Close
Faqja 3 prej 29 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 570
 1. #41
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Antarsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,947
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  Citim Postuar m par nga -BATO- Lexo Postimin
  Nuk lexoj libra.

  T rroj interneti q na hapi syt!


  .
  s'eshte kurr e njejta gje o bato. asgje nuk e zevendeson librin.
  Vasudhaiva Kutumbakam

 2. #42
  . Maska e illyrian rex
  Antarsuar
  11-10-2009
  Vendndodhja
  ne fronin tim
  Postime
  4,574
  Faleminderit
  4
  9 falenderime n 9 postime
  Balkan-Mafia

  Norbert Mappes-Niediek

 3. #43
  i/e regjistruar Maska e stern
  Antarsuar
  09-10-2008
  Postime
  5,052
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 12 postime
  Der medicus

  Noah Gordon
  "Man sieht nur mit dem Herzen gut. Das Wesentliche ist fr das Auge unsichtbar."


 4. #44
  Perjashtuar
  Antarsuar
  05-11-2009
  Postime
  2,419
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Citim Postuar m par nga the admiral Lexo Postimin
  s'eshte kurr e njejta gje o bato. asgje nuk e zevendeson librin.
  Me prjashtim t ndonj romani artistik, libra t tjer nuk m plqen t lexoj.

  N internet lexon gjra q sht e pamundur t'i gjesh npr libra.

 5. #45
  i/e regjistruar Maska e kleos
  Antarsuar
  28-04-2006
  Vendndodhja
  United States of Albania
  Postime
  433
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 2 her n 1 postim
  Psikologji Intime.

 6. #46
  Τρελάρα Maska e Ksanthi
  Antarsuar
  22-12-2007
  Vendndodhja
  Στ'αστέρια
  Postime
  2,816
  Faleminderit
  9
  56 falenderime n 49 postime
  Citim Postuar m par nga -BATO- Lexo Postimin
  Me prjashtim t ndonj romani artistik, libra t tjer nuk m plqen t lexoj.

  N internet lexon gjra q sht e pamundur t'i gjesh npr libra.
  Bato ne cilat site hyn qe lexon ?

 7. #47
  Perjashtuar
  Antarsuar
  13-12-2009
  Postime
  5,257
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  the lost simbol mbarova shyqyr ...
  admiral po ky i njejti liber eshte?a po ka nxiere tjeter?
  .

 8. #48
  back to origin Maska e ☆Angie☆
  Antarsuar
  02-11-2007
  Vendndodhja
  Skyline
  Postime
  2,575
  Faleminderit
  4
  11 falenderime n 11 postime
  Citim Postuar m par nga s0ni Lexo Postimin
  Ju qe lexoni per qejf na merzitet
  une qe e kam nga halli eehhhh nuk e kame ate kenaqesi
  dhe un nga halli lexoj, madje me shqelma

  E kam harruar knaqsin e leximit t kohs s lir.

 9. #49
  ufo Cufo o gjumash... Maska e Mau_kiko
  Antarsuar
  06-03-2009
  Vendndodhja
  In the Jungle, the mighty Jungle!
  Postime
  1,592
  Faleminderit
  0
  14 falenderime n 14 postime
  Citim Postuar m par nga INFINITY Lexo Postimin
  Per 4 provimet qe me duhet te jap per te marr CPA License. Cdo provim eshte mesatarisht 4 ore i gjate. CPA Exam njihet si nje nder provimet me te veshtire. Sipas te dhenave 80% e atyre qe testojne per BAR Exam (per t'u bere avokat) e kalojne provimin me proven e pare. Vetem 10% e atyre qe testojne ne CPA Exam e kalojne me proven e pare. Keto te dhena jane nga profesore te mi qe jane corporate lawyers por qe ju desh me shume se nje here per te kaluar CPA.

  E kupton vete ti se ne ca telashesh e kam fut veten.
  E kuptoj se cfare dhimbje mund te jete per ty ti lexosh e ti mesosh ato librat
  Dhe ai provim qe po merr pjese, eshte jasht mase i veshtire. Dikur nje mikesha ime ne Amerika kishte per ta dhene kete provimi (mu kujtua vetem prej sharjeve qe i ka bere cpa..) Dhe FAIL!!! Edhe pse mund te ishte nga te rrallet njerez qe kam pare qe mund te rrinin 8 ore duke mesuar mbi librat.. Jo se dua te te dekurajoj... Ti do ia dalesh. WE BELIVE IN YOU


  Ndersa une ska pak qe kam mbaruar se lexuari dy librat e Introduction to Law, qe merren ne Universitet. Pse? kot, per qef :~) Mu duken intersant, dhe i lexova brenda 5 ditesh (500 faqe njeri..) Nderkohe ata qe i kishin per ti dhene provim, as nuk donin ti shihnin me sy :P
   /l、
  (゚、 。 7
   l、 ~ヽ  
   じしf_, )ノ
  ...e Dio disse kung e kung fu...
  哈哈

 10. #50
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Antarsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,947
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  Citim Postuar m par nga -BATO- Lexo Postimin
  Me prjashtim t ndonj romani artistik, libra t tjer nuk m plqen t lexoj.

  N internet lexon gjra q sht e pamundur t'i gjesh npr libra.
  une nuk e mendoj keshtu. sdq qeshtje gustosh
  shko ne biblioteke e gjene gjera qe ne web e ke shume me te veshtire t'i gjeshe. ose nuk i gjene fare.
  Vasudhaiva Kutumbakam

 11. #51
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Antarsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,947
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  Citim Postuar m par nga HELEN OF TROY Lexo Postimin
  the lost simbol mbarova shyqyr ...
  admiral po ky i njejti liber eshte?a po ka nxiere tjeter?
  .
  ky eshte libri i fundit i dan brown. nuk ka nxjerre akoma tjeter.
  une e kam lexuar para 4-5 muajsh. me ka pelqyer mjaft.
  i njejti stil me "engjej dhe djaj" dhe "kodi da vinci".
  nuk te le kohe as te teshtitesh.
  si t'u duk ty? te pelqeu?
  Ndryshuar pr her t fundit nga the admiral : 18-05-2010 m 19:17
  Vasudhaiva Kutumbakam

 12. #52
  i/e regjistruar Maska e elonesa
  Antarsuar
  23-11-2009
  Vendndodhja
  ne planetin toke
  Mosha
  28
  Postime
  758
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  'Fausti ' Gete
  Jam ne perfundim te tij skam edhe shum..

 13. #53
  gone Maska e INFINITY
  Antarsuar
  08-11-2007
  Postime
  4,376
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  Citim Postuar m par nga Mau_kiko Lexo Postimin
  WE BELIEVE IN YOU
  Po dhembet per ca m'i nxjerr ashtu kur believe ti eeeee? lol

  Me e forta eshte ime me qe ja ben: "Te keqen mami mos e vrit mendjen se A do marresh." Une 75% dua ta kaloj, kjo thote A.

  ************************************************** ****

  Per ata qe jane ose kane ndermend te behen Entrepreneur, ju rekomandoj te lexoni librin THE E-MYTH REVISITED!

 14. #54
  Perjashtuar
  Antarsuar
  13-12-2009
  Postime
  5,257
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Citim Postuar m par nga the admiral Lexo Postimin
  ky eshte libri i fundit i dan brown. nuk ka nxjerre akoma tjeter.
  une e kam lexuar para 4-5 muajsh. me ka pelqyer mjaft.
  i njejti stil me "engjej dhe djaj" dhe "kodi da vinci".
  nuk te le kohe as te teshtitesh.
  si t'u duk ty? te pelqeu?


  me pelqeu shume dhe mua edhe besoj se edhe ky mbase do behet filem

 15. #55
  Larguar..
  Antarsuar
  31-08-2009
  Postime
  4,614
  Faleminderit
  1
  16 falenderime n 15 postime
  Herzens Sachen.


  Alice Peterson.

 16. #56
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  03-10-2009
  Vendndodhja
  larg
  Postime
  1,018
  Faleminderit
  7
  23 falenderime n 21 postime
  Siddhartha nga hermann hesse

 17. #57
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Antarsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,947
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  Citim Postuar m par nga HELEN OF TROY Lexo Postimin
  me pelqeu shume dhe mua edhe besoj se edhe ky mbase do behet filem
  po po. dihet qe tani.
  do te dale ne 2012.
  Vasudhaiva Kutumbakam

 18. #58
  Perjashtuar
  Antarsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,652
  Faleminderit
  633
  178 falenderime n 161 postime
  ''Fatal Error'' nga Michael Ridpath

 19. #59
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime n 226 postime

  fare libri po lexon ?

  Ok meqe kisha hap nje teme te njejte dhe spo e gjej nga e keni hedhur, po rihap nje tjeter. Moderatoret nese e gjejne le ta bashkojne dhe kete me ate. Se sjam duke search gjithe forumin se ku ka shku tema. LoL

  Mbarova librin 1st To Die. I loved it. Great book.

  Tani kam fillu Carolina Moon nga Nora Roberts.
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 20. #60
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,151
  Faleminderit
  435
  524 falenderime n 441 postime
  Nje liber mbi historin e kryqezatave te Jean Richard.

Faqja 3 prej 29 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •