Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 8
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e davidd
  Antarsuar
  02-09-2009
  Postime
  2,016

  Banka Botrore miraton projektin e dhndrit t Berishs

  Qeveria dhe Banka Botrore ndryshojn projektin e "Bregdetit t Jugut" duke shtuar edhe pastrimin e tokave t ndotura t Fazlli n Porto Romano. Projekti u Drejtua nga Jamarbr Malltezi, bashkshorti i Argita Berishs

  TIRAN- Banka Botrore dhe qeveria shqiptare do t pastrojn nprmjet dhndrit t kryeministrit Berisha, Jamarbr Malltezit, tokat e ndotura q Damir Fazlli ka bler n Porto Romano t Durrsit. Vetm pak dit m par bordi i BB ka miratuar ndryshimet n projektin e menaxhuar nga Jamarbr Malltezi duke shtuar nj pik t vetme, pastrimin e tokave t Fazlli. Projekti i Malltezit u b i njohur n t gjith botn pas prishjes s shtpive t fshatarve t Jalit dhe skandalit q prfshiu Bankn Botrore pr kt shtje. Ndrkoh tokat e Fazlli n Porto Romano u bn t njohura n t gjith Shqiprin pr faktin q pr blerjen e tyre ndrmjetsoi vajza e kryeministrit Berisha, Argita Malltezi, e cila sht e shoqja e Jamarbrit q drejton projektin. N fund t vitit t kaluar Malltezi krijoi nj firm, e cila prfitonte direkt nga ky projekt dhe n mes t janarit dha dorheqjen nga projekti me arsyetimin q t mos ndikonte n t. Tashm projekti i ri i Banks Botrore pritet q t rris ndjeshm vlern e truallit t bler me nj mim shum t ult nga miku i familjes Berisha pr faktin se toka cilsohej si e helmuar dhe e paprdorshme.
  Projekti
  "Bordi i Drejtorve t Banks Botrore miratoi n 22 mars ristrukturimin e Projektit t Menaxhimit t Integruar t Bregdetit dhe Pastrimit (ICZMCP). Pr ristrukturimin e ktij projekti u diskutua dhe u ra dakord me qeverin shqiptare",- thuhet n njoftimin zyrtar t banks botrore n lidhje me kt shtje. Sipas tij, projekti i ristrukturuar do t mbshtes infrastrukturn m t nevojshme q lidhet me prmirsimin e kushteve t mjedisit dhe higjiens, t cilat jan shum t rndsishme pr nj zhvillim afatgjat t bregdetit dhe turizmit. Ky ristrukturim pasqyron ndryshimet e ndodhura n mjedisin ekonomik, financiar dhe teknik q nga projekti fillestar dhe i jep zgjidhje shtjeve t hartimit dhe zbatimit t projektit q u ngritn nga Raporti i Investigimit t Panelit t Inspektimit. "Objektivi i rishikuar i projektit sht t ndihmoj qeverin shqiptare n zhvillimin e qndrueshm t turizmit n Bregdetin e Jugut duke prmirsuar infrastrukturn kryesore publike mjedisore dhe shrbimet e pushtetit vendor", -thuhet n njoftim.
  Ndryshimet
  Por ndryshimet e bra n t hedhin dyshime t forta pr qllimin e vrtet. Pas skandalit t par kur u prishn pa asnj shkak qindra shtpi t banorve t Jalit, tashm Banka Botrore rrezikon t prfshihet n nj tjetr skandal edhe m t madh q n rastin m t mir e vendos at n rolin e institucionit q sht shfrytzuar nga familja kryeministrore pr aferat e saj t dyshimta. "N mnyr m specifike, Projekti do t vazhdoj t mbshtes investimet pr: (i) pastrimin e mbetjeve t rrezikshme n Porto Romano; (ii) ndrtimin e nj hapsire pr mbetjet e ngurta pr bashkin e Sarands dhe nj stacioni transferimi n Himar n mbshtetje t menaxhimit t prmirsuar t mbetjeve t ngurta; (iii) rikonstruksionin e portit t Sarands pr t mundsuar hyrjen e trageteve pr pasagjer n Bregdetin e Jugut; (iv) sistemin e ujsjells-kanalizimeve n qytetin e Sarands; (v) investimet me baz komunitetin n fshatrat e Bregdetit; dhe (vi) menaxhimin e zonave t mbrojtura t Parkut Kombtar t Butrintit",- thuhet n njoftimin e BB-s. I vetmi ndryshim q sht br sht pika e par ku sht vendosur pastrimi i mbetjeve t rrezikshme n Porto Romano. Edhe pse projekti synon pastrimin e bregdetit t Jugut, sht shtuar zona e ndotur e Porto Romanos q ndodhet n veri t qytetit t Durrsit dhe q sht n pronsi t mikut t familjes Berisha, Damir Fazlli.

  Financimi i projektit
  Projekti i Menaxhimit t Integruar t Bregdetit dhe Pastrimit do t financohet i tri nga parat e donatorve t huaj. Sipas shifrave zyrtare, kostoja fillestare e projektit ishte 38.5 milion dollar dhe ai do t zbatohet nn prgjegjsin direkte t Ministris s Punve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit. Projekti prfshin, 17.5 milion dollar nga Agjencia Ndrkombtare pr Zhvillim (IDA), 2.23 milion dollar nga nj grant i qeveris japoneze, 3.11 milion dollar nga nj grant i qeveris hollandeze, 2.6 milion dollar nga nj grant qeveris austriake, 0.95 milion dollar nga Fondi Global pr Mjedisin (GEF), 5.7 milion dollar nga qeveria shqiptare 1.26 milion nga kontribute t komunitetit lokal. Afrsisht 23 prqind t fondeve totale t projektit t financuara nga Agjencia Ndrkombtare pr Zhvillim (IDA) jan disbursuar deri tani. Nj grant i Komisionit Evropian, me nj disbursim total prej 1.8 milion dollarsh, u mbyll n 30 qershor 2009.

  Argita negocioi Parkun Energjetik
  N maj t vitit t kaluar u zbulua nj tjetr skandal i vajzs s kryeministrit Berisha me tokat e Damir Fazlli n Porto Romano. Vajza e kryeministrit Berisha, Argita Malltezi, ka ndrhyr n institucionet shtetrore pr miratimin e lejes s ndrtimit t nj parku energjetik n tokat q kishte bler pak koh m par miku i familjes, Damir Fazlli. Veprimet e vajzs s kryeministrit jan tradhtuar nga e-mailet q ajo ka shkmbyer me biznesmenin arab. I gjith komunikimi sht kryer nprmjet adresave "Argita Malltezi" am@malltezi-associates.com; argita_malltezi@yahoo.com; "Zafar Ansar" zafaransar@yahoo.com dhe Flutura Tafaj f.kola@kola-associates.com.


  Si bleu Fazlli tokn n Porto Romano
  Damir Fazlli, ka bler tokn n zonn e Porto Romanos n vitin 2007, pak koh prpara se ajo t bhej me vler pr shkak t nj projekti pr ngritjen e nj parku energjetik. Avokatt e tij kan zbritur n fshat ku kan bler tokn e fshatarve por kjo nuk i ka mjaftuar. Prve toks s fshatarve ai ka marr edhe tok shtetrore dhe e paprivatizuar. Bhet fjal pr rreth 16 hektar q i jan bler fshatarve t ksaj zone, t cilt e kan prfituar truallin nga shprndarja e toks n baz t ligjit 7501. Sipas shkress s Hipoteks, prve fshatarve, nj siprfaqe e caktuar e truallit i sht bler komuns s Porto Romanos nga prfaqsuesit ligjor t Damir Fazli. Arsyeja e shitjes s toks, sipas fshatarve, ka qen se i sht cilsuar trualli si tok e helmuar dhe e pa shfrytzueshme.
  Tashm dy projektet e qeveris, si ai i parkut energjetik, ashtu edhe ai i patrimit t zons bregdetare pritet q tia rrisin n mnyr t konsiderueshme vlern toks s Damir Fazlli.

  Pjes nga intervista e dhn n tetor t vitit 2008 nga Damir Fazlli pr lidhjet me familjen kryeministrore

  N tetor t vitit 2008, n kulmin e hetimit t prokuroris pr skandalet e Damir Fazlli, ky i fundit u shfaq shum i qet n Tiran dhe nga studio e emisionit "Opinion" n TV KLAN shpjegoi miqsin e tij me kryeministrin Berisha dhe vajzn e tij, Argita. M posht po paraqesim vetm pyetjet q kan lidhje me kryeministrin Berisha, familjen e tij dhe bizneset e Fazlli.
  Cila sht pasuria juaj n Shqipri?
  Shpresoj q bizneset e mia n Shqipri t vlersohen n m shum s 50 milion euro. Veanrisht n pasuri t patundshme. Mbasi t zhvillohet shpresoj se do t ket nj vler m t lart.
  Jeni ndihmuar nga administrata shqiptare dhe kryeministri i Shqipris n kt pasuri zoti Fazlli?
  Ndihmuar? Besoj se administrata dhe qeveria shqiptare ndihmon do investitor t huaj q vjen ktu me...
  Zoti Berisha tha n Parlament q ai mund t'u sjell ose... ai tha q un mund ta sjell zotin Fazlli ktu pr t folur me ju...
  Oh, do t m plqente shum kjo.
  Pas incidentit n Sarajev, po e quaj incident, a keni folur me zotin Berisha?
  Kam folur me at nj her.
  Nj biznesmen q l gjithka pr t ndihmuar Partin Demokratike n Shqipri?
  S pari, un besoja n at koh q kjo Parti e drejtuar nga Zoti Berisha do ta ndryshonte vendin n mnyr t ndjeshme e prsri e besoj se kjo ndodhi.
  Zoti Fazlli, ju that se zoti Basha ishte mik i juaji...
  sht, sht.
  sht shok i mir. Por pse kunati i tij, zoti Isufi ishte administrator i katr kompanive q ju keni n Shqipri?
  Un bj biznes bazuar mbi besimin. Nj pjes e madhe e biznesit tim sht e bazuar mbi besimin. E takova Erionin m 2005-n dhe i krkova....
  Prmes zotit Basha?
  Nuk e mbaj mend. A e takova prmes zotit Basha? Natyrisht. Direkt apo indirekt nuk di. Por ai sht nj djal i ri shum i zoti dhe i zgjuar. I krkova nse mund t m ndihmonte me disa nga bizneset. Ai m ndihmoi. Punuam s bashku. Ai nuk qe asnjher partner n biznes. Ai ishte administrator i nj kompanie. U prpoqm t bnim disa gjra me at kompani, por mori m shum se e kisha menduar n fillim.
  A e njihni zonjn Argita Berisha?
  Po e njoh. Argita Malltezin.
  far lidhjesh keni?
  Kemi miqsi dhe ajo gjithashtu si avokate trajton nj pjes t punve t mia ligjore n Shqipri.
  sht kjo e vetmja marrdhnie q keni?
  Dhe jemi miq.
  Do vazhdoni t jeni mik i zotit Berisha?
  Sigurisht.
  Do t vazhdoni t kshilloheni nga Argita Malltezi Berisha?
  Sigurisht.
  Do t vazhdoni t jeni mik i zotit Basha?
  Po.

  Dorheqja e Malltezit
  N mes t janarit t ktij viti koordinatori i "Planit t Jugut", Jamarbr Malltezi, deklaroi dorheqjen nga pozicioni i puns. Ai ka pohuar se sht shkputur nga pozicioni i koordinatorit, pr arsye personale q lidhen me biznesin e tij por ka paralajmruar se n projekt do t ket ndryshime strukturore. N at koh Banka Botrore e kishte ngrir projektin pasi kishte zbuluar pasaktsi t shumta n t si dhe pr faktin q duhej br dmshprblimi i banorve t Jalit pr dmin e psuar n mnyr t padrejt.

  //marr nga shekulli//
  krishti, mesija eshte afer duke ardh,duani dhe ndihmoni njeri tjetrin,faluni qe tju falan mekatet

 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  23-02-2010
  Postime
  713
  PAstaj shajme shkijet ne,
  kur shkijet i kemi ne pushtet.
  I support Papa Joseph Ratzinger.
  Me mire nje armik i zgjuar se nje mik budalla.

 3. #3
  i/regjistruar
  Antarsuar
  21-03-2008
  Vendndodhja
  Pistoia
  Postime
  580
  ....SkandaL

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e davidd
  Antarsuar
  02-09-2009
  Postime
  2,016

  Rapsodi tropojane per Sali Berishen

  Rapsodi tropojane per Sali Berishen
  1.
  Ku e ke djalin nene Jovanka ?
  Ne Tirane, tek Sllobodanka,
  Na eshte kthy dhendrri npushtet
  Tash do te dalim nselamet.
  Dobro doshli, daj Fazllici !
  E uron Shkelzen-o-vici
  Zdravo unuka Argite !
  Te gezojme qe erdh kjo dite !.
  Tash fitojme cfar tna doje zemra:
  Pare tpista, prona, tendera,
  Me rrite normen e fitimit,
  Jem bashkue me boten e krimit.
  2.
  Babe Salihi jep udhezimet,
  Si me i shtue superfitimet:
  Gjithsecili ne klanin tone,
  Tangazhohet ne korrupsion !
  Ne mandat te pare si president,
  Jam tregu ****, pa mend,
  Me duket vetja anormal,
  Pse nuk vuna kapital !
  Eshte momenti te fitojme sot,
  Vitet qe na iken kot,
  Due me u ba pasanik,
  Me jetue si sheik!!
  Objektiv i madh per mu:
  Keto milionat me i fitu
  Si ti fusim ne xhepin tone,
  Ka metoda ti pastrojme.
  Arme, droge e kontrabande,
  Jane per burrat: pune e rande,
  Ketu , Argite mos i fut hundet,
  Kem Shkelzenin per kesi punesh.
  More Shkelzen, tka baba trim,
  Je i lind per demontim,
  Ti Argita, bija ime,
  Fokusou n privatizime.
  Sokoleshe, ti moj malesore,
  Na e hap studion ligjore,
  Gjithe projektet qe ka shteti,
  Do i perlajme t tana per vedi.
  Cfare ka prona ky milet,
  Ne mal, nfushe a ne bregdet,
  Turru pra, ti moj azgane,
  Me i kalu nllogarine tane.
  Thuri planet me ngadale,
  Futju bregdetit me radhe,
  Nga Ksamili ne Velipoje
  Sleme parcele te na shpetoje !
  Ty Jamarber tkam si djale
  Ti zaptosh tokat ne Jale
  Per Zenin kam tjeter plan
  Jane dy mije hektare ne Seman
  Nuk na vjen me fati ne dere,
  Ta shfrytezojme per te fundit here,
  Te mos mbese aset pa shit,
  Te mos leme prone pa grabit.
  Hyrjen n NATO, me sa te mund,
  Do ta shtyj ne maksimum.
  Po te na bajne neve anetar,
  Smund te vjedhim si me pare.
  Do veme kapital pa mase,
  Do fitojme para me thase,
  Me i pastrue sipas ligjit,
  Kemi firmat e Fazllicit.
  Shkina ime, moj Argite,
  Mire i qan keto sukses fite
  Cdo projekt qe konsulton,
  Dhjete perqindeshin e rrafshon.
  Nga qe pronat ke synim,
  Po te jap mendimin tim:
  Toke me mim badiava
  Ve n Porto Romano ka.
  Jane pronare ca katundare,
  I genjejme me pak dollare.
  Bejme nje Vendim historik:
  E kthejme n Park Energjetik.
  Vlera e tokes shkon nstratosfere,
  Rritet mimi 300 here !!
  Sa firmos nje V.K.M.
  Pare te madhe fitojme ne !!
  Shkelzeno, qepju Gerdecit,
  Eshte mbreti i biznesit.
  Gjithe mafjozat ma tnderu
  Ntrafik armesh jane perqendru.
  Eshte biznes fantastik !
  Demontim dhe trafik.
  Do ta bejme ne menyra te fshehta,
  T mos leme gjurme ne evidenca.
  Trafikojme edhe raketa,
  Sa te doje Al-Qaida.
  Ne rruge sekrete permes Cadit,
  I cojme arme edhe Xhihadit.
  Nuk na duhen ne uzinat,
  Fillo, e ngre llamarinat.
  Perdor mjetet e ushtrise,
  Ke dhe ciken e Farise.
  Kam mendu per proceduren,
  Gati ke infrastrukturen.
  Alibe e Aldo Bumce,
  I ke vartes n grupin e punes.
  Mos humb kohen me licencat,
  Ti jep baba kompetencat.
  Qeveria, perfshi mua,
  Do te jete nen urdherat tua !!
  Ne poligon shko ndonjehere, nte rralle,
  Ve me mbush thaset me dollare,
  Non-stop, nsupervizion,
  Baxhanakut i takon.
  Per fitimin maksimal,
  Nuk njoh ligj, as moral,
  Puna del me leverdi
  Kur shfrytezohen gra e femi.
  Keto jane pune qe leverdisin,
  Pasunohemi me tane fisin,
  Fitim te tille nuk ka pare bota,
  Pesedhjete breza sna dhemb koka.
  3.
  Kam kerkese nga njerzt e grues:
  Tu jap serbve akses nDurres.
  Kam mendue qe per Serbine
  Te baj aksin Lac-Morine!!
  Kosovaret nuk i due hi,
  Sepse jane anti-Fazlli.
  Cmendurisht une kam dashni,
  Ndajallaret e femijve tmi.
  Rruga qe i sherben vatanit,
  Do kalonte grykes Komanit.
  Ky opsion nuk me pelqen:
  Me demton si biznesmen.
  Une nuk jam aq rrote budalli
  Me e ndertu nga thote Topalli.
  Rruga bregut lumit Drin,
  Le pa pune tragetin tim.
  Jam i lute prej Erdoganit,
  Tkaloje rruga bregut Fanit.
  Keshtu, kane shansin osmanllinjte,
  Per here te pare me shkel nMirdite!!
  Pra, Kosova eshte sebepi,
  Perfitues jane turku e serbi.
  Do ta haje buxheti i shtetit,
  Edhe xhepat e miletit.
  Nga miliardat qe do hedh,
  Gjysmen nrruge-tjerat i vjedh.
  Jemi te ndershem ne publik,
  Eshte projekt patriotik !!
  Do ta nisim me nxitim,
  Pa projekt e preventiv,
  Keshtu nuk kapet abuzimi,
  Nxhepat tane shtohet fitimi.
  Gropes se zeze te korrupsionit,
  I veme emrin Rruga e Kombit
  Se ky popull eshte i trashe,
  E ha sapun per djathe.
  Keshtu, per dite vjedhim miliona,
  Me parullen : rrofte Kosova.
  Plan biznesi me te mire s ka,
  Miliardere ka me na ba!!
  Eshte projekt qe suporton,
  Cdo lloj vjedhje e korrupsion.
  Jane pa tru shqiptaret e ngrate,
  I mashtrojme dhe per fushate.
  Une jam Sale talebani,
  Me vjen ne ndihme dhe Erdogani
  Me sebep te inagurimit,
  Dy dite para votimit !!
  (Dasem te madhe do te banim,
  Te kishim ketu dhe Sllobodanin !!)
  Po u ba ndonje padi,
  E dergojme Sollakun nshpi.
  Me mbrojt fort korrupsionin,
  Kemi gati lustracionin.
  Kemi eksperience nga bota,
  Sic vepronte Penelopa.
  Keshtu do bajme me tunelin,
  E ndertojme pastaj e shembim.
  Sic na meson arithmetika,
  Kete e thote edhe Argita:
  Qe te fitohet sa me shume,
  Duhet rrit puna nvolum.
  Sukses-fija eshte derivat,
  Punet e vogla japin pak.
  Po kur shifra eshte me billiona.
  Cahen brinjesh llogarite tona !!
  4.
  Nga Argita due i projekt:
  Si ta fusim ARMO-n ne xhep.
  Tu krijojme pershtypjen ttaneve,
  Se ua dhame amerikaneve.
  Nga Teksasi, nje firme hii,
  Na e gjejne Toma e Fazllii.
  Koperture nafera krimi,
  Rezart Tai esht me kopili.
  Thirre Tain me urgjence !
  Fillo, jepi konsulence !
  Te startoje, me korrupsion,
  Tpaguaje mediat, sa tkerkojne.
  Tai-Oil, ky Ta-rrufjani,
  Fonde sjell nga Azerbaijani.
  Nuk prish pune, t zeza a tkuqe,
  Mire se te vijne nga mafia ruse !
  Vlere fiktive veme n offerte,
  Me u pague per 5-6 vjet,
  Po u zbuluem nga konkurentat,
  I nderron Ruli dokumentat.
  Nuk e ban ai per shoqni,
  Ai ka ketu pjesen e tij,
  Druri i arres qe nje nxitim,
  Sot e kam ortakun tim.
  Per OK-n ne parlament,
  Duhet ba nje marifet:
  Vec te kete emerin garanci
  Boshe e fallco, ska rendesi.
  Grupi im parlamentar,
  Jane ca ****, e ca gomare,
  Sjane te zot as per nje pune,
  Miratojne far u tham une.
  Pse jane arti, politika ?!
  I blejme ca nga opozita,
  Kur ta mbyllim kete pazar,
  U ojme ftesat per iftar.
  Per parate, skemi siklet,
  ARMO-n e marrim pa leke,
  Po tna pyese ndonje gazete,
  Jane pague, por jo nbuxhet.
  Po e teproi ndonje gazetar,
  Do ta shpalle une tradhetar,
  Do ia djeg gjithe pasurine,
  Me shtypshkronje, e me makine.
  Per transferta kriminale,
  Kemi banken personale,
  Me Tan Santo e Elvane,
  Kryebandit Adrian Fullane.
  I bajme ligjet si ti dona,
  Qe ARMO tjete e jona.
  Ky qe plani, me startuu,
  Eshte sukses i garantuu !!
  ESHTE PROJEKTI I FITORES !
  JA KALOJME DHE AL KAPONES !!
  5.
  Merakoset nene Jovanka:
  Motra ime, Sllobodanka !
  Mos ma lini nbalte Fasllicin,
  Pse e kemi Kryeministrin?!
  Sal Berisha mban fjalimin:
  Mos ma ngucni gospodinin
  Mbyllni gojen deputete !
  Se ua sjell ketu n parlament.
  Nis veprimet paranoja:
  O Damir, o srdce moja !
  Merre arterin per Tirane
  Je ne bestime n TV Klan.
  Ne aeroport shtrohet tapeti,
  Me urdher te nalte nga shteti,
  Zbret me nderet e nje princi,
  Dora vete: druzhe Fasllici.
  Angazhohet i gjithe shteti,
  Policia e prefekti,
  Shantazhojne Sala e Liria:
  Te rrije urte prokuroria !!.
  Se eshte koke, per koke te mikut,
  Eshte koka e trafikut,
  Kontrabanda e Ballkanit,
  Kontrollohet prej viganit.
  6.
  Fakte te reja kan dale ne drite:
  Kush e nxori Azemin ne prite,
  Kush e shfrytezoi arkivolin,
  Me ba 14 shtatorin !.
  Se harrove o Sale, traditen,
  Keshtu e vrave edhe Trebicken,
  E verteta po del ne pah,
  Kush e oi Kosten per gjah.
  Po te zbardhet prej fillimit,
  Tragjedia e 2 Prillit:
  Dora qe gjakosi Shkodren,
  Ajo vrau dhe Remzi Hoxhen.
  Kur Kosova ngrinte krye,
  Behej shqipja lesh e li,
  Luks i madh per Serbine,
  Kur shtie nkaos Shqiperine.
  Hej Sali, miku i Fazlliit,
  Ia kalove Karaxhiit,
  Karburant i dhe Serbise,
  Me vra djemte e Dardanise!!
  U rrjeshtove nkrah te Rugoves,
  Kundra trimave te Kosoves
  I gjithe populli u udit
  Kur i shpallet terroriste !!
  Trimat, ne lufte me dushmanin,
  Ti, biznes me Arkanin.
  Dosja jote ne Beograd,
  Filloi te jape rezultat.
  Kur Kosoves po i vinte fati,
  Direktiven jep lugati.
  Me urdher te UDB-se
  I the jo, Rambuje-se.
  Ti ke ba nje mal me krime,
  Vrave popullin ne lufte civile,
  Mbolle ngjarjen me vrastare
  Hiroshimen gerdecare.
  Tym e helm mbushe kete vend:
  Bloze qymyri, nafte e cement,
  Ke dhe plane me mizore,
  Me centralet berthamore !!
  Si familje, je ba llum
  Ju ka vene mafia perfund:
  Delijorgji, Medi dobii
  Rezart Tai e Fazllii.
  Qe ta themi hapur fare,
  Eshte gjithe mafia nderkombetare,
  Kriminelet ke ortak,
  Me tue ne Hage, ti e ke pak!
  7.
  Jam Sali, Sali qendresa
  Vrava, vodha gjithe sa desha
  Per pushtet, une djeg Shqipnine,
  Per Gerdecin, hi sma ndin.
  Madje jam shume i vendose,
  Per nje tjeter katastrofe !
  Me barut u ba shume buje,
  Kete here do jete me uje !!
  Shkodren do ta bej det ,
  Ta mbaje mend perjete !
  Tragjedi qe se ka pase,
  Ne Kafe te Madhe permbi skaf !!
  Vi nga kulla e Vicitolit.
  Jam nga shpella e Mit Sokolit,
  Qe ju turr topit per ment krese,
  Tu mendue se eshte nsigurese !
  As kurkujt nuk ia kam friken,
  E kam tredh une opoziten
  N unison me Edi Ramen,
  Kushtetutes ia kam kajt nanen.
  Le tvazhdoje me batuta,
  Tu tregue perralla me flutura
  Nuk me tremb mue Johni II-te,
  Une nuk pyes per Amerike !!
  Derisa tpermbyset globi,
  Me rruen ****** Silvia Konti,
  Se ia marr erzin npublik,
  Ia kam ba nje vidioklip !
  Me gjyqsorin skam problem
  Aty kam une klanin tem ,
  Bamirit ia kam ba bene ,
  Do tia marr dhe KLD-ne.
  Me i vu krimit kapak,
  Mua m duhet edhe nje mandat
  Kam nje plan te sterholluu,
  Me lane popullin pa votue.
  Kur te vije dita per votim,
  Jam usta nmanipulim.
  E ujdis dhe me Europen,
  Nqeveri me kokelopen.
  8.
  Mire ia ban more faqezi,
  Kur ka tmarre qe tbesojne ty,
  Se do popull ne planet
  Nuk do te sillte me ne pushtet.
  Per faturen dhjetra mijera
  Brenga, plage edhe viktima,
  Per gjithe krimet ndaj vatanit,
  Do ta benin si Sadamit.
  9.
  Hapi blloqet moj Argite :
  A ka mbet ndonje gje pa u shit ?
  Nga vemendja si na doli ?
  INSIG-u , ALBPETROL-i ?!
  Duhet te kesh nvemendjen tate,
  Dhe repartet ushtarake.
  Cfare ka: toke e ndertim,
  Ta kthejme ne perfitim!!.
  Te punojme ma me kujdes,
  Po na dalin letrat nshesh.
  Bomba e pare qe faksi djalit,
  Tash, e-mailat e Ansarit !
  Ne publik erzin na muaren,
  Sna paguan as faturen,
  Me aferatt qe tzbuloi Tema
  Mos tjem une, tkishin fut brenda.
  Per cdo gje, rrofte kapari,
  Se ta fusin si arabi
  Ta kesh rregull npunen tane:
  Leket merren paradhanie !
  Mos u ban more babe zevzek,
  I thote tjatit ika e vet:
  Vec me tenderat qe kam nproces,
  Jam tu e mbushe edhe nje thes !
  Asetet qe ti permende,
  I kam te shkrume nlisten teme.
  Une i bej punet me grafik,
  I kam ne plan per kete vit.
  Nuk pajtohem me kritikat,
  Mos mi humb baboo meritat.
  M gjej nje tjeter ne Planet,
  Qe eshte ba bos per 4 vjet ?!
  Per cdo prone qe eshte kthy,
  Une e Zeni kem nderhy.
  Ne cdo projekt e investim,
  Aty eshte dhe emri im !!
  Koncesione e tenderime,
  Kane kalue ne doren time.
  Sjam mjaftue si konsultare,
  me perqindje, jam pronare !!
  A e ke pa si po hedh shtat,
  QTU-ja e re ne Farke ?
  Veper qe se ka Shqipnia,
  Ashte tu u ba me leket e mija !
  Lumenjte: Drin, Vjose e Devoll,
  I kam une nen kontroll !
  Po spagoi taksen tek une,
  Sfiton asnje konsorcium !!
  Fantazia ime sndalet,
  Kam fillue te zaptoj dhe malet:
  Dajt, Terbun e Velecik,
  Tash jam ngule dhe nBukanik.
  Me ndihmen e dajes Fazllic,
  Kem ba lek e fitue miq:
  Mishkovicin e Arkanit,
  Dhe djalin e Sllobodanit !!
  Kam arrite me menaxhu,
  Procesin me te korruptu.
  I rashe vize VITOL gjigandit,
  Ia dhashe ARMOn Tacit mamit.
  Edhe pse jam billionare
  Ne shume projekte, aksionare,
  Do te vazhdoj ta rrjep Shqipnine,
  Vete e deshen borgjezine !
  Pra cka lidhje me terrenin,
  E godisim bashke me Zenin,
  Ti kujdesu vec per vedi:
  Mos me ra nga pushteti
  Qe ti gezojme na pasunite,
  Mos prano me i hap kutite.
  Se po i hape, fiton Rama,
  E na i konfiskon te tana !!
  Po erdhi ai npushtet,
  E sigurte: burgu na pret.
  Krimet tona sa nje mal,
  Nuk mjafton kodi penal.
  Qe te shpetojme duhet me ik,
  Ne azil politik,
  Nese duem nje vend tamam,
  Shkojme drejt e nTeheran.
  ***
  Zonje e madhe Jozefin,
  Ke merita nsigurim,
  Qe kur re ne banane,
  Ti je ba pulitikane.
  Nga besimi europiane,
  Ne politike je talebane,
  Per te tjerat je hibride,
  Nuk e flet as gjuhen shqipe.
  Si kryetare je e dhunshme,
  Nga fjalori: e paturpshme !
  Histerike si nje vrasese !!
  I njeh mire dhe lendet plasese !!
  ***
  Kush e solli kete cunam ?
  Kryeministri sharlatan !
  Hena blu as dielli gri,
  Dora vete shoku Sali !
  Hapi syte o milet,
  Pse fajtore jemi vete:
  Se cdo vote per ate lubi,
  Eshte burim per tragjedi !!
  Moj malesia e Gjakoves,
  Ke pas qene e pararojes,
  Ti ke pase burra model,
  Turp, qe nxore ate kriminel !
  Do tmbuloje Sale turpi i zi
  Per afera e per tradheti,
  Do te mbetet brez pas brezit:
  Kryeministri i Gerdecit.
  Para teje ne tradheti,
  Jane zhyt Zogu e daja i tij.
  Por skane bere te tilla pazare!!,
  Me ujrat territoriale .
  Kjo do te thote se n qeveri
  Esat Pasha na eshte kthy.
  Problemi qe ka sot vendi:
  A do vi dhe Avni Rustemi ?!
  Jeni nje tufe me kusare,
  Me Ballinje e Selmanllare,
  Delijorgje dhe Fazllicё,
  Ta e mac e berishie.
  Kjo eshte klike qeveritare,
  Eshte nje bande kriminale,
  Ruli, Basha dhe Mediu,
  Kapobanda eshte Saliu.
  Sa krimet i keni ba,
  Me lekure keni me e la.
  Do ta zbojme ne korrupsionin,
  Bashke me Gerdec-kualicionin.
  ***
  Moj PD - e bija e nanes,*
  Paske qene ti pika e sames.
  Nkryesine tende ka hyp llumi,
  Me shume turp ty po tvjen fundi !
  Je e mbushe me antivlera,
  Me ministra kriminela .
  Ne moral je e pafytyre ,
  Boll qe ke bethen e mire !!
  -End-
  krishti, mesija eshte afer duke ardh,duani dhe ndihmoni njeri tjetrin,faluni qe tju falan mekatet

 5. #5
  Lab 100% Maska e Station
  Antarsuar
  26-02-2010
  Vendndodhja
  Shqipri
  Postime
  6,625
  Kur eshte bere "Epopeja e Saliut"
  Ka vetem nje gabim ne Epope, pjesa ku Sala thot qe eshte treguar budalla heren e pare qe nuk e ka rjepur kete vend, kjo eshte e pa sakte, legjenden e njeriut te pervuajtur me 300 mije lek te vjetra ne banke Saliu e thuri me mjeshteri, mjafton qe tu kujtoj milionat e firmave piramidale, kush mendoni se i hengri ato miliona ?
  E kush tjeter ve Sali Berishes.

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827
  kupola polpotiste ose selia roze ka mjeshtra te medhenj te teorise se si pergatiten revolucionet kanibalore si psh varianti vlor muzin berat 97 tat.

  tani ata kan nje version te ri per revolucionin e prillit qe e kan filluar prej 1 viti e ca..

  ky revolucion do kete parullen..
  o popull opozitar yxhym ne sulm mbi "Familjen berisha qe po vjedh vendin"..

  ne kte variant eshte parapare nje sulm frontal kunder cdo te aferti me berishen..

  edhe ky trakti i kokdhimes qe ka sjell davidi .. nipi i dades.. e ka objektiv dhendrin e berishes .. malltezin..
  neser do sulmojn shkelzenin.. pasneser lirine berisha e kshu me radhe..
  qellimi dihet sa me shume lejfene tip vampiro causher te grumbullohen neper sheshe me urrejtjen ndaj malltez argites e berishes..

  plani i edvinit eshte i sofistikuar..
  ai diti qe baban e vet qe e urrente ta coje ne vdekje te ngadalshme jo me shtetin shqiptar me te cilin nuk elidh asgje shpirterore..

  uroj sa me shpejte te plase revolucioni edvinist qe.. mileti qe i kane shkuar pas ed rucit ta marri vesh mire se cfar ka bere..

  kti revolucioni (qe un po e quaj kasaphana e pergjakur e prill 2010-tes) i dihet fillimi e organizatoret..por fundin ska filozof tja parashikoje..


  brari ju thote nji gje juve kulishve enveriste 4 brezash te selise roze..
  se me ju kte radhe nuk ndodh si me 97 qe vrate e dogjet e u bete bosa e doganiera..
  kam nje parandjenje se do digjeni keq..
  aq keq sa do ta kerkoni kte kohe..

  ci bem vetes o dino ..do kendoni..
  kokodhima kujton se do i mijfishoje pasurite mbas revolucionit qe po e mbeshtet fuqimisht..
  po keshtu dhe karlo bollinot ashtu mendojne..
  mirpo do ndodhe krejt ndryshe..


  ..

 7. #7
  Lab 100% Maska e Station
  Antarsuar
  26-02-2010
  Vendndodhja
  Shqipri
  Postime
  6,625
  Sa shum armiq dhe komplotiste qe shikoni more po po po.
  Si ka mundesi qe te gjithe keta qe e shikojne Saliun si Zoti ne qiell mendojne si sigurimsat e E. Hoxhes se ka shume armiq te jashtem dhe te brendshem qe i duan te keqen "Fermes se Saliut" dhe komandantit legjendar te tyre ?
  Per ju o te shkrete Shqiperia nen udheheqjen e Saleshit eshte akoma "Fanar Ndriues" ne bote.

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Besoja
  Antarsuar
  24-07-2008
  Vendndodhja
  Prrenjas, Shqiperi
  Postime
  3,261
  Shum e shkurtr ajo bejteja lart!!!
  Edleshat edhe mund ta zgjatin!

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •