shqiptar të vijë ketu




    nuk po komentoj qellimin e temes , pasi videoja e tregon fare mire se ajo qe ka ndodhur para 100 viteve , me duket se po ndodh serish ne ditet e sotme .
    vellezer dhe motra shqiptare .

    arsyetoni dhe kqyrini mosmareveshjet tuaja fetare me urtesi dhe maturi , por mos harroni se interesi juaj i perbashket eshte paqja dhe bashkepunimi per nje SHTEPI nje komb te perbashket per femijet tane .
    Pse gjithe ky mllef dhe urejtje ?
    pse gjithe ky iritim dhe zemerim?
    A te ka prish paqen shqiptari orthodhoks e katolik ty o shqiptar musliman ?
    A te ka prish paqen shqiptari musliman ty o shqiptar orthodhoks e shqiptar katolik?

    cju ka bere feja more te pandergjegjshem?
    pse nuk mbroni paqen dhe interesin e perbashket , por rokni menjehere petkun fetar , si skribe e farisenj te mallkuar ne paudhesi.

    shumica e anetareve te forumit jane emigrante te degdisur gjithandej neper bote dhe , ju them vec nje gje ;

    nese nje dite do doni te ktheheni ne atdhe , ose nese do ju tregoni femijeve tuaj per shqiperine , atehere , beni mire te uleni per miresi e hijeshi , dhe te arsyetoni me maturi e urtesi per bindjet e tuaja fetare , dhe ,mos e ngani shqiperine , pasi po e gjymtoni dhe e pezmatoni me kesi deklaratash e temash forumiste anti shqiptare.

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    28-01-2004
    Vendndodhja
    diku
    Postime
    1,545
    Gjaku eshte i shenjte, jo feja. Nuk ka rendesi cfare feje kemi, se asnjeren se kemi krijuar. Krishterizmin na kane imponuar, poashtu edhe islamin. Para se te kishte fe, ne ishim vellezer...ishim ilire...ishim shqiptar.




    mos eshte i tepert ky mesazh qe jep ky artist i madh me kete kenge te mrekullueshme?

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    28-01-2004
    Vendndodhja
    diku
    Postime
    1,545


    e pra ti o perendi , pse na ke lene ne duart e djallit?

  4. #4
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    28-01-2004
    Vendndodhja
    diku
    Postime
    1,545



    kjo eshte per te gjithe politikanet e koruptuar te shqiperise , kosoves e shqiptareve ne maqedoni , per te gjithe prifterinjte e hoxhallaret anti shqiptare [ pa fyer fene e krishtere e muslimane.

    kjo eshte per te gjithe ata shqiptare pa nder e pa bese , qe shiten e perzhiten.

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    28-01-2004
    Vendndodhja
    diku
    Postime
    1,545


    a ka ende burra qe dhimben per shqiperine ?

    a ka ende burra si Isa Boletini
    Gjergj Fishta
    Pashko Vasa
    Faik Konica
    Naim Frasheri
    Fan Noli
    e te tjere.

    a vec ketyre u dhimbej shqiperia?

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e Selami2006
    Anëtarësuar
    28-12-2005
    Vendndodhja
    Te ?
    Postime
    367
    Ndryshuar për herë të fundit nga Selami2006 : 31-05-2010 më 13:02
    Mos lejoni që imtësitë t’ua prishin disponimin

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Anëtarësuar
    06-01-2008
    Postime
    7,511
    Citim Postuar më parë nga maratonomak Lexo Postimin
    http://www.youtube.com/watch?v=cYmiheXA3k0

    a ka ende burra qe dhimben per shqiperine ?

    a ka ende burra si Isa Boletini
    Gjergj Fishta
    Pashko Vasa
    Faik Konica
    Naim Frasheri
    Fan Noli
    e te tjere.

    a vec ketyre u dhimbej shqiperia?
    "Burra" edhe mund te kete.Po u mungon kultura e patrioteve te lart-permendur.

  8. #8
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    13-09-2009
    Vendndodhja
    zürich.swiss
    Postime
    1,134
    He more maratonomak tem interesante po ku ti maresh shqiptaret se ( shqiptaret po qajne hallet e izraelit e turqise shqiptaret po qajne hallet e krishterimit e islamit zoti na ndihmofte
    Ndryshuar për herë të fundit nga drifilon : 31-05-2010 më 14:35

  9. #9
    Puck Love Maska e Black_Mamba
    Anëtarësuar
    01-11-2006
    Vendndodhja
    Tetovë
    Postime
    2,501


    Video qe ti e ke nxjer maratonomak....
    SIKUR EDHE 1 MILION SHQIPTAR DO VRITEN NGA SLLAVET JU PERSERI DO THONI MIRE JEMI!!TURP

  10. #10
    i/e regjistruar Maska e The_Capital
    Anëtarësuar
    09-12-2009
    Vendndodhja
    Gjilan
    Postime
    1,366
    Teme shum e qelluar por edhe antari eshte legend, nuk eshte musliman por ja se cfar teme ka hapur i lumte, ky vertet ja done te miren shqiperis etnike dhe eshte 100% shqiptar.
    Ndryshuar për herë të fundit nga The_Capital : 31-05-2010 më 16:59
    Burri 1 X flet !

  11. #11
    i larguar Maska e bindi
    Anëtarësuar
    17-10-2009
    Vendndodhja
    Ne bregdet
    Postime
    1,523
    Maratonomak ke te drejte...,Mjerishte ky eshte realiteti yne...,virusi fetare po behet gjithnje e me i rrezikshem duke demtuar çdo dite e me shume qensine tone kombtare...

  12. #12
    United States of Albania Maska e USA NR1
    Anëtarësuar
    18-01-2010
    Vendndodhja
    KU
    Postime
    5,430
    Citim Postuar më parë nga bindi Lexo Postimin
    Maratonomak ke te drejte...,Mjerishte ky eshte realiteti yne...,virusi fetare po behet gjithnje e me i rrezikshem duke demtuar çdo dite e me shume qensine tone kombtare...
    per mua,nuk urrej as nje feje,kombi eshte tjeterpune ka dallim kombi me fene mos i beni te njejtat.
    psh,une te rrespektoj si kombas e vella Shqiptar e kujt psh.ty i beson nuk me intereson une kam mendimin tim,shume thjeshte feja eshte private,si gruaja e Kombi mos me prek...


    Pershendetje

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e K.i EPERM
    Anëtarësuar
    09-03-2009
    Postime
    924
    Përshendetje për Temën ;në F.SH ka shumë anëtar të cilët ushtrojnë profesione të ndryshme nëper Botë,shkurt Intelegjenca profesionale ,pervoja shumëvjeçare nuk ju mungon as nostalgjia për Atdhe ,mirëpo s'mundë ti injorojmë mundimet dhe sakrificat individuale të shumicës për t'arritur në nivelin e jetësës të cilën e gëzojnë në shtetet e huaja,të gjithë këta Shqiptar janë krenar kur degjojnë diçka të mirë për ATDHE ,dhe asnjëri s'mundë të jetë indiferent ndaj të keqiave,d.m.th. i ndajmë se bashku të dyat vetem se fizikisht jemi largë vendlindjës.
    Populli Shqiptar në 20 vitet (Shqipëria) 10 vitet e fundit (Kosova)janë modernizuar shumë shpejtë në të gjitha sferat e jetës për të mirë dhe për të keq ,nuk dua të flas për Shqipërinë se jam nga Kosova ,mirëpo më dhemb zemra njisoj kur degjoj diçka të keqe për të gjithë vëllëzërit Shqiptar ,krenohem kur degjoj diçka të mirë ,duhet ti kthehemi realitetit të gjithë se nuk është aspak në rrugë të drejtë as Kosova e as Shqipëria, ne të cilët jetojmë largë Vendlindjës nuk i votuam Qeveritë që i kemi ,nëse japin rezultate i perkrahim nëse jo i kritikojmë .
    Kur të vijë në vendin e duhur Shqiptari i duhur atëherë do të kemi perspektivë dhe perparim ,deri atëherë vazhdojmë më avazin e vjeter!!!!!!!!!!!!!!

    Përshëndetje për të gjithë Shqiptarët
    Ndryshuar për herë të fundit nga K.i EPERM : 31-05-2010 më 19:45

  14. #14
    i larguar Maska e bindi
    Anëtarësuar
    17-10-2009
    Vendndodhja
    Ne bregdet
    Postime
    1,523
    Citim Postuar më parë nga USA NR1 Lexo Postimin
    per mua,nuk urrej as nje feje,kombi eshte tjeterpune ka dallim kombi me fene mos i beni te njejtat.
    psh,une te rrespektoj si kombas e vella Shqiptar e kujt psh.ty i beson nuk me intereson une kam mendimin tim,shume thjeshte feja eshte private,si gruaja e Kombi mos me prek...


    Pershendetje
    Usa NR1...,Kete nuk e thash per ata qe fene e akceptojne si nje forme te pastrimit te shpiritit...,Por per fanatiket e te gjitha feve ,te cilet zakonishte fshehen pas feve dhe veprojne me nje skenare ndjellakeq per Shqiprine dhe kombin Shqiptare ne pergjithsi...
    Ketu ka nje dallim ne mes tyre, te paret jane konstruktiv per kombin dhe atdheun ,
    ndersa te dytet jane obstruktiv, thjeshte bejne punen e djallit ne deme te shqiptareve...,

  15. #15
    United States of Albania Maska e USA NR1
    Anëtarësuar
    18-01-2010
    Vendndodhja
    KU
    Postime
    5,430
    Citim Postuar më parë nga bindi Lexo Postimin
    Usa NR1...,Kete nuk e thash per ata qe fene e akceptojne si nje forme te pastrimit te shpiritit...,Por per fanatiket e te gjitha feve ,te cilet zakonishte fshehen pas feve dhe veprojne me nje skenare ndjellakeq per Shqiprine dhe kombin Shqiptare ne pergjithsi...
    Ketu ka nje dallim ne mes tyre, te paret jane konstruktiv per kombin dhe atdheun ,
    ndersa te dytet jane obstruktiv, thjeshte bejne punen e djallit ne deme te shqiptareve...,
    pajtohem me komentin tend,pershendetje

  16. #16
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anëtarësuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty më gjen, nën hijen tënde që më le amanet!Nëse të duket që kam humb,më kerko atje ku fryn uragani i kohës,atje do më gjeshë,duke të kërkua Ty!
    Postime
    7,750
    Une kur u regjistrova para ca vitesh,u regjistrova Shqip,shkruaja Shqip,mendoja Shqip,dmth.jame Shqiptare,ashtu edhe vazhdoj te shkruaj, te jeme, te mendoj Shqip!!
    Rëndesia e një personi nuk vlerësohet nga hapësira që zë, por nga boshlleku që le kur nuk është më.

  17. #17
    i/e regjistruar Maska e Bardhi
    Anëtarësuar
    06-09-2002
    Postime
    708
    Citim Postuar më parë nga e panjohura Lexo Postimin
    Une kur u regjistrova para ca vitesh,u regjistrova Shqip,shkruaja Shqip,mendoja Shqip,dmth.jame Shqiptare,ashtu edhe vazhdoj te shkruaj, te jeme, te mendoj Shqip!!
    Jan te marre ata qe shqiptaret nuk i shikojne si vellezer.
    Ose me thene te verteten, jane kopila. Sepse kush shtine hile , ngaterresa , dhune ne mese vellezerve e te liga tjera, eshte kopili vete. (Kopil do te thote njeriu, qe i dihete vetem kend ka nene, apo askush si dihet).
    Nese shqiptaret nuk te duken te gjithe vellezer, pa dallimk feje, shko menjehere e pyete nenen se kend kije babe, apo prejardhje, sepse njeriut normal nuk i vijne mendimet e kqija kunder gjakut te vete.
    JU NJE HAP - PUNA DY...

  18. #18
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anëtarësuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty më gjen, nën hijen tënde që më le amanet!Nëse të duket që kam humb,më kerko atje ku fryn uragani i kohës,atje do më gjeshë,duke të kërkua Ty!
    Postime
    7,750
    Citim Postuar më parë nga Bardhi Lexo Postimin
    Jan te marre ata qe shqiptaret nuk i shikojne si vellezer.
    Ose me thene te verteten, jane kopila. Sepse kush shtine hile , ngaterresa , dhune ne mese vellezerve e te liga tjera, eshte kopili vete. (Kopil do te thote njeriu, qe i dihete vetem kend ka nene, apo askush si dihet).
    Nese shqiptaret nuk te duken te gjithe vellezer, pa dallimk feje, shko menjehere e pyete nenen se kend kije babe, apo prejardhje, sepse njeriut normal nuk i vijne mendimet e kqija kunder gjakut te vete.
    O Bardhi a me cituat per perkrahje a mos me keqkuptuat?
    Rëndesia e një personi nuk vlerësohet nga hapësira që zë, por nga boshlleku që le kur nuk është më.

  19. #19
    i/e regjistruar Maska e Bardhi
    Anëtarësuar
    06-09-2002
    Postime
    708
    Citim Postuar më parë nga e panjohura Lexo Postimin
    O Bardhi a me cituat per perkrahje a mos me keqkuptuat?
    Te ju keqkuptoj kurre une juve. Jeni e mrekullueshme. Njerezit sikur ju jane ndere per vendin. Ku me marr me pase sa ma shume sikur te panjohuren, qe e kemi si mjalten ne FSH.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Bardhi : 01-06-2010 më 04:21
    JU NJE HAP - PUNA DY...

  20. #20
    United States of Albania Maska e USA NR1
    Anëtarësuar
    18-01-2010
    Vendndodhja
    KU
    Postime
    5,430
    Citim Postuar më parë nga e panjohura Lexo Postimin
    Une kur u regjistrova para ca vitesh,u regjistrova Shqip,shkruaja Shqip,mendoja Shqip,dmth.jame Shqiptare,ashtu edhe vazhdoj te shkruaj, te jeme, te mendoj Shqip!!
    te lumte,komenti me i mire deri tash qe kam lexuar ne F /SH

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •