Close

Rezultati i Sondazhit: Pro apo kunder Hacker-ave?

Votues
47. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Pro

  28 59.57%
 • Kunder

  19 40.43%
Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 73
 1. #41
  Po dhe Jo
  Anėtarėsuar
  12-09-2009
  Postime
  172
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga Mexhi Lexo Postimin
  Kete e thone vetem ata qe nuk ju pelqen e verteta qe jane kriminel. Me habit perkrahja e shumices ketu per kriminelet, shpresoj ta bejne kete nga panjohuria e veprimtaris kriminale te hakerave.
  Ata qe:
  vjedhin nje program;
  thyejne nje sistem;
  te lene pa asnje lek ne kredit kart;
  vjedhin informacione te rendesishme;
  e krime te tjera kibernetike
  nuk quhen HACKERS por CRACKERS
  You may stop this individual, but you can't stop us all... after all, we're all alike.

 2. #42
  Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
  Anėtarėsuar
  04-11-2002
  Postime
  5,104
  Faleminderit
  2
  34 falenderime nė 31 postime
  Citim Postuar mė parė nga drague Lexo Postimin
  FI nji pytje kishte plaku.

  cfare eshte ajo fjala "hash???
  Hash eshte nje lloj funksioni qe konverton nje te dhene, ta zeme passwordin e windowsit tend, ne nje bllok te dhenash me madhesi fikse, teorikisht jo reversibel.
  Kot per shembull, nese passi i windowsit tend do ishte "123", hashi (menyra se si ruhet ne disk) do ishte "ADCDEFGH"... por edhe nqs passwordi do ishte "tralala zura nje gale" hashi perseri do ishte nje bllok me madhesi te njejte "BCADFHGE".

 3. #43
  Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
  Anėtarėsuar
  04-11-2002
  Postime
  5,104
  Faleminderit
  2
  34 falenderime nė 31 postime
  Citim Postuar mė parė nga Mr-Bledi Lexo Postimin
  Kriminel/?? Nqs jemi ne kriminelat ...
  Plurale maiestatis?

 4. #44
  YEP! Maska e Mr-Bledi
  Anėtarėsuar
  08-08-2009
  Vendndodhja
  .bat
  Postime
  695
  Faleminderit
  22
  17 falenderime nė 16 postime
  Plurale maiestatis? what is this???
  plurale nga anglishtja 'shumsi' por kjo tjetra ca eshte?
  She's the morphine queen of my vaccine.

 5. #45
  ÆÆÆÆÆÆÆÆ
  Anėtarėsuar
  17-11-2005
  Postime
  797
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Nuk e kam ndare ende mendjen nese jam pro apo kunder Hackerave... Por sipas interesit do behet dhe kjo pune.

  Citim Postuar mė parė nga Mr-Bledi Lexo Postimin
  Plurale maiestatis? what is this???
  plurale nga anglishtja 'shumsi' por kjo tjetra ca eshte?
  Vjen nga latinishtja kjo "pluralis maiestatis" e nenkupton shumesin per personave te nje rangu te larte si monarke, mbret. Ata kur flasin per veten, flasin ne shumes. : )

 6. #46
  YEP! Maska e Mr-Bledi
  Anėtarėsuar
  08-08-2009
  Vendndodhja
  .bat
  Postime
  695
  Faleminderit
  22
  17 falenderime nė 16 postime
  thanks eldushka.. tani mund t'ia them pergj per shumesin per personave te nje rangu te larte Force-Intruder-it

  jo se besoj se ne jemi te nje rangu te larte pasi nje tjeter mund te krenohet ne shoqeri qe ka Fb por nqs e merr ne pervecesi ka edhe me te mire se ne
  She's the morphine queen of my vaccine.

 7. #47
  i/e regjistruar Maska e Mexhi
  Anėtarėsuar
  10-03-2009
  Vendndodhja
  Aty ku bukės i thonė bukė, e ujit - ujė
  Postime
  843
  Faleminderit
  2
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga Troyan. Lexo Postimin
  Ata qe:
  vjedhin nje program;
  thyejne nje sistem;
  te lene pa asnje lek ne kredit kart;
  vjedhin informacione te rendesishme;
  e krime te tjera kibernetike
  nuk quhen HACKERS por CRACKERS


  Wooowww

  Te lutem shume, shfleto pak para se te pergjigjesh e mos i'a fut kot. Crackers jane hackera qe kryesisht mirren me thyerjen e sigurimit te programeve dhe lojrave.


  "SHQIPĖRIA ėshtė GJAKU im qė nuk falet!"

 8. #48
  ų
  Anėtarėsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime nė 46 postime
  Citim Postuar mė parė nga Mr-Bledi Lexo Postimin
  Kriminel/?? Nqs jemi ne kriminelat atehere i bie qe ti te jesh tutori i tij pasi te gjithe programet qe i marrim ne net pa asnje lloje veshtiresie ato nuk i blejme me para dhe jane te hackuar me perpara, pra po te mos ishin kriminelet c'kuptim do te kishte Pc-ja???
  Dy pyetje kam pėr ty zoti Hacker.

  1-) Ēfarė ke hackuar/crakuar ti qė ta marim vesh ne.?
  2-) Ke aq dije sa tė ulėsh bythėn pėr orė tė tėra e tė krijosh njė program ?

  Sqarim.
  Pėrsa i pėrket pyetjes sė parė,dua veē njė pėrgjigje tė shkurtėr pa shumė filozofi brėnda.
  Pėrsa i pėrket pyetjes sė dyte,dua veē njė PO apo JO.

  E theksoj,PO ose JO,jo PO JO PO UNĖ PO...

 9. #49
  Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
  Anėtarėsuar
  04-11-2002
  Postime
  5,104
  Faleminderit
  2
  34 falenderime nė 31 postime
  Po ca do kete crackuar aman o Blood...
  Maksimumi i suksesit ndonje keylogger edhe i ka marre dikujt passwordin.
  Sa per ate qe duhen ore... kam frike se e ke thjeshtuar pak ti... duhen DITE jo ore.

 10. #50
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Anėtarėsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,947
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  ne pergjethsi jam kunder...
  si mund te jeme pro dikujte qe mund te me vjedhe paswordin apo te me beje ndonje loje me kartat e kreditit?
  Vasudhaiva Kutumbakam

 11. #51
  YEP! Maska e Mr-Bledi
  Anėtarėsuar
  08-08-2009
  Vendndodhja
  .bat
  Postime
  695
  Faleminderit
  22
  17 falenderime nė 16 postime
  @ BlooD_VenoM

  1-) kam hackuar nje premium, (por jo vetem me nje shokun tim)
  2-) Un kam shume kuriozitet te ul byth*n e te krijoj ndonje program por shkolla :P, tani per momentin po merrem me Paskalin edhe me c++ :P ta shpifin por kur i ben me pasion kenaqesh!


  P.S: sorry se s'ti dhash pergjigjet ashtu sic deshiroje ti!
  She's the morphine queen of my vaccine.

 12. #52
  Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
  Anėtarėsuar
  04-11-2002
  Postime
  5,104
  Faleminderit
  2
  34 falenderime nė 31 postime
  Citim Postuar mė parė nga Mr-Bledi Lexo Postimin
  [B]@ BlooD_VenoM

  1-) kam hackuar nje premium, (por jo vetem me nje shokun tim)
  Softwares nuk hack-ohen, crack-ohen.
  Cili premium ishte ky per kuriozitet? Cfare metode standarde ndoqe?

 13. #53
  YEP! Maska e Mr-Bledi
  Anėtarėsuar
  08-08-2009
  Vendndodhja
  .bat
  Postime
  695
  Faleminderit
  22
  17 falenderime nė 16 postime
  Force-Intruder nuk eshte se dua te them se di apo bej se e kam inat qe te dal mbi te tjeret por nuk eshte vendi i duhur per ta shprehur..

  me sakt i vjedh (steal)
  She's the morphine queen of my vaccine.

 14. #54
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  23-02-2010
  Postime
  744
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  duke pare se argumentet qe jane kunder hackerave jane shume te dobeta , fale imazhit te gabuar qe shumica ka per hackerat.
  1) te jesh hacker nuk do te thote te jesh nje kalama hajdut. Te pakte jane hackerat e vertete dhe per zotesine qe kane meritojne ti heqesh kapelen me respektin me te madh.
  2) Nje hacker nese "vjedh" e ben si sfide ndaj vetes, dhe ne menyre direkte apo indirekte sherben si testues i sistemeve te sigurise qe fale hackerave permiresohen dita dites, ndersa nga ana tjeter hackerat permiresojne teknikat e tyre per te thyer keto sisteme.
  3) une psh shkarkoj filma falas pirat, une jam hajdut, po jo hacker, keshtu qe keto dy terma nuk jane te lidhura.


  Ashtu si e mira dhe e keqja jane relative, ashtu edhe kjo puna e "pro apo kunder" ndaj hackerave eshte shume relative. Hacker eshte dikush qe ka si arme dijen. Ate dije mund ta perdori per mire ose per keq. Ashtu si ēdokush prej nesh mund te kete si arme nje thike guzhine e te vrase, a jemi pro apo kunder njerezve? Nuk ka kuptim.

  Jam kunder nese a) me vjedhin diēka mua, b) shkaktojne deme me pasoja te renda.
  I support Papa Joseph Ratzinger.
  Me mire nje armik i zgjuar se nje mik budalla.

 15. #55
  ÆÆÆÆÆÆÆÆ
  Anėtarėsuar
  17-11-2005
  Postime
  797
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Hej po beni nje dallim midis Skriptkiddie-s, Black-Hats, Softwarecracker e Hackerave qe merren me ndryshime kodesh per te rregulluar dicka, apo krijuar dicka. Ka partizanė Hacker-a, ka dhe gjermane apo ballista (Cracker-a).
  Une per vete jam per Hacker-imet, rrjedhimisht nuk ka sesi te mos pranoj dhe pjesen e fmive qe luajne pa pasur njohuri, apo ata qe ngordhin te prishin shkaterrojne, sepse cdo e mire, ka dhe ane negative. Mua me shijon shume kjo Windows 7, apo ajo Microsoft Office e 2010, apo ai Photoshop-i. Madje mezor po e pres te gjej qyl kete CS5 qe ta provoj.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga eldushka : 02-05-2010 mė 08:03

 16. #56
  ų
  Anėtarėsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime nė 46 postime
  Citim Postuar mė parė nga Mr-Bledi Lexo Postimin
  @ BlooD_VenoM

  1-) kam hackuar nje premium, (por jo vetem me nje shokun tim)
  2-) Un kam shume kuriozitet te ul byth*n e te krijoj ndonje program por shkolla :P, tani per momentin po merrem me Paskalin edhe me c++ :P ta shpifin por kur i ben me pasion kenaqesh!


  P.S: sorry se s'ti dhash pergjigjet ashtu sic deshiroje ti!
  Ēfarė premium ? Hotfile ? Rapidshare ? Megaupload ? Bėre phishing ? Ēfarė ?

  Na jep njė punim tėndin nė pascal a c++ mqs po merresh tani pėr tani,se mė vonė kush e di ēoē do nxjerrėsh.

 17. #57
  Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
  Anėtarėsuar
  04-11-2002
  Postime
  5,104
  Faleminderit
  2
  34 falenderime nė 31 postime
  Citim Postuar mė parė nga Mr-Bledi Lexo Postimin
  me sakt i vjedh (steal)
  Atehere ka nje emer per ty. Nuk je as hacker, as cracker o cun.

  Quhesh script kiddie, leacher etj...

 18. #58
  Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
  Anėtarėsuar
  04-11-2002
  Postime
  5,104
  Faleminderit
  2
  34 falenderime nė 31 postime
  Citim Postuar mė parė nga Kinney Lexo Postimin
  Jam kunder nese a) me vjedhin diēka mua, b) shkaktojne deme me pasoja te renda.
  Para nja 3 vjetesh nese nuk gaboj, mbaj mend kam pas nje periudhe kur nuk kishte dite mos me vinin te pakten 15-16 kerkesa per login testerin e MSN.

  E di sa vetave ia dhashe? 2 ose 3. Ishin te vetmit qe ishin te interesuar thjesht per te pare si funksionte ne parim.
  Te vetmit qe isha i sigurte qe nuk do e perdornin per keq.

  Kusuri do bente pjese te ky grupi qe thua ti qe do i canin derrasat njerezve... po kjo nuk do ti bente ata hacker perseri ...

 19. #59
  i/e regjistruar Maska e Mexhi
  Anėtarėsuar
  10-03-2009
  Vendndodhja
  Aty ku bukės i thonė bukė, e ujit - ujė
  Postime
  843
  Faleminderit
  2
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga Kinney Lexo Postimin
  duke pare se argumentet qe jane kunder hackerave jane shume te dobeta , fale imazhit te gabuar qe shumica ka per hackerat.
  1) te jesh hacker nuk do te thote te jesh nje kalama hajdut. Te pakte jane hackerat e vertete dhe per zotesine qe kane meritojne ti heqesh kapelen me respektin me te madh.
  2) Nje hacker nese "vjedh" e ben si sfide ndaj vetes, dhe ne menyre direkte apo indirekte sherben si testues i sistemeve te sigurise qe fale hackerave permiresohen dita dites, ndersa nga ana tjeter hackerat permiresojne teknikat e tyre per te thyer keto sisteme.
  3) une psh shkarkoj filma falas pirat, une jam hajdut, po jo hacker, keshtu qe keto dy terma nuk jane te lidhura.


  Ashtu si e mira dhe e keqja jane relative, ashtu edhe kjo puna e "pro apo kunder" ndaj hackerave eshte shume relative. Hacker eshte dikush qe ka si arme dijen. Ate dije mund ta perdori per mire ose per keq. Ashtu si ēdokush prej nesh mund te kete si arme nje thike guzhine e te vrase, a jemi pro apo kunder njerezve? Nuk ka kuptim.

  Jam kunder nese a) me vjedhin diēka mua, b) shkaktojne deme me pasoja te renda.

  Kjo i bie: Hajnat (vjedhesit) nuk jane kriminel, por ata ne menyre direkte apo indirekte sherbejne si testues te sherbimit dhe hetimeve policore qe fale vjedhesve permiresohen dita dites.

  Po sikur te mos kishte kriminel, nuk do te kishim nevoje per policine. Po sikur te mos kishim hackera nuk do te kishim nevoje per ativirus apo mbrojtje tjera duke perfshire edhe ligjin qe sanksionon veprimet kriminale te hackerave.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Mexhi : 02-05-2010 mė 20:11


  "SHQIPĖRIA ėshtė GJAKU im qė nuk falet!"

 20. #60
  YEP! Maska e Mr-Bledi
  Anėtarėsuar
  08-08-2009
  Vendndodhja
  .bat
  Postime
  695
  Faleminderit
  22
  17 falenderime nė 16 postime
  Citim Postuar mė parė nga Force-Intruder Lexo Postimin
  Atehere ka nje emer per ty. Nuk je as hacker, as cracker o cun.

  Quhesh script kiddie, leacher etj...
  ej force se eshte tu ma ni mua se ca po quhem, si te kenaqem me veten time une! dhe te mesoj dita dites gjera te reja nuk eshte puna ta kapesh ate tjetrin keq e te nxjerresh debat kot se koti!
  She's the morphine queen of my vaccine.

Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •