Close
Faqja 2 prej 29 FillimFillim 123412 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 570
 1. #21
  life is a flower Maska e maryp
  Antarsuar
  02-05-2006
  Vendndodhja
  ne univers
  Postime
  3,935
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  sapo mbarova se lexuari l'eleganza del riccio, i bukur
  tani kam filluar nje liber te Kadarese '' Hija''
  NESSUNA VITA PUO' DIRSI COMPLETA SENZA UN PIZZICO DI FOLLIA (COELHO)

 2. #22
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Antarsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,947
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  La mano di Fatima. Me ne fund po i afrohem fundit. 900 faqe, por shume i bukur.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Vasudhaiva Kutumbakam

 3. #23
  Perjashtuar
  Antarsuar
  16-05-2010
  Postime
  197
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Strabonis Geographica.
  po e rilexoj

 4. #24
  life is a flower Maska e maryp
  Antarsuar
  02-05-2006
  Vendndodhja
  ne univers
  Postime
  3,935
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Citim Postuar m par nga the admiral Lexo Postimin
  La mano di Fatima. Me ne fund po i afrohem fundit. 900 faqe, por shume i bukur.
  admiral, dmth ja vlen per ta lexuar???
  NESSUNA VITA PUO' DIRSI COMPLETA SENZA UN PIZZICO DI FOLLIA (COELHO)

 5. #25
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Antarsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,947
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  Citim Postuar m par nga maryp Lexo Postimin
  admiral, dmth ja vlen per ta lexuar???
  mua eshte duke me pelqyer tej mase.
  te them te drejten, nuk e di a eshte kategori qe te pelqen.
  ka shume fakte historike, por edhe shume ngjarje prekese.
  ngjarjet svillohen ne shekullin XVI - XVII.
  po nuk e kane perkthyer akoma askund besoj.
  gjindet vetem ne spanje dhe itali. eshte roman i ri.
  Vasudhaiva Kutumbakam

 6. #26
  life is a flower Maska e maryp
  Antarsuar
  02-05-2006
  Vendndodhja
  ne univers
  Postime
  3,935
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Citim Postuar m par nga the admiral Lexo Postimin
  mua eshte duke me pelqyer tej mase.
  te them te drejten, nuk e di a eshte kategori qe te pelqen.
  ka shume fakte historike, por edhe shume ngjarje prekese.
  ngjarjet svillohen ne shekullin XVI - XVII.
  po nuk e kane perkthyer akoma askund besoj.
  gjindet vetem ne spanje dhe itali. eshte roman i ri.
  atehere besoj se do me pelqej, sa per perkthimin,me mjafton qe eshte ne italisht, dhe pse ndonjehere bej gabime me dopiot, italishten di ta lexoj sh.mire..ketu te gjithe librat ne italisht i lexoj.. u pa puna sot do iki ta blej

  ps. i ke lexuar librat e kent follet I Pilastri della terra e Mondo Perduto?? nese jo , ti keshilloj
  NESSUNA VITA PUO' DIRSI COMPLETA SENZA UN PIZZICO DI FOLLIA (COELHO)

 7. #27
  ^_^
  Antarsuar
  04-04-2010
  Postime
  209
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  "Libri i fytyres"-Mark Zuckerberg
  Perndit caktuan q, para suksesit, njeriu t djersitet.
  Hesiodi

 8. #28
  .
  Antarsuar
  19-03-2009
  Postime
  255
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  "Siddaharta",ose Sindarta e Herman Esse.Liber fantastik!

 9. #29
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Antarsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,947
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  Citim Postuar m par nga maryp Lexo Postimin
  atehere besoj se do me pelqej, sa per perkthimin,me mjafton qe eshte ne italisht, dhe pse ndonjehere bej gabime me dopiot, italishten di ta lexoj sh.mire..ketu te gjithe librat ne italisht i lexoj.. u pa puna sot do iki ta blej

  ps. i ke lexuar librat e kent follet I Pilastri della terra e Mondo Perduto?? nese jo , ti keshilloj
  seriozisht e kisha harruar ate punen e dopio "c". nuk u kujtova se jeton ne itali
  falcones para ketij ka shkruar nje roman shume te suksesshem. "la cattedrale del mare". ate nuk e kam lexuar akoma.

  i pilastri della terra eshte libri i vetem qe kam filluar e nuk e kam perfunduar...
  e kam pas filluar ne gjermanisht. kam lexuar 300 faqet e para, pastaj e kam lene sepse nuk jam aq i shpejte ne te lexuarit gjermanisht dhe nuk kisha me durim.
  eshte tej mase i gjate. me shume se 1000 faqe.
  ka 20 vjete ky roman me duket. ka shkruar edhe vazhdimin para ca vitesh. apo jo?
  sdq do e lexoj patjeter ne italisht.
  Vasudhaiva Kutumbakam

 10. #30
  .
  Antarsuar
  19-03-2009
  Postime
  255
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga the admiral Lexo Postimin
  seriozisht e kisha harruar ate punen e dopio "c". nuk u kujtova se jeton ne itali
  falcones para ketij ka shkruar nje roman shume te suksesshem. "la cattedrale del mare". ate nuk e kam lexuar akoma.

  i pilastri della terra eshte libri i vetem qe kam filluar e nuk e kam perfunduar...
  e kam pas filluar ne gjermanisht. kam lexuar 300 faqet e para, pastaj e kam lene sepse nuk jam aq i shpejte ne te lexuarit gjermanisht dhe nuk kisha me durim.
  eshte tej mase i gjate. me shume se 1000 faqe.
  ka 20 vjete ky roman me duket. ka shkruar edhe vazhdimin para ca vitesh. apo jo?
  sdq do e lexoj patjeter ne italisht.
  S'e dija qe paska shkruar dhe vazhdim.....Sidoqofte,liber i mrekullueshem.Kam kohe qe e kam lexuar.

 11. #31
  life is a flower Maska e maryp
  Antarsuar
  02-05-2006
  Vendndodhja
  ne univers
  Postime
  3,935
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Citim Postuar m par nga the admiral Lexo Postimin
  seriozisht e kisha harruar ate punen e dopio "c". nuk u kujtova se jeton ne itali
  falcones para ketij ka shkruar nje roman shume te suksesshem. "la cattedrale del mare". ate nuk e kam lexuar akoma.

  i pilastri della terra eshte libri i vetem qe kam filluar e nuk e kam perfunduar...
  e kam pas filluar ne gjermanisht. kam lexuar 300 faqet e para, pastaj e kam lene sepse nuk jam aq i shpejte ne te lexuarit gjermanisht dhe nuk kisha me durim.
  eshte tej mase i gjate. me shume se 1000 faqe.
  ka 20 vjete ky roman me duket. ka shkruar edhe vazhdimin para ca vitesh. apo jo?
  sdq do e lexoj patjeter ne italisht.
  ''la cattedrale del mare'' e kam pare shpesh neper librari, por te them te drejten nuk e kam blere per thjesht faktin se me duket si kopje te librave te Kent Follet..

  provoje ta lexosh ne italisht I pilastri della terra, besoj se ja vlen, libri tjeter eshte Mondo Perduto, qe ka ca riferimente nga libri i pare por sido qe te jete historia eshte ndryshe, mgjth stili eshte i njete
  NESSUNA VITA PUO' DIRSI COMPLETA SENZA UN PIZZICO DI FOLLIA (COELHO)

 12. #32
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Antarsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,947
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  "mondo senza fine" me duket u quaka vazhdimi i "i pilastri della terra".
  a e kishe fjalen per kete, maryp?

  "la cattedrale del mare" e kam blere por akoma nuk e kam lexuar.
  ndersa "la mano di fatima" ma ka keshilluar nje shoqe ne spanje. atje ka pasur mjaft sukses.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Vasudhaiva Kutumbakam

 13. #33
  life is a flower Maska e maryp
  Antarsuar
  02-05-2006
  Vendndodhja
  ne univers
  Postime
  3,935
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Citim Postuar m par nga the admiral Lexo Postimin
  "mondo senza fine" me duket u quaka vazhdimi i "i pilastri della terra".
  a e kishe fjalen per kete, maryp?
  po ke te drejte, se di pse u fiksova me kte ''mondo perduto'' ,sikur po flisja per dinozaure
  NESSUNA VITA PUO' DIRSI COMPLETA SENZA UN PIZZICO DI FOLLIA (COELHO)

 14. #34
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Antarsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,947
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  Citim Postuar m par nga maryp Lexo Postimin
  po ke te drejte, se di pse u fiksova me kte ''mondo perduto'' ,sikur po flisja per dinozaure
  he pra... shkruajta "mondo perduto" ne google e me doli jurassic park.
  thashe me vehte: po 'liber paska lexuar kjo?
  mire qe eshte roman historik, por nuk besoja se eshte histori para miliona vjetesh
  Vasudhaiva Kutumbakam

 15. #35
  life is a flower Maska e maryp
  Antarsuar
  02-05-2006
  Vendndodhja
  ne univers
  Postime
  3,935
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Citim Postuar m par nga the admiral Lexo Postimin
  he pra... shkruajta "mondo perduto" ne google e me doli jurassic park.
  thashe me vehte: po 'liber paska lexuar kjo?
  mire qe eshte roman historik, por nuk besoja se eshte histori para miliona vjetesh
  Hahahaha, e pra behet fjale per disa shekuj me pare, por jo miliona vjete

  cte besh, lapsus i memories, dhe isha e bindur qe ishte ashtu titulli
  NESSUNA VITA PUO' DIRSI COMPLETA SENZA UN PIZZICO DI FOLLIA (COELHO)

 16. #36
  Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
  Antarsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne mesin e te dashurve te mi...
  Postime
  10,917
  Faleminderit
  348
  197 falenderime n 109 postime
  UNe per vete ka dy dite qe kam filluar te lexoj romanin "PSE",me ne vund ma ra ne dore dhe mundem te theme qe ne kete roman gjeta shume pergjigjje qe kerkoja......
  Roman fillozofik me shume domethenje!
  - - Shum shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me ask!
  Agim Metbala"

 17. #37
  i/e regjistruar Maska e Marya
  Antarsuar
  10-05-2009
  Postime
  4,698
  Faleminderit
  106
  126 falenderime n 91 postime
  anges et demons i Dan Brown
  ka 3 dite dite qe kam ngelur tek faqja e 10

 18. #38
  i/e regjistruar Maska e arjan03
  Antarsuar
  02-02-2010
  Mosha
  25
  Postime
  969
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  po lexoj psikologjia te autorit ylli zhurda...................

 19. #39
  _____
  Antarsuar
  29-04-2002
  Postime
  3,665
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Ju qe lexoni per qejf na merzitet
  une qe e kam nga halli eehhhh nuk e kame ate kenaqesi

 20. #40
  Perjashtuar
  Antarsuar
  05-11-2009
  Postime
  2,419
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Nuk lexoj libra.

  T rroj interneti q na hapi syt!


  .
  Ndryshuar pr her t fundit nga -BATO- : 18-05-2010 m 13:12

Faqja 2 prej 29 FillimFillim 123412 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •