Close
Faqja 8 prej 8 FillimFillim ... 678
Duke shfaqur rezultatin 141 deri 158 prej 158
  1. #141
    God Bless You Maska e _Mersin_
    Anëtarësuar
    21-05-2008
    Vendndodhja
    ne nota humori
    Postime
    2,593
    Citim Postuar më parë nga Brari Lexo Postimin
    edvini i ka ne xhep shefat e komunitetit musliman..
    me ta ai ujdis vakefet ne troje ndertimi e ai me mafien e ndertimit dhe shefat ne fjale ndajne parate..
    pra mo ja qani hallin..
    O brar edi rama ka aq leke sa dhe ty te ben si mero baze .
    "Shoku Mjekesise"

  2. #142
    el kafirun Maska e chino
    Anëtarësuar
    04-02-2008
    Postime
    4,952
    Citim Postuar më parë nga Gj.Fishta Lexo Postimin
    Shkurt,

    Legalisht,
    Deshmite?

    pasiqe vendi ku ndertohet xhamia eshte dhurat nga popullata autoktone,
    Deshmite?

    ata me mundesit e tyre kan financuar ate pron dhe kan ndertuar xhamin, shembull konkret : Xhamia e Haxhi Et'hem Beut ku edhe jan falur keta besimtar eshte nisur nga gjyshi i Et'hemit,
    Deshmite!

    Edhe serbet prodhojne perplot keso mitesh ne lidhje me pronat e manastireve ne Kosove. Nese u besojme miteve te Ethem Beut atehere nuk do kemi argument perse te mos ju besojme miteve te serbeve. Deri tek ofrimi i deshmive qe keto prona u falen fare vullnetarisht dhe pa asnje veper ilegale sipas ligjeve te sotit dhe pa asnje veper amorale sipas vlerave moralte te sotit, Sheshi i Skenderbeut sipas meje eshte me te drejte ne prone te shtetit shqiptar gjegjesisht te qytetit te Tiranes. Nese turqit dhe kopilet e tyre i kane fituar pronat e tyre me krime e sjellje amorale, dhe kane ndertuar xhami ne to, nuk eshte e padrejte te cpronesohen keto xhami dhe te vehen ne prone te pergjithshme. E njejta vlen per pronat qe bazojne ne krimet e pales ortodokse apo katolike.




    *

  3. #143
    Citim Postuar më parë nga cubel Lexo Postimin
    Edvin Rama poshtron Kombin Shqiptar, sa për fe, punë e madhe. Fetë mbeten ashtu siq janë, personale dhe shumë intime. Kombi është një, dhe s'mund ta zgjedhim siq na teket. Fetë janë shumë dhe secili mundë të drejtohet aty ku mendon se e gjenë vehten. Sa për mjekrrosha, ata duhen internuar diku jashtë tokave shqiptare.
    Si e poshteroi kombin shqiptar Edi Rama ne kete rast? C'lidhje ka kombi shqiptar me ca tapete te shtruara ne mes te rruges dhe me ca mjekerpalare qe duan te duken qe dine te ngrene prapanicen perpjete kur fare mire mund te falen ne xhamine qe rri bosh?

  4. #144
    i/e regjistruar Maska e The_Capital
    Anëtarësuar
    09-12-2009
    Vendndodhja
    Gjilan
    Postime
    1,366
    Citim Postuar më parë nga INFINITY© Lexo Postimin
    Si e poshteroi kombin shqiptar Edi Rama ne kete rast? C'lidhje ka kombi shqiptar me ca tapete te shtruara ne mes te rruges dhe me ca mjekerpalare qe duan te duken qe dine te ngrene prapanicen perpjete kur fare mire mund te falen ne xhamine qe rri bosh?

    Ku e di ti se rrin bosh???
    Nqs rrin bosh nuk guxon të dalësh më mbrapa me u fal sepse nuk pranohet namazi, por duhet të renditen të gjithë rend me rend e jo 2 veta në xhami 2 veta jashtë, këtë nuk e bëjn muslimanët për arsye se namazi nuk pranohet nqs xhamia është e lirë mbrenda dhe me dal me u fal jashta, shoki muslimanët për qef nuk kanë dalur në trotuar, këta kanë ndonjë zor që dalin për tu fal jashtë.
    Ndryshuar për herë të fundit nga The_Capital : 22-05-2010 më 05:35
    Burri 1 X flet !

  5. #145
    Citim Postuar më parë nga Suhejbi Lexo Postimin
    Ku e di ti se rrin bosh???
    Nqs rrin bosh nuk guxon të dalësh më mbrapa me u fal sepse nuk pranohet namazi, por duhet të renditen të gjithë rend me rend e jo 2 veta në xhami 2 veta jashtë, këtë nuk e bëjn muslimanët për arsye se namazi nuk pranohet nqs xhamia është e lirë mbrenda dhe me dal me u fal jashta, shoki muslimanët për qef nuk kanë dalur në trotuar, këta kanë ndonjë zor që dalin për tu fal jashtë.
    Po ti nga e di qe nuk rri bosh?!

  6. #146
    i/e regjistruar Maska e Nete
    Anëtarësuar
    13-04-2009
    Postime
    8,688
    Citim Postuar më parë nga INFINITY© Lexo Postimin
    Si e poshteroi kombin shqiptar Edi Rama ne kete rast? C'lidhje ka kombi shqiptar me ca tapete te shtruara ne mes te rruges dhe me ca mjekerpalare qe duan te duken qe dine te ngrene prapanicen perpjete kur fare mire mund te falen ne xhamine qe rri bosh?
    ore sa te paedukuar qe jeni,fije kulture nuk keni,turp per keto qe shkruani,mos i quaj ter muslimanet te palar,,sepse shum shum me te paster se ju jane ,shporruni injoranta,se me te verte e meritoni me iu tha keto fjale!!!

  7. #147
    Lazaratas Maska e Bel ami
    Anëtarësuar
    17-04-2002
    Vendndodhja
    Lazarat
    Postime
    1,184
    Une mendoj se te dy kane faj ne kete rast.Si Edi Rama po ashtu edhe zoteria qe falet.
    Edi sduhet te shkelte mbi sixhadete e njeriut qe falet,sepse ky eshte minimumi i etikes se bashkejeteses fetare Shqiptare,por edhe ai zoteria smund te bllokoje trotuarin kur dhe ku ti doje qejfi.Tirana ka Xhami dhe te shkoje te falet ne Xhami.Shkurt te dy duhet ti kerkojne falje njeri-tjetrit.
    ... E ku thuhene ne karte
    Fjalet e Gjuhes se Zjarrte!

  8. #148
    Kurre me,ne kete FORUM Maska e woodstock
    Anëtarësuar
    13-04-2004
    Postime
    560
    Citim Postuar më parë nga Bel ami Lexo Postimin
    Une mendoj se te dy kane faj ne kete rast.Si Edi Rama po ashtu edhe zoteria qe falet.
    Edi sduhet te shkelte mbi sixhadete e njeriut qe falet,sepse ky eshte minimumi i etikes se bashkejeteses fetare Shqiptare,por edhe ai zoteria smund te bllokoje trotuarin kur dhe ku ti doje qejfi.Tirana ka Xhami dhe te shkoje te falet ne Xhami.Shkurt te dy duhet ti kerkojne falje njeri-tjetrit.
    Per BEL AMI dhe INFINITY©

    Ai plaku ne foto qe eshte duke falur nuk e ka uzurpuar trotoarin.Sa antare shkruan ketu se kjo ndodhe vetem atehere kur xhamia eshte full,e kjo ngjan vetem diteve te premte per xhuma.Po nese ne nje kishe(apo cfardo objekti fetare qofte) skaj rruges te dielen per mesh,kisha behet full dhe njerezit jane te detyruar te jane pereth kishes,kjo nuk do thote se kanne uzurpuar trotoarin. Pra,sic tha edhe ti,ketu duhet minimum i tolerances,mirekuptimit per nje bashkjetese fetare.Ama cka po ndodhe,vjen Infinity jo e kan "uzurpuaar" trotoarin,vjen Belami "e kan uzurpuar trotoarin" Beheni kinse nuk keni ni fije mend ne koke..dhe ne fund thuash "duhet kerkuar falje njeri-tjetrit." JO,po duhet me ja prish ftyren atij qe sillet ashti si ky M..t. Apo thuash"Une mendoj se te dy kane faj" Jo faj nuk kane te dyte.Faje ka ai M.t.i Ti dhe infinity,me njerez te tille si JU nuk do mbetet mes shqiptareve kurfare respekti e as tolerance.Turp
    Une edhe me pare kam shkruar ketu po te isha ne vend te atij plaku,ky m..t e kish henger nje Shupull qe kur me nuk i kishte ardhe ne mend me kalu atypari,o me rerspekton o e detyroje te me respekton nuk ka rruge tjeter.Armikut te popullit duhet treguar vendin ku e ka.Jo,jo keshtu sillen dhe bejne perqarje.
    Ndryshuar për herë të fundit nga woodstock : 23-05-2010 më 07:30
    I vetmi hero i kombit Adem Jashari

  9. #149
    Mire e ka ber, trotuaret i bllokojm vetem per protesta , kan me rendesi votat se sa ZOTI, pastaj ai i shkreti nuk ka par se ku po shkel , se e kishte mendjen tek kutit
    Revolution 1848

  10. #150
    Kurre me,ne kete FORUM Maska e woodstock
    Anëtarësuar
    13-04-2004
    Postime
    560
    Citim Postuar më parë nga EuroStar1 Lexo Postimin
    Mire e ka ber, trotuaret i bllokojm vetem per protesta , kan me rendesi votat se sa ZOTI, pastaj ai i shkreti nuk ka par se ku po shkel , se e kishte mendjen tek kutit
    ..............
    I vetmi hero i kombit Adem Jashari

  11. #151
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    09-02-2009
    Postime
    812
    ore un kam par gomar po ktu edhe gomari duket Albert Ajnshtain perball ktyne antimafia a brari a ca trapa tjer...po rrituni mor morra se 1 jet keni e jetojeni si njerez e jo si morra a minj...ptuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

  12. #152
    i/e regjistruar Maska e Arberl
    Anëtarësuar
    10-08-2008
    Postime
    48
    Edi Rama eshte njejt si Fatos Nano, nje deshtak i madh, njeri me probleme mendore qe nuk e meriton me qene ne politike hiq, = kurse per keta muslimanet qe jane ne mes te rruges, qenkan cmendur keta, xhamia sikurse edhe besimet e tjera qe i kane vendet ku falen dhe luten, aty duhet te falen e jo ne mes te rruges me tone ate mjekerr - zoti na rujt.

    Edhe ne kosove jane be do mjekrrosha do far keshtu... behu njeri i mire mos i bej keq tjetrit ajo mjafton. E jo me mjekerr deri te barku do me tregu kinse musliman, ne anen tjeter veprat krejt ndryshe ncncncn primitivizem....dhe ekstremizem.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Arberl : 03-06-2010 më 22:19

  13. #153
    i/e regjistruar Maska e medaur
    Anëtarësuar
    21-06-2006
    Postime
    865
    Citim Postuar më parë nga Disa Lexo Postimin
    Kush more me na poshtru Edi Rama?!!!,jooooo more,po neve nuk mundet te ta poshtroje nje kontrabandist,mafiash,toshe,lop,si Edi Rama
    Po kush te poshteroi ty mer fshatunar,ke by.h ti me te poshtru Edi Rama,injorant,edhe ju tocat e tjere late nam duke bere kto komente trapash,jo poshteroi kte jo poshteroi ate , po ne fund te fundit kujt po i rru.et Trapi se poshteroi ca si puna juaj.Edhe po ju poshteroi mire ja u ben se e meritoni,na merzitet me kto tema leshi u be mos me hy me ne forum fare.Na jepni edhe mend e shisni trimeri ketu ,skeni faj ju e kane administratoret qe ju lejne te livadhisni.**** ,gjith bota ecen para vetem ju po injorante ngelet.
    SHQIPERIA MBI TE GJITHA

  14. #154
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    12-03-2008
    Vendndodhja
    itejdukshem, gjithka
    Postime
    1,536
    Edi ramon e ka poshtru ZOTI e ka shemtu ,

  15. #155
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    27-01-2010
    Postime
    1,126
    Interesante fotoja, por do te dija perse nuk diskutohet edhe per ata personat te cilet jane ulur te sixhadet dhe u kane kthyer kurrizin personave qe po falen. Do doja te dija cfare mendimi keni per ta?

  16. #156
    i/e regjistruar Maska e IllyrianPatriot
    Anëtarësuar
    27-06-2010
    Postime
    1,027
    Turpi i shqiptareve jan ata qe vune kulturen arabe me larte se kulturen shqiptare ... edhe qe nuk futen ne xhami po bejne show off te trotuaret qe jan per njerezit e thjesht e jo per ritet e tyre fetare ...

  17. #157
    i/e regjistruar Maska e ChuChu
    Anëtarësuar
    03-06-2002
    Vendndodhja
    nyc
    Postime
    3,400
    fotoja

    ca eshte aty... treg qilimash? lol

  18. #158
    i/e regjistruar Maska e IllyrianPatriot
    Anëtarësuar
    27-06-2010
    Postime
    1,027
    une do propozja kjo si teme te hiqet per arsye qe shume kollaj kutpohen

    ka 2 qellime propagandistike : Politike & fetare

Faqja 8 prej 8 FillimFillim ... 678

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •