Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 9
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-01-2010
    Postime
    4

    Përshëndetje

    Pershendetje te gjitheve dhe iu uroj gjithe te mirat kudo qe jeni.

    Hobi im jane kafshet, i dua shume sepse jane shume fisnike. Vecanterisht me pelqenje qente per besnikerine dhe dashurine qe kane per njerezit. Kam kerkuar disa here nga Forumi Shqiptar te hapin nje rubrike "Per kafshet" por pa sukses.

    Me vjen keq qe ne Shqiperi dhe shume vende te tjera qente dhe macet e rruges vuajne aq shume dhe kane nje jete te shkurter dhe shpesh me fund mizor. Bashkite e qyteteve vazhdojne te vrasin ne menyre barbare qente e rruges, gje qe nuk ndihmon aspak ne uljen e numrit te tyre. Nese leket qe perdoren per te paguar gjuetaret ose policet qe i vrasin keto kafshe te shkreta do perdoreshin per sterilizimin e tyre dhe per qendra adoptimi, suksesi do ishte me i madh.

    Per me teper, si po i mesojme femijet tane, qe dhuna dhe vrasja eshte menyra e trajtimit te kafsheve?!!! Ku jane gjithe ata veterinere qe supozohet te duan kafshet? Ku jane gjithe ata njerez qe kane qen ne shtepi dhe thone nje llaf ne mbrojtje te tyre.

    Ju lutem te konsideroni te firmosni nje peticion qe qeveria te ndaloje vrasjen e qenve te rruges:
    http://www.ipetitions.com/petition/tierhilfe-albanien/
    Kerkoj vetem qe te firmosni peticionin dhe jo te beni donacione. Lidhja (link) qe del pas firmosjes nuk eshte e lidhur me peticionin, pra s'ka nevoje per donacion.

    Faleminderit shume!

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-01-2010
    Postime
    4
    Nese doni te ndihmoni me teper, ju lutem gjithashtu te vizitoni faqen e internetit te nje qendre per mbrojtjen e kafsheve ne Shqiperi qe po perpiqen te ndihmojne, megjithese atyre u duhet te paguajne 30% dogane per te sjelle ne Tirane paisje dhe ushqime qe jane dhurata per bamiresi per keto kafshe te shkreta. :

    http://www.tierhilfe-gst.at/albstart.html#oben

    Faleminderit!

  3. #3
    ***LOVE*** Maska e Tironcja_BLN
    Anëtarësuar
    01-02-2008
    Vendndodhja
    Berlin City
    Postime
    3,440
    ti mire se na erdhe i her....e morem vesh qe kafshet i dashke shume po mosha a je i martum i fejum single femi ke ske ku jeton etj etj...

    sa per kafshet ke shume te drejt jan shume gjynaf dhe nuk e dija qe paska organizacione per kafshet ne shqiperi...une nuk esht se i dua shume me te then te drejten por nuk jam pro qe te vriten ose ti rrafin kafshet se dhe ato kan shqpirt....motra ka nji qen ne shpi qe o bo pjes e families dhe pranej te kuptoj dhe esht gje shume shume e mire me i ndimu....
    zemra ime tull shpirti jot llac dashurija jon pallat 15 kac

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e lisa12
    Anëtarësuar
    30-11-2008
    Postime
    2,624
    andi mire se erdhe nji here,duhet me u bo nji gjo per kafshet se me verte ne shqiperi ato keqtraitohen shume,mendoj se kjo faqe duhet te shqyrtohet si teme..........per trajtimin e kafsheve.

  5. #5
    Shqiptar Maska e EdiR
    Anëtarësuar
    24-05-2002
    Vendndodhja
    Madison, WI, U.S
    Postime
    963
    Andi mire se ke gjetur rrugen per ne F.Sh.
    Shpresoj te kesh kohe dhe te shkruash me shume jo vetem per kafshet por gjithcka tjeter qe te pelqen.
    Klm,
    Think. Laugh. Live.
    Mendo. Qesh. Jeto.

  6. #6
    Po dhe Jo
    Anëtarësuar
    12-09-2009
    Postime
    172
    mire se erdhe andi.
    edhe i dua sh kafshet sidomos qente por ne jemi aq shume te ditur sa qe nuk mendojme fare qe marrim nje jete kur mbysim ndonje kafshe.. per vete kam dy qen ne shtepi i mbaj dhe i konsideroj si antar te familjes me te vertete jane te mrekullueshem por ama kan edhe hargjime. e mbaj mend nji here nje rast kur isha ne nje fshat nje "njeri" vetem per qejf e vrau nje qen aty para syve te mi dhe nuk i thash asgje sepse u frigova nga mentaliteti i tij teper teper i ulet. kta njerez duhet te varren ne mes te qytetit dhe te gjithe te peshtyjme ne ta deri sa te mbledhin mend ne koke.

    pra mire se erdhe ne foruminshqiptar, dhe si dhurate te jap nje
    You may stop this individual, but you can't stop us all... after all, we're all alike.

  7. #7
    Τρελάρα Maska e Ksanthi
    Anëtarësuar
    22-12-2007
    Vendndodhja
    Στ'αστέρια
    Postime
    2,763
    Mire se erdhe Andi.
    Ke mendime shume te qelluara por fatkeqesisht drejtohemi nga njerez injorante.

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e katjushka
    Anëtarësuar
    25-04-2009
    Vendndodhja
    athens
    Postime
    131
    mire se na ke ardhe andi7.
    sa per kafshet ti mire ben qe interesohesh dhe i mbron,por me pare ne shqiperi duhen mbrojtur dhe sistemuar njerezit e pastaj kafshet.
    Nella tua gioia io mi ritrovo...nella tua malinconia io mi ci specchio

  9. #9
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    04-04-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    8,398
    andi7 me vjen keq lol po ti paske ik per shel
    . Po deshe te mbledhesh qen dil nje xhiro naten neper Tirane dhe do gjesh me mijera , por kujdes se mos te kafshojne se jane te pavaksinuar dhe nuk mban pergjegjsi njeri.
    Unë jam njeri i thjeshtë.
    Kënaqem me pak.
    Më mjafton më e mira.

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •