Close
Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 63
  1. #21
    Emri i plote i djalit eshte MARSEL OMAR GASHI
    HARUAN TA SHKRUAJNE GAZETARET
    lexova pak per kete edhe sme pelqyen edhe aq shume
    sidoqofte ariti dicka...
    Kthe respektin me respekt... perballo me gjakftohtesi provokimet... dhe dhuroji hipokrizise indiferencen tende ...

  2. #22
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    23-02-2010
    Postime
    713
    Citim Postuar më parë nga HELEN OF TROY Lexo Postimin
    Emri i plote i djalit eshte MARSEL OMAR GASHI
    HARUAN TA SHKRUAJNE GAZETARET
    lexova pak per kete edhe sme pelqyen edhe aq shume
    sidoqofte ariti dicka...
    OMAR eshte emri i babes,
    ne shqip keshtu jane emrat e plote,
    nuk kane harruar ta shkruajne gazetat se zakonisht vetem ne çertifikata shkruhet emri i babes.

    harrova une qe ti nuk je rritur ne shqiperi.
    I support Papa Joseph Ratzinger.
    Me mire nje armik i zgjuar se nje mik budalla.

  3. #23
    i/e regjistruar Maska e ILMGAP
    Anëtarësuar
    10-04-2009
    Vendndodhja
    In
    Postime
    2,791
    i papam..! thjesht/
    Nje pjese njerezish vepron pa menduar,pjesa tjeter mendon,por pa vepruar.

  4. #24
    Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
    Anëtarësuar
    04-11-2002
    Postime
    4,911
    Citim Postuar më parë nga Mau_kiko Lexo Postimin
    Fprce, mor burre, ti ke edhe njohuri te shumta nga sa kam pare nga postet e meparshme.... hapi icik source te kesaj faqes..
    Mendon se Googel mund te konkurrohet duke perdorur google api?
    Te gjithe nisin nga diku. Po keshtu edhe google kopjoi idene nga nje motor i ngjashem me te ne fillimet e tij. Edhe me sergein edhe larryn keshtu qeshnin ne 1997...

    Pastaj doli qe ideja funksiononte edhe ja ku i ke sot... edhe linus me nje sistem gjithe bugs e nisi...

    Nuk i dihet kurre... mos harro qe google eshte bere ai qe eshte bere duke asimiluar vazhdimisht ide te reja... si youtube etj...

    Cdo gje e ka nje nisje... edhe askush nuk hedh miliona dollare nese nje ide nuk e ka nje "shans".

    Keshtu djali e ka nje shans... ta garantoj... te gjithe e kane.

  5. #25
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    12-05-2009
    Vendndodhja
    Iliri
    Postime
    2,914

    Thumbs up

    Citim Postuar më parë nga strange Lexo Postimin
    Interesante me erdhi shikova edhe unë pakës dhe ajo qe me beri me tepër përshtypje ishte kjo:

    http://www.timmp.com/static/about.php

    http://www.timmp.com/assets/images/vaag.png

    A po me duket mua a është Skënderbeu ne sfonde?


    Sa për pyetjen number, Gashi ne Kosove ka shume, ama Marsel jo, me duket se është nga Shqipëria. Gjithsesi i uroje fat shqipes
    JO ka ore si ska Marsel e ke on lajn hahaha

  6. #26
    ......................... Maska e Pogradecari
    Anëtarësuar
    15-10-2002
    Vendndodhja
    a
    Postime
    540
    "http://www.w3.org/TR/xhtml11/DTD/xhtml11.dtd">

    ang="en">






    Timmp! - Searching for "fanny video"




    "
    Po e them edhe nje here si e thashe me larte, skonkurohet google duke perdorur google api : )

    Search engines mund te formohen me dhjetra ne dite, madje cdo kush qe ka njohuri minimale e formon nje faqe me motorr kerkimi, por puna eshte, a do jete ky motor kerkimi i afte te konkurroj 3 me te medhenjte e Internetit?


    ps: edhe kta gazetaret, ca jane kta tituj bombastik :P lol
    Ndryshuar për herë të fundit nga Mau_kiko : 27-05-2010 më 20:52
     /l、
    (゚、 。 7
     l、 ~ヽ   
     じしf_, )ノ
    ...e Dio disse kung e kung fu...
    哈哈

  7. #28
    I lumte , mjafton iniciativa edhe sikur nje vrim ne uje te jete. Pastaj te gjith nga A-ja e kan nisur edhe google
    Revolution 1848

  8. #29
    Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
    Anëtarësuar
    04-11-2002
    Postime
    4,911
    Citim Postuar më parë nga Mau_kiko Lexo Postimin
    Ka nje ndryshim Google me Timmp.. atehere skishte nje superfuqi kerkimi.. ishte nje konkurrent qe po eksperimentonte (kjo duhet bere me bold lol) dhe ne nje treg qe kane provuar vetem versionin 'beta' te dickaje ishte me e thjeshte te kopjoje dhe te perpunoje punen e tjetrit. Atehere ishte edhe nje nivel tjeter te personave qe punonin ne net. Sot, sic thashe, google thuajse e ka monopolizuar tregun. Dhe eshte edhe me e veshtire puna per ate djale, pasi nuk ka vetem nje konkurent, ka edhe Microsoft, qe sbesoj se eshte nje kompani e vogel ne zhvillim, ka gjithashtu edhe Yahoo. Po ai cka te ofroj ndryshe ose edhe me teper? 6 milion paund? me mire ti investoj ne real estate edhe ti nxjerri brenda vitit ato leke

    Per mendimin tim do te ishte me mire qe ai djale ato potenciale ti perdorte per te krijuar dicka me inovative, dhe jo te konkuroje deshperimisht nje motor kerkimi qe eshte bere i pakonkurueshem.
    Si me thene, do konkuroje shqiperia ameriken. Ska, snuk, smundet


    Djali me mire mos ta genjej vetem me shpresa te kota, jo se i deshiroj falimenimin, por ta kapesh nga cdo ane, duhet te jesh shume naiv te besosh qe do konkuroje google.
    Te gjithe kemi nje shanc, sic the edhe ti, por mund ta shfrytezoj sa me mie kete shans qe i ka ardhur, kete "fame"... dhe jo me flluska sapuni

    Pogradecari, vetem kjo mjafton:
    ""
    Po e them edhe nje here si e thashe me larte, skonkurohet google duke perdorur google api : )

    Search engines mund te formohen me dhjetra ne dite, madje cdo kush qe ka njohuri minimale e formon nje faqe me motorr kerkimi, por puna eshte, a do jete ky motor kerkimi i afte te konkurroj 3 me te medhenjte e Internetit?


    ps: edhe kta gazetaret, ca jane kta tituj bombastik :P lol

    Ate pjesen ne bold nuk e ke kuptuar. Ne kohen kur google doli per here te pare, gjigande si yahoo, lycos etj ekzistonin. Aksionet e yahoo kishin fluturuar ne qiell. Po ti ndoshta je pak e vockel edhe nuk te ka qelluar ndonjehere te perdoresh hotbot.

    Kur thashe qe nje kompani tjeter po eksperimentonte, e kisha fjalen per nje motor tjeter kerkimi, te porsalindur, qe po eksperimentonte me teknologjine e backlinks per page renaking. Pra ideja tamam tamam nuk ka qene e sergeit edhe e larryt. Kete po thoja.

    Ka nga ata ketu qe jane gjenerata google, edhe e kujtojne njefare standardi. Sikur google ka qene gjithmone e do te jete gjithmone

    Te bej nje pyetje... kujt i ka qelluar ndonjehere te shikoje se c'eshte ne gjendje te beje nje spider me teknologji "ushtarake" ? Shkurt nje nga keto te agjensive te "inteligjences".
    Fati apo rastesia ta quaj si te duash, me ka sjelle te shikoj nje nga keta ne veprim. Edhe behet fjale per vite me pare... lol.
    Me beso... disa vite me pare... ai shembull ishte vite drite larg cdo gjeje te pritshme SOT nga google...

    Heret a vone, me avancimin teknologjik, ajo teknologji do te kaloje per perdorim civil... ka ndodhur me te gjitha teknologjite...
    Merr GPS... i perdorur ne vitet 70 nga ushtria... sot jemi 2010 edhe me ne fund ka marre permasa te gjera ne perdorim civil.

    Nqs ideja e ketij djali do te jete e mire mjaftueshem, do te behet dicka... nese do te jete me e mira, do te behet standard si google... nese do te jete e shkelqyer... thjesht nuk do keni fatin ta shikoni per nja 30 vjet. lol

    Ketu eshte e gjitha... sa per konkurrencen... sic e thashe te gjithe e kane nje shans... kurre nuk thuhet kurre per asgje.
    Sepse nuk i dihet kurre.

  9. #30
    [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
    Anëtarësuar
    28-01-2003
    Vendndodhja
    New York City Haven on Earth
    Postime
    2,679
    Ka nxjere ndonje detaj te keti projekti ky cuncja se ti hysh kesaj pune te thuash se do konkurosh google eshte mire po me cfare do e konkurosh? BING, MSN, YAHOO, AOL po mundohen me vite te tera ta sfidojne google po ala spo ja dalin. Do me pelqente te shifja detaje te keti projekti

    Ardi
    Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
    N. H. Schwarzkopf

  10. #31
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    11-12-2003
    Vendndodhja
    Vushtrri
    Postime
    21
    Po shof disa skeptik ketu e vertera eshte se djali eshte vetem 18 vjeq ende eshte fillimi dhe eshte nje fillim shum i mbare ,
    Mendoje kur te fillin Studimet universitare sa eshte para tjerve , dhe qka mundet te prodhoje mendja e tij

  11. #32
    i/e regjistruar Maska e valdetshala
    Anëtarësuar
    15-03-2008
    Vendndodhja
    Pejë-Republika e Kosovës
    Postime
    2,365
    Citim Postuar më parë nga Pogradecari Lexo Postimin
    "http://www.w3.org/TR/xhtml11/DTD/xhtml11.dtd">

    ang="en">






    Timmp! - Searching for "fanny video"




    "
    Po e them edhe nje here si e thashe me larte, skonkurohet google duke perdorur google api : )

    Search engines mund te formohen me dhjetra ne dite, madje cdo kush qe ka njohuri minimale e formon nje faqe me motorr kerkimi, por puna eshte, a do jete ky motor kerkimi i afte te konkurroj 3 me te medhenjte e Internetit?


    ps: edhe kta gazetaret, ca jane kta tituj bombastik :P lol
    Mendoni se Investitorët Japin 6 milion Dhuratë???????? Ju lutem Perdoreni logjiken pak e mos paragjykoni!!
    Ndryshuar për herë të fundit nga valdetshala : 28-05-2010 më 05:14
    Me respekt,

    Valdet Shala

  12. #33
    i/e regjistruar Maska e Bardhi
    Anëtarësuar
    06-09-2002
    Postime
    708
    Eshte shembull per gjithe boten. Tek Shqiptaret lindin gjeni te ketyre permasave, ne lamije te ndryeshme.
    Ne i kemi dy Shqipetar qe i ka lindur ky popull, e qe kane arritur fame boterore.
    Gjergj Kastriotin, e kemi shebull qe na njehe bota, se qka duhet bere njeriu per vendindjen e tij.
    Nene Terezen, e cila e vuri themelet e njej mendimi te ri ne bote- Dashurin ndaj njeriut.
    Ajo tregon se ne emer te Zotit qka duhet tij besh njeriut.
    Per kete sot ajo eshte shenjeteresh, ku njerezit i bijne ne gjunje dhe i luten per ndihme per hallet e tyne te medha dhe te ndryeshme.
    Nuk eshte e pa pritur kjo. Shqiptaret jane popull i mire.
    Urojme qe sa me shume te kemi njerez te till. Kete fate ja urojme edhe Marsel Gashit e secilit.
    JU NJE HAP - PUNA DY...

  13. #34
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    23-02-2010
    Postime
    713
    Citim Postuar më parë nga Force-Intruder Lexo Postimin
    Ketu eshte e gjitha... sa per konkurrencen... sic e thashe te gjithe e kane nje shans... kurre nuk thuhet kurre per asgje.
    Sepse nuk i dihet kurre.
    ore dakord,
    nuk i dihet,
    po une dua te di se çfare mund te ofroje ky motor i ri kerkimi me shume se google, cila eshte risia qe sjell, etj etj etj, detaje qe deri tani nuk i kam pare.

    siç e thashe me siper qe te besh konkurrence ndaj dikujt duhet te ofrosh ose diçka me te re e te veçante, ose te ofrosh te njejtat sherbime me nje cilesi me te mire.

    çfare ofron ky motor kerkimi?


    Sa per 6 milion dollaret,
    mos t'ju duken shume, mund te jene investime ose thjesht pagesa per sherbime te tjera qe i behen njeres apo tjetres kompani.
    Telecom Italia derdh çdo vit aty tek 93 milion euro vetem ndaj kompanise ku punoj, dhe per çfare do thoni ju, per software ad hoc per serverat e telekomit, asgje inovative, asgje e veçante, gjithmone budalliqet e njejta.
    I support Papa Joseph Ratzinger.
    Me mire nje armik i zgjuar se nje mik budalla.

  14. #35
    Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
    Anëtarësuar
    04-11-2002
    Postime
    4,911
    Citim Postuar më parë nga Kinney Lexo Postimin
    ore dakord,
    nuk i dihet,
    po une dua te di se çfare mund te ofroje ky motor i ri kerkimi me shume se google, cila eshte risia qe sjell, etj etj etj, detaje qe deri tani nuk i kam pare.

    siç e thashe me siper qe te besh konkurrence ndaj dikujt duhet te ofrosh ose diçka me te re e te veçante, ose te ofrosh te njejtat sherbime me nje cilesi me te mire.

    çfare ofron ky motor kerkimi?

    Per kete kam frike se do te na duhet te presim derisa te kokretizohet sponsorship...
    Po eshte me siguri dicka e re...

    Askush nuk investon ne idera te konsumuara.


    Aktualisht jam duke ndjek nje projekt per aktivizimin e windows 7.
    Aktivizuesi eshte nje ide e re komplet qe nuk punon kunder MSE dhe WAT... por perkrahe tyre... do te leshohet shpejt nga fundi i ketij muaji edhe me siguri do te gjendet ne cdo site warez per pune ditesh.

    Gjithcka qe e ben gjenial kete patcher jashtezakonisht te vogel, eshte te punuarit jo kundra MSE dhe WAT si c'bejne shumica e atyre qe jane ne qarkullim sot.

    Shkurt eshte ide ... gjithcka...

    Une e kam fjalen qe nuk mund ti thuhet askujt, nuk ke shans te konkurrosh google. Ne kete bote e vetmja gje qe ka rendesi eshte ideja.

  15. #36
    i/e regjistruar Maska e hot_prinz
    Anëtarësuar
    29-05-2007
    Vendndodhja
    Frankfurt
    Postime
    9,878
    po me vjen cudi sa joserioze dhe e paditur redaksia e top-chanel qe postojne kete lloj artikulli, pastaj me cudisin edhe shume komente ketu.


    Fakt eshte se Google ofron serviset per implementim ne faqe te ndryshme, ja linku:
    Google API's

    Secili perdorues interneti qe di te lidh nje Java Script ne nje uebfaqe mund ti implementoje keto servise te Googles.


    Por në rastin e një 18 vjecari shqiptar në Britaninë e Madhe nuk ka aspak vend për dyshime. Marsel Gashi ka marrë përsipër të konkurojë “Google”, duke tërhequr vëmendjen e investitorëve amerikanë dhe holandezë të cilët i kanë vënë në dispozicion 6 milion dollar për zgjerimin e projektit të tij.
    Perralla ne lesh shendeti prej nesh...

  16. #37
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    03-01-2010
    Postime
    161
    Une si kur e shoh me vjen kot gje e gjitha kjo eshte krejt puna qe e ben nje top channel, kur e pash ket djalin ne foto me erdh si ndonje kengetar dhe jo programer te them te drejten mendova se esht Sinan Hoxha...e dyta pare askush nuk te jep sot 6 milion 7 milion funta dhe e treta ket lajm nuk e kam pa ala askundi si NyTimes, Cnn .......

  17. #38
    i/e regjistruar Maska e valdetshala
    Anëtarësuar
    15-03-2008
    Vendndodhja
    Pejë-Republika e Kosovës
    Postime
    2,365
    Citim Postuar më parë nga number Lexo Postimin
    dhe e treta ket lajm nuk e kam pa ala askundi si NyTimes, Cnn .......
    http://www.thisisleicestershire.co.u...l/article.html
    Me respekt,

    Valdet Shala

  18. #39
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-09-2009
    Postime
    143
    shoku i ngusht i top chanelit ndoshta une tash e shoh ket gazete :0
    Ndryshuar për herë të fundit nga rinor.1 : 28-05-2010 më 10:06

  19. #40
    Çufo Cufo o gjumash... Maska e Mau_kiko
    Anëtarësuar
    06-03-2009
    Vendndodhja
    In the Jungle, the mighty Jungle!
    Postime
    1,576
    Tani, se me bere te filloj te kerkoje per ket...



    E ke pare About Us? Me beso por eshte gjeja me idiote te vendosesh Skenderbeun ne background. Vetem patriotet naive me shpresa te medha do te duartokasin perpara ksaj. Ky supozohet te jete nje biznes, qe ka per synim te konkurroje google mos ta harrojm, dhe dikush qe ka nje ide te qarte te produktit qe ky biznes do servr e kupton shume mire qe ska kokrren e lidhjes me nacionalitetin e ketij cunit. Tani, imagjino sikur Larry Page dhe Sergey Brin te vendosnin fotot e heronjeve te tyre kombtare, e nese skishin te tilla, te vinin ne background flamuret. Dhe me ardhjen e aksionerve te tjere, edhe keta te fundit te fusnin duart e te vinin foto... a e imagjinon se cpamje do kishte google? Nejse, mua ky mu duk patetizmi numer nje, dhe tregon jo seriozitetin me te cilin po punon.. me sakte, sa amator eshte.

    Vazhdojme prap me faqen vete. Taksirat nje dy minuta dhe lexoje pak Privacy and Ploicies... nje privacy tej mase i thate, asgje qe te te bej vertet te mendosh qe do kesh provacy te plote kur kerkon (se mos ta ofron google, por gjithsesi, kur lexon privacy te google ke nje shprese se vertet do navigosh privat ) dhe spo marr mundimin ta krahasoj me Yahoo, Bin apo MSN...

    Me 6 milion paund, te kishte harxhuar 1000 paund per content... nqs pertonte ta bente vete, kishte punesuar nje outsource, dhe me pak para te bejne nje alamet pune...

    Po nejse, se keto ka per ti ndryshuar mbasi ti lexoj edhe vete ktu (sec kam nje pershtypje qe heret ose vone ka per ta lexuar kete teme... :P) Faqa edhe mund te ndryshoj, te behet me profesionale ne look dhe ne sherbim. Dhe te heqei ate dreq google api...

    Që kur ishte 14 vjeç Marsel Gashi hapi një faqe interneti ku shiste orendi shtëpiake nga e cila çdo javë fitonte 3 mijë paund. Këtë biznes ai do ta shiste për shumën prej 100 mijë paundësh.

    Ka pasur nje biznesi me te cilin rigjeneronte 3 mije paund jave.. ok
    Ja kjo eshte faqa: http://www.indigobuy.com/
    Tani, faqa eshte e krijuar me 2009, do te lutesha, nese beson ne ate cfare kane shkruajtur ata gazetaret, ose me sakte, ci ka thene ky gazetareve, te me thuash, cfare sheh te cuditshme ke kjo faqe?
    Pastaj, ta komentoj une tamam tamam ; )

    Tani, kalojme ke ky cuni vete..

    Mrsel Omar Gashi

    Ja ku keni gjithcka per kete gjeniun

    http://www.talentedyoungpeople.com/p...=article&id=65

    i vecante si femije eee, lum mamaja qe e ka :P

    na i here, prit se paska edhe nje page ne myspace

    http://www.myspace.com/omargashiofficialsite

    Dreqin, tani ktu na doli muzikant, pjestare i nje bante bla bla bla. Faqe e krijuar per vetem 4 dite.. me teper seshte bere me i gjalle ta hapi nje here llogarine e tij..

    Nejse, i bera ca kerkime te tjera (dje para se te flija) dhe pashe qe shume nga ato qe thoshte per veten i kishte kontadiktore.

    Dhe tani, duke pare ana profesionale, ate cfare kerkon te arrij, ate ku shumica shpreson ke ky djale... une edhe nje here tjeter them, qe ska shpresa te arrij atje ku supozon te arrij...

    Perfundimi (sipas meje)
    Ky eshte shume djal i zgjuar, ambicioz dhe qe ka per te ecur ne jete. Te themi qe e ka kuptuar qe per te arritur ate qe kerkon i duhet edhe pak fame, pak emer.

    Se shume u mora me kete tipin, per te bere llogarir ne vend te shume vetave ketu. Imagjino, kur ky ska as serverat e vet... nesje, shume u zgjata

    ps: ndonje media me e madhe se top-channel.. flas ne arenen nderkombtare.. a e ka permendur valle???
    Ndryshuar për herë të fundit nga Mau_kiko : 28-05-2010 më 11:16
     /l、
    (゚、 。 7
     l、 ~ヽ   
     じしf_, )ノ
    ...e Dio disse kung e kung fu...
    哈哈

Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •