Close
Faqja 2 prej 7 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 130
  1. #21
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    03-10-2009
    Vendndodhja
    larg
    Postime
    1,011
    Citim Postuar më parë nga Erjola-Ajsbergu Lexo Postimin
    Erjola, Sara. Ina. Ana, Ani, Trejsi, Uarda, Ola, Alesia, Anja etjjj se nuk po me kujtojhen per momentin.
    Ps: Lindje te mbare.....U befte nje goc e bukur dhe e zgjuar....
    Anja rusisht.....(ana)
    Sara emer cifut i vjeter me se 3000 vjet
    Trejsi (tracy) emer perendimor anglez amerikan .....
    Uarda tinglon afrikan
    ola !?? pasthirm spanjole

  2. #22
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    03-10-2009
    Vendndodhja
    larg
    Postime
    1,011
    Citim Postuar më parë nga Jack Watson Lexo Postimin
    Kaltrina ose Fjolla

    Ndërsa emrin më të bukur dhe më modern për goca nuk ta tregoj , do ta ruaj për vete, kur të bëhem prrind.


    Xhek , prano se emri qe ruan eshte ERA.!
    nese nuk e kam qelluar kur te vij ne tr te qeras nje pije!!!

  3. #23
    i/e regjistruar Maska e martini1984
    Anëtarësuar
    02-04-2009
    Postime
    5,594
    Alisa
    Betina
    Doris
    Estele
    Fabiola

    PS: mos ja ver trendafil(e) sepse tingellon si xinxirfile,sipas mendimit tim.
    Te te rroje me jete te gjate

  4. #24
    krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
    Anëtarësuar
    21-07-2005
    Vendndodhja
    diku neper bote
    Postime
    2,637
    saramontrealasa pashuk biba....

    nuk e di nese e ke pare nje humor shkodran qe tallen pikerisht per emrat modern qe tentojne shqiptaret tju vene femijeve te tyre...qe mezi i mbajne mend edhe vete prinderit ...le ma gjysherit qe ju duhen vite per tjua permende egzakt emrin niperve e mbesave...dhe nuk ka me turp kur shoket ta pyesin nje gjysh ose gjyshe se si e ka emrin nipi apo mbesa dhe ky/kjo tju pergjigjet se qe besa nuk ja mbaj dot emrin...

    nuk e ben emri njeriun por njeriu ben emer....
    a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

  5. #25
    i/e regjistruar Maska e martini1984
    Anëtarësuar
    02-04-2009
    Postime
    5,594
    Citim Postuar më parë nga _MALSORI_ Lexo Postimin
    saramontrealasa pashuk biba....

    nuk e di nese e ke pare nje humor shkodran qe tallen pikerisht per emrat modern qe tentojne shqiptaret tju vene femijeve te tyre...qe mezi i mbajne mend edhe vete prinderit ...le ma gjysherit qe ju duhen vite per tjua permende egzakt emrin niperve e mbesave...dhe nuk ka me turp kur shoket ta pyesin nje gjysh ose gjyshe se si e ka emrin nipi apo mbesa dhe ky/kjo tju pergjigjet se qe besa nuk ja mbaj dot emrin...

    nuk e ben emri njeriun por njeriu ben emer....
    Nuk e di ke more per baze,por une e kam Arben.
    Une jetoj ne Shekullin e njezet e ca,dhe Drane,Trendafil apo Hajredin s'ka tek lista ime.
    Ne vetem i dhame ndihmen tone-
    N.q.se gjyshi apo gjyshja ka marre skleroze,per besa(sa e dua kete fjale) une s'ja kam fajin.
    Per shoket dhe shoqet do ta kemi ne konsiderate..........por rradhen tjeter.

  6. #26
    Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
    Anëtarësuar
    26-11-2009
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    7,660
    nue me se shumti qe dua keto e mra...amra......kete emere do ia vendoje vajzes sime...
    emrat e tjere qe kam ne mendje i paskeni thene...



    ta keshe mire e shendoshe vajzen,dhe na trg,kure te linde e c'fare emri do i vendoni ok.
    me respekte.....
    Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

  7. #27
    Çufo Cufo o gjumash... Maska e Mau_kiko
    Anëtarësuar
    06-03-2009
    Vendndodhja
    In the Jungle, the mighty Jungle!
    Postime
    1,576
    Citim Postuar më parë nga JehonaKryeziu Lexo Postimin

    Trëndafil
    Fauna
    Flora
    Amfibe
    Butake
    Zambake


    Era
    Diella
    Hena
    Reja
    Temperatura
    Nxehtesia
    Bresheria
    etj etj ka plot te tille
     /l、
    (゚、 。 7
     l、 ~ヽ   
     じしf_, )ノ
    ...e Dio disse kung e kung fu...
    哈哈

  8. #28
    Iliro-Thrakas Maska e Sturmgewehr
    Anëtarësuar
    12-03-2008
    Postime
    315
    Citim Postuar më parë nga illyrian rex Lexo Postimin
    Electra

    Ma modern, veq lodhesh...
    JO BRE???? A po tallesh apo te mungon dicka ne tru.

    Citim Postuar më parë nga Izadora Lexo Postimin
    Klea, steisi.............
    jo po SALIJE, Zylqiflije, AMDIE, hamite, Zybixhete, Baftije.

    kontrollo veten leni emrat e huaj.

    Citim Postuar më parë nga HELEN OF TROY Lexo Postimin
    ARIADHNI,DHANAI,LIDHIA,ARTEMI,KAROLINA,EvRIDHIKI(, ELDHI el=drite-dhi= toka)jane emra fantastika cupes time nje nga keto do ti ve
    Papandreu, Bakojani, habythkristoforidhi, Gdhenbalgasotiraqi do ja futim emra magjupi edhe greku kot per se koti.

    Citim Postuar më parë nga bingo Lexo Postimin
    te nderuar antare kudo ce jeni.ju kisha lutur te me ndihmoni.se shpejti do behem baba i nje vajze dhe jam ne kerkim te ndonje emri te bukur dhe modern per femin .jo emer fetar.
    nese keni eman en shoqeri ne familje etj.ju kisha lut mos i publikoni librat me emra se i kam.
    nese ka antare nga shqiperia ata kan emra e bukur

    faleminderit
    Turp te keni qe nga i pari deri te i fundit qe kan postuar ne kete teme me perjashtim te disave qe jan perdor emra shqip.

    ja une po te ndihmoj me disa emra modern edhe mbi te gjitha SHQIPTAR ( jo Latin, jo gjermanik, jo turk dhe jo Arab )

    Flora, Vjosa, Kaltrina, Qendresa, Njomza, Lulzana, Majlinda, Mirlinda, Arta, Leandra, Kodrina, Vjollca, Blerta, Shqipe, Teuta, Kendime, Flutura, Besime, Lumbardha, Fatbardha, Deshira, Learta, Aferdita, Drita, Rezarta, Besiana, Diellza, Bora, Edona, Engjellushe, Fatmira, Flutura, Fationa, Jehona, Zana, Lindita, Liridona, Mirjeta, Valbona, Valmira, Albana, Shqipe, Shqiponja, Arbnora, Besarta, Shkelqesa, Arijana, Arijona, Syarta, Siandra, Sihana, Earta, Egzona, Elira, Ermira, Fatlinda, Ermira, Mirjeta, Rilinda, Shpresa, Zamira, Yllka, Gentiana, Flaka, Fjolla, Arjeta, Jetmira, Bujare, Agona, Merita, Bardha, Besnike, Dhurata, Drenusha, Iliriana, Blerina, Donjeta, Endrita, Valona, Lisandra, Shpetime, Perparime,
    Ndryshuar për herë të fundit nga Sturmgewehr : 12-04-2010 më 06:58
    Mia San Mia

  9. #29
    i/e regjistruar Maska e martini1984
    Anëtarësuar
    02-04-2009
    Postime
    5,594
    Citim Postuar më parë nga Sturmgewehr Lexo Postimin
    Turp te keni qe nga i pari deri te i fundit qe kan postuar ne kete teme me perjashtim te disave qe jan perdor emra shqip.



    JO BRE???? A po tallesh apo te mungon dicka ne tru.



    jo po SALIJE, Zylqiflije, AMDIE, hamite.

    kontrollo veten leni emrat e huaj.



    jo po Papandreu edhe Bakojani do ja futim kot tash.



    ja une po te ndihmoj me disa emra modern edhe mbi te gjitha SHQIPTAR ( jo Latin, jo gjermanik, jo turk dhe jo Arab )

    Flora, Vjosa, Kaltrina, Qendresa, Njomza, Lulzana, Majlinda, Mirlinda, Arta, Leandra, Kodrina, Vjollca, Blerta, Shqipe, Teuta, Kendime, Flutura, Besime, Lumbardha, Fatbardha, Deshira, Learta, Aferdita, Drita, Rezarta, Besiana, Diellza, Bora, Edona, Engjellushe, Fatmira, Flutura, Fationa, Jehona, Zana, Lindita, Liridona, Mirjeta, Valbona, Valmira, Albana, Shqipe, Shqiponja, Arbnora, Besarta, Shkelqesa, Arijana, Arijona, Syarta, Siandra, Sihana, Earta, Egzona, Elira, Ermira, Fatlinda, Ermira, Mirjeta, Rilinda, Shpresa, Zamira, Yllka, Gentiana, Flaka, Fjolla, Arjeta, Jetmira, Bujare, Agona, Merita, Bardha, Besnike, Dhurata
    Skam turp fare,mos shiko origjinen me emra,Kendime,Besime,Besnike..etj.
    Femija neser jeton kohen sot...

  10. #30
    Iliro-Thrakas Maska e Sturmgewehr
    Anëtarësuar
    12-03-2008
    Postime
    315
    Citim Postuar më parë nga SystemA Lexo Postimin
    Skam turp fare,mos shiko origjinen me emra,Kendime,Besime,Besnike..etj.
    Femija neser jeton kohen sot...
    po se jetojm ne kohen sot edhe duet ne tani ta humbim identitetin edhe ti kopjojm emrat e holivudit sic kan ber Gabelet e jugoslavis ketu gjat viteve te 70 edhe 80 ku gjysmat e femive i kan thir Elvis.

    Emrat Kendime, Besnike edhe Besime jan emra Buromor shqiptar edhe jan te pakten 10 her me te mir se Emrat Olsa, Elektra edhe disa budallalleqe te tjera qe keni vjell ketu. ( flas nepergjithsi jo vetem per ty, se nuk e di cfar emra ti preferon ).

    Emrat ton jan pjes e rendesishme e identitetit tone, ne medoemos duet te perdorim emra shqiptar se nese nisim ashtu tash eshte ne mode edhe Emra Arab edhe emra Portugez ti futemi ti ndrojm emrat kot me Ilmi, Shukri, Faruk edhe keshtu me radh.

    te gjith ne kete teme qer kan postuar emra jo-Shqiptar duet te turprohen nga vetja e vet edhe qe i bjen pre liberalizmit edhe imperializmit perendimor, e njejta vlen per Turkofilat edhe Arabofilat qe i bjen pre Imperializmit Arab edhe mendojn se me Emra Arab do hyn ne parajs.
    Mia San Mia

  11. #31
    Çufo Cufo o gjumash... Maska e Mau_kiko
    Anëtarësuar
    06-03-2009
    Vendndodhja
    In the Jungle, the mighty Jungle!
    Postime
    1,576
    edhe ky emer i lezetshem eshte: Lili




    Ky është një emër luleje, me sakte, emri i zambakut ne origjinen e emrit latin. Kjo lule simbolizon pastërtinë, pafajsinë dhe bukurinë e rafinuar. Zambaku i bardhë simbolizon modesti dhe virgjërinë, zambaku portokalli simbolizon pasionin, i bardhë dhe i verdhë simbolizon harenë, ndërsa zambaku i luginës simbolizon ëmbëlsi dhe pastërtia të zemrës.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Mau_kiko : 12-04-2010 më 07:23 Arsyeja: harrova te shkruaj kuptimin e emrit :p
     /l、
    (゚、 。 7
     l、 ~ヽ   
     じしf_, )ノ
    ...e Dio disse kung e kung fu...
    哈哈

  12. #32
    i/e regjistruar Maska e martini1984
    Anëtarësuar
    02-04-2009
    Postime
    5,594
    Citim Postuar më parë nga Sturmgewehr Lexo Postimin
    po se jetojm ne kohen sot edhe duet ne tani ta humbim identitetin edhe ti kopjojm emrat e holivudit sic kan ber Gabelet e jugoslavis ketu gjat viteve te 70 edhe 80 ku gjysmat e femive i kan thir Elvis.

    Emrat Kendime, Besnike edhe Besime jan emra Buromor shqiptar edhe jan te pakten 10 her me te mir se Emrat Olsa, Elektra edhe disa budallalleqe te tjera qe keni vjell ketu. ( flas nepergjithsi jo vetem per ty, se nuk e di cfar emra ti preferon ).

    Emrat ton jan pjes e rendesishme e identitetit tone, ne medoemos duet te perdorim emra shqiptar se nese nisim ashtu tash eshte ne mode edhe Emra Arab edhe emra Portugez ti futemi ti ndrojm emrat kot me Ilmi, Shukri, Faruk edhe keshtu me radh.

    te gjith ne kete teme qer kan postuar emra jo-Shqiptar duet te turprohen nga vetja e vet edhe qe i bjen pre liberalizmit edhe imperializmit perendimor, e njejta vlen per Turkofilat edhe Arabofilat qe i bjen pre Imperializmit Arab edhe mendojn se me Emra Arab do hyn ne parajs.
    Po ta perseris:nuk turperohem fare.
    Identitetin une e shof ku jemi,e vertete e hidhur.
    Kurre tek SystemA: bajram.kendez,BESNIK(PO) beslesh(JO).
    Na rrofshin emrat o Kallashnikov,apo mitroloz.
    Imperializmi Arab,imperializmi Perendimor.
    Ke te drejte.

  13. #33
    Iliro-Thrakas Maska e Sturmgewehr
    Anëtarësuar
    12-03-2008
    Postime
    315
    Citim Postuar më parë nga SystemA Lexo Postimin
    Po ta perseris:nuk turperohem fare.
    Identitetin une e shof ku jemi,e vertete e hidhur.
    Kurre tek SystemA: bajram.kendez,BESNIK(PO) beslesh(JO).
    Na rrofshin emrat o Kallashnikov,apo mitroloz.
    Imperializmi Arab,imperializmi Perendimor.
    Ke te drejte.

    i mer gjerat pak si shum bukvalisht askush nuk tha tja vesh emrin femijes Gomar ose Koktrap edhe pse jan shqiptar, une flas per Emra te bukur shqiptar me kuptim te mir dhe jo Beslesh, bythlesh dhe kokderr sic thua ti se eshte shum normale qe prindi nuk do i vere emrin Koktrash femijes, kjo eshte vetem fantazija jote se askush nuk permendi emra te till edhe zaknisht 99.9% te rasteve prindit tentojn ti japin femijes emer me kupim te mir edhe nese emri eshte Arab ose Afrikan, po nejse se ja fute kot aty.

    Puna eshte se Emrat tone jan pjes e identitet tone.
    Mia San Mia

  14. #34
    i/e regjistruar Maska e martini1984
    Anëtarësuar
    02-04-2009
    Postime
    5,594
    Citim Postuar më parë nga Sturmgewehr Lexo Postimin
    i mer gjerat pak si shum bukvalisht askush nuk tha tja vesh emrin femijes Gomar ose Koktrap edhe pse jan shqiptar, une flas per Emra te bukur shqiptar me kuptim te mir dhe jo Beslesh, bythlesh dhe kokderr sic thua ti se eshte shum normale qe prindi nuk do i vere emrin Koktrash femijes, kjo eshte vetem fantazija jote se askush nuk permendi emra te till edhe zaknisht 99.9% te rasteve prindit tentojn ti japin femijes emer me kupim te mir edhe nese emri eshte Arab ose Afrikan, po nejse se ja fute kot aty.

    Puna eshte se Emrat tone jan pjes e identitet tone.
    Arben,mjafton.
    Okay.,

  15. #35
    _____
    Anëtarësuar
    29-04-2002
    Postime
    3,623
    Erinda, Dorina, Linda, Adelina, Alba, Amerilda, Edlira, Enida, Erina, Floriana, Miranda, Vera

    Me jete te gjate vajzes

  16. #36
    Imelda, Alexa, Serina, Ariela, Sidorela, Briana, Jasmina

    ps: Keta jane emra te lezecem, smund ti quaj modern , por pelqehen
    --------------------------

  17. #37
    i/e regjistruar Maska e skampin
    Anëtarësuar
    12-01-2003
    Vendndodhja
    Spanjë
    Postime
    947
    Citim Postuar më parë nga Sturmgewehr Lexo Postimin
    Flora, Vjosa, Kaltrina, Qendresa, Njomza, Lulzana, Majlinda, Mirlinda, Arta, Leandra, Kodrina, Vjollca, Blerta, Shqipe, Teuta, Kendime, Flutura, Besime, Lumbardha, Fatbardha, Deshira, Learta, Aferdita, Drita, Rezarta, Besiana, Diellza, Bora, Edona, Engjellushe, Fatmira, Flutura, Fationa, Jehona, Zana, Lindita, Liridona, Mirjeta, Valbona, Valmira, Albana, Shqipe, Shqiponja, Arbnora, Besarta, Shkelqesa, Arijana, Arijona, Syarta, Siandra, Sihana, Earta, Egzona, Elira, Ermira, Fatlinda, Ermira, Mirjeta, Rilinda, Shpresa, Zamira, Yllka, Gentiana, Flaka, Fjolla, Arjeta, Jetmira, Bujare, Agona, Merita, Bardha, Besnike, Dhurata, Drenusha, Iliriana, Blerina, Donjeta, Endrita, Valona, Lisandra, Shpetime, Perparime,
    Jona Iva Marsida Mimoza Iliona Era Blerina Ilira etj jane shume emra te bukur.
    megjithese e ke nickun te huaj ne kundershtim me emrat qe pelqen te pergezoj dhe ftoj anetaret e forumit qe te sjellin sa me shume emra me ORIGJINE SHQIPETARE per neve baballaret e rinje se keshtu zgjedhim ate qe na pelqen me shume.
    Kujdes nga shkjau
    Kujdes nga greku
    Kujdes nga ata qe harruan ATDHEUN
    AT GJERGJ FISHTA

  18. #38
    i/e regjistruar Maska e busavata
    Anëtarësuar
    22-10-2008
    Vendndodhja
    Gjilan
    Postime
    4,023
    Sabile , Feride , Kumrije , Fatime , Rezije , Halime ...ka plot

  19. #39
    MoDa KaLoN,sTiLi QeNdRoN! Maska e fashion_girl
    Anëtarësuar
    06-07-2010
    Postime
    2,409
    Citim Postuar më parë nga BlooD_VenoM Lexo Postimin
    Jo po Biosfera.



    Ça po thu mi goc,ku i thërritet gocës në mes të pazarit po EVRIDHIKI.Veç nqs e ke dëgjuar në Greqi që i bi Evridhiqi,dhe andej su bën shumë përshtypje kjo prapashtesa "qi" mbrapa.Jo po vurja goces Karavoqire.
    hahahahahaha sa e fort kjo !

    po ti do emra modern apo emra shqiptare ?

  20. #40
    Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
    Anëtarësuar
    23-08-2009
    Vendndodhja
    Ne mesin e te dashurve te mi...
    Postime
    10,781
    Ines
    Erza
    Elona
    Eneida
    Gresa
    Leonida
    Kozeta
    Renata
    Elzana
    ..........
    - - Shumë shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askë!
    Agim Metbala"

Faqja 2 prej 7 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •