Close
Faqja 1 prej 7 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 139
 1. #1
  Perjashtuar
  Antarsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  zrich.swiss
  Postime
  1,190
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime

  Republika e Kosovs n procesin e liberalizimit t vizave

  Qfare do i thonite evropese sikure te ju vije rasti te ju ndegjoi per mose hekjen e vizave vetem kosoves .

  SHPREHNU IPNE MENDIMIN TUAJE PA DORZA ...

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Bardhi
  Antarsuar
  06-09-2002
  Mosha
  36
  Postime
  730
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Do i thoja me plot gojen;
  Liroj Kosovate te udhetojne te lire . Kete e meritojne nga evropa. Besoj se Evropa nuk e ka harruar, ndihmen qe ja ka dhene Skenderbeu ne kohen e tij. Po mos tishte kane Skenderbeu, Turku e kishte bere lesh evropen e asaj kohe.
  Kete ata e dijne mire.
  Shqiptaret e kane edhe Nanen Tereze bije te veten. Evropa e ka per ndere kete shejtereshe.
  Atehe diqka spo kuptoj.
  Si mundet evropa me i ngujuar ate popull, qe beri aq shume per evropen.
  I dha dy uje te permasve boterore.
  JU NJE HAP - PUNA DY...

 3. #3
  Perjashtuar
  Antarsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  zrich.swiss
  Postime
  1,190
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Sikur mua te me ipej rasti une do i thosha evropes se kosova e meritone liberalizimin e vizave me teper se Rumanija nje shtet gabel me nje papunsi mbi 2 milione po aqe sa esht e ter popullsia e kosove dhe po ashtu me nje komunitet rome po 2 milione super te varfer super te pa integruare super te rrezikshem per evropen .

  Poashtu edhe bullgarija nje vende i varfer me nje popullsi te pa pune sa gjysma e kosoves nje shtet me paga super te ulta ku bullgaret vijne dhe punoijne edhe ne kosove shto ketu edhe gabelizmine e racave te cilate jetoijne atje shume te pa pershtatshem per evropen


  Serbija nje shtet me nje popullsi gjenocidale kriminale e cila vetm keto 20 vitet e fundite beri me mijra masakra ne ballkane nje shtet me nje papunsi e cila shkone ne mbi 37% perafersishte 1 milione sa gjysma e popullsise se kosoves nje shtet i cili ka jetuare dhe jetone ende preije kredive me nje borxhe te jashtem preij 37 miliard dollarve perkunder 7 milione banorve qe ka .
  Shtet i cili ende e financone standartine e jetes se qytetarve te saije preije kredive

  Bosna nje shtet fantome me 1001 probleme nje bombe atomike ne mes te evropes e cila shume shpejte do shpertheje nje mikse etnike i pa pare ne evrope pa asnje shprese dhe perespektive per qytetaret e saij i pa deshiruare per te gjitha nacionalitetet te cilet jetoijne ne te

  Bosna nje shtet me nja papunsi mbi 47% po aqe sa gjysma e popullates se kosoves me probleme kozmike socijale me mbi 300.000 mije perfituese dhe invalide te luftes (Po aqe sa ka kosova te papune per momentine 300.000)  Zoteri byrokrate pedera te bashkimite evropiane qfare reziku paraqet kosova per ju me teper se keto shtete te cilate sote levizine lirshem ne evrope ..
  Kjo eshte kosova evrope


  Kosova popullsia 2.4 milone banore
  Diaspora 700.000 mije
  (te gjithe me statuse te rregullte ne shtetet me te pasura te evropes dhe botes ku shumica e ketyre popujve te cilve ju ju heket vizate sote punoijne ne evrope neper firmate e shqiptarve te kosoves si
  Slovaket
  qeket
  polaket
  rumunet
  bullgaret
  serbet

  Ne kosove jetoijne 1.7 milone banore rezidente preije te cilve 800.000 mije jane femije dhe studente pa kurrfare interesi per te ikure nga kosova per faktine se jane te miture

  300.000 mije penzionera per te cilet nuke egzistone evropa

  Preije ketyre 1.7 milone banorve rezidente sa ka kosova sote mbi 50% ose gjysma jane te gjinise femrore qka do te thote se nuke ka tendence per emigrime apo nuke paraqete ndonje rrezike te ndonje fluksi emigrimi dreijt evropes

  (PER FAKTINE SE NUKE KA QENE DHE NUKE ESHTE NE MENTALITETINE TONE TE EMIGROIJE GJINIJA FEMRORE )

  Papunsija ne kosove ndoshta eshte e madhe po ta llogarisime ne perqindje e cila varijone preije 30% deri 35% pore ne numere kjo perqindje eshte e pa perfillshme per te paraqiture ndonje rrezike apo qfardo problemi per evropen

  Te pa pune ne kosove sipase statistikave zyrtare jane (260.000 mije)

  Pore kjo shifere munde te jet edhe fleksibel marre parasyshe faktine se shume njerez punoijne ne te zezen dhe perfitoijne edhe nga ndihma sociale


  Preije ketyre 260.000 mije te pa pune te kosoves 40% jane te gjinise femrore ndersa 160.000 mije meshkuje ..

  ATEHER TE NDERUARE BYROKRATE TE EVROPES 160.000 MIJE KOSOVARE PARAQESINE RREZIKE PER EVROPEN (EDHE SIKURE KETA TE GJITHE TE DONIN TE EMIGRONIN NE EVROPE..........  Slovakija ka 500.000 mije rome te cilet jetojne ne varferi te skajshme dhe bejne jete primitive sikure ne kohrate e gurit ku shume preije tyre ushqehen edhe me QEJE te ngordhure shikone dokumentarine e ARDS dhe binduni vete ... dhe kjo nuke qe ndonje pengese per evropen  Zoteri te bashkimite evropiane ju duhet ta dini se ne shqiptaret e kosoves jemi populle puntore dhe inteligente pore kemi edhe shpirte sipermarresishe diaspora shqiptaret e kosoves si asnje populle ne evrope dhe ballkane kane investime qindra miliarda jashte kosoves
  (kU SIPASE NJE STUDIMI VETEM NE ZVICERRE KU JTOIJNE MBI 200.000 MIJE KOSOVARE KANE TE INVESTUARA VETM NE IMMOBILIE PATUNDSHMERI MBI 35 MILIARDE FRANGA ...

  Nje krahasime slovenet jashte slovenise kane te investuara 10 miliarde euro


  Ju zoteri te evropese duhet ta dini se shqiptaret e kosoves kane me dhjetra miliarda te investuara ne rajone kane ne pronesi pothuaje se ter bregdetine kroate mala zez dhe ate shqiptare me dhjetra sipermarrje te fuqishme ne sloveni kroaci bosne pa llogariture ketu qekine slovakine hungarine austrine zvicrren gjermanin ameriken dubai maqedoni sudi norvegji belgjike angline e po thuaje se ter turqine jane ne pronesi te shqiptarve te kosoves


  Kosova me 2.4 milone banore ka numrine me te madhe te miliarderave dhe milionerave per koke banori ne evrope ..

  Ndashi hekna ndashi mose na hekni vizate pore nje te jeni te sigurte se ne shqiptare e kosoves nuke e kemi ndermende te ju lusime ase te ju bime ne gjunje pore edhe nje te jeni te sigurte se ne nuke do hyjme ne evrope si qiragjinje duke ju luture...  Une e njofe dhe e dije kushe eshte evropa pothuaje se cepem cep evrope dueheshe te ndiheshe e privilegjuare qe te keshe ne mesine tende RACEN shqiptare ...


  KAQE

 4. #4
  Perjashtuar
  Antarsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,653
  Faleminderit
  633
  178 falenderime n 161 postime
  Europa shikon interesat e saja.
  Bullgaria ka turizmin e lire
  Rumania minerale nentokesore.
  Une them se e meritojme si prejardhje
  prsh

 5. #5
  Perjashtuar
  Antarsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  zrich.swiss
  Postime
  1,190
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Citim Postuar m par nga Octapodus Lexo Postimin
  Europa shikon interesat e saja.
  Bullgaria ka turizmin e lire
  Rumania minerale nentokesore.
  Une them se e meritojme si prejardhje
  prsh

  Kosova ka me teper minerale nentoksore se sa rumania per koke banori  Kosova ka rezerva ne LIGNITE mbi 13 miliarde te cilat po u konvertuane ne dollare i bie perafersisht 650 miliarde dollare gjashtqinde e pezdhjet MILIARDE DOLLARE

  Kosova ze vendin e 5 ne bote per rezervate e lingnitit  http://www.answers.com/topic/kosovo


  Pa llogariture TREPQEN dikure gjiganti me i madhe i ish-jugosllavise dhe njeherishe eksportuesi me i madhe i saj ,i cili kishte te punsuare mbi 22.000 puntore


  Ndersa sa i perket bullgarise vetem ne shqiptaret e kosoves ne zvicerre fitoijme me teper se ter turizmi i varfer i bullgarise
  Ndryshuar pr her t fundit nga drifilon : 28-05-2010 m 16:44

 6. #6
  Perjashtuar
  Antarsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,653
  Faleminderit
  633
  178 falenderime n 161 postime

 7. #7
  Skandinavien Maska e TetovaMas
  Antarsuar
  20-03-2008
  Vendndodhja
  Te vendi i xhenetit
  Postime
  2,695
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Evropa si nje kontinente "kurve " liberalizimi i vizave i krijon me shume pasuri evropes ,se sa humbje prej shqipetareve. Pasuria nentokesore e Kosoves, krijon konkurrence per evropen.Modernizimi i detit adriatik shqipetare ,krijon konkurrence per evropen.

  Diplomacia politike shqipetare eshte fajtori kryesore per izolimin e shqipetareve .

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e beni33
  Antarsuar
  27-04-2008
  Postime
  4,261
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime

  Ne vitin 2011 shqiptaret e Kosoves do te jen me te izoluarit ne Evrope

  ne VITIN 2011 SHQIPTARET E KOSOVES DOTE JEN VENDI ME I IZOLUAR NE EUROP KURSE DIHET MIR QE SHQIPTARET E KOSOVES MESESHUMTI ANOIN NGA EUROPA DHE JAN PRO EUROPIAN PRO AMRIKAN NDOSHATA KET E KAN KEQ KUPTUAR MIQET TAN NDERKOMBTAR DHE PO LUAJN ME NE SI ME NJE FEMIJE PARASHKOLLOAR KURSE NJE KOMB SIQ ESHT AJ SERB ICILI ESHT KKOMBI ME ANTI EUROPIAN FITON PRIVILEGJ TE LEVIZ I LIRE NE VENDE TE EUROPES PA VIZA KJO TREGON SA TE TRASH JEMI NE NE KOSOVE

 9. #9
  i/e larguar Maska e SKRAPARI
  Antarsuar
  13-01-2005
  Postime
  876
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  evropa e do serbin qe ajo mos te shkoje nga rusia, ndersa ju s`keni nga shkoni edhe per 100 vjet
  po te keni leke investoni ne shqipni, kjo do ishte gjeja me e mire per te gjithe

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Dar_di
  Antarsuar
  16-08-2008
  Vendndodhja
  Dardani e lasht (Oeneum), aty ku ajri i freskt m bn t ndihem i relaksuar.
  Postime
  1,972
  Faleminderit
  1
  13 falenderime n 12 postime
  Fajon jep shpresa pr liberalizimin e vizave pr Kosovn

  Prfaqsuesja e Parlamentit Evropian, Tanja Fajon, theksoi domosdoshmrin q Kosova t marr sa m shpejt udhzimet e qarta nga Bashkimi Evropian pr prmbushjen e kritereve pr liberalizimin e vizave. Shpresoj se 10 nntori, dy dit pasi q ministrat do t marrin vendimin pr Shqiprin dhe Bosnj e Hercegovinn, t jet nj koh e shklqyeshme pr tju dhn autoriteteve dhe qytetarve t Kosovs lajme t mira, u shpreh Fajon pas takimit me kryetarin e Kuvendit t Kosovs, Jakup Krasniqi.Ajo ka prmendur disa kritere t rndsishme pr futjen e Kosovs n kt proces, duke veuar sidomos pasaportat biometrike, menaxhimin e integruar t kufirit dhe luftn kundr krimit t organizuar dhe korrupsionit.

  Konsideroj q ne si institucione, edhe si Kuvend, por edhe Qeveria, ka prmbushur shum obligime dhe shum krkesa teknike pr t lehtsuar ose pr ti kryer obligimet e veta n raport me krkesat q i kan pasur raportet e progresit pr Kosovn dhe institucionet e saj, tha Krasniqi. (Kosova sot)
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  "Fet` e best t`i kemi, po t ndar t mos jemi." Naim Frashri

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e beni33
  Antarsuar
  27-04-2008
  Postime
  4,261
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  sot zonja fajon tregoj se kosova esht shumm larg liberalizimin te vizave per kosoven pra mos te endrojm kot por te kerkojm nga shteti am shqiperia qe ta naj lejon nenshtetsin shqiptare dhe dote ishte zgjidh ky problem
  kur serbet e kosoves kan drejt te paisen me pasaport serbe pse ne shqiptaret e kosoves te mos kemi mundesi te paisemi me dokumenta shqiptare tash sali berisha duhet te tregoj ftyren e ti se sa esht kombtarisht i sinqert

 12. #12
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-04-2006
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  8,460
  Faleminderit
  295
  123 falenderime n 103 postime
  Kosova nuk duhet ta mari kete veprim me mburje se cfare ka bere e kush ka qene ne te kaluaren.
  Nuk ka perse te mari pasaportat shqiptare per te udhetuar ne Shengen.
  Kosova duhet te plotesoje sa me pare kriteret teknike qe Europa kerkon, ne menyre qe te paraqitet denjesisht perpara Europes si shtet i barabarte me te tjeret dhe kjo eshte plotesisht e mundshme qe te realizohet ne nje kohe te shkurter.
  Eshte ne te mire te njohjes se Kosoves qe te plotesoje standartet ne menyre qe te realizoje heqjen e vizave per popullsine e saj.
  Shqiperia ame nuk u ka mohuar asgje Kosoves, por nese kosovaret duan te njohin shtetin e tyre te ri, kjo eshte rruga me e mire
  Ju uroj vellezerve tane qe sa me shpejt ti arijne kriteret dhe une besoj se pas me pak se nje viti kjo do te ndodhe.
  Gjerat e mira , arihen me durim.
  Tregojeni veten te civilizuar ashtu sikunder jeni ne te vertete.

  SUKSESE VELLEZER
  Un jam njeri i thjesht.
  Knaqem me pak.
  M mjafton m e mira.

 13. #13
  Perjashtuar
  Antarsuar
  11-09-2010
  Postime
  1,797
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Edhe un si Bardhi do i kisha then !

  Mos e harroni Skenderbeun !
  Mos e harroni Skenderbeun ! Amanet ua le !

  Ai ju mbrojti kundr turkut, dhe ju s'na dini te miren, i mbyllni syt para keti fakti gjigand !
  Paramendoni vetem pakes sikur te mos ishte skenderbeu dhe shqiptaret, do te ishit te gjithe te islamizuar sot ?!
 14. #14
  i/e regjistruar Maska e Dar_di
  Antarsuar
  16-08-2008
  Vendndodhja
  Dardani e lasht (Oeneum), aty ku ajri i freskt m bn t ndihem i relaksuar.
  Postime
  1,972
  Faleminderit
  1
  13 falenderime n 12 postime
  Fajon: Do angazhohemi seriozisht pr Kosovn

  Eurodeputetja Tanja Fajon ka deklaruar se ajo dhe kolegt e saj n Parlamentin Evropian do t angazhohen seriozisht q Kosova t afrohet me BE-n dhe t marr udhrrfyesin pr liberalizimin e vizave. Deklaratn e saj, Fajon e bri pas nj takimi t zhvilluar me ministrin e Brendshm t Kosovs, Bajram Rexhepi, ku ka nnvizuar se liberalizimi i vizave sht nj hap i rndsishm pr qytetart. Fajon, u bri thirrje autoriteteve kosovare q t vazhdojn me prmbushjen e kritereve pr liberalizim vizash dhe t’i realizojn reformat, n mnyr q deri n fund t vitit 2011, Kosova t jet gati pr t’u prfshir n procesin e lehtsimit t vizave me Bashkimin Evropian. Ajo tha se liberalizimi i vizave sht nj proces teknik, andaj prjashtoi mundsin q mosnjohja e Kosovs nga 5 vendet antare t BE-s t ket ndonj ndikim n kt shtje.

  “Mendoj se mosnjohja nga shtetet antare nuk ka t bj me kt proces teknik. Presim q Komisioni Evropian t lshoj disa udhzime t qarta - nj strategji pr heqjen e regjimit t vizave - dhe q Kosova t prqendrohet n zbatimin e ktyre kritereve”. “Do t jet nj rrug e gjat q do t krkoj shum, por mendoj se sht e nevojshme t shkohet prmes ksaj rruge. Nse do t ndodh kjo deri n fundin e vitit t ardhshm, mendoj se Kosova do t jet n gjendje t hyj n regjimin pa viza”. “S shpejti Shqipria dhe Bosnja do t hyjn n regjimin pa viza dhe pas ksaj, vendet e Ballkanit q lvizin t lira do t shkoj n 5. Shpresoj q s shpejti edhe Kosova do t jet gati t hyj n kt regjim”, ka pohuar Fajon.

  Ministri i Punve t Brendshme t Kosovs, Bajram Rexhepi shprehu domosdoshmrin pr marrjen e nj strategjie zyrtare t Bashkimit Evropian pr liberalizimin e vizave. Ai tha se n munges t dialogut dhe udhrrfyesit zyrtar t Komisionit Evropian pr liberalizimin e vizave, institucionet kosovare kan hartuar nj udhrrfyes nacional, t bazuar n udhrrfyesit e vendeve t rajonit, porse ky dokument nuk u mjafton autoriteteve kosovare.

  Ndrkoh, pr Kosovn thuhet se Komisioni Evropian duhet t shfrytzoj 10 nntorin - publikimin e s ashtuquajturs “Pako t zgjerimit”, pr t’i dhn Prishtins udhzime zyrtare pr procesin e liberalizimit t vizave. (Kosova sot)
  "Fet` e best t`i kemi, po t ndar t mos jemi." Naim Frashri

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e Dar_di
  Antarsuar
  16-08-2008
  Vendndodhja
  Dardani e lasht (Oeneum), aty ku ajri i freskt m bn t ndihem i relaksuar.
  Postime
  1,972
  Faleminderit
  1
  13 falenderime n 12 postime
  E kaluara historike nuk sht e arsyeshme t shfrytzohet pr raste t tilla kur e gjith procesi varet nga puna q bjn personat juridik t vendit n drejtimin e shtetit.

  Rruga e Kosovs pr n BE kalon npr disa faza, e ato jan:

  1. Studimi i fizibilitetit- q ka kuptimin e kryerjes, plotsimit dhe realizimit t rendit, siguris, qeverisjes s mire, sundimit t ligjit, ekonomis stabile dhe shpejtim t reformave.
  2. Procesi i Stabilizim Asocimit- gjat t cilit fillojn negociatat ndrmjet shtetit q dshiron t antarsohet n BE dhe prfaqsuesve legjitim t BE. Aty prfshihen shtje t tilla si: reformat n vend, sistemi i financave dhe lvizja e kapitaleve, energjetika, shtjet e demokracis dhe t shoqris civile, t drejtat e njeriut dhe lirit themelore, media, prona, aspektet gjinore, minoritetet etj.
  3. Marrveshja e Stabilizim Asocimit- e cila prfshin gjithashtu negociata mes prfaqsuesve t BE dhe vendit ton q pretendon antarsim n BE. P.sh. Shqipria mbante do gjasht jav negociata pr Marrveshjen e Stabilizim Asocimit. Kjo marrveshje prfshin: preambuln, parimet e prgjithshme, dialogu politik, bashkpunimin rajonal, lvizjen e lir t mallrave, lvizjen e lir t shrbimeve dhe kapitaleve, drejtsin dhe shtjet e brendshme, protokollet etj.
  4. Ftesa pr n BE- bhet ather kur mbahet ndonj samit i shteteve antare t BE dhe vendoset t`i bhet ftes shtetit i cili ka plotsuar kriteret pr t`u br antar i BE-s.
  "Fet` e best t`i kemi, po t ndar t mos jemi." Naim Frashri

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e Dar_di
  Antarsuar
  16-08-2008
  Vendndodhja
  Dardani e lasht (Oeneum), aty ku ajri i freskt m bn t ndihem i relaksuar.
  Postime
  1,972
  Faleminderit
  1
  13 falenderime n 12 postime
  Kosova duhet t marr Strategjin e vizave

  Kosova duhet t marr pa shtyrje Strategjin pr liberalizimin e vizave, ka thn raportuesja e Bashkimit Evropian pr Kosovn Ulrike Lunacek.

  Ajo n nj intervist pr Radio Kosovn ka thn se Kosova do ta marr strategjin e vizave.

  “Kt ma ka konfirmuar personalisht komisioneri i Komisionit Evropian Pierre Mirel. Kto dit jam n kontakt t vazhdueshm me Komisionin Evropian pr t ushtruar trysni q kjo t bhet sa m par. Shpresoj, por nuk mund t them me siguri t plot, se strategjia e vizave do t''i jepet Kosovs kta muaj, gjithsesi para vitit t ri. E di q Kosova ka plotsuar shum prej kushteve, por jo t gjitha. Nuk kam informacione pr datn e sakt, por mund t prsris se jam n kontakt t vazhdueshm me Komisionin Evropian, kurse sot pasdite pr kt shtje do t flas edhe me shefen e diplomacis evropiane zonjn Ashton”, tha Lunacek.

  Ajo tha se fakti q Kosova ka mbetur e izoluar n Ballkan, sht pikrisht arsyeja q vazhdimisht bn trysni tek Komisioni Evropian q sa m shpejt t procedoj edhe me Kosovn.

  “Nuk guxojm t lejojm q populli i Kosovs t jet n izolim kshtu si sht, kur kosovart vetm n pes vende t bots mund t udhtojn pa viza. Parlamenti Evropian po bn trysni q t hiqet kjo gjendje. Jam n kontakt t vazhdueshm edhe me eurodeputeten sllovene Tanja Fajon, e cila sht prgjegjse pr shtjen e strategjis s vizave n Parlamentin Evropian dhe me t jemi marr vesh q n fillim t nntorit t bjm nj takim me komisarin Stefan Fule dhe zyrtart t tjer t lart, pr t shtuar edhe m fort presionin tek Komisioni Evropian q Kosova t marr menjher dhe pa asnj shtyrje strategjin e vizave”, tha ajo.

  Duke folur rreth dialogut q pritet t filloj me Serbin, Lunacek tha “Un dua t shpresoj q t mos ket ndonj ndikim, mirpo pr shkak t situats s krijuar pr nj koh t gjat mund t mos dihet se kur do t mbahen saktsisht zgjedhjet parlamentare, nse ato do t jen t parakohshme apo t jashtzakonshme dhe se si kryeministri Thai do t menaxhoj me kt kriz. Por mund t them se temat t cilat do t bisedohen jan ato q kan t bjn me jetn e qytetarit, kshtu q ato mund t fillojn t zgjidhen prmes dialogut n nivel zyrtarsh t institucioneve t t dyja vendeve, pra nuk do t thot se duhet patjetr t zhvillohet nj takim me kryeministrash”. /Telegrafi/
  "Fet` e best t`i kemi, po t ndar t mos jemi." Naim Frashri

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e Dar_di
  Antarsuar
  16-08-2008
  Vendndodhja
  Dardani e lasht (Oeneum), aty ku ajri i freskt m bn t ndihem i relaksuar.
  Postime
  1,972
  Faleminderit
  1
  13 falenderime n 12 postime
  Fajon: As Kosova nuk mund t mbetet e izoluar

  Bruksel, 9 nntor – Raportuesja e parlamentit Evropian pr liberalizimin e vizave, Tanja Fajon, thekson se pas liberalizimit t vizave pr Shqiprin dhe Bosnjn, as Kosova nuk mund t mbetet e izoluar, njoftojn mediat e Tirans.

  “Njerzit m shum se kurr duhet t ndihen t lir. sht koha q Komisioni Evropian t dal me udhzime t qarta dhe t gjej nj zgjidhje sesi t prfshij Kosovn n regjimin pa viza", ka thn Fajon n nj komunikat pr media.

  Ajo ka ritheksuar se Kosova nuk guxon t mbetet "nj vrim e zez n hartn e Ballkanit Perndimor". Qeveria n Prishtin, thot ajo, ka pr t kaluar nj pjes t rndsishme t rrugs deri n heqjen e vizave, por njerzve u nevojitet perspektiv e qart evropian. (Koha ditore)
  "Fet` e best t`i kemi, po t ndar t mos jemi." Naim Frashri

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  64
  Postime
  7,988
  Faleminderit
  26
  34 falenderime n 27 postime
  Kujdes pra kujt po ia jepni votat n zgjedhjet e 12 dhjetorit!!!
  ( U pa puna e ktyre q ishin deri dje... )
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 19. #19
  Besimtar Musliman Maska e strange
  Antarsuar
  31-10-2006
  Postime
  4,325
  Faleminderit
  1
  5 falenderime n 5 postime
  Mso Islamin nga Kur'ani e jo nga myslimanet!

 20. #20
  Perjashtuar
  Antarsuar
  11-09-2010
  Postime
  1,797
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Evrope kthena kufinjt, e sa per vizat mbaj per vete.

Faqja 1 prej 7 123 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •