Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 30 prej 30
 1. #21
  i/e regjistruar Maska e fattlumi
  Anėtarėsuar
  03-01-2010
  Postime
  3,412 2. #22
  i/e regjistruar Maska e fattlumi
  Anėtarėsuar
  03-01-2010
  Postime
  3,412 3. #23
  Natyre e turbulluar... Maska e Robbery
  Anėtarėsuar
  03-11-2007
  Vendndodhja
  Firenze
  Mosha
  31
  Postime
  1,449
  Nuk ve dot imazhin e "La Pietą"..eshte shume e bukur..ajo fytyra e Madonnes..shume delikate..
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Robbery : 01-11-2010 mė 21:44
  https://www.behance.net/robberysk1100

 4. #24
  Natyre e turbulluar... Maska e Robbery
  Anėtarėsuar
  03-11-2007
  Vendndodhja
  Firenze
  Mosha
  31
  Postime
  1,449
  Citim Postuar mė parė nga broken_smile Lexo Postimin


  Michelangelo, David, 1501-1504, Firenze, Galleria dell'Accademia.

  Une nuk e di nese e keni pare ne te vertete, por une bej akademine e arteve pikerisht ne Firenze dhe kam vizituar galerine e akademise (normalisht) ..eshte vertete skulpture madheshtore..4metra djale ..plus bazmentin shkon te 5 e nje cik..
  https://www.behance.net/robberysk1100

 5. #25
  Natyre e turbulluar... Maska e Robbery
  Anėtarėsuar
  03-11-2007
  Vendndodhja
  Firenze
  Mosha
  31
  Postime
  1,449
  [/QUOTE]

  Kjo eshte skulptura ime e preferuar e Michelangelos..
  https://www.behance.net/robberysk1100

 6. #26
  cherry blossom girl
  Anėtarėsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,095
  Citim Postuar mė parė nga Robery Lexo Postimin
  Une nuk e di nese e keni pare ne te vertete, por une bej akademine e arteve pikerisht ne Firenze dhe kam vizituar galerine e akademise (normalisht) ..eshte vertete skulpture madheshtore..4metra djale ..plus bazmentin shkon te 5 e nje cik..
  Nuk do ia falja kurre vetes te shkoja ne Firenze dhe te mos takoja Davidin
  E kam pare dhe ashtu si thua ti eshte, dicka madheshtore qe sipas disa eksperteve te artit ia kalon cdo skulpture tjeter moderne por edhe antike greke dhe romake ekzistuese.
  Eshte e kuruar ne cdo detaje, dallohen qarte jo vetem secili muskul i trupit por edhe damaret e gjymtyreve; perqendrimi dhe momenti i tensionit vihet ne dukje nga shprehja e fytyres dhe veshtimi i tij, vetem Michelangelo mund te bente nje punim te tille kaq perfekt.

  te kam zili qe jeton ne Firenze

 7. #27
  Natyre e turbulluar... Maska e Robbery
  Anėtarėsuar
  03-11-2007
  Vendndodhja
  Firenze
  Mosha
  31
  Postime
  1,449
  Une nuk e di ne mundem apo jo, por do flisja pak per Gian Lorenzo Bernini ne qoftese me lejoni...:P
  https://www.behance.net/robberysk1100

 8. #28
  cherry blossom girl
  Anėtarėsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,095
  San Bartolomeo ne Cappella Sistina dhe autoportret i Michelangelo-s ne formen e lekures se rrjepur (ndodhet ne qender te afreskut gjykimi i fundit - per me teper shikoni postimin #2)
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga broken_smile : 21-09-2011 mė 09:33

 9. #29
  i/e regjistruar Maska e Vidasusi
  Anėtarėsuar
  11-11-2010
  Vendndodhja
  Atje diku...
  Postime
  273
  Citim Postuar mė parė nga Robery Lexo Postimin
  Kjo eshte skulptura ime e preferuar e Michelangelos..[/QUOTE]

  Edhe e imja! Pieta mė duket sikur ėshtė kryevepra e tė gjithė artit tė skulpturave! Ėshtė mahnitėse! Detaje fantastike!


  Michelangelo pėr mua ėshtė artisti mė i preferuar. Veprat e tijė janė, me plotkuptimin e fjalės - ART!

 10. #30
  i/e regjistruar Maska e Ke-ler
  Anėtarėsuar
  16-04-2012
  Vendndodhja
  Bolonje
  Postime
  243
  Kam pare nje here nje vizatim te Michelangelos ne te cilin ai kishte vizatuar Shen Marine me Jezusin e vogel.Absurditeti ishte se e kishte vizatuar me 14 linja dhe qe aq perfekte sa habiteshe.
  Nejse,ai eshte ende sot maja e artit.Pas tij zbritet gjithmone me poshte.Eshte e pamundur te perballesh me nje njeri te tille.

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •