Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
 1. #1

  Abba - Rikthehen n sken!  Nj lajm i jashtzakonshm vjen pr t gjithe fansat e muziks s viteve 70-80 dhe n vecanti pr ata q jan rritur me tingujt e muziks s grupit legjendar suedez Abba.

  Po, pse jo?, i jan prgjigjur pyetjes rreth mundsis s rikthimit, dy ish antaret meshkuj t grupit, Benny Andersson e Bjorn Ulvaeus, t cilt ndryshe nga e shkuara, nuk prgnjeshtrojn mundsin e ribashkimit. 400 milion disqe kan shitur n t gjith botn autort e hiteve Mama mia apo Dancing queen.

  Shpesh her ata jan shprehur se duan t kujtohen ashtu sic kan qn dhe asnje shifr nuk do ti detyronte t rikthehen n sken, por mesa duket jan rimenduar. Duam q njerzit t na kujtojn si t rinj, t paprmbajtshm, plot me energji dhe ambicie, tha dy vjet m par Bjorn Ulvaeus.

  N vitin 2000, Abba mori nj propozim pr t kenduar n 100 koncerte me prfitim q shkonte deri n 1 miliarde dollar, por ata refuzuan pr t mos zhgenjyer fansat. Pak dit m par, grupi ishte i pranishm n Rock and Roll Hall of Fame ku u vendos nj yll n nder t tyre.

  Por gjithsesi ngelet pr tu par cfar mendojn femrat, pasi Agnetha Faltskog jeton n nj ishull t humbur suedez, ndrsa Anni-Frid Lyngstad u martua me nj fisnik gjerman duke marr titullin e princeshs, por tashm sht e ve dhe jeton n Zvicer.

  Artikulli :

  http://www.top-channel.tv/artikull.p...8990&ref=onews

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e pa-emer
  Antarsuar
  26-09-2009
  Vendndodhja
  ne parajse--aty ku sje Ti
  Postime
  257
  lajm i mir
  fotografia-hobi im

 3. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,944

  Pr: Abba - Rikthehen n sken!


Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •