Close

Rezultati i Sondazhit: Pro apo kunder Hacker-ave?

Votues
47. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Pro

  28 59.57%
 • Kunder

  19 40.43%
Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 73
 1. #21
  Τρελάρα Maska e Ksanthi
  Anėtarėsuar
  22-12-2007
  Vendndodhja
  Στ'αστέρια
  Postime
  2,816
  Faleminderit
  9
  56 falenderime nė 49 postime
  Citim Postuar mė parė nga Enii Lexo Postimin
  hackera per tu fut ke bankat apo institucionet hajt me ,.. po hackera per te pare ca kane te tjeret ne facebook hahahaha .. sjane hackera po njerez koti
  Shiko per nje njeri mund te jete e rendesishme vjedhja e nje banke per mua eshte fb.
  E filloj nga fb une dhe pastaj me eksperience perfundoj ne banka.

 2. #22
  Sensual
  Anėtarėsuar
  17-02-2009
  Postime
  4,331
  Faleminderit
  2
  15 falenderime nė 15 postime
  ashtu eshte .. me shkrive hahahaa

 3. #23
  Po dhe Jo
  Anėtarėsuar
  12-09-2009
  Postime
  172
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga Force-Intruder Lexo Postimin
  Ja ke fut kot... Si fillim duhet kuptuar qe nuk mund te jesh kurre nje hacker i plotesuar pa qene cracker.
  Cracking ka te beje me thyrjen e masave mbrojtese dhe te sigurise, deshifrim e gjera te ngjashme.
  Po te ishe hacker e te merrje nje hash, c'do te beje me te nese nje cracker nuk do kishte ndertuar nje program crack per hashet? SI do ti beje sniff te dhenave ne nje rrjet te enkriptuar?

  Nuk mund te kete hacker te plotesuar pa cracker... pra cracker nuk eshte personazhi negativ. Eshte thjesht dikush me i specializuar ne dicka.
  Edhe ky mund ta perdore per mire a per keq aftesine e tj.

  Ka femije nga 12 vjec qe lexojne ASM sikur te ishin perralla e kesulekuqes. Si kujton se arrin te gezosh nje WINDOWS 7 kur micrsoft ka investuar miliona dollare vetem ne sistemin anti-pirateri?
  Demet e konsiderueshme? Hhahahaha... microsoft fiton dhjetera miliona dollare ne dite e ti thua deme?

  E di qe biznesi i warez eshte ne mes te te pareve ne bote per marzh fitimi pas droges? Qarkullojne miliarda dollare. Ti kujton realisht se nuk kane pjese ne gjithe kete thele kompanite? Mos u tregoni naive?

  Une nuk shikoj ndonje hacker te pasurohet, nderkohe qe korporatat multi-miliardere behen per dite e me te forta.

  Po mire... nese jeni kaq te ndjeshem cuna, ikni blini word edhe paketen office te ligjshme edhe paguani 700 dollare. Blini edhe windows edhe paguani nja 300 dollare te tjere.
  Blini cdo loje, cdo kenge, cdo film.... po vetem mos ejani me ketu ne forum te beni kerkesa : "A me gjen dot kush kete program???"
  Hey me duket mua apo m'ke kuptu pak gabimisht?
  OK, une nuk po them se mund te jesh hacker dhe te sigurosh nje sistem nese nuk di se si mund te thyhet ai. Kjo nuk ka kurfar llogjike. Por ama ata qe jane hacker dine edhe teknika se si thyhet nje sistem e gjera te tjera por thjesht nuk i shfrytezojne njohurite superiore te tyre per gjera qe quhen ILEGAL
  Kjo pra ishte ajo qe une do te thoja, pra jam i pajtimit me ty se nje individ nuk mund te jete hacker nese nuk eshte se pari cracker. Por ai ato njohuri i shfrytezon per te mire, dhe jo si shembulli i cracker-av

  Ndersa per nje program operues te dreqit si puna e WinPorn e nje programi aplikativ si puna e OffLesh rrofshin programet open source lOl.
  You may stop this individual, but you can't stop us all... after all, we're all alike.

 4. #24
  Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
  Anėtarėsuar
  04-11-2002
  Postime
  5,104
  Faleminderit
  2
  34 falenderime nė 31 postime
  Citim Postuar mė parė nga Mr-Bledi Lexo Postimin
  po qe ka ne net tutto se si te hackosh?? ca i thua kesaj ti???
  E di si eshte puna? Ta thjeshtojme punen ne menyre qe te bindesh...
  Po te et jap IP time, akoma ke bindjen se mund te me fikesh PC sic ke thene at me lart???
  Se edhe ajo metode ka pas funksionuar ne 1998...

 5. #25
  Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
  Anėtarėsuar
  04-11-2002
  Postime
  5,104
  Faleminderit
  2
  34 falenderime nė 31 postime
  Citim Postuar mė parė nga Troyan. Lexo Postimin
  Hey me duket mua apo m'ke kuptu pak gabimisht?
  Te duket ty, se une ne fakt te kuptova drejt. Ashtu e kishe shkruar e ashtu te kuptova.

  Citim Postuar mė parė nga Troyan. Lexo Postimin
  thjesht nuk i shfrytezojne njohurite superiore te tyre per gjera qe quhen ILEGAL
  Ai qe ben gjera te cilat jane ne perputhje me ligjin NUK MUND TE QUHET HACKER.
  Ka nje emer per keta... quhen SYSADMIN!

  Citim Postuar mė parė nga Troyan. Lexo Postimin
  Por ai ato njohuri i shfrytezon per te mire, dhe jo si shembulli i cracker-av
  Me jep ndonje shembull.


  Citim Postuar mė parė nga Troyan. Lexo Postimin
  Ndersa per nje program operues te dreqit si puna e WinPorn e nje programi aplikativ si puna e OffLesh rrofshin programet open source lOl.
  Opensource eshte fantastike. Por akoma ka shume rruge per te bere. Gjate kesaj kohe nderkohe ti vazhdon te perdoresh windows (pirat)... office (pirat)
  wmware (pirat) per te emuluar keto distrote e linuxeve si backtrack... qe jane opensource qe kaq shume dashuron...
  E vetmja gje e ligjshme qe ke eshte mozilla dhe interneti nga ipko... apo jo?  Trojan... nga ai personazhi i quajtur Mentor qe ti citon aty, kam patur nderin te lexoj gjera interesante ne kohe kur BBS ishin te veshtira per tu gjetur sepse ishin provizore e secili i hostonte ne PC e tij ne shtepi e jo ne servera si tani.

  Kam kohe verdalle, edhe habitem se si dikush qe mban manifestin e hackers ne firme, te flase pa dashamiresi ndaj tyre.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Force-Intruder : 30-04-2010 mė 14:50

 6. #26
  YEP! Maska e Mr-Bledi
  Anėtarėsuar
  08-08-2009
  Vendndodhja
  .bat
  Postime
  695
  Faleminderit
  22
  17 falenderime nė 16 postime
  Citim Postuar mė parė nga Force-Intruder Lexo Postimin
  E di si eshte puna? Ta thjeshtojme punen ne menyre qe te bindesh...
  Po te et jap IP time, akoma ke bindjen se mund te me fikesh PC sic ke thene at me lart???
  Se edhe ajo metode ka pas funksionuar ne 1998...
  Force-Intruder ne ketu jemi thjesht duke diskutuar dhe as s'po vihemi kundra njeri-tjetrit apo edhe te nevrikosemi. Qe paska qene qe ne 1998 se paskam dite ndoshta per faj qe se kam pas njohur internetin por un ne ate koh kam qen 5-6 vjec ... dhe un pc e par e kam pas 7vjec... (faji im) por qe un po mesoj pak ASM nuk rezitoj dot pa bere ndonje prove apo dicka te tille me hackimin e gjese me minimale sic mund te quajme edhe MSN-te un psh kam pas kuriozitet me e be hack edhe msn e plakut tim qe e ka ne pune... pra s'mund ti rezistoj dickaje qe ta mesoj dhe te mos ta praktikoj.
  She's the morphine queen of my vaccine.

 7. #27
  Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
  Anėtarėsuar
  04-11-2002
  Postime
  5,104
  Faleminderit
  2
  34 falenderime nė 31 postime
  Citim Postuar mė parė nga Mr-Bledi Lexo Postimin
  un psh kam pas kuriozitet me e be hack edhe msn e plakut tim qe e ka ne pune...
  Kjo eshte nje gje e mire... te shtyn per me tutje? Nje pyetje kisha...?

  Si saktesisht mundohesh ta besh hack msn e plakut, edhe cfare lidhej ka ASM me kete? Nenkuptohet... kur them saktesisht e kam fjalen per metoden qe ndjek. Konceptin e "sulmit". Cfare kerkon te besh edhe si mendon ta arrish domethene

 8. #28
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  23-02-2010
  Postime
  744
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Pro pro dhe vetem pro.
  I support Papa Joseph Ratzinger.
  Me mire nje armik i zgjuar se nje mik budalla.

 9. #29
  YEP! Maska e Mr-Bledi
  Anėtarėsuar
  08-08-2009
  Vendndodhja
  .bat
  Postime
  695
  Faleminderit
  22
  17 falenderime nė 16 postime
  Citim Postuar mė parė nga Force-Intruder Lexo Postimin
  Kjo eshte nje gje e mire... te shtyn per me tutje? Nje pyetje kisha...?

  Si saktesisht mundohesh ta besh hack msn e plakut, edhe cfare lidhej ka ASM me kete? Nenkuptohet... kur them saktesisht e kam fjalen per metoden qe ndjek. Konceptin e "sulmit". Cfare kerkon te besh edhe si mendon ta arrish domethene
  jo man un thash po mesoj pak ASM gjithashtu kjo e msn ishte jashte teme qe gjithmon kam deshir te shuaj kuriozitetin, me kupton??
  She's the morphine queen of my vaccine.

 10. #30
  yep Maska e Izadora
  Anėtarėsuar
  11-09-2008
  Vendndodhja
  ne zemren e atij qe ka "zemer"
  Postime
  8,891
  Faleminderit
  24
  39 falenderime nė 37 postime
  Megjithse i vleresoj per dijet dhe zgjuarsin ne kete fushe,

  jam kundra kur perdoret per qellime negative dhe aq me keq per budalliqe kalamajsh.
  Jeto sot se neser nuk i dihet

 11. #31
  YEP! Maska e Mr-Bledi
  Anėtarėsuar
  08-08-2009
  Vendndodhja
  .bat
  Postime
  695
  Faleminderit
  22
  17 falenderime nė 16 postime
  Izadora eshte nje shprehje: Hacking is not a crime!
  pra ai eshte vec per qellim te vetes tende dhe te nje shokut tend!

  s'ka ndonje qellim te mire!
  She's the morphine queen of my vaccine.

 12. #32
  Po dhe Jo
  Anėtarėsuar
  12-09-2009
  Postime
  172
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga Force-Intruder
  Te duket ty, se une ne fakt te kuptova drejt. Ashtu e kishe shkruar e ashtu te kuptova.
  Une ne postimin e pare ne kete teme vetem nuk e ceka se nuk mund te jesh hacker dhe te sigurosh diqka pa ditur se si thehet ai. Mendova se nuk ka nevoje ta shkruaj kete sepse eshte shume e llogjikshme, dhe me iku nga mendja ne nje moment kur po shkruaja tek posti im i pare ne kete teme.

  Citim Postuar mė parė nga Force-Intruder
  Ai qe ben gjera te cilat jane ne perputhje me ligjin NUK MUND TE QUHET HACKER.
  Ka nje emer per keta... quhen SYSADMIN!
  SYSADMIN mund te quhet kush te doje, ai qe ka nje faqe pra administron ate, ai qe pa dy lidhje ne koke ka ngritur nje faqe dhe sja ka idene fare vetem se ka marrur nje CMS te gatshme dhe ka lexuar README, pra edhe ky me llogjike eshte nje SYSADMIN apo system administrator.  Citim Postuar mė parė nga Force-Intruder
  Me jep ndonje shembull.
  Nese ty ste plas per te i pare shembujt me sy at'here skam cfare te bej ty.
  Ekspertet e sigurise mendon ti se nuk jane hacker? Ata qe punojne ne McAffe, KAV, MS e adobe ne dep. of security apo si ta quaj mendon se nuk jane hacker dhe nuk dine se si hackohet nje sistem? Normalisht nuk ka asnje faqe qe nuk hackohet. Pra sot nje hacker por ama hacker jo nje femi mund te hackoje microsoft kur te doje por ama eshte HACKER dhe jo CRACKER.
  Citim Postuar mė parė nga Force-Intruder
  Opensource eshte fantastike. Por akoma ka shume rruge per te bere. Gjate kesaj kohe nderkohe ti vazhdon te perdoresh windows (pirat)... office (pirat)
  wmware (pirat) per te emuluar keto distrote e linuxeve si backtrack... qe jane opensource qe kaq shume dashuron...
  E vetmja gje e ligjshme qe ke eshte mozilla dhe interneti nga ipko... apo jo?
  A ke degjuar shprehjen:
  Ask not what open source software can do for you, but what YOU can do for open source software. Pra nje softwar komercial mund te jet me i mire por ama nje open source eshte falas dhe mund ti kete disa mangesi por pos mangesive mos harro se eshte shume me i sigurte se nje tjeter komerciall.
  shembull: linux vs. windows; cili per ty eshte me i sigurte? dhe pastaj dhe nje komercial ne shume raste nuk te jep mundesi sa nje open source,
  shembull: backtrack vs. windows vista;
  pastaj nuk do te kaloja vetem te sistemet operative por edhe pak ne web-apps e shume fusha te tjera shembull: wordpress & joomla vs. nje CMS komercial?
  dhe nje program aplikativ: OpenOffice vs. MS Office?
  pastaj mos harro se open source po perparon gjdo dite e me shume. Ndoshta nga frika e MS-s kjo e fundit e jep falas Office 2010? lool.
  dhe se cfare kam une legale dhe ilegale ne pc ajo ska pse ti plas askujt.
  se kurr sdo te bleje nje program deri 1000 euro nese mund ta marr falas. por ama kte falas nuk e kan bere hacker-at por cracker-at.


  Citim Postuar mė parė nga Force-Intruder
  Trojan... nga ai personazhi i quajtur Mentor qe ti citon aty, kam patur nderin te lexoj gjera interesante ne kohe kur BBS ishin te veshtira per tu gjetur sepse ishin provizore e secili i hostonte ne PC e tij ne shtepi e jo ne servera si tani.

  Kam kohe verdalle, edhe habitem se si dikush qe mban manifestin e hackers ne firme, te flase pa dashamiresi ndaj tyre.
  deri sa ti me bind ose dikush tjeter ketu se hacker-et jane kriminel une nuk do ta ndryshoje firmen time .
  You may stop this individual, but you can't stop us all... after all, we're all alike.

 13. #33
  Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
  Anėtarėsuar
  04-11-2002
  Postime
  5,104
  Faleminderit
  2
  34 falenderime nė 31 postime
  Ndoshta nga frika e MS-s kjo e fundit e jep falas Office 2010?
  Hahahahahah Office 2010 falaaaaaaas? Ne cfare planeti jeton?

  Citim Postuar mė parė nga Troyan. Lexo Postimin
  deri sa ti me bind ose dikush tjeter ketu se hacker-et jane kriminel une nuk do ta ndryshoje firmen time .
  Une kam qe nga fillimi i postimeve qe po them qe nuk jane kriminele. Nesje... qenkam lodhur kot.

 14. #34
  Po dhe Jo
  Anėtarėsuar
  12-09-2009
  Postime
  172
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga Force-Intruder Lexo Postimin
  Hahahahahah Office 2010 falaaaaaaas? Ne cfare planeti jeton?
  Toke, Evrope, Ballkan, Kosove, Gjilan, Kodra e Deshmoreve lol.
  Office 2010 online version do te jete falas ku perfshihet Exel, Word, PowerPoint dhe OneNote.
  Poashtu kam degjuar se edhe komplet Office per PC do te jete falas. Kte se kam lexuar por e kam me te degjuar, presim deri sa te dali full se eshte ne fazen eksperimentale.

  Citim Postuar mė parė nga Force-Intruder
  Une kam qe nga fillimi i postimeve qe po them qe nuk jane kriminele. Nesje... qenkam lodhur kot.
  Ketu pajtohemi
  You may stop this individual, but you can't stop us all... after all, we're all alike.

 15. #35
  el kafirun Maska e chino
  Anėtarėsuar
  04-02-2008
  Postime
  5,240
  Faleminderit
  0
  19 falenderime nė 19 postime
  Citim Postuar mė parė nga Mr-Bledi Lexo Postimin
  Kohen e fundit Hackerat fillestare jane shtuar ne mase edhe na e kan shpifur me vjedhjen e Msn-ve, facebook-eve apo edhe te siteve te internetit. Por hackerat na sjellin shume gjera te mira kur i kemi shok sepse na japin premiuma falas!

  Ju jeni pro apo kunder??
  Kur te flasin budallenjte, te mencurit duhet te heshtin.

  Keshtu e vleresoj kete sondazh. E njejta sikur te pyesje "pro apo kunder hajduteve?"

  Aman kryeni shkollen fillore para se te hapni tema.

 16. #36
  Po dhe Jo
  Anėtarėsuar
  12-09-2009
  Postime
  172
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga chino Lexo Postimin
  Kur te flasin budallenjte, te mencurit duhet te heshtin.

  Keshtu e vleresoj kete sondazh. E njejta sikur te pyesje "pro apo kunder hajduteve?"

  Aman kryeni shkollen fillore para se te hapni tema.
  Tash kush eshte budallai ne ket mes?
  Une nuk besoj ndoshta ti PO.
  Po sepse vetem shkruan kot, nese mund te tregosh pse te ashtuquajturit HACKERS jane KRIMINEL, apo po ja fut kot si shumica?
  You may stop this individual, but you can't stop us all... after all, we're all alike.

 17. #37
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,130
  Faleminderit
  113
  64 falenderime nė 58 postime
  FI nji pytje kishte plaku.

  cfare eshte ajo fjala "hash???

  PS.une nuk jam hacker as cracker por deri msot nuk kam ble nai software per pc.

 18. #38
  i/e regjistruar Maska e Mexhi
  Anėtarėsuar
  10-03-2009
  Vendndodhja
  Aty ku bukės i thonė bukė, e ujit - ujė
  Postime
  843
  Faleminderit
  2
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga Mr-Bledi Lexo Postimin
  Izadora eshte nje shprehje: Hacking is not a crime!
  pra ai eshte vec per qellim te vetes tende dhe te nje shokut tend!

  s'ka ndonje qellim te mire!


  Kete e thone vetem ata qe nuk ju pelqen e verteta qe jane kriminel. Me habit perkrahja e shumices ketu per kriminelet, shpresoj ta bejne kete nga panjohuria e veprimtaris kriminale te hakerave.


  "SHQIPĖRIA ėshtė GJAKU im qė nuk falet!"

 19. #39
  YEP! Maska e Mr-Bledi
  Anėtarėsuar
  08-08-2009
  Vendndodhja
  .bat
  Postime
  695
  Faleminderit
  22
  17 falenderime nė 16 postime
  Kriminel/?? Nqs jemi ne kriminelat atehere i bie qe ti te jesh tutori i tij pasi te gjithe programet qe i marrim ne net pa asnje lloje veshtiresie ato nuk i blejme me para dhe jane te hackuar me perpara, pra po te mos ishin kriminelet c'kuptim do te kishte Pc-ja???
  She's the morphine queen of my vaccine.

 20. #40
  i/e regjistruar Maska e Mexhi
  Anėtarėsuar
  10-03-2009
  Vendndodhja
  Aty ku bukės i thonė bukė, e ujit - ujė
  Postime
  843
  Faleminderit
  2
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga Mr-Bledi Lexo Postimin
  Kriminel/?? Nqs jemi ne kriminelat atehere i bie qe ti te jesh tutori i tij pasi te gjithe programet qe i marrim ne net pa asnje lloje veshtiresie ato nuk i blejme me para dhe jane te hackuar me perpara, pra po te mos ishin kriminelet c'kuptim do te kishte Pc-ja???
  Hhhmm


  C'kuptim do te kishte sikur dikush te vjedh pasurine tende dhe te njejten te me fal mua?


  "SHQIPĖRIA ėshtė GJAKU im qė nuk falet!"

Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •