Close
Faqja 1 prej 29 12311 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 570
 1. #1
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Antarsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,947
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime

  far libri po lexoni apo kini lexuar koht e fundit?

  Gjate 6-7 muajve te fundit kam lexuar mjaft libra.
  Cilet jane librat qe keni lexuar ju?
  Mund t'i japim njeri tjetrit pershtypjet tona dhe ndoshta edhe ndonje keshille se fare libri duhet te lexojme ne te ardhmen.
  Vasudhaiva Kutumbakam

 2. #2
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Antarsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,947
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  une kam lexuar:

  "kohe per te vrare" te john grisham.
  romani i pare i ketij shkrimtari teper te sukseshem.
  si shumica e librave te tij kishte te bente me boten e ligjit. gjyqe, avoketer etj.
  tregonte si pas perdhunimi te se bijes (nje vajze e zeze 10 vjeare me duket) nga dy maskarenj te bardhe, babai i saj hakmerret dhe i vret te dy.
  te denohet per krimin e bere, apo te trajtohet si hero pasi do baba do te kishte bere nje gje te tille?
  me ka pelqyer dhe terhequr shume.
  me pas kam pare edhe filmin.

  pastaj kam lexuar "mendafsh" i alessandro baricco
  nje liber i shkurter qe lexohet brenda dite. nje histori e bukur dashurie.

  "simboli i humbur" i dan brown
  e bleva menjehere sa doli neper librari.
  i kisha lexuar edhe 2 librat e tjere te ketij autori qe kishin te njejtin personazh kryesore.
  prisja shume dhe ne fakt nuk dola i zhgenjyer. nuk te linte asnje minute qetesi.
  atyre qe i ka pelqyer "kodi i da vincit" apo "engjej dhe djaj" do i pelqeje edhe ky.

  "gjuetari i balonave" i khaled hosseini
  thjesht i mrekullueshem. nuk njoh askend qe nuk i ka pelqyer.
  nje roman qe i pelqen te gjitheve pavaresisht nga shijet personale.
  ja vlene ta lexosh.

  "fituesi eshte i vetem" i paolo coelho.
  libri i fundit i coelho-s. per mua libri i pare qe kam lexuar nga ky autor.
  i bukur, por jo kush e di se fare.
  ata qe kane lexuar librat e meparshem te tij, thone se ky eshte i nje niveli me te ulet...

  tani jam duke lexuar "dora e fatimas" i ildefonso falcones
  nje roman qe me ka keshilluar nje shoqe e imja ne spanje.
  atje ka patur shume sukses. eshte i ri dhe akoma nuk eshte perkthyer ne shumicen e gjuheve.
  sdq mua eshte duke me pelqyer tej mase. shume i bukur.
  nje bashkim ndjenjash dhe emocionesh dhe gjithashtu shume indormacione historike.
  vetem se pak i gjate. 900 faqe. une kam lexuar vetem 500 te parat.

  p.s. vetem librin e pare qe permenda e kam lexuar ne shqip, prandaj me falni nese librat e tjere nuk titullohen keshtu ne shqip...
  Vasudhaiva Kutumbakam

 3. #3
  Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
  Antarsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne mesin e te dashurve te mi...
  Postime
  10,917
  Faleminderit
  348
  202 falenderime n 112 postime
  Pershendetje the admiral.
  keta gjasht muajt e fundit kam lexuar:


  (De la part de la princesse morte)
  de Keniz Mourad ky roman eshte biografia e nenes se autores dhe rekomandoj ata qe e din frangjishten te lexojn.

  (Les Cerfs-volants de Kaboul) nga autori Khaled Hosseini
  I perkthyer edhe ne gjuhen Shqipe me titullin

  "Gjuetari i balonave",

  (KUFIRI I DHEMBJES) Liber me poezi nga Valon Jakupi.

  (Jeta dhe Vdekja) nga autori Sharaviu

  (Ne kerkim te dashurin) nga Shehide harova mbiemrin.


  edhe disa ne forumi shqiptar
  Ndryshuar pr her t fundit nga Xhenet.M.S. : 01-05-2010 m 20:40
  - - Shum shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me ask!
  Agim Metbala"

 4. #4
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Antarsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,947
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  Citim Postuar m par nga Sueda Lexo Postimin
  Pershendetje the admiral.
  keta gjasht muajt e fundit kam lexuar:


  (De la part de la princesse morte)
  de Keniz Mourad ky roman eshte biografia e nenes se autores dhe rekomandoj ata qe e din frangjishten te lexojn.

  (Les Cerfs-volants de Kaboul) nga autori Khaled Hosseini
  I perkthyer edhe ne gjuhen Shqipe me titullin

  "Gjuetari i balonave",

  (KUFIRI I DHEMBJES) Liber me poezi nga Valon Jakupi.

  (Jeta dhe Vdekja) nga autori Sharaviu

  (Ne kerkim te dashurin) nga Shehide harova mbiemrin.


  edhe disa ne forumi shqiptar
  pershendetje sueda!
  une nuk di fare frengjisht. nuk do me pelqente as ta mesoja ne fakt.
  kur degjoj femrat qe e flasin, ok. me pelqen. shume gjuhe e embel.
  por per meshkuj... aspak. shume gay. hahaha! tallem...

  sdq shoh se nje liber te perbashket e paskemi lexuar. "gjuetari i balonave".
  shpresoj qe edhe ty te te kete pelqyer aq shume sa mua.
  Ndryshuar pr her t fundit nga the admiral : 01-05-2010 m 21:14
  Vasudhaiva Kutumbakam

 5. #5
  Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
  Antarsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne mesin e te dashurve te mi...
  Postime
  10,917
  Faleminderit
  348
  202 falenderime n 112 postime
  Tani me ka mbetur per ta lexuar romanin e te njetit autor Khaled Hosseini


  (Mille soleils splendides)
  sdi a eshte e perkthyer ne Shqip por me kan thene se javlen ta lexosh.

  Te Dan Brown kam lexuar vetem Codi i davincit si dhe filmin kam pa.
  - - Shum shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me ask!
  Agim Metbala"

 6. #6
  E dua letrsin Maska e busavata
  Antarsuar
  22-10-2008
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  4,041
  Faleminderit
  72
  98 falenderime n 81 postime
  librin e fundit qe e kam lexue asht
  Viti i mbrapsht nga Ismail Kadare

 7. #7
  ufo Cufo o gjumash... Maska e Mau_kiko
  Antarsuar
  06-03-2009
  Vendndodhja
  In the Jungle, the mighty Jungle!
  Postime
  1,592
  Faleminderit
  0
  14 falenderime n 14 postime
  Admiral, ke hapur nje teme shume te bukur, do te jepja rep+ por smundem...


  Mille soleils splendides
  Nje mije diej vezullues... eshte perkthuer ne shqip, madje edhe e kam lexuar, ka qene libri i pare qe kamlexuar nga Khaled. Ky autor eshte i vecante. Ke nevoje per ca dite te marresh veten nga romanet e tij
  Dhe per ju qe keni pelqyer Gjuetarin e Balonave, keni per ta pelyer edhe kete liber.
  Eshte historia fillimisht e nje vajze, jeta e se ciles eshte e veshtirer pasi e ema ishte ndare me te atin. Nje dite te bukur kjo vendos te shkoje ne shtepine e te atit dhe kur nena e saj e pa dhe u mundua ta ndalonte, ajo nuk pranoi por iku me vrap. Me pas .. s.. jo jo, spo filloj tua pershkruaj qe tani, me mire ta lexoni vete, shijon me teper kur e merr vesh ngjarjen nga libri

  Dan Brawn i ka deri diku interesante. Personalisht nuk me ka pelqyer shume si autor. Ajo qe e vecon kete autor eshte se te ngarkon me nje boom informacioni dhe qe gjithmone ngjarjet zhvillohen gjate 24 oreve. Mazalla ta kaloje kete kohe..

  Une lexova te fundit: Historia me e lashte e ShqipetaReve e Mehdi Frasherit
   /l、
  (゚、 。 7
   l、 ~ヽ  
   じしf_, )ノ
  ...e Dio disse kung e kung fu...
  哈哈

 8. #8
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime n 226 postime

  far libri po lexoni apo kini lexuar koht e fundit?

  1st to die,nga James Patterson. Shume interesant, po me terheq shume, vetem ne mungese te kohes po e lexoj nga pak perdite.


  Po ti ?
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  64
  Postime
  7,993
  Faleminderit
  33
  36 falenderime n 29 postime
  Eh, PINK t lumt q hape kt tem kaq t qlluar. E, po t pagjumt vetm ide kan.
  Un n fakt jam duke redaktuar librin e nj nxnsje( daneze ), bashk me nje msuese letrsie. KJo vajz ka shkruar vet nj dram q quhet ( prkthim i lir ) "Princesha q do t jet vetvetja".
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 10. #10
  Hands up! Maska e Jack Watson
  Antarsuar
  30-04-2007
  Vendndodhja
  Tiron'
  Postime
  4,577
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Mu m plqen m shum t lexoj libra historik, momentalisht po lexoj librin m posht, faqja 92, ma kan rekomanduar si libr t shkruar mir, deri tani s'duket keq. PINK ja vlen ai 1st to die? Policesk? (Po mos na trego si vazhdon lol).

  Life's too short to remove USB safely.

 11. #11
  here I am Maska e Explorer
  Antarsuar
  02-12-2008
  Postime
  2,751
  Faleminderit
  0
  15 falenderime n 15 postime
  Une jam duke lexuar librin:

  My name is Aristotle and I am NOT from Greece.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Ndryshuar pr her t fundit nga Explorer : 17-05-2010 m 20:49
  Ndrysho Firmn

 12. #12
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime n 226 postime
  Po Jack, thriller. Me vrasje, investigime. Te rremben, te fut ne ngjarje qe te faqja e pare. Autori, tregon rrjedhshem, ka nje menyre tregimi, pershkrimi te ngjarjeve qe ste lodh, biles te thith dhe ste leshon faqe pas faqesh, mezi po pres te marr vesht se cfare do ndodhi me pas. Kam arritur te cereku i librit per 2 dite, pavarsisht se lexoj ne kohe te limituar. Liber interesant, me pak fjale. Po deshe ta tregoj se per cfare behet fjale tamam tamam.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Ndryshuar pr her t fundit nga PINK : 17-05-2010 m 20:45
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 13. #13
  ufo Cufo o gjumash... Maska e Mau_kiko
  Antarsuar
  06-03-2009
  Vendndodhja
  In the Jungle, the mighty Jungle!
  Postime
  1,592
  Faleminderit
  0
  14 falenderime n 14 postime
  Pink, e ke lexuar ndonjehere The Shadow of the Wind?? Nese jo, ta keshilloj...
   /l、
  (゚、 。 7
   l、 ~ヽ  
   じしf_, )ノ
  ...e Dio disse kung e kung fu...
  哈哈

 14. #14
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime n 226 postime
  Jo Mau, se kam lexuar, po do e kem parasysh me vone. Thanks, per sugjerimin
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 15. #15
  Hands up! Maska e Jack Watson
  Antarsuar
  30-04-2007
  Vendndodhja
  Tiron'
  Postime
  4,577
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Citim Postuar m par nga PINK Lexo Postimin
  Po Jack, thriller. Me vrasje, investigime. Te rremben, te fut ne ngjarje qe te faqja e pare. Autori, tregon rrjedhshem, ka nje menyre tregimi, pershkrimi te ngjarjeve qe ste lodh, biles te thith dhe ste leshon faqe pas faqesh, mezi po pres te marr vesht se cfare do ndodhi me pas. Kam arritur te cereku i librit per 2 dite, pavarsisht se lexoj ne kohe te limituar. Liber interesant, me pak fjale. Po deshe ta tregoj se per cfare behet fjale tamam tamam. :
  Haha, jo jo mos u bj katile mos na e trego , se mbase e lexoj m von. Tani po e shof n Google dhe qenka relativisht i vlersuar ky libri. I kam qejf librat policesk , me investigime e vrasje, ta shtrydhin trurin. Po ty c't ka gjetur kshu q i qenke futur librave me eleminime fizike, filmave horror (the last house on the left), h, kujdes PINK, forumi is watching you. Me mend n kok' ju lutmi
  Life's too short to remove USB safely.

 16. #16
  gone Maska e INFINITY
  Antarsuar
  08-11-2007
  Postime
  4,376
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  Po lexoj keto librat ne foto, me konkretisht FINANCIAL. Aq terheqes jane si libra sa mezi pret t'i mbarosh dhe t'i vervitesh nga dritarja.

  Do t'jua rekomandoja nqs doja t'ju shikoja in pain, perndryshe jo. lol
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 17. #17
  ufo Cufo o gjumash... Maska e Mau_kiko
  Antarsuar
  06-03-2009
  Vendndodhja
  In the Jungle, the mighty Jungle!
  Postime
  1,592
  Faleminderit
  0
  14 falenderime n 14 postime
  Citim Postuar m par nga INFINITY Lexo Postimin
  Po lexoj keto librat ne foto, me konkretisht FINANCIAL. Aq terheqes jane si libra sa mezi pret t'i mbarosh dhe t'i vervitesh nga dritarja.

  Do t'jua rekomandoja nqs doja t'ju shikoja in pain, perndryshe jo. lol
  Per cfare arsye po i lexon? Shkolle, pune etc etc?

  Sidoqoft, kam vene re se kur je i 'detyruar' te lexosh dicka, mezi i kalon. Por ama, i njejti material, sikur mos ta kesh te detyruar, e lexon per qef, madhe edhe kenaqesh
   /l、
  (゚、 。 7
   l、 ~ヽ  
   じしf_, )ノ
  ...e Dio disse kung e kung fu...
  哈哈

 18. #18
  gone Maska e INFINITY
  Antarsuar
  08-11-2007
  Postime
  4,376
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  Citim Postuar m par nga Mau_kiko Lexo Postimin
  Per cfare arsye po i lexon? Shkolle, pune etc etc?

  Sidoqoft, kam vene re se kur je i 'detyruar' te lexosh dicka, mezi i kalon. Por ama, i njejti material, sikur mos ta kesh te detyruar, e lexon per qef, madhe edhe kenaqesh
  Per 4 provimet qe me duhet te jap per te marr CPA License. Cdo provim eshte mesatarisht 4 ore i gjate. CPA Exam njihet si nje nder provimet me te veshtire. Sipas te dhenave 80% e atyre qe testojne per BAR Exam (per t'u bere avokat) e kalojne provimin me proven e pare. Vetem 10% e atyre qe testojne ne CPA Exam e kalojne me proven e pare. Keto te dhena jane nga profesore te mi qe jane corporate lawyers por qe ju desh me shume se nje here per te kaluar CPA.

  E kupton vete ti se ne ca telashesh e kam fut veten.
  Ndryshuar pr her t fundit nga INFINITY : 17-05-2010 m 23:15

 19. #19
  Shqiptar Maska e EdiR
  Antarsuar
  24-05-2002
  Vendndodhja
  Madison, WI, U.S
  Postime
  963
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Jam duke lexuar Push nga Sapphire.
  Think. Laugh. Live.
  Mendo. Qesh. Jeto.

 20. #20
  Perjashtuar
  Antarsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,667
  Faleminderit
  0
  20 falenderime n 19 postime
  Your dream in the drawer
  MX/DC Explosion

Faqja 1 prej 29 12311 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •