Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 27
 1. #1
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Anėtarėsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,882

  Pas 30 vitesh ne bodrum, ekspozohet piktura e Picassos e cilesuar si "porno"...

  Tek Metropolitan ne New York ne ekspoziten e kushtuar mjeshtrit te kubizmit Pablo Picasso do te jete e pranishme edhe piktura e tij "La Douleur ".
  Kjo Veper i eshte dhuruar muzeumit ne vitin 1982 dhe qe atehere eshte mbajtur "e fshehur" ne bodrumet e muzeumit.
  Vepra paraqet vete piktorin me koken e nje femre mes kembeve...
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Vasudhaiva Kutumbakam

 2. #2
  lol ... i paarritshem eshte kujt piktori i ka shkuar ne mendje dicka kaq origjinale ...

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,110
  "Komunist pornografist"....

  Pikaso eshte i madh.

 4. #4
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Anėtarėsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,882
  pornografi e madhe...
  ka qindra vepra neper muzeumet e botes qe jane edhe me zi se kjo.
  kur bejne si konservatore te medhenje edhe amerikanet... hahaha!
  ēdo gje u duket pornografi.
  ndoshta ngaqe pornografi kane prodhuar shume dhe ja kane idene, ndersa artit jo...
  Vasudhaiva Kutumbakam

 5. #5
  Τρελάρα Maska e Ksanthi
  Anėtarėsuar
  22-12-2007
  Vendndodhja
  Στ'αστέρια
  Postime
  2,763
  Pse e kane fshehur amerikanet qe mos marrin shembull njerzit ?Haha sa ipokrita .
  Besoj se duan ta mbajne te fshehur qe ti rriten vlerat.

 6. #6
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  26-10-2008
  Vendndodhja
  Republic oF Kosovo
  Postime
  1,163
  ....ai mashkulli po duket shum i ri....
  - kėnd e ka paraqit aty?
  ...apo eshte thjesht vetem diqka porno...

 7. #7
  Citim Postuar mė parė nga the admiral Lexo Postimin
  pornografi e madhe...
  ka qindra vepra neper muzeumet e botes qe jane edhe me zi se kjo.
  kur bejne si konservatore te medhenje edhe amerikanet... hahaha!
  ēdo gje u duket pornografi.
  ndoshta ngaqe pornografi kane prodhuar shume dhe ja kane idene, ndersa artit jo...
  Ne fakt amerikanet jane shum me strikt per kto pune ne krahasim me europianet. Mbase ngaqe eshte shume ne mode kjo hedhja ne gjyq, dhe kane hall se del ndonje prind dhe thot me eshte shokuar femija kur pa ate pikture dhe kerkon miliona nga muzeu.

 8. #8
  i/e larguar
  Anėtarėsuar
  09-11-2005
  Vendndodhja
  France ...
  Postime
  6,159
  Madheshtore ,te pikturosh veten tende ne ate pozicion
  Duhet kurajo ,Magnifique Picasso ...

 9. #9
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Anėtarėsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,882
  Citim Postuar mė parė nga Hard_Style Lexo Postimin
  ....ai mashkulli po duket shum i ri....
  - kėnd e ka paraqit aty?
  ...apo eshte thjesht vetem diqka porno...
  ka paraqitur veteveten ne moshen rreth 20 vjeēare.
  mua nuk me duket ndonje pikture shokuese...
  Vasudhaiva Kutumbakam

 10. #10
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Anėtarėsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,882
  Citim Postuar mė parė nga Qyfyre Lexo Postimin
  Ne fakt amerikanet jane shum me strikt per kto pune ne krahasim me europianet. Mbase ngaqe eshte shume ne mode kjo hedhja ne gjyq, dhe kane hall se del ndonje prind dhe thot me eshte shokuar femija kur pa ate pikture dhe kerkon miliona nga muzeu.
  e vertete eshte. amerikanet bejne sikur jane me strikt... bejne sikur kane ndonje moral te larte.
  mbaj mend per shfaqjen e super bowlit, rastin e janet jackson.
  ne amerike u trajtua si ndonje skandal i jashtezakonshem,
  ndersa ne europe do te kishte qene nje gje pothuajse krejt normale.
  Vasudhaiva Kutumbakam

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e fattlumi
  Anėtarėsuar
  03-01-2010
  Postime
  3,412
  Kjo veper e Picassos duhet te jete e fillimit te karrieres se tij pasiqe kulmi i karrieres se tij ishte kubizmi.Sidoqofte,ka qene nje merakli i madh i femrave dhe poashtu nje gjeni i piktures dhe skulptures.

 12. #12
  patriot Maska e shoku_tanku
  Anėtarėsuar
  18-09-2006
  Vendndodhja
  Tiranė
  Postime
  3,395
  Citim Postuar mė parė nga the admiral Lexo Postimin
  ka paraqitur veteveten ne moshen rreth 20 vjeēare.
  mua nuk me duket ndonje pikture shokuese...
  Personalisht nuk i jap me teper se 11 vite ne ate pikture.Me te qenka abuzuar qe ne moshe minore!Kjo shpjegon edhe natyren e tij komplekse...
  + kesaj,mua me teper shokues me duket fakti qe ty nuk te duket nje pikture shokuese

 13. #13
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Anėtarėsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,882
  Citim Postuar mė parė nga shoku_tanku Lexo Postimin
  Personalisht nuk i jap me teper se 11 vite ne ate pikture.Me te qenka abuzuar qe ne moshe minore!Kjo shpjegon edhe natyren e tij komplekse...
  + kesaj,mua me teper shokues me duket fakti qe ty nuk te duket nje pikture shokuese
  nuk ka pse te me duket shokuese... nuk ka ndonje lakuriqsi ne te.
  behen ekspozita te tera vetem per "nudo".
  gjysma e se keqes po te ishin nudo top modelesh,
  por ne shumicen e rasteve jane nudo te femrave obeze.
  me shokuese me duken ato...
  po ēfare abuzimi e ke fjalen??? hahah!!!
  e sheh pozicionin totalisht te relaksuar te picassos?
  duart pas koke. apo thua e kane lidhur? haha!
  Vasudhaiva Kutumbakam

 14. #14
  Citim Postuar mė parė nga the admiral Lexo Postimin
  e vertete eshte. amerikanet bejne sikur jane me strikt... bejne sikur kane ndonje moral te larte.
  mbaj mend per shfaqjen e super bowlit, rastin e janet jackson.
  ne amerike u trajtua si ndonje skandal i jashtezakonshem,
  ndersa ne europe do te kishte qene nje gje pothuajse krejt normale.
  Dhelpra kur nuk i arriti rrushte, tha jane te pabere. Edhe puna jote zoteri. Kush je ti te flasesh per moralin e amerikaneve ne pergjithesi, apo ke eksperience se ke ardhur nja 2 dite ketu apo se te ka folur zezaku me te cilin ke jetuar per moralin e Amerikes? Rasti i Janet Jackson u trajtua si skandal sepse kushedi se sa femije ishin duke e pare dhe nqs amerikanet ishin aq te pamoralshem sa thua ti, nuk do ju bente fare pershtypje. Megjithate keshtu eshte kur ke shoqeri apo njeh llumin e Amerikes dhe jo njerez qe kane vlera.

  Sa per kete pikturen, jam e sigurte qe mos-ekspozimi i saj per kaq kohe ka ndonje motiv krejt ndryshe nga c'e mendojne keta moralistet e FSH-se.

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e busavata
  Anėtarėsuar
  22-10-2008
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  4,023
  100 here ma porno ka qen ajo e John Lennon edhe Yoko Ono ...edhe e botonin neper gazeta ...

  http://www.artcelebs.com/images/Lenn...n_erotic_7.jpg
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga busavata : 22-04-2010 mė 22:19

 16. #16
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  26-10-2008
  Vendndodhja
  Republic oF Kosovo
  Postime
  1,163
  Citim Postuar mė parė nga busavata Lexo Postimin
  100 here ma porno ka qen ajo e John Lennon edhe Yoko Ono ...edhe e botonin neper gazeta ...

  http://www.artcelebs.com/images/Lenn...n_erotic_7.jpg
  ...po busavata , mirpo ...n'cilin koh picasso edhe ncilen koh john Lennoni ...???

  P.s . e mendojsha ma heret a thu ?? kush e shpiki qeto me *********
  aj kuka kan picasso...

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e fattlumi
  Anėtarėsuar
  03-01-2010
  Postime
  3,412
  Ne aspektin artistik skandalin e vertete e kishte bere nje pikture e Edouard Manet e quajtur "Le déjeuner sur l'herbe" (Dreka ne bari),e ekspozuar per here te pare ne vitin 1863.
  Skandali ne kete pikture perbente nje grua te zhveshur ne nje park mali dhe dy burra te veshur si zoterinj.
  Gruaja ne pikture eshte vet gruaja e Eduard Mane-se ,ndersa njeri prej burrave eshte vellau i tij e tjetri eshte miku i tij(vellau i gruas).Kur ishte ekspozuar kjo pikture kishte shokuar publikun francez,per shkakun se nuk eshte pikture realiste me motive sociale e as politike,por thjeshte imagjinata dhe liria e te shprehurit te vet artistit.
  Disa nga kritiket dhe publiku e moren skandaloze dhe injorim te botes femrore pasiqe ne pikture shihen dy burrat se si bisedojne pa e qare koken shume per gruan lakuriq aty prane. 18. #18
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  26-10-2008
  Vendndodhja
  Republic oF Kosovo
  Postime
  1,163
  Disa nga kritiket dhe publiku e moren skandaloze dhe injorim te botes femrore pasiqe ne pikture shihen dy burrat se si bisedojne pa e qare koken shume per gruan lakuriq aty prane
  fattlum...nuk u kan dasht me marr shum afer zemeres publiku edhe kritiket ..., per shkak se s'te kuka kan edhe qaq e fort kjo gruja ....

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e fattlumi
  Anėtarėsuar
  03-01-2010
  Postime
  3,412
  Citim Postuar mė parė nga Hard_Style Lexo Postimin
  fattlum...nuk u kan dasht me marr shum afer zemeres publiku edhe kritiket ..., per shkak se s'te kuka kan edhe qaq e fort kjo gruja ....
  Skandali ka te beje me lakuriqesine e gruas perballe dy meshkujve te veshur si xhentelmen.d.m.th.Pse gruaja teresisht e zhveshur ndersa burrat te veshur si zoterinj.

 20. #20
  patriot Maska e shoku_tanku
  Anėtarėsuar
  18-09-2006
  Vendndodhja
  Tiranė
  Postime
  3,395
  Citim Postuar mė parė nga the admiral Lexo Postimin
  nuk ka pse te me duket shokuese... nuk ka ndonje lakuriqsi ne te.
  behen ekspozita te tera vetem per "nudo".
  gjysma e se keqes po te ishin nudo top modelesh,
  por ne shumicen e rasteve jane nudo te femrave obeze.
  me shokuese me duken ato...
  po ēfare abuzimi e ke fjalen??? hahah!!!
  e sheh pozicionin totalisht te relaksuar te picassos?
  duart pas koke. apo thua e kane lidhur? haha!
  Vazhdoj te shokohem me qendrimet e tua!
  Te cilesos shokuese nudot e femrave obeze dhe te konsiderosh normal pozicionimin e relaksuar te nje 11 vjecari nderkohe qe nje grua madhore po konsumon seks oral me te..me vjen keq por kjo eshte nje mungese e theksuar humanizmi..)

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •