Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 9
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e erindi_al
  Anėtarėsuar
  21-04-2006
  Postime
  183

  Juliana Pasha, simobli i muzikes live ne Shqiperi


  Juliana Pasha ėshtė njė kėngėtare e njohur shqiptare nga Tirana, Shqipėria. Ajo u lind me 20 maj te vitit 1980.
  Qė nga mosha e re Juliana ka filluar tė mirret me aktivitete muzikore.
  Juliana ishte prezente nė shumė festivale tė muzikės shqiptare ku ka fituar shumė ēmime.

  Qė nė fillim tė karrierės Juliana u shperblye me njė ēmim shumė tė rėndsishėm.
  Ishte ēmimi special i jurisė ‘Zėri i ri mė i mirė’ ne vitin 1999 nė Festivalin e Kėngės nė RTSH. Ky ēmim qe iu dhurua nga artistja e popullit Vaēe Zela ishte shumė frymėzues pėr Julianėn. 10 vite mė vonė, nė vitin 2009 Juliana ishte e ftuar si mysafire e madhe nė koncertin e organizuar pėr 70- vjetorin e lindjes se zonjės Vaēe Zela. Nė kėtė koncert Juliana kėndoi 3 kėngė tė bukura dhe tė paharruara nga zonja Vaēe Zela.

  Njė aktivitet muzikor shumė interesant i Julianės ishte edhe nė vitin 2006.
  Nė musical Romeo & Juliette nė Tiranė, Juliana luajti rolin e Dadės.

  Pas disa viteve qė Juliana kishte ndėrprerė pjesėmarrjen nė Festivalin e Kėnges, ajo u kthye nė vitin 2007.
  Kėsaj here me njė baladė shumė tė fuqishme. Me kėtė kėngė Juliana u vlerėsua me ēmimin e tretė.

  Njė vit mė vonė Juliana u paraqit pėrsėri nė Festivalin e Kėngės me njė baladė tjetėr tė kompozuar nga Shpėtim Saraēi. Kėsaj here ishte njė duet me kėngėtarin Luiz Ejlli.
  Kėsaj here Juliana dhe Luizi u shpėrblyen me ēmimin e dytė.

  Nė vitin 2009 Juliana vendosi te konkuroj pėrsėri nė Festivalin e Kėngės me njė kompozim nga Ardit Gjebrea dhe Pirro Ēako.
  Nga 20 kėngė nė natėn finale, kėnga 'Nuk mundem pa ty' kėnduar nga Juliana Pasha u zgjedh kėnga fituese e Festivalit tė Kėngės 48-tė.
  Juliana dhe autorėt e kėngės fituan edhe tė drejtėn ta pėrfaqesojnė Shqiperinė nė Eurovizion Song Contest 2010.
  Pas disa muajve kėnga pėr Eurovizion u regjistrua nė Londėr dhe teksti i kėngės u pėrkthye nė anglisht me titullin 'It's All About You'. Videoja e kėngės ėshtė realizuar nga regjisori shqiptarė Ergin Kuke.

  Juliana ėshtė e njohur pėr zėrin e saj tė fuqishėm. Gjithashtu edhe pėr paraqitjet e saja tė mrekullueshme nė skenė, plot sharm dhe energji.


  Mė posht mund i gjeni kėngėt (ēmimet) mė tė rėndsishme gjatė karrierės.

  1998, Festivali i kėngės nė RTSH
  ‘Nė kėngėn time u ēlodha’
  Muzika: L. Bakiu
  Teksti: M. Tela

  1999, Festivali i kėngės nė RTSH
  "Degjoi zėrat e largėt"
  Muzika: Luan Bakiu
  Teksti: Mimoza Tola
  Ēmimi special i jurisė (jury prize)
  Ēmim i dhėnė nga kėngėtarja e madhe shqiptare
  Znj.V.Zela-"Zeri i ri me i mire" (Best young voice)

  2000, Festivali i kėngės nė RTSH
  "Tė ndjek me sytė e ėndrrės"
  Muzika: Luan Bakiu
  Teksti: Mimoza Tola & Jorgo Papingji

  2002, Festivali i kėngės nė RTSH
  ‘Kur gjen vetvetėn’
  Muzika: Suela Kalaja
  Teksti: Suela Kalaja

  2002, Mikrofoni i artė
  "Nuk mjafton tė dua"
  Muzika: Altin Llakaj
  Teksti: Juliana Pasha

  2003,Mikrofoni i artė
  "Milje larg"
  Muzika: Altin Llakaj
  Teksti: Juliana Pasha
  Ēmimi: Orkestrimi mė i mirė (best orchestration)

  2003, Kėnga magjike
  "Tė humbas nė ėndėrr"
  Muzika: Altin Llakaj
  Teksti: Juliana Pasha

  2005, Mikrofoni i artė
  "Flas me natėn"
  Muzika: Adrian Hila
  Teksti: Juliana Pasha
  Ēmimi i karrierės (carrier’s prize)

  2005, Kėnga Magjike
  ‘Ti unė’
  Muzika: Adrian Hila
  Teksti: Adrian Hila
  Ēmimi Cesk Zadeja

  2007, Festivali i kėngės nė RTSH
  ‘Qielli i ri’
  Muzika: Endri Sina
  Teksti: Saimir Braho
  Ēmimi i tretė (third place)

  2008, Kėnga Magjike
  ‘1000 arsye’
  Muzika: Shpetim Saraēi,
  Teksti: Dr.Flori (Florian Kondi)
  Ēmimi i kritikės (critic’s prize)

  2008, Festivali i kėngės nė RTSH
  ‘Njė jetė’ duet me Luiz Ejllin
  Muzika: Shpetim Saraqi
  Teksti: Turian Hyskaj
  Ēmimi i dytė (second place)

  2009, Festivali i kėngės nė RTSH
  'Nuk mundem pa ty'
  Muzika: Ardit Gjebrea
  Teksti: Pirro Ēako
  Ēmimi i parė (first prize)

  2010, Eurovision Song Contest
  'It's All about you'
  Music: Ardit Gjebrea
  Lyrics: Pirro Ēako

  Te marruara nga Facebook- Juliana Pasha

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e erindi_al
  Anėtarėsuar
  21-04-2006
  Postime
  183
  Mendoj se keto jane kenget me te bukura te Julianes.


 3. #3
  i/e regjistruar Maska e kleos
  Anėtarėsuar
  28-04-2006
  Vendndodhja
  United States of Albania
  Postime
  425
  Me pelqen kenga qe do kendoje ne Eurovizion , jo ndonje tekst kushedi se cfare por prape me pelqen ... goxha ritmike .

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e erindi_al
  Anėtarėsuar
  21-04-2006
  Postime
  183
  Citim Postuar mė parė nga kleos Lexo Postimin
  Me pelqen kenga qe do kendoje ne Eurovizion , jo ndonje tekst kushedi se cfare por prape me pelqen ... goxha ritmike .
  Edhe mua pelqen kenga qe do ta kendoj ne Eurovizon, por me pelqejne me shume baladat e saj.
  Zeri i Julines eshte i krijuar per balada.

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e VOLSIV
  Anėtarėsuar
  14-10-2009
  Postime
  1,068
  >>> Kam rrespekt per kete kengetare sepse eshte profesioniste dhe ka goxha ze. Uroj te fitoj ne Eurovizion mqns edhe kenga eshte e bukur.
  La verita' ti rendera' libero!

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,959

  Pėr: Juliana Pasha, simobli i muzikes live ne Shqiperi

  Kulminacion !


 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,959

  Pėr: Juliana Pasha, simobli i muzikes live ne Shqiperi

  Uroj qe dyshja artistike SUKSES HILA - LAĒO te shkruaj serisht nje tjeter PERLE per Artisten e Madhe JULIANA PASHA !  Olta Boka e interpretoi mrekullueshem, po Juli Pasha e ēon ne nje dimension tjeter kengen ! BRAVO te dyjave !!!


  Orkestracioni eshte fantastik ! Ploteson perkryeshem potencialin e kengetares !

 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,959

  Pėr: Juliana Pasha, simobli i muzikes live ne Shqiperi

  Bravo !

  https://www.youtube.com/watch?v=zFEoqiffVnY

  Juliana Pasha sjell kolazhin “ Natėn Vonė / Flakė e Borė ” nė Soirée - " Kujtojmė VAĒEN ".
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 08-05-2019 mė 15:23

 9. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,959

  Pėr: Juliana Pasha, simobli i muzikes live ne Shqiperi  JULIANA PASHA & ARDIT GJEBREA - It's All about You (LIVE)

  Dhjetor 2020

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •