Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-04-2010
  Postime
  14

  Simptomat e Depresionit

  Simptomat e DepresionitNder simptomat me te njohura te depresionit jane: nje ndjesi e thelle e trishtimi, mungese shprese dhe ndjesi boshlleku. Ju mund te habiteni kur te mesoni qe njerezit me depresion shpesh perjetojne edhe simptoma fizike.Ne pergjithesi, ne qofte se ju keni perjetuar disa kombinime te simptomave emocionale dhe fizike te paraqitura me poshte, per me shume se dy jave, dhe ato ane nderhyre qartesisht ne jeten tuaj, duhet te diskutoni shqetesimet tuaj me nje spcialist : EmocionaleTrishtim pergjate dites, pothuaj cdo dite.Humbje e interesit ose kenaqesise per aktivitetet e perferuaraNdjesi boshlleku dhe humbje shprese.Te ndierit i stresuar, nervoz, ose i derrmuar.Veshtiresi per t’u perqendruar dhe per te marre vendime.Te ndierit i pa vlere.Ndjesi e tepruar vetefajesimi.Irritueshmeri dhe nervozizem.Mendime per vdekjen apo vetevrasjen.FizikeLodhje ose mungese energjieTe fjeturit teper, ose pak.Ndryshime ne oreks dhe peshe.Dhimbje ne pjese te ndryshme te trupt.Dhmbje koke.Dhimbje shpineProbleme me tretjen e ushqimeve.Marrje mendesh.Mos u trembni nga kjo liste simptomash. Ekzistojne terapi dhe trajtime, te cilat mund t’ju ndihmojne ti lehtesoni, madje edhe ti eleminoni simptomat emocionale dhe fizike te depresionit.

  from ricco

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Nete
  Anėtarėsuar
  13-04-2009
  Postime
  8,689
  Komplimente..teme e qelluar.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •