Close
Faqja 0 prej 5 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 82
  1. #1
    Tifoz i flaktë Maska e Juventini
    Anëtarësuar
    07-09-2005
    Vendndodhja
    Delle Alpi
    Postime
    353

    Tifozët e Francës!

    Pas 4 vjetesh te gjata, po rihap perseri temen, tifozat e Frances. Tashme me me shume shpresa se heres qe shkoi, presim te fitojme kete boteror. Mblidhuni te gjithe ketu dhe te tregojme forcen e Frances. Vive le France!
    P.S. Kemi edhe nje grup ne facebook, kush deshiron te behet fan http://www.facebook.com/home.php?#!/...6429962?ref=nf
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  

  2. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Juventini për postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  3. #2
    18 scudetti Maska e Gjinokastra
    Anëtarësuar
    29-08-2009
    Postime
    1,159
    Citim Postuar më parë nga Juventini Lexo Postimin
    Pas 4 vjetesh te gjata, po rihap perseri temen, tifozat e Frances. Tashme me me shume shpresa se heres qe shkoi, presim te fitojme kete boteror. Mblidhuni te gjithe ketu dhe te tregojme forcen e Frances. Vive le France!
    P.S. Kemi edhe nje grup ne facebook, kush deshiron te behet fan http://www.facebook.com/home.php?#!/...6429962?ref=nf


    1-Thuhet "Vive la France"(Ti po e ngaterron me "Vive le Quebec libre"), femerore eshte "la", mashkullore "le", te pakten per kete rast.

    --

    SA fansa qe qenkeni mo, 35 veta! yhyhyhyhyhyhy sa xheloz jam.

    --

    [QUOTE =puroshkodran;2654864]Roma del kampion[ /QUOTE]

  4. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Gjinokastra për postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  5. #3
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    05-02-2009
    Postime
    394
    ^^^ mbylle more se po te rrok zidani apet hehe

    FRANCA per ne finale me brazilin

  6. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Mitrovicali2009 për postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  7. #4
    Çufo Cufo o gjumash... Maska e Mau_kiko
    Anëtarësuar
    06-03-2009
    Vendndodhja
    In the Jungle, the mighty Jungle!
    Postime
    1,576
    Sma merrte mendja te kishte tifoza te tjere te Frances verdalle, kujtova se kisha ngel nga te paktet

    Si tifoz i Frances per 14 vjet me rradhe, perseri i mbetem besnik te vetmes skuader e cila gjithmone dhuron emocione per tifozet e saj!

    Citim Postuar më parë nga Gjinokastra Lexo Postimin
    --

    SA fansa qe qenkeni mo, 35 veta! yhyhyhyhyhyhy sa xheloz jam.

    --
    ska pse behesh xheloz mor vlla, ju keni tifozat tuj, ne kemi tanet. Ska ndonje arsye xhelozie apo ironie te deshtuar ne kete pjese
    Po me mire shkoni e hapni nje teme per tifozat e italise dhe deklarojeni atje dashurine mbi ate bluze, se kjo teme i perket frances, apo tifozat e italise e kane zakone te bejne tifo neper faqet e skuadrave te tjera?
     /l、
    (゚、 。 7
     l、 ~ヽ   
     じしf_, )ノ
    ...e Dio disse kung e kung fu...
    哈哈

  8. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Mau_kiko për postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  9. #5
    18 scudetti Maska e Gjinokastra
    Anëtarësuar
    29-08-2009
    Postime
    1,159
    Citim Postuar më parë nga Mitrovicali2009 Lexo Postimin
    ^^^ mbylle more se po te rrok zidani apet hehe

    FRANCA per ne finale me brazilin
    Humor ishte?

    Citim Postuar më parë nga Mau_kiko Lexo Postimin
    Sma merrte mendja te kishte tifoza te tjere te Frances verdalle, kujtova se kisha ngel nga te paktet

    Si tifoz i Frances per 14 vjet me rradhe, perseri i mbetem besnik te vetmes skuader e cila gjithmone dhuron emocione per tifozet e saj!


    ska pse behesh xheloz mor vlla, ju keni tifozat tuj, ne kemi tanet. Ska ndonje arsye xhelozie apo ironie te deshtuar ne kete pjese
    Po me mire shkoni e hapni nje teme per tifozat e italise dhe deklarojeni atje dashurine mbi ate bluze, se kjo teme i perket frances, apo tifozat e italise e kane zakone te bejne tifo neper faqet e skuadrave te tjera?
    Mau hua hua hua :

    Sa kam qesh. Hera e pare ne jeten time qe shoh 2 tifoz te Frances, gjithmon kam menduar vetem se ai çami aty lart ishte i vetmi tifoz i Frances mes te gjithe kombit tone.
    [QUOTE =puroshkodran;2654864]Roma del kampion[ /QUOTE]

  10. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Gjinokastra për postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  11. #6
    Çufo Cufo o gjumash... Maska e Mau_kiko
    Anëtarësuar
    06-03-2009
    Vendndodhja
    In the Jungle, the mighty Jungle!
    Postime
    1,576
    Citim Postuar më parë nga Gjinokastra Lexo Postimin
    Mau hua hua hua :

    Sa kam qesh. Hera e pare ne jeten time qe shoh 2 tifoz te Frances, gjithmon kam menduar vetem se ai çami aty lart ishte i vetmi tifoz i Frances mes te gjithe kombit tone.
    edhe une kam menduar se isha i vetem gjithsesi eshte mire kur sheh qe ka edhe te tjere qe bejne tifo per te njejten skuader si une, edhe pse nr i tifozerise nuk perben forcen e skuadres.
    Plus pastaj, pervec tifozerise me kombtare, paskam edhe dicka tjeter te perbashket me Juventinin
     /l、
    (゚、 。 7
     l、 ~ヽ   
     じしf_, )ノ
    ...e Dio disse kung e kung fu...
    哈哈

  12. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Mau_kiko për postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  13. #7
    Tifoz i flaktë Maska e Juventini
    Anëtarësuar
    07-09-2005
    Vendndodhja
    Delle Alpi
    Postime
    353
    si padshje shkum 39 fansa nejseeeee... te diskutosh forcen e Frances kundrejt Italise ne keto momente me duket kapitull i mbyllur, jo per naj gje flasin faktet . pastaj na falni per gramatiken frenge se per vete sdi asi llaf frengjisht. Me ngelet me bo vetem nje thirrje:
    O tifoza franceze jepni suggest se lam nom me verte me 39 veta
    Hey Mau ca kishim tjeter te perbashket???

  14. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Juventini për postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  15. #8
    100 % shqiptar Maska e Milkway
    Anëtarësuar
    08-01-2007
    Vendndodhja
    In the land of eagles
    Postime
    7,375
    Edhe une jam tifoz i Frances prej qe 12 vite .

    Perseri ne finale por kete her me Argjentinen .

  16. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Milkway për postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  17. #9
    Tifoz i flaktë Maska e Juventini
    Anëtarësuar
    07-09-2005
    Vendndodhja
    Delle Alpi
    Postime
    353
    Citim Postuar më parë nga xhamia Lexo Postimin
    Edhe une jam tifoz i Frances prej qe 12 vite .

    Perseri ne finale por kete her me Argjentinen .
    Ene une ia kam friken Argjentines, te tjeret ska problem, me rradhe i mysim

  18. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Juventini për postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  19. #10
    100 % shqiptar Maska e Milkway
    Anëtarësuar
    08-01-2007
    Vendndodhja
    In the land of eagles
    Postime
    7,375
    Citim Postuar më parë nga Juventini Lexo Postimin
    Ene une ia kam friken Argjentines, te tjeret ska problem, me rradhe i mysim
    Edhe une sepse lojtaret do mundohen te japin max e tyre sidomos ata te Argjentines .

    Shpresoj se do te takohemi ne finale me ta , dhe ta ngrisim kupen perseri.

  20. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Milkway për postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  21. #11
    i/e regjistruar Maska e K.i EPERM
    Anëtarësuar
    09-03-2009
    Postime
    924
    xhamia--citim--Edhe une jam tifoz i Frances prej qe 12 vite .

    d.m.th.---nga /98 ,ndodhi 1 hërë (e kurdisur) ,nuk e meritonte fitoren kunder Kroacisë!!!!!!!!


    Perseri ne finale por kete her me Argjentinen .

    --më vjen keq shumë Gilangji - e keni mundësinë ta shikoni francen(franquzat) vetem në 3 ndeshjet e para te kualifikimeve dhe ata do ta percjellin Kampionatin nga TV .

    Përshendetje xhamia (edhe pse je tifoz i frances)

  22. Anetarët më poshtë kanë falenderuar K.i EPERM për postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  23. #12
    Çufo Cufo o gjumash... Maska e Mau_kiko
    Anëtarësuar
    06-03-2009
    Vendndodhja
    In the Jungle, the mighty Jungle!
    Postime
    1,576
    Citim Postuar më parë nga K.i EPERM Lexo Postimin
    d.m.th.---nga /98 ,ndodhi 1 hërë (e kurdisur) ,nuk e meritonte fitoren kunder Kroacisë!!!!!!!!
    Per cfare nuk e meritoi fitoren kunder Kroacise Franca? Cili eshte ai episod i cili te shtyn te mendosh keshtu? Nuk mbaj mend te kete ndodhur ndonje gje e cila te shtyn te dyshosh me fitoren e asaj ndeshje...

    Ate ndeshje Franca e meritonete fitoren. Edhe pse luajti 25 minutat e fundit me 10 lojtare, kjo fale artit te stimulimit nga ana e Bilic, po ska gje, prape boterorin e fitoi....
     /l、
    (゚、 。 7
     l、 ~ヽ   
     じしf_, )ノ
    ...e Dio disse kung e kung fu...
    哈哈

  24. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Mau_kiko për postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  25. #13
    i/e regjistruar Maska e K.i EPERM
    Anëtarësuar
    09-03-2009
    Postime
    924
    Mau kiko--citim--po ska gje, prape boterorin e fitoi.../98

    ---dhe sivjet s'do ta fitoj jam i sigurt 100% --me vjen keq nga ju fansat e Fr.por ky është realiteti i fondit të lojtarëve franqez ,unë nuk jam ekspert futbolli, por vetem si adhurues i futbollit po jap mendimin tim,se kush do ta fitoj Kupen në A. e Jugut?????franca JO!!!!

    Përshendetje- Mau kiko

  26. Anetarët më poshtë kanë falenderuar K.i EPERM për postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  27. #14
    Çufo Cufo o gjumash... Maska e Mau_kiko
    Anëtarësuar
    06-03-2009
    Vendndodhja
    In the Jungle, the mighty Jungle!
    Postime
    1,576
    Ok, une nuk po flisja per boterorin e sivjetshem... Ne '98 Franca ka patur skuadren me te mire te historise se saj, ka patur shume yje te cilet pervec punes individuale, punonin shume mire edhe ne grup, dhe pa harruar qe ka patur Zinedine Zidan, lojtari me i mire i historise se Frances (kjo sipas mendimit tim) dhe ai qe e drejtoj drejt nje Kupe Bote, nje Kupe Europe, dy Kupa Konfederatash dhe ne finalen e fundit te boterorit.

    Ndersa po te flas per prespektivat e sivjetshme, po te flas me tifozllik, jam shume i bindur qe do e fitojme, por po te flas aktualen, ashtu sic eshte, e shoh shume te veshtire te shkoje drejt finales se boterorit. Kemi disa lojtare cilesor, dhe gjithashtu edhe lojtare me pervoje, por tranjimi nga ana e Domenech nuk me pelqen shume... ai sikur e mbyt skuadren, nuk e le te dali ne lojen e vet, duke e bere keshtu shume te veshtire rezultatet pozitive.
     /l、
    (゚、 。 7
     l、 ~ヽ   
     じしf_, )ノ
    ...e Dio disse kung e kung fu...
    哈哈

  28. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Mau_kiko për postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  29. #15
    i/e regjistruar Maska e K.i EPERM
    Anëtarësuar
    09-03-2009
    Postime
    924
    Mau kiko--citim-- Kemi disa lojtare cilesor, dhe gjithashtu edhe lojtare me pervoje, por tranjimi nga ana e Domenech nuk me pelqen shume... ai sikur e mbyt skuadren, nuk e le te dali ne lojen e vet, duke e bere keshtu shume te veshtire rezultatet pozitive.

    Tani pajtohem më këtë mendim ,domeneku sot mu duk se ishte prezent ne ndeshjen Rennes-Lyon 1-2 ,për vezhgimin e Tulalanit i cili do të jetë patjeter në A e Jugut.
    Përshendetje F.SH

  30. Anetarët më poshtë kanë falenderuar K.i EPERM për postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  31. #16
    Zogu Arberor Maska e zogu kosovar
    Anëtarësuar
    19-06-2009
    Vendndodhja
    Ne Internet
    Postime
    408
    Franca do te shkoj deri ne finale.Ka yje te medhenj.Brazili e Spanja Posht.heheheh
    Kurrë mos thuaj kurrë.

  32. Anetarët më poshtë kanë falenderuar zogu kosovar për postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  33. #17
    18 scudetti Maska e Gjinokastra
    Anëtarësuar
    29-08-2009
    Postime
    1,159
    'Vdiq' Zidane, 'vdiq' Franca..
    [QUOTE =puroshkodran;2654864]Roma del kampion[ /QUOTE]

  34. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Gjinokastra për postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  35. #18
    Çufo Cufo o gjumash... Maska e Mau_kiko
    Anëtarësuar
    06-03-2009
    Vendndodhja
    In the Jungle, the mighty Jungle!
    Postime
    1,576
    Ueee kush na u kthyee!!! Po ckemi mo Gjino? Nga behesh? Nga ke humbur? Dreq e mori sa te zgjati dhe ai perjashtimi mor jahu

    Citim Postuar më parë nga Gjinokastra Lexo Postimin
    'Vdiq' Zidane, 'vdiq' Franca..
    He mo tani avash. Smund te themi se 'vdiq' Argjentina' se 'vdiq' Maradona psh, apo Brazili se 'vdiq' Pele.
    Cdo skuader ka patur yllin e saj. Koha e Zidane, edhe pse e arte edhe jashtzakonisht e bukur per Francen, tashme mbaroi, dhe i hapet rruga yjeve te rinj qe luajne dhe do te luajne ne kete kombetare.
     /l、
    (゚、 。 7
     l、 ~ヽ   
     じしf_, )ノ
    ...e Dio disse kung e kung fu...
    哈哈

  36. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Mau_kiko për postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  37. #19
    18 scudetti Maska e Gjinokastra
    Anëtarësuar
    29-08-2009
    Postime
    1,159
    Citim Postuar më parë nga Mau_kiko Lexo Postimin
    Ueee kush na u kthyee!!! Po ckemi mo Gjino? Nga behesh? Nga ke humbur? Dreq e mori sa te zgjati dhe ai perjashtimi mor jahu



    He mo tani avash. Smund te themi se 'vdiq' Argjentina' se 'vdiq' Maradona psh, apo Brazili se 'vdiq' Pele.
    Cdo skuader ka patur yllin e saj. Koha e Zidane, edhe pse e arte edhe jashtzakonisht e bukur per Francen, tashme mbaroi, dhe i hapet rruga yjeve te rinj qe luajne dhe do te luajne ne kete kombetare.
    Më e forta është se nuk kam muarrë akoma vesh pse u përjashtova edhe se kush më hoqi.

    Ky staf de balles, nuk të jep as shpjegimin më të vogël. Më e forta është se kur futesh në forum edhe të del ajo e shkruajtura "jeni përjashtuar", pastaj rri në forum aktiv deri sa të mbarojë përjashtimi, imagjinoje sikur përjashtimi të ishte për gjithmon?! Do ngelja online gjithë kohës.

    Gjithsesi...

    Në fakt pa Zidane, Franca nuk ka bërë shumë. Me Zidane keni muarrë botëror edhe Evropian, pa Zidane vetëm 1 Evropian keni patur. Edhe tani shoh se nuk jeni pretendent as me një vend, kurse me "të madhin" ishit skuadra më e frikshme në botë.
    [QUOTE =puroshkodran;2654864]Roma del kampion[ /QUOTE]

  38. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Gjinokastra për postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  39. #20
    Çufo Cufo o gjumash... Maska e Mau_kiko
    Anëtarësuar
    06-03-2009
    Vendndodhja
    In the Jungle, the mighty Jungle!
    Postime
    1,576
    Lol, them se te kane perjashtuar per fjalorin e papam qe kishe ne debate
    ate qe e ke e ke, pranoje lol




    Ke te drejte, me Zidane kemi qene goxha skuader e frikshme. Ai ishte nje lider dhe kapiten i vertete ne fushe. Ai mund ti jepte nje kthese te jashtezakonshme skuadres. Magjistar me topin. Mbaj mend boterorin e klauar, qe edhe pse e filloi me kritika te medha, dhe me probleme me skuadren, prape Franca arriti ne finale duke mundur skuadrat me pertendente qe ishin, si Spanja, Brazili dhe Portugalia.
    Per mendimin tim personal, shpresat e Frances ne boterorin e kaluar u prene kur doli Zidane me te kuqe. Dhe atje perfitojia Italia qe fitoi.. Nejse

    Jam i mendimit qe per sa kohe Domenech do vazhdoje te jete ne pankinen e Frances, nuk do te jemi aq te frikshem ne syte e kundershtareve. Ky tranjer me duket sikur bene te kunderten e asaj qe Jacquet dhe Lemerre bene respekivisht ne 1998 dhe 2000
    Ndryshuar për herë të fundit nga Mau_kiko : 12-04-2010 më 17:18
     /l、
    (゚、 。 7
     l、 ~ヽ   
     じしf_, )ノ
    ...e Dio disse kung e kung fu...
    哈哈

  40. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Mau_kiko për postimin:

    bsdev (03-03-2017)

Faqja 0 prej 5 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •