Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 6 prej 6
 1. #1
  cherry blossom girl
  Anėtarėsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,112
  Faleminderit
  55
  245 falenderime nė 202 postime

  Shpikja e celularit ne 1922

  ZBULIM NE BRITANINE E MADHE, SHPIKJA E CELULARIT DATON NE VITIN 1922

  Londėr, Britani e madhe, 28 Maj NOA - Shpikja e telefonit celular mund tė lidhet me vitin 1922 dhe kjo pasi ėshtė parė pėrdorimi i tij nė njė film tė vjetėr tė britanik. Film pa zė tregon dy gra duke ecur pėrgjatė njė rruge nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės. Nė njė pjesė tė kėtij filmi teksa pėrshkojnė rrugėn amerikane dhe ndalen pranė njė pike zjarrfikėsish, shihet njė grua e cila mban nė dorė njė telefon nė formė kutie dhe e lidh atė me njė fije. Kjo fije lidhej me njė ēadėr, e cila me sa duket pėrdoret nė vend tė antenės sė celularit dhe kur gruaja hap ēadrėn atėherė ajo nis tė bisedojė nėpėrmjet tij.
  Siē tregohet dhe nė film ajo i kėrkon centralit, dėgjimin e njė kėnge dhe kjo mund tė themi se ėshtė dhe njė shpikje tjetėr qė ka tė bėjė me lidhjen e muzikės nėpėrmjet celularėve.
  Filmi u gjet nė njė arkiv filmash britanikė. Zėdhėnėsi Mark Harris tha se “ėshtė e mahnitshme qė gati 90 vjet mė parė ka pasur teknologji tė telefonisė mobile dhe muzikės nė lėvizje qė nė fakt mesa duket nė film, nuk ishte vetėm duke u menduar, por edhe duke u provuar”.
  Po ashtu, z.Harris, shtoi: “Ne jemi mėsuar me bindjen se teknologjia e nisi lulėzimin e saj nė vitet 1950 dhe '60, por ky film tregon tė kundėrtėn”.  Video: http://www.britishpathe.com/record.php?id=26165

 2. #2
  Kalorės i Lirisė Maska e BlueBaron
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Nė Tironėn e Ondrrave
  Postime
  5,080
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga broken_smile Lexo Postimin
  ZBULIM NE BRITANINE E MADHE, SHPIKJA E CELULARIT DATON NE VITIN 1922

  Londėr, Britani e madhe, 28 Maj NOA - Shpikja e telefonit celular mund tė lidhet me vitin 1922 dhe kjo pasi ėshtė parė pėrdorimi i tij nė njė film tė vjetėr tė britanik. Film pa zė tregon dy gra duke ecur pėrgjatė njė rruge nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės. Nė njė pjesė tė kėtij filmi teksa pėrshkojnė rrugėn amerikane dhe ndalen pranė njė pike zjarrfikėsish, shihet njė grua e cila mban nė dorė njė telefon nė formė kutie dhe e lidh atė me njė fije. Kjo fije lidhej me njė ēadėr, e cila me sa duket pėrdoret nė vend tė antenės sė celularit dhe kur gruaja hap ēadrėn atėherė ajo nis tė bisedojė nėpėrmjet tij.
  Siē tregohet dhe nė film ajo i kėrkon centralit, dėgjimin e njė kėnge dhe kjo mund tė themi se ėshtė dhe njė shpikje tjetėr qė ka tė bėjė me lidhjen e muzikės nėpėrmjet celularėve.
  Filmi u gjet nė njė arkiv filmash britanikė. Zėdhėnėsi Mark Harris tha se “ėshtė e mahnitshme qė gati 90 vjet mė parė ka pasur teknologji tė telefonisė mobile dhe muzikės nė lėvizje qė nė fakt mesa duket nė film, nuk ishte vetėm duke u menduar, por edhe duke u provuar”.
  Po ashtu, z.Harris, shtoi: “Ne jemi mėsuar me bindjen se teknologjia e nisi lulėzimin e saj nė vitet 1950 dhe '60, por ky film tregon tė kundėrtėn”.  Video: http://www.britishpathe.com/record.php?id=26165
  Hahahaha, barcaleta rradhes. Perdoren per fakte pjese filmash ....
  Mund tė shkėpusėsh Ēunat nga TIRONA, por kurrė nuk mund tė shkėpusėsh TIRONĖN nga zemra e Ēunave !!!

 3. #3
  cherry blossom girl
  Anėtarėsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,112
  Faleminderit
  55
  245 falenderime nė 202 postime
  Citim Postuar mė parė nga skuthi_vogel Lexo Postimin
  Hahahaha, barcaleta rradhes. Perdoren per fakte pjese filmash ....
  Mbase po mbase jo. Qe nuk eshte dicka 100% e sigurte kjo po...

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-03-2011
  Postime
  14
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  kur u shpik telefoni i pare, ai kishte 2 MISSED CALLS nga Chuck Norrish

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  18-06-2016
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Shpikja e celularit ne 1922

  Po une kam besim

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,763
  Faleminderit
  35
  92 falenderime nė 86 postime

  Pėr: Shpikja e celularit ne 1922

  Could archaeologists' discovery of '800-year-old mobile phone' prove time travel is real?

  CLAIMS that archaeologists have dug up an 800-year-old object that perfectly resembles a modern-day mobile phone have gone viral onlinCould archaeologists' discovery of '800-year-old mobile phone' prove time travel is real?

  CLAIMS that archaeologists have dug up an 800-year-old object that perfectly resembles a modern-day mobile phone have gone viral online.e.ideo clips have emerged of the bizarre discovery.

  The object, unearthed during a dig in Austria, is allegedly a clay copy of a mobile phone with a Sumerian writing style known as cuneiform on the keys.

  YouTube channel Paranormal Crucible reported: "What is it? Is it evidence of an advanced civilisation or time travel?”

  The tablet was dated to around the 13th century BCE. By that time, the Sumerian writing style – usually known as cuneiform - had already been around for a few thousand years.

  Editorial on the channel goes on to say: “Cuneiform tablets aren’t unusual – an estimated two million have been excavated. The language was a mystery until the 19th century when its code was deciphered."

  Cuneiform was one of the first systems of writing developed by the ancient Sumerians of Mesopotamia around 3,500BC to 3,000 BC.

  But the lack of checkable information on the dig and the startling similarity to a cell phone handset have many online posters convinced it is just an imaginative hoax.

  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •