Close
Faqja 2 prej 12 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 222
  1. #21
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar më parë nga Jack Watson Lexo Postimin
    hehe jemi bërë si bufa, rrimë natën e flejmë ditën. Kështu është kur e ke orarin e punës mrapsht. pf

    Më bëhet qejfi nqs fiton Italia (se e kam edhe në listë lol), po rrallë fare (asnjëherë në fakt ) ndodh që një ekip ta fitojë dy her rresht. Kshuqë get real ti PINKo! S'ka shance Italia sivjet, edhe Papa po t'i çoj peticion Zotit nuk bëhet gjë. Në fakt Papa është gjerman, po bëri peticon e bën për Gjermanin...
    Hm, se ku e lexova kete " nuk ndodh te fitoj, apo ska lezet te fitoj 2 here rresht".

    Wanna bet ? Lol
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  2. #22
    Hands up! Maska e Jack Watson
    Anëtarësuar
    30-04-2007
    Vendndodhja
    Tiron'
    Postime
    4,549
    Citim Postuar më parë nga PINK Lexo Postimin
    Hm, se ku e lexova kete " nuk ndodh te fitoj, apo ska lezet te fitoj 2 here rresht". :

    Wanna bet ? Lol
    Ok, e vëmë bast me çfarë të duash.

    Fol.

    (se mos e fitoj bastin unë dhe se mban fjalë. për zotin do të bëj ban direkt )
    Life's too short to remove USB safely.

  3. #23
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar më parë nga Jack Watson Lexo Postimin
    Ok, e vëmë bast me çfarë të duash.

    Fol.

    (se mos e fitoj bastin unë dhe se mban fjalë. për zotin do të bëj ban direkt )
    Ok une them fiton Italia prape, ti thua kush ?

    Une kur jap fjalen, e mbaj. Kam seder, s'futem me ne forum. Se sme le my pride.

    Really, e mbaj fjalen!!


    Me c'a ? Me nje shishe shampanje.
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  4. #24
    Hands up! Maska e Jack Watson
    Anëtarësuar
    30-04-2007
    Vendndodhja
    Tiron'
    Postime
    4,549
    Citim Postuar më parë nga PINK Lexo Postimin
    Ok une them fiton Italia prape, ti thua kush ?

    Une kur jap fjalen, e mbaj. Kam seder, s'futem me ne forum. Se sme le my pride. :

    Really, e mbaj fjalen!!


    Me c'a ? Me nje shishe shampanje.
    Done.

    Unë them se fiton Hollanda, se Argjentina deri në gjysfinale shkon. Po s'fitoi as Italia as Hollanda si kemi borxh njëri tjetrit.

    Me shampanjë hëë? Dakort, për detajet e mëtejshme flasim pas 11 korrikut.

    Po do humbasësh o Pink, çu ngatërrove kot, të ikën dollarët e shampanjës. Se mos na blen shampanjë Mamurrasi lol, se unë French do të ta blejë (po fitoi Italia - që s'ka shanc fare).
    Ndryshuar për herë të fundit nga Jack Watson : 09-06-2010 më 23:01
    Life's too short to remove USB safely.

  5. #25
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar më parë nga Jack Watson Lexo Postimin
    Done.

    Unë them se fiton Hollanda, se Argjentina deri në gjysfinale shkon. Po s'fitoi as Italia as Hollanda si kemi borxh njëri tjetrit.

    Me shampanjë hëë? Dakort, për detajet e mëtejshme flasim pas 11 korrikut.

    Po do humbashëm o Pink, çu ngatërrove kot, të ikën dollarët e shampanjës. Se mos na blen shampanjë Mamurrasi lol, se unë French do të ta blejë (po fitoi Italia - që s'ka shanc fare).
    Ok deal.

    I changed my mind. I will send you , nje shishe whiskey. Qe mos ankohesh.
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  6. #26
    Hands up! Maska e Jack Watson
    Anëtarësuar
    30-04-2007
    Vendndodhja
    Tiron'
    Postime
    4,549
    Citim Postuar më parë nga PINK Lexo Postimin
    Ok deal.

    I changed my mind. I will send you , nje shishe whiskey. Qe mos ankohesh.
    Shumë mirë. Mesa shoh do ta shijokam ktë botëror në maksimum.
    Life's too short to remove USB safely.

  7. #27
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Ok , mos u gezo para kohe ama.
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  8. #28
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    22-03-2003
    Postime
    10,240
    Citim Postuar më parë nga Jack Watson Lexo Postimin

    Unë them se fiton Hollanda, se Argjentina deri në gjysfinale shkon. Po s'fitoi as Italia as Hollanda si kemi borxh njëri tjetrit.
    Ncuk, as Hollanda e as Italia.

    Sivjet vetëm 3 shtete do luftojnë për ta fitu botërorin; Argjentina, Spanja dhe Anglia, t'jerët le të marin rreze dielli.

    Vamos Argjentina!
    #VamosArgentina

  9. #29
    i/e larguar Maska e Vjosa
    Anëtarësuar
    19-08-2002
    Vendndodhja
    athine
    Postime
    1,376
    Neser eshte ndeshja e pare e Argjentines edhe djemte e Diegos jane te gjithe gati ti hane te gjithe si luane.Fat te mbare Argjentine se vetem fati te mungon se te gjitha te tjerat i ke.VAMOS VAMOS ARGENTINAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAhttp://www.youtube.com/watch?v=3W0pQY4clnk&feature=player_embedded
    Ndryshuar për herë të fundit nga Vjosa : 11-06-2010 më 19:06

  10. #30
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    22-03-2003
    Postime
    10,240
    Shpresoj të ja nisim mbarë nesër me një fitore , të shohim me çfarë formacioni do ta filloj ndeshjen nesër Maradona.




    #VamosArgentina

  11. #31
    Hands up! Maska e Jack Watson
    Anëtarësuar
    30-04-2007
    Vendndodhja
    Tiron'
    Postime
    4,549
    Vamos nesër vamos, ishalla na ecën edhe pak fati, shpresojmë që Messi të jetë në formë maksimale se po qe ai është edhe i gjithë ekipi pastaj.

    Parashikimi im: 2-0 për ne.

    thekthi meqë s'ta kthekam dot repin: Mos e nënvlerëso Gjermaninë dhe Italinë, në asnjë botëror nuk janë pretendente por prit pastaj kur t'i shofësh në finale. Si Italia vjet. Por të shohim ndeshjen e grupeve se si do luajnë pastaj mund të parashikohet diçka më saktë.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Jack Watson : 11-06-2010 më 19:25
    Life's too short to remove USB safely.

  12. #32
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    22-03-2003
    Postime
    10,240
    Citim Postuar më parë nga Jack Watson Lexo Postimin
    Mos e nënvlerëso Gjermaninë dhe Italinë, në asnjë botëror nuk janë pretendente por prit pastaj kur t'i shofësh në finale.
    Po e fitoj Italia ose Gjermania Botërorin sivjet, unë nuk flas më për futboll në këtë forum! Ta jap fjalën. Plus e ke një darkë të qerasme nga unë lol.


    Vamos Argjentina!



    #VamosArgentina

  13. #33
    Hands up! Maska e Jack Watson
    Anëtarësuar
    30-04-2007
    Vendndodhja
    Tiron'
    Postime
    4,549
    Botërori 2010, sot Argjentine-Nigeri Maradona: Zeshkani Pele

    JOHANESBURG- Sulm direkt Pelesë dhe Guardiolës, sulm indirekt për Dungën dhe FIFA-n. Është ky starti i kampionatit botëror për Diego Armando Maradonën, që sot në stadiumin e Johanesburgut do të zbresë për herë të parë në një Kupë Bote si trajner. Argjentina e tij do të përballet me Nigerinë, skuadrën ndaj të cilës i dha fund karrierës së tij në vitin 1994, në Botërorin amerikan. “Mendoj se surprizat në këtë Botëror mund të jenë Bregu i Fildishtë dhe Portugalia, që mund të nxjerrin jashtë loje Brazilin, - ishte sulmi indirekt e Diegos ndaj Karlos Dungës. – Por, Brazili është gjithnjë Brazil dhe me dy gjuajtje mund të fitojë ndeshjen”. Pra, me dy gjuajtje dhe pa një futboll të bukur, sipas tij.

    Pele e Guardiola

    Sulmi i parë i Maradonës ka qenë për Pelenë dhe nuk kanë qenë fjalë dosido. “Pas atentatit ndaj Togos në Kupën e Afrikës, ai ‘zeshkani’ deklaroi se Botërori nuk duhet të luhej në Afrikë, - tha trajneri i Argjentinës. – Dy ditë më pas erdha këtu në Afrikën e Jugut dhe fola me Deni Xhordan (kreun e Komitetit Organizativ), duke i thënë që do të kishte mbështetjen time për gjithçka. Ishte e drejtë që Botërori të zhvillohej në Afrikën e Jugut”, deklaroi Maradona. Më pas, ai nuk ka kursyer as trajnerin e Barcelonës Pep Guardiola. “Gjatë këtij sezoni Guardiola e kurseu shpesh Ksavin e Iniestën, ndërsa nuk e ka shplodhur kurrë Mesin. Në këtë mënyrë, spanjollët kanë ardhur të freskët në Botëror, ndërsa Mesi jo”, tha Pibe de Oro.

    Nigeria

    Në lidhje me Nigerinë, Maradona nuk ka dyshime të mëdha. “Ne njihemi mirë. Nigeria është një skuadër e fortë, por ne jemi të përgatitur për debutimin. Nuk kam qenë kurrë në prag të një Botërori në një skuadër që ka 23 futbollistë në superformë”, thotë trajneri i Argjentinës. Në fund, sërish falënderimi për vajzat, duke kujtuar kohën e kokainës. “Nëse sot jam këtu, ua dedikoj këtë vajzave të mia”. Pyetja e fundit ndërkohë shkakton të qeshura: “Duhet të presim surpriza?”, i thotë një gazetar. “Jo, - përgjigjet, - surpriza e vetme është nëse luaj unë”.
    (BalkanWeb)

    Life's too short to remove USB safely.

  14. #34
    Hands up! Maska e Jack Watson
    Anëtarësuar
    30-04-2007
    Vendndodhja
    Tiron'
    Postime
    4,549
    Pjesa e parë maroi 1-0 për MUCHACHO-t!

    Vamos në pjesë të dytë!
    Life's too short to remove USB safely.

  15. #35
    Hands up! Maska e Jack Watson
    Anëtarësuar
    30-04-2007
    Vendndodhja
    Tiron'
    Postime
    4,549
    Iku ndeshja e parë. Rëndësika që e nisëm ndeshjen me këmbë të mbarë, tani edhe moralisht lojtarët do të jenë më të qetë dhe do të japin më shumë në ndeshjen e ardhshme me Korenë.

    P.S. Messi shumë mirë sot, fati nuk qe me të se një gol e meritonte.
    Life's too short to remove USB safely.

  16. #36
    Pjeset me te bukura te ndeshjes ishin kur Maradones i ikte truri mbas cdo rasti te humbur. Jeni te sigurte qe nuk eshte prape ne crack Maradona? lol

    Megjthate prisja me teper nga Argjentina. Ate golin e bene minutat e para deri sa u ambjentuan zezot se pastaj ju morr fryma te shkreteve. Gjithsesi, urime!

  17. #37
    100 % shqiptar Maska e Milkway
    Anëtarësuar
    08-01-2007
    Vendndodhja
    In the land of eagles
    Postime
    7,375
    E ka meritu nje gol Messi sepse ka qen shum i mire , u vrejt barra qe bart mbi shpine dhe nUk i kOnkrEtizoj rasteT e 100 % .

    Veron , Higuain dhe Gutierez kane qen totalisht jashte lojes.

  18. #38
    Hands up! Maska e Jack Watson
    Anëtarësuar
    30-04-2007
    Vendndodhja
    Tiron'
    Postime
    4,549
    Citim Postuar më parë nga INFINITY© Lexo Postimin
    Pjeset me te bukura te ndeshjes ishin kur Maradones i ikte truri mbas cdo rasti te humbur. Jeni te sigurte qe nuk eshte prape ne crack Maradona? lol
    Ishalla u ka dhon edhe i çik çunave...
    Megjthate prisja me teper nga Argjentina. Ate golin e bene minutat e para deri sa u ambjentuan zezot se pastaj ju morr fryma te shkreteve. Gjithsesi, urime!
    Nuk e di a e pe ndeshjen po Argjentina kishte shumë raste, vetëm Messi (çerri) ka pas nja 5 raste flagrante. Zezot vetëm nja dy gjujtje bon në port, edhe ato gjujtje nga larg. Rezultati real duhet të ishte 2-0. Po edhe 1 me zero mir është, rëndësi ka tre pikshi.
    Life's too short to remove USB safely.

  19. #39
    I-Skipitari 2.0 Maska e Deusexmachina
    Anëtarësuar
    21-02-2010
    Postime
    161
    Citim Postuar më parë nga jarigas Lexo Postimin
    Maradona, si trajner, s'vlen dy pare...!!!!!!
    Apart from his request for a luxury bidet to be installed in his suite back in a recent visit in January -- and although mocked by the international press more recently for this grandiose gesture, it is only fair to point out it pales in comparison to Mr Blatter's specifications for a themed lavatory for his personal use at the five-star hotel where he is based -- Maradona has not yet put a foot wrong.
    http://m.si.com/news/wr/wr/detail/26...CA05D8.cnnsi2b
    Intellects whose desires have outstripped their understanding.
    Friedrich August von Hayek

  20. #40
    Happy Maska e milanistja_el
    Anëtarësuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    ne krahet e dashurise... por me mendje ne Elbasanin tim te dashur...
    Postime
    2,065
    Citim Postuar më parë nga Jack Watson Lexo Postimin
    Argjentina kishte shumë raste, vetëm Messi (çerri) ka pas nja 5 raste flagrante. Zezot vetëm nja dy gjujtje bon në port, edhe ato gjujtje nga larg. Rezultati real duhet të ishte 2-0. Po edhe 1 me zero mir është, rëndësi ka tre pikshi.
    Gjithe ato raste paten majmunet s'ben dot me shume gola (jo per gje po me dogjen lloton ). Pjesa e pare ishte fantastike, pjesen e dyte i zuri gjumi, hajt me ne nje vend do e nxirrte dhe argjentina bllofin ne kete fillim kampionati .
    Mos ua bej te tjereve ç'ka s'do te doje qe te tjeret te ta benin ty...

Faqja 2 prej 12 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •