Close
Faqja 3 prej 12 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 222
  1. #41
    Citim Postuar më parë nga Jack Watson Lexo Postimin
    Nuk e di a e pe ndeshjen po Argjentina kishte shumë raste, vetëm Messi (çerri) ka pas nja 5 raste flagrante. Zezot vetëm nja dy gjujtje bon në port, edhe ato gjujtje nga larg. Rezultati real duhet të ishte 2-0. Po edhe 1 me zero mir është, rëndësi ka tre pikshi.
    Pashe pjesen e dyte dhe nuk m'u duken ndonje gje ata te Argjentines. Megjithate Jack vetem tifozat e nje skuadre koti thone qe rendesi ka tre pikeshi. Turp!

  2. #42
    Hands up! Maska e Jack Watson
    Anëtarësuar
    30-04-2007
    Vendndodhja
    Tiron'
    Postime
    4,549
    Citim Postuar më parë nga INFINITY© Lexo Postimin
    Pashe pjesen e dyte dhe nuk m'u duken ndonje gje ata te Argjentines. Megjithate Jack vetem tifozat e nje skuadre koti thone qe rendesi ka tre pikeshi. Turp!
    Turp i madh, jo po të bëhet spektakël dhe të mos kalojmë as grupin. Ta kalojmë grupin dhe pastaj shohim për spektakël. Ndeshja e parë ka shumë rëndësi të fitohet sepse rrit optimizmin dhe moralin për ndeshjet e tjera, ja Anglisë psh i ka ikur truri sot me atë barazim. Mgjth pjesën e parë nuk e paske parë, ka patur shumë raste Argi po fati s'do nganjëher'.

    p.s. Më ke je tifoze? Që ta dim nga të të shajmë.
    Life's too short to remove USB safely.

  3. #43
    Citim Postuar më parë nga Jack Watson Lexo Postimin
    p.s. Më ke je tifoze? Që ta dim nga të të shajmë.
    Hollande, Itali dhe Brazil. Hollanden mos ma shaj se je i share , kurse per pepinot dhe keta te tjeret ta fal.

  4. #44
    Hands up! Maska e Jack Watson
    Anëtarësuar
    30-04-2007
    Vendndodhja
    Tiron'
    Postime
    4,549
    Citim Postuar më parë nga INFINITY© Lexo Postimin
    Hollande, Itali dhe Brazil. Hollanden mos ma shaj se je i share , kurse per pepinot dhe keta te tjeret ta fal. D
    Për dy të parat s'të shakam dot, i kam edhe në firmë lol, për Hollandën jo që jo se kam vënë bast që fiton kupën sivjet, për pepinot heh varet si t'jem me humor. Le ta fitojnë të gjithë ekipet përveç Brazilit se ma ka sjellë në majë të hundës, boll e kan fituar legenat.
    Life's too short to remove USB safely.

  5. #45
    Citim Postuar më parë nga Jack Watson Lexo Postimin
    Për dy të parat s'të shakam dot, i kam edhe në firmë lol, për Hollandën jo që jo se kam vënë bast që fiton kupën sivjet, për pepinot heh varet si t'jem me humor. Le ta fitojnë të gjithë ekipet përveç Brazilit se ma ka sjellë në majë të hundës, boll e kan fituar legenat.
    Po jane te tmerrshem keta majmunet e Brazilit. Kam vene bast me tim ate (tifoz i flakte i Brazilit per kaq dekada) qe po fitoi Brazili kampionatin do i jap $100, po e humbi do me japi ai aq plus nje zero shtese. Do shkoj te ndez ndonje qiri qe ta humbi se eshte keq ekonomia.

  6. #46
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    19-05-2002
    Postime
    1,230
    Le ta fitojnë të gjithë ekipet përveç Brazilit se ma ka sjellë në majë të hundës, boll e kan fituar legenat.
    Dreqi ja mori, po keta koleksion do t'i bejne gjithe keto trofe. Si nuk kan meshire per futbollin, e vrasin ne menyre makabre, boll e shijuan dreqet, s'na lene radhe dhe ne te tjereve qe fitojm njehere ne 50 vjet

    P.s Une e kam shprehure dhe me perpara, friken ja kam atyre Gjermaneve. Ato jane njesoje si ato vemjet, nuk ndjehen fare vetem ne fund kur i shikon ne finale.

    Ndersa per Argjentinen, kam shume rezerva. Me nje trajner psikopat po kaluan ne cerekfinale do jet arritje kombetare. Me mban ne loje tre viktima si, Guttieres, Veron dhe Higuain. Ishte Nigeria ne fushe, te ishte ndonje ekip tjeter do fillonte te bente qejf tek porta e Romero.

  7. #47
    Curva Sud Milano Maska e niku-nyc
    Anëtarësuar
    20-03-2005
    Vendndodhja
    With God...
    Postime
    3,328
    Muchacho't e Argjentines dukeshin mire me loje por mbrojtja do jet pika e dobet dhe kur te perballen me ekipet e forta do jen shume ne veshtiresi.
    Nigeria vetem qe ska vizion ne loje teknike dhe mbulimin e lojtarve ne mbrojtje se perndryshe do e kishte mundur Argjentinen.
    Il Club Più Titolato Al Mondo

  8. #48
    ◄█ Lionel Messi █► Maska e AIRON^BOY
    Anëtarësuar
    13-12-2002
    Vendndodhja
    ♥ Camp Nou ♥
    Postime
    2,012
    O Vjosa e pe kush qe Messi ??????????????????

    E pate dhe ju "kritiket" kush qe Messi !!!!

    Vjosa i pe ate plehrat qe fitojn botorin dhe pa Messin ?????? Se ai Di Maria keci nuk e kishte iden po luante apo po bente vrap anes fushes !!!! Apo ai Tevez legeni qe donte te bente si lojtar i madh, ti tregonte gjasme Messit qe dhe ky di te luaj !!!! e mbante shum topin dhe hera heres e humbiste si nje amator.
    Gutierez nuk eshte per tu grumbulluar ne 23-she, maradon karagjozi e fut ne formacion.
    Apo ai Higguan qe i humbiste golat thjesht sa per ti shtyr ne porte !!!!

    Une di qe sonte ka luajtur vetem Messi, Messi dhe vetem Messi.
    ◄█ Barcelona e MADHE █►

  9. #49
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    22-03-2003
    Postime
    10,240
    Vamos Messi, Vamos Argentina
    Përhajër na qoftë fitorja, e nisëm mbarë Botërorin.

    Lojë e mirë në përgjithsi ajo që zhvilloi Argentina sot, rezultati u desh të jet i thellë nja 4 copa. :P Më erdhi gjynah për Messin që nuk shënoj të paktën një gol, ju thafshin duart atij portjerit të Nigerisë që bëri gjithë ato pritje spektakolare. Messi bëri një ndeshje fantastike, lider i skuadrës. Jam i sigurt që do bëj mrekullira në këtë Botëror!

    Si ndeshje e parë mirë, rëndësi të madhe ka fitorja, tani në ndeshjen tjetër do jenë më të lirë dhe më të motivuar. Gjithsesi kishe dhe mangësi sot në formacionin startues, ai Guttieres nuk është për të luajtur në formacionin e parë, më mirë Maradona ta luaj Otamendin në vend të ktij, ndërsa në sulm Higuan duhet hequr, Aguero ose Milito të jenë standart. Pastaj DI Maria ka luajtur tepër dobët, dy topa i ka prekur gjatë gjithë ndeshjes, shum ja kan rit vlerat por sështë gjë!

    Për mendimin tim formacioni ideal do ishe ky;

    Porjter; Romero

    Mbrojtje; Otamendi, Samuel, Demichelis, Heinze (Edhe Burdison po ta provoj nuk bënte keq)

    Mesfushë;Mascherano, Maxi Rodriguez(Veron), Di Maria

    Sulm; Messi, Milito(Tevez), Aguero


    Si skuadër nuk është aq e kompletuar, por kam besim të madh tek mrekullia MESSI!





    Citim Postuar më parë nga INFINITY© Lexo Postimin
    Po jane te tmerrshem keta majmunet e Brazilit. Kam vene bast me tim ate (tifoz i flakte i Brazilit per kaq dekada) qe po fitoi Brazili kampionatin do i jap $100, po e humbi do me japi ai aq plus nje zero shtese.
    Bastin e ke të fituar! (Mos haro një të qerasme :P )

    P.S; Edhe diçka tjetër, as ato skuadrat që bën ti tifo nuk e fitojnë Botërorin sivjet. Sorry
    #VamosArgentina

  10. #50
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-08-2006
    Vendndodhja
    askund
    Postime
    9,007
    edhe pse shume thone ishte dobet argjenitna
    mos harrojme se kishte kundra nje portier ne super forme dhe nje nigeri shume te pergatitur fizikisht
    une si kam qejf shum por per mu deri tani jane favoritet
    te shohim te tjeret
    JO SEKS PARA MARTESE

  11. #51
    Citim Postuar më parë nga thekthi Lexo Postimin
    Bastin e ke të fituar! (Mos haro një të qerasme :P )

    P.S; Edhe diçka tjetër, as ato skuadrat që bën ti tifo nuk e fitojnë Botërorin sivjet. Sorry
    Me qafsh kush te ka genjyer? Sa per kete Messi-n tend, cfare do bej i vetem ky kur pjesen tjeter te skuadres e keni berrnut?

    Ore se me beri pershtypje, sa te dashur e keni trainierin. Ngeli duke i puthur lojtaret dhe kur i nderronte. Ndoshta jane pasojat e droges, s'ka faj.

    P.S. Po ti ca dreq tifozi je qe behesh me skuadren e nje vendi se qe andej eshte lojtari jot i preferuar? Shiko qe s'merr vesh nga futbolli.

  12. #52
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    22-03-2003
    Postime
    10,240
    Citim Postuar më parë nga INFINITY© Lexo Postimin
    Me qafsh kush te ka genjyer? Sa per kete Messi-n tend, cfare do bej i vetem ky kur pjesen tjeter te skuadres e keni berrnut?
    Askush :D , nuk e kemi dhe aq berrnut skuadrën mos na ofendo :P , Messi do japi spektakël, do bëj mrekullira dhe do e çoj Argentinën të festoj në fund. Qashtu :D

    Ore se me beri pershtypje, sa te dashur e keni trainierin. Ngeli duke i puthur lojtaret dhe kur i nderronte. Ndoshta jane pasojat e droges, s'ka faj. :D
    I ka si djemt e vet :p, u jep motivim për të ecur përpara hihi.

    P.S. Po ti ca dreq tifozi je qe behesh me skuadren e nje vendi se qe andej eshte lojtari jot i preferuar? Shiko qe s'merr vesh nga futbolli. :(
    Unë kur kam bërë tifo për Argentinën atëherë Messi nuk ka luajtur, nuk jam bërë sivjet tifoz se luan Messi. Tani ky është një fat shumë i mirë që lojtari më i mirë në botë të jetë Argentinez dhe të luaj për "skuadrat" që unë bëj tifo. :) A ka më mirë? :P



    Vamos Argentina!
    #VamosArgentina

  13. #53
    i/e larguar Maska e Vjosa
    Anëtarësuar
    19-08-2002
    Vendndodhja
    athine
    Postime
    1,376
    Citim Postuar më parë nga AIRON^BOY Lexo Postimin
    O Vjosa e pe kush qe Messi ??????????????????

    E pate dhe ju "kritiket" kush qe Messi !!!!

    Vjosa i pe ate plehrat qe fitojn botorin dhe pa Messin ?????? Se ai Di Maria keci nuk e kishte iden po luante apo po bente vrap anes fushes !!!! Apo ai Tevez legeni qe donte te bente si lojtar i madh, ti tregonte gjasme Messit qe dhe ky di te luaj !!!! e mbante shum topin dhe hera heres e humbiste si nje amator.
    Gutierez nuk eshte per tu grumbulluar ne 23-she, maradon karagjozi e fut ne formacion.
    Apo ai Higguan qe i humbiste golat thjesht sa per ti shtyr ne porte !!!!

    Une di qe sonte ka luajtur vetem Messi, Messi dhe vetem Messi.
    Per ndeshien e te shtunes ke plotesish te drejete te gjithe lojtaret prisnin ti bente te gjitha Messi.Higuain-Tevez-Di maria-Gutieres jane lojtare klasi nuk e di ca u be ate ndeshie me ata.Shpresoj te ndrishoje pak situata se nuk mundet ti beje te gjitha Messi.Loz Messi nuk lozin ata.Nuk loz Messi lozin ata nuk e kuptoj kete gje thene he se kemi Messin do ti beje ai te gjitha.Ne nuk lozen te gjithe bashke si nje skuader s'kane per te bere as edhe nje gje .

  14. #54
    Shaqiri #11 Maska e The.ReaL
    Anëtarësuar
    01-06-2006
    Vendndodhja
    Corleone....
    Postime
    2,707
    FIFA: Goli i Heinzes ështe ‘ilegal’

    Argjentina duket të ketë shpëtuar nga barazimi skandaloz ndaj Nigerisë, pasi që goli i vetëm i shënuar në atë takim nga Gabriel Heinze, sipas FIFA-s është dashur të anulohej nga arbitri kryesor i atij takimi, Wolfgang Stark.
    Një analizë e hollësishme pas ndeshjes nga FIFA, ka bërë që këta të fundit të konsiderojnë se goli është dashur të anulohej dhe të mos pranohej nga Stark, pasi që mbrojtësi argjentinas Walter Samuel e mbajti për fanelle markuesin e Heinzes, nigerianin Chinedu Obasi, duke mundësuar që Heinze të shënojë golin e fitores për Argjentinën. Mirëpo tash është vonë për Nigerinë.

    FIFA ua ka tërhequr vërejtjen gjyqtarëve të saj që të kenë kujdes gjatë goditjeve të lira dhe kornerëve, në të cilat ndodhin fërkime të shumta brenda zonës.


    PS : Ja si fitojnë plehrat , turp

  15. #55
    Hands up! Maska e Jack Watson
    Anëtarësuar
    30-04-2007
    Vendndodhja
    Tiron'
    Postime
    4,549
    Citim Postuar më parë nga The.ReaL Lexo Postimin
    FIFA: Goli i Heinzes ështe ‘ilegal’

    Argjentina duket të ketë shpëtuar nga barazimi skandaloz ndaj Nigerisë, pasi që goli i vetëm i shënuar në atë takim nga Gabriel Heinze, sipas FIFA-s është dashur të anulohej nga arbitri kryesor i atij takimi, Wolfgang Stark.
    Një analizë e hollësishme pas ndeshjes nga FIFA, ka bërë që këta të fundit të konsiderojnë se goli është dashur të anulohej dhe të mos pranohej nga Stark, pasi që mbrojtësi argjentinas Walter Samuel e mbajti për fanelle markuesin e Heinzes, nigerianin Chinedu Obasi, duke mundësuar që Heinze të shënojë golin e fitores për Argjentinën. Mirëpo tash është vonë për Nigerinë.

    FIFA ua ka tërhequr vërejtjen gjyqtarëve të saj që të kenë kujdes gjatë goditjeve të lira dhe kornerëve, në të cilat ndodhin fërkime të shumta brenda zonës.


    PS : Ja si fitojnë plehrat , turp
    futja kot, i tillë është futbolli. Goli u bë në minutën e 5-të, në mos atëherë goli do të vinte më vonë sepse Argjentina sulmoi gjatë gjithë ndeshjes.
    Life's too short to remove USB safely.

  16. #56
    krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
    Anëtarësuar
    21-07-2005
    Vendndodhja
    diku neper bote
    Postime
    2,637

    por.dhe ne uje..

    Citim Postuar më parë nga The.ReaL Lexo Postimin
    FIFA: Goli i Heinzes ështe ‘ilegal’

    Argjentina duket të ketë shpëtuar nga barazimi skandaloz ndaj Nigerisë, pasi që goli i vetëm i shënuar në atë takim nga Gabriel Heinze, sipas FIFA-s është dashur të anulohej nga arbitri kryesor i atij takimi, Wolfgang Stark.
    Një analizë e hollësishme pas ndeshjes nga FIFA, ka bërë që këta të fundit të konsiderojnë se goli është dashur të anulohej dhe të mos pranohej nga Stark, pasi që mbrojtësi argjentinas Walter Samuel e mbajti për fanelle markuesin e Heinzes, nigerianin Chinedu Obasi, duke mundësuar që Heinze të shënojë golin e fitores për Argjentinën. Mirëpo tash është vonë për Nigerinë.

    FIFA ua ka tërhequr vërejtjen gjyqtarëve të saj që të kenë kujdes gjatë goditjeve të lira dhe kornerëve, në të cilat ndodhin fërkime të shumta brenda zonës.


    PS : Ja si fitojnë plehrat , turp
    e paska gjete fifa te kritikoje tani..samuel e pengoi at murrakun por edhe me flete te ishte murraku skishte cka te bente..ishte larg..

    argjentina nuk shkelqeu ne ndeshjen e pare..sepse mos kujtoni se luajti me shqiperine..luajti me shqiponjat e nigerise..zezaket jane gjithmone ne forme te mire fizike..pastaj heroi i kesaj ndeshje ishte ai majmuni i portes qe ja mohoi mesit 5 gola..po te ishte portieri i anglise sot argjentina do ishte ekipi qe kishte shenuar me shume gola..

    gjithsesi maradona dhe djemt e tij duhen vleresuar me noten shume mire...si ndeshje e pare qe ishte ishte mjaft e mire..mjafton ti jape nje shuplake te forte korese dhe e ke ne krye te grupit duke pritur karrocat invalide te ekipeve te tjera..besoj se ky eshte boterori i argjentinasve..veq ishalla e korigjon pak formacionin dhe do e shihni...
    a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

  17. #57
    i/e larguar Maska e Vjosa
    Anëtarësuar
    19-08-2002
    Vendndodhja
    athine
    Postime
    1,376
    Citim Postuar më parë nga The.ReaL Lexo Postimin
    FIFA: Goli i Heinzes ështe ‘ilegal’

    Argjentina duket të ketë shpëtuar nga barazimi skandaloz ndaj Nigerisë, pasi që goli i vetëm i shënuar në atë takim nga Gabriel Heinze, sipas FIFA-s është dashur të anulohej nga arbitri kryesor i atij takimi, Wolfgang Stark.
    Një analizë e hollësishme pas ndeshjes nga FIFA, ka bërë që këta të fundit të konsiderojnë se goli është dashur të anulohej dhe të mos pranohej nga Stark, pasi që mbrojtësi argjentinas Walter Samuel e mbajti për fanelle markuesin e Heinzes, nigerianin Chinedu Obasi, duke mundësuar që Heinze të shënojë golin e fitores për Argjentinën. Mirëpo tash është vonë për Nigerinë.

    FIFA ua ka tërhequr vërejtjen gjyqtarëve të saj që të kenë kujdes gjatë goditjeve të lira dhe kornerëve, në të cilat ndodhin fërkime të shumta brenda zonës.


    PS : Ja si fitojnë plehrat , turp
    Fifa me ate bastardin Blater ate dobicin e Atij Brazilianit Avelaxhes mos te flasi mos te kujtoj une ate penalltine qe i dha Me Turqine ne 2002shin qe ra lojtari 20 metra para zones edhe ndaloi brenda zones e dha penallti.Ose te kuqen me teatrin e Rivoldos.Apo skandalin me Belgjiken qe shenoi gol te sakte Wilmots edhe e anulluan tha se i beri faull mbrojtesit kur ai e kish mbrojtesin me te afert 5 metra larg tij .Apo Ate golin e Amerikes me Gjermanine qe u fut Gjysem metri brenda edhe u anullua te dilin ne finale dy burdellot e atij viti Brazili me Gjermanine.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Vjosa : 16-06-2010 më 19:00

  18. #58
    Hands up! Maska e Jack Watson
    Anëtarësuar
    30-04-2007
    Vendndodhja
    Tiron'
    Postime
    4,549
    Maradona Show lol





    Life's too short to remove USB safely.

  19. #59
    Hands up! Maska e Jack Watson
    Anëtarësuar
    30-04-2007
    Vendndodhja
    Tiron'
    Postime
    4,549




    Life's too short to remove USB safely.

  20. #60
    100 % shqiptar Maska e Milkway
    Anëtarësuar
    08-01-2007
    Vendndodhja
    In the land of eagles
    Postime
    7,375
    Neser a luan a jo Veron dhe Gutierez ??

Faqja 3 prej 12 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •