Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1

  BALLKAN, CIA: Situata n Ballkan vazhdon t keqsohet

  BALLKAN, CIA: Situata n Ballkan vazhdon t keqsohet  UASHINGTON (12 Shkurt) - Drejtori i Agjencis Qendrore t Zbulimit t SHBA-ve (CIA), Xhorxh Tenet mbrm paralajmroi se situata n Ballkan sht e keqsuar. "Pas disa viteve t nj prparimi t ngadalshm, situata n Ballkan vazhdon t keqsohet, posarisht n pikpamje t rritjes s prplasjeve ndretnike. Kriminaliteti dhe korrupsioni mbeten probleme kryesore, q e frenojn praprimin demokratik dhe ekonomik dhe q koht e fundit shnojn rritje" - tha Tenet para antarve t Senatit amerikan. Sipas tij, gjendja n Ballkan do t keqsohet kur bashksia ndrkombtare do ta humb interesin pr rajonin. Ai shtoi se forcat paqesore n Ballkan, t udhhequra nga NATO- ja tentojn ta stabilizojn situatn, posarisht n drejtim t uljes s prplasjeve ndretnike. anjo/mr (BalkanWeb)
  Jam martuar002

 2. #2
  Revolucioni sht afr Maska e Nuh Musa
  Antarsuar
  02-05-2002
  Vendndodhja
  vjen, austri
  Mosha
  45
  Postime
  4,467
  natyrisht se do te keqesohet situata, kur bashkesia nderkombetare tregon pasivitet dhe figurat tona ne qeveri inkopetenc ndaj detyrave qe kan. Eshte detyre e shqiptareve te kujdesen per ardhmerine e tyre, e jo e disa "diplomateve" te cileve me se shumti u interesojn "ekskrementet" e femijeve te tyre qe jane ne rritje, apo affinitetet e tyre me serbine, se sa kosova. Mos te harojm, perfaqesuesit nderkombetare e kane "PUNE" aktivitetin e tyre ne kosove, ata nuk punojn me shume se sa e kane te siguruar ne kontratat e tyre, pasiqe edhe aq paguhen.

  Ne shqiptaret do ti paguajm dorbithlleqet tona me gjak, nese nuk veprojm me profesionalitet.

  Dikush e ngren zerin, dhe ben pak tam tam (aktualisht deklarata mbi pamvaresine), dhe pastaj shtin bishtin nder vege. Edhe nese gjera kaq te nxehta nuk kane momentan frute ne diplomati, kaq lehte nuk duhet te dorezohena, pa mare parasysh seriozitetin e hapeve tona, ata duhet cdohere te provokojn dhe te nxitin. Tek ne duhet te shihet gjalleri, perndryshe me kete pasivitet do ti bejm dem vetvetes. Abzurditete qesharake si armata e ibros per te mbrojt keshilltaret e ldk_se shkaktojn eho ne anen e kundert, na bejn figura perbuzjesh.

  Cka eshte me kornizen kushtetuese, cka eshte me rezoluten 1244, cka eshte me te burgosurit ne serbi, cka eshte me sportin kosovar, cka eshte me dokumentacionet e popullsise, etj....., ku jane planprogramet e qeverise per keto pyetje.

  E dijm shume mire se rezoluta 1244 eshte baza e fatit te kosoves, por e dijm edhe shume mire, se ata qe nuk kane lidhje me kete rezolute jane shqiptaret, pra, perse te mbetena ne ata qe mbajn krejt baren e kesaj rezolute, kur as ne perpilimin e as ne nenshkrimin e saj nuk kemi pat ndikim.

  Perse nuk ben qeveria nje referendum?, sepse frigohen nderkombetaret nga serbia?, kujt i interesojn serbet?

  Flm
  albanish by nature

Tema t Ngjashme

 1. Dosja antishqiptare e Greqis, 1912-2007
  Nga BARAT n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 645
  Postimi i Fundit: 15-10-2007, 19:27
 2. Kora, streh e 640 ushtarve francez t vrar n Ballkan
  Nga Albo n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 23-08-2006, 00:05
 3. Don Kishoti ne Ballkan - Kadare
  Nga lulja9 n forumin Enciklopedia letrare
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 06-06-2003, 03:37
 4. Permbysja e rregjimit ne 97, Revolucion komunist?
  Nga Seminarist n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 66
  Postimi i Fundit: 28-05-2003, 23:29
 5. M E M O R A N D U M
  Nga Albanino n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 01-10-2002, 17:16

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •