Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e PeterPan
  Anėtarėsuar
  07-03-2010
  Vendndodhja
  NEVERLAND
  Postime
  413

  Gjuhe Te Huaja ,Te Shqiptarizume

  Sa here na ka qellu qe kur jena tu fol me ndonje person dhe ne bisede e siper i bashkojme fjalet shqipe me fjale te gjuheve te huaja.
  Bisede te kandshme

  uell ,mire se ju gjeta pipell..kom ktu me parlare avek moi .
  dank ,siete uellkome

 2. #2
  Erando
  Anėtarėsuar
  19-07-2004
  Vendndodhja
  Perendim
  Postime
  872
  Citim Postuar mė parė nga PeterPan Lexo Postimin
  Sa here na ka qellu qe kur jena tu fol me ndonje person dhe ne bisede e siper i bashkojme fjalet shqipe me fjale te gjuheve te huaja.
  Bisede te kandshme

  uell ,mire se ju gjeta pipell..kom ktu me parlare avec moi .
  dank ,siete uellkome
  uuuuu sa inat i kam kto qe flasin kshu, por jam mesuar me shqiptaret tashme,

  halla qe ka dy vjet ktu ne perendim, me pyet nje dit a do buke?
  po i thashe, ca ka per thanger?
  ajo me tha: kemi shrimp( karkalec) te fergum, kemi beans( groshe), kemi edhe cheese ( djath).


  e di ca i thashe, un nuk te marr vesh se ca thu ( mgjthse anglishten e di shkelqyer), dhe i thashe
  qe sa her te perdorish fjale angleze nuk do te pergjigjem, pastaj me tha kemi groshe, djath, edhe shrimp,
  u pergjigja tere nerva, dhe i thashe qe shrimp nuk eshte fjale shqiptare, kshuqe nuk dua te ha aspak, dhe her tjeter nqs me flet anglisht do iku te ha ne restorant, ika ate dite ne restorant, dhe tashi personalisht mua me flet vetem shqip, sa inat i kam kto njerez.
  HISTORY HOLDS
  for the time to come and share.

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e PeterPan
  Anėtarėsuar
  07-03-2010
  Vendndodhja
  NEVERLAND
  Postime
  413
  hahahaah .e drejt padrilla .

  por ka nga ato qe e bajne me deshire per mu duk sikur dine gjuhe te huaj dhe ja fusin gjysa gjysa.dhe kjo tem eshte per te ironizuar pak kte gja  uell nuk paske mangiare karkaleca ti ,hahahah

 4. #4
  Pse e con aq gjat, ke shqiptar qe flasin shqip dhe nuk i kupton e jo kur i fusin edhe nje ciao caro mio
  Revolution 1848

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •