Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 8
  1. #1
    albania is the best Maska e ismani
    Anėtarėsuar
    14-06-2009
    Vendndodhja
    tetova
    Postime
    583

    599 GTO, mbėrrin modeli i ri i Ferrari-t

    Mbėrrin Ferrari mė e shpejtė nė histori.Quhet 599 GTO, bėhet fjalė pėr njė makinė rruge dhe do tė jetė vetėm nė 599 ekzemplarė.

    Prezantimi zyrtar i makinės do tė jetė nė muajin prill nė sallonin e automjeteve nė Pekin. Kostoja e kėsaj makine tė vecantė do tė jetė mbi 300 mijė euro.

    Kjo ėshtė kryevepra e radhės e Maranello-s, motor 12 cilindėrsh, 670 kuaj fuqi dhe shpejtėsia maksimale do tė jetė 335 kilometra nė orė.Ferrari 599 GTO ka thyer cdo rekord dhe pritet qė tė ketė njė sukses tė vėrtetė.





    100 vite shtet 100 VJET KRENARI 100 VITE SAKRIFIC TERE JETEN TE BASHKUM KOSOV ILIRD CAMERI MALSI

  2. #2
    Cfare rekorde ka thyer ky Ferrar?
    Welt Meister 2014

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    14-01-2009
    Postime
    3,262
    po sqenka kushedi sa i shpejt 670 kuaj dhe 335 shpejtesia maksimale,e prishi me m3shin tim
    Jetė e rėndė.......!!!

  4. #4
    Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
    Anėtarėsuar
    04-11-2002
    Postime
    4,911
    Citim Postuar mė parė nga Njoni-ch Lexo Postimin
    po sqenka kushedi sa i shpejt 670 kuaj dhe 335 shpejtesia maksimale,e prishi me m3shin tim
    Ki parasysh qe sa me teper rritet shpejtesia, aq me teper rritet nevoja per HP si pasoje e rezitences aerodinamike.

    Per shembull Veyron-it i duhen 1000 kuaj fuqi per te ecur vetem 50km/h me shpejt se kjo ferrari.

    Tjetra pastaj, eshte qe sot kushdo qe ka nje makine te perditshme te modifikuar, ca filtra, permiresim injeksioni, pakete elektronike etj, fillon e thote qe makina ime mund te eci po aq shpejt asa nje ferrari, ose nje porche a ku di une.
    Ka nje ndryshim, ferrari eshte projektuar e gjitha per ate shpejtesi, makinat normale jo.

  5. #5
    LIVERPOOL FC Maska e geezer
    Anėtarėsuar
    29-09-2007
    Vendndodhja
    Windy City Chicago.USA
    Postime
    836
    Citim Postuar mė parė nga Force-Intruder Lexo Postimin
    Ki parasysh qe sa me teper rritet shpejtesia, aq me teper rritet nevoja per HP si pasoje e rezitences aerodinamike.

    Per shembull Veyron-it i duhen 1000 kuaj fuqi per te ecur vetem 50km/h me shpejt se kjo ferrari.

    Tjetra pastaj, eshte qe sot kushdo qe ka nje makine te perditshme te modifikuar, ca filtra, permiresim injeksioni, pakete elektronike etj, fillon e thote qe makina ime mund te eci po aq shpejt asa nje ferrari, ose nje porche a ku di une.
    Ka nje ndryshim, ferrari eshte projektuar e gjitha per ate shpejtesi, makinat normale jo.
    ky ferrari arrin shpejtsi 335 km/h ndersa V Bugati 420 km/h ktu jan ne pyetje 331 HP per arritje edhe te 85 km/h me shpejt se ky ferrari

    per momentin mendoj se nuk ka vetur qe krahasohet me me Bugatin per shpejtsi
    LIVERPOOL
    you`ll never walk alone

  6. #6
    Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
    Anėtarėsuar
    04-11-2002
    Postime
    4,911
    Citim Postuar mė parė nga geezer Lexo Postimin
    ky ferrari arrin shpejtsi 335 km/h ndersa V Bugati 420 km/h
    Veyron 407 max.
    E ke edhe te fifth gear ne test track. Me kilometrazhin e makines dhe me nje kilomentrazh tjeter ndihmes per te qene sa me te skate.

  7. #7
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    14-01-2009
    Postime
    3,262
    Citim Postuar mė parė nga Force-Intruder Lexo Postimin
    Ki parasysh qe sa me teper rritet shpejtesia, aq me teper rritet nevoja per HP si pasoje e rezitences aerodinamike.

    Per shembull Veyron-it i duhen 1000 kuaj fuqi per te ecur vetem 50km/h me shpejt se kjo ferrari.

    Tjetra pastaj, eshte qe sot kushdo qe ka nje makine te perditshme te modifikuar, ca filtra, permiresim injeksioni, pakete elektronike etj, fillon e thote qe makina ime mund te eci po aq shpejt asa nje ferrari, ose nje porche a ku di une.
    Ka nje ndryshim, ferrari eshte projektuar e gjitha per ate shpejtesi, makinat normale jo.
    po shoki ke te drejte pjeserisht ne ate qe thua,mirepo une nuk kam nje m3 te thjesht edhe un kam ber permirsime ne veturen time,nuk dmth se kam nje makine te modifikuar me ca filtra dhe pakete elektronike,jo jo,un per makine time kam dhen aq para saqe nje m3 i ri tash kushton,dhe vetem e vetem per ate dreq shpejtesi,nuk jam un prej atyre qe thot makina ime ec aq shpejt sa ferrari apo porshe,un jam prej atyre qe thote:a ka ndokush per gara

    nuk dua te vetelevdroj makinen time,vetem besom se esht e shpejte dhe esht e vecante

    Firma G-power ika regulluar gjitha ato qe kam pasur un deshire,dhe nje gje te them per kuriozitet,350 ekam shkelur une vete,dhe prisha dicka,tani kur e dergova ne münchen me than se garancion te kemi dhen deri 330,e hengra vet se ju tregova sa i kam grahur,dhe pagova kot per mend reparimin
    Jetė e rėndė.......!!!

  8. #8
    Njoni, nese ke mundesi na trego disa fotografi te asaj M3, dhe modifikimet qe i ke bere
    Welt Meister 2014

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •