Close
Faqja 3 prej 5 FillimFillim 12345 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 82
  1. #41
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    04-04-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    8,398
    gjelat e ngordhur te Frances nuk kane fuqi per te trembur meksiken
    Iku KAPOSHI ZIDAN i cili trembte cdo skuader
    Unë jam njeri i thjeshtë.
    Kënaqem me pak.
    Më mjafton më e mira.

  2. #42
    Besimtar Musliman Maska e strange
    Anëtarësuar
    31-10-2006
    Postime
    4,278
    Kalofshi mire tifoze të francez. Përgatituni për 2012 se e hëngrët sivjet.
    Mëso Islamin nga Kur'ani e jo nga myslimanet!

  3. #43
    Hands up! Maska e Jack Watson
    Anëtarësuar
    30-04-2007
    Vendndodhja
    Tiron'
    Postime
    4,549
    Au revoir France!

    Më bëhet qejfi që po eleminohen, nuk e meritojnë të jenë në finalet e Kupës së Botës, këtu erdhën me hile dhe me dorën e Henrisë, e drejta po vihet në vend. E vetmja mundës që Francë të kalojë turin është që në ndeshjet e fundit Meksika ta rrahë Uruguain dhe Franca të fitojë me Afrikën e Jugut me të paktën 3 gola diferencë. Çdo opsion tjetër i nxjerr jashtë Botërorit.

    Një barazim mes Meksikës dhe Uruguait i çon të dyja në 1/8 por në një situatë të tillë i bie që Meksika të përballet me Argjentinë, gjë që besoj se Meksika nuk e dëshiron prandaj do të luftojë për fitore.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Jack Watson : 17-06-2010 më 16:30
    Life's too short to remove USB safely.

  4. #44
    I-Skipitari 2.0 Maska e Deusexmachina
    Anëtarësuar
    21-02-2010
    Postime
    161
    Doli fjala e Zidanit per Domenech
    http://soccernet.espn.go.com/world-c...cc=5901&ver=us
    Ndryshuar për herë të fundit nga Deusexmachina : 17-06-2010 më 16:38
    Intellects whose desires have outstripped their understanding.
    Friedrich August von Hayek

  5. #45
    I-Skipitari 2.0 Maska e Deusexmachina
    Anëtarësuar
    21-02-2010
    Postime
    161
    Citim Postuar më parë nga 2043 Lexo Postimin
    gjelat e ngordhur Frances nuk kane fuqi per te trembur meksiken
    Iku KAPOSHI ZIDAN i cili trembte cdo skuader
    Franca vuan ne cdo repart mungojne lojtaret, po Zidani ishte organizatori i lojes pritej Henry te zinte vendin e tij...
    Ndryshuar për herë të fundit nga Deusexmachina : 17-06-2010 më 16:35
    Intellects whose desires have outstripped their understanding.
    Friedrich August von Hayek

  6. #46
    Hands up! Maska e Jack Watson
    Anëtarësuar
    30-04-2007
    Vendndodhja
    Tiron'
    Postime
    4,549
    Citim Postuar më parë nga Jack Watson Lexo Postimin
    Au revoir France!

    Më bëhet qejfi që po eleminohen, nuk e meritojnë të jenë në finalet e Kupës së Botës, këtu erdhën me hile dhe me dorën e Henrisë, e drejta po vihet në vend. E vetmja mundës që Francë të kalojë turin është që në ndeshjet e fundit Meksika ta rrahë Uruguain dhe Franca të fitojë me Afrikën e Jugut me të paktën 3 gola diferencë. Çdo opsion tjetër i nxjerr jashtë Botërorit.

    Një barazim mes Meksikës dhe Uruguait i çon të dyja në 1/8 por në një situatë të tillë i bie që Meksika të përballet me Argjentinë, gjë që besoj se Meksika nuk e dëshiron prandaj do të luftojë për fitore.
    Korrigjim, skenari që Franca kalon është ky:

    Meksika rreh Uruguain dhe Francës i duhet të fitojë 5-0 me Afrikën e Jugut. Nqs Meksika e rreh Uruguain me 2 gola diferencë (ose 3) atëherë Francës i duhet fitorja 4-0 (ose 3-0).
    Life's too short to remove USB safely.

  7. #47
    100 % shqiptar Maska e Milkway
    Anëtarësuar
    08-01-2007
    Vendndodhja
    In the land of eagles
    Postime
    7,375
    P.shurrsha trajnerin ......ma njeri pa pike lidhje skam pa deri me tashte.

    As per noj fshat te Afrikes skish bo me qen trajner e jo mo per Francen me shum yje ne skuader .

    Franca mundet me u knaq pa asnje gol dej me tasht se per sivjet mbaroi

  8. #48
    krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
    Anëtarësuar
    21-07-2005
    Vendndodhja
    diku neper bote
    Postime
    2,637
    hajt udha e mbare per ne shtepi gjelave te frances...shume shpejt do ta marrin mbrapa edhe spanja e anglia...ndoshta edhe italia..
    a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

  9. #49
    Curva Sud Milano Maska e niku-nyc
    Anëtarësuar
    20-03-2005
    Vendndodhja
    With God...
    Postime
    3,328
    Si ka patur durim federata Franceze me Domenech akoma nuk kuptohet. Arsyeja e vetma pse Domenech e coj Francen ne finale ne 2006 eshte sepse atehere ekipi kishte Zidane, Makelele dhe Vieira qe e mbanin Francen gjalle.

    Sidoqoft ne 2002 ishin me keq. Franca jasht Evropes nuk luan dot.
    Il Club Più Titolato Al Mondo

  10. #50
    Sa keq!

  11. #51
    18 scudetti Maska e Gjinokastra
    Anëtarësuar
    29-08-2009
    Postime
    1,159
    AU REVOIR!!!

    [QUOTE =puroshkodran;2654864]Roma del kampion[ /QUOTE]

  12. #52
    Çufo Cufo o gjumash... Maska e Mau_kiko
    Anëtarësuar
    06-03-2009
    Vendndodhja
    In the Jungle, the mighty Jungle!
    Postime
    1,576
    Franca eshte ekipi me i percare i gjithe kampionatit boteror... Une jam vete tifoz i flakte Francez, por po ju rendis disa nga arsyet perse sot ekipi Francez deshtoi:

    Franca eshte e ndare ne grupe te ndryshme.. nga njera ane kemi grupin e Henry, nga ana tjeter kemi grupin e Anelka.. nderkohe qe edhe Ribery ka grupin e tij. Midis ketyre grupeve ka inate dhe mosmarrveshje... Kjo ishte arsyeja e mosfutjes ne loje te Henry, Cisse dhe Gourcouff... Nderkohe eshte e pamundur qe nje skuader me lojtare te percare, me lojtare te cilet nuk komunikojne me njeri tjetrin dhe qe i mbajne meri shoku shokut, te arrij nje rezultat pozitiv.. ska se si..

    Ribery se kisha pare ndonjehere te luante me keq se sot.. nuk arriti dot te kalonte as edhe nje lojtr Meksikan.. ndersa Anelka jashtzakonisht shume vetjak, kerkonte te bente spektakel te kalonte mbi tre lojtare, dhe ne fund ngelte si plehr.

    Domenech eshte thjesht nje i paafte i cili arriti ta coje Francen ne finalen e 2006 vetem fale Zidane dhe Viera, ishte thjesht nje fatlum i cili pati fatin e mire te drejtonte nje skuader e cila drejtohej realisht nga Kapiteni Zizou dhe nga ndihmesi Viera...

    Nderkoh qe dua te pergezoj ekipin edhe tifozat e Meksikes (nese keziton ndonje) per lojen qe Meksika zhvilloi.. e meritoi totalisht fitoren, madje, duhet te ndihemi fatlum qe nuk u arrit nje rezultat edhe me i thelle..

    Gjithsesi, shpresa vdes e fundit per nje tifoz... prandaj ka ende mundesi per kualifikim ne raundin tjeter..

    Nqs Franca arrin te mund Afriken e Jugut me nje rezultat mbi 4 me zero atehere ka akoma shprese. Nqs ka nje barazim midis uruguait edhe Meksikes, atehere shpresat e Franec shuhen, por une nuk besoj se do dali barazim... nqs del barazim atehere Meksikes i duhet te perballet me Argjentinen, dhe kjo gje Meksikes nuk i leverdis, prandaj duhet te fitoj me cdo kusht.. Prandaj, nese Meksika arrin te mund Uruguain, Frances i duhet nje fitore me fix 5 gola diference, por nqs Uruguay arri te mund Meksiken, Frances i mjafton edhe nje fitore 4 me 0..
    Ndryshuar për herë të fundit nga Mau_kiko : 17-06-2010 më 17:56
     /l、
    (゚、 。 7
     l、 ~ヽ   
     じしf_, )ノ
    ...e Dio disse kung e kung fu...
    哈哈

  13. #53
    Ragnald
    Anëtarësuar
    18-06-2006
    Vendndodhja
    london
    Postime
    4,442
    qiqra ne hell me pak fjale.
    south africa e rreh francen , sepse do ta mbylli boterorin me nder .

    bye bye ekip plehre qe na e moret europianin e 2000 me fat ,edhe boterorin e 98 kot me penallti.

  14. #54
    United States of Albania Maska e USA NR1
    Anëtarësuar
    18-01-2010
    Vendndodhja
    KU
    Postime
    5,430
    e pa besueshme qe te merresh ekipen e Frances i ka lojtaret me te mire te gjithe jane Star por ja

  15. #55
    Çufo Cufo o gjumash... Maska e Mau_kiko
    Anëtarësuar
    06-03-2009
    Vendndodhja
    In the Jungle, the mighty Jungle!
    Postime
    1,576
    Citim Postuar më parë nga Smth_Poetic Lexo Postimin
    qiqra ne hell me pak fjale.
    south africa e rreh francen , sepse do ta mbylli boterorin me nder .

    bye bye ekip plehre qe na e moret europianin e 2000 me fat ,edhe boterorin e 98 kot me penallti.
    Boterorin e '98 kot me penallti?? wtf??? More djal.. po ne te njejten menyre *kot* e fituat edhe juve Boterorin e 2006... lol

    Se si do te dali ndeshja mes Afrikes se Jugut edhe Frances kete do ta shohim ndeshjen e rradhes, si Afrika edhe si Franca u duhet te dalin me nder nga boterori, keshtuqe si dihet rezultati final...
     /l、
    (゚、 。 7
     l、 ~ヽ   
     じしf_, )ノ
    ...e Dio disse kung e kung fu...
    哈哈

  16. #56
    i/e regjistruar Maska e Marya
    Anëtarësuar
    10-05-2009
    Postime
    4,665
    lojtare bling bling , mire t'ju behet
    te rrine atje ne afrike se atje eshte vendi i tyre

  17. #57
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    11-02-2010
    Postime
    51
    Citim Postuar më parë nga _MALSORI_ Lexo Postimin
    hajt udha e mbare per ne shtepi gjelave frances...shume shpejt do ta marrin mbrapa edhe spanja e anglia...ndoshta edhe italia..
    Po mso gjykoni vetem nga nje ndeshje qe keni pare o njerez..Ja gjermania te paren e fitoi me 4 gola e tani po humb me Serbine!!!!!

    Duroni icik te shohim edhe ndeshjet e dyta..kot tani

    p.s.ska shans qe Italia mos te kaloje fazen e grupeve...eshte thjesht e pamundur

  18. #58
    Ragnald
    Anëtarësuar
    18-06-2006
    Vendndodhja
    london
    Postime
    4,442
    Citim Postuar më parë nga Mau_kiko Lexo Postimin
    Boterorin e '98 kot me penallti?? wtf??? More djal.. po ne njejten menyre *kot* e fituat edhe juve Boterorin e 2006... lol

    Se si do te dali ndeshja mes Afrikes se Jugut edhe Frances kete do ta shohim ndeshjen e rradhes, si Afrika edhe si Franca u duhet te dalin me nder nga boterori, keshtuqe si dihet rezultati final...
    Ka nje ndryshim boterori i 98 me 2006.......ndryshimi eshte se mbi shpinen tone ju u futet tek libri historik i futbollit , ndersa ju ne 2006 , thjesht po i nenshtroheshit ekipit me te mire te europes ,asgje me shume.

    Na i moret padrejtesisht dy kupa , se do ishim sot per sot jo vetem ekipi me i mire ne europe , por ne planet .

    Per kete arsye , jeni ekipi qe ju urrej me shume......mercenare afrikane

  19. #59
    Erga omnes Maska e fisniku-student
    Anëtarësuar
    11-10-2006
    Vendndodhja
    Nën hijen e Diellit
    Postime
    4,408
    Federata Franceze kete domenekun kur do e shkarkoj duhet edhe me rraf njekohesisht, mendoj se eshte trajneri me idiot dhe me skizofren qe kam njohur.

    Ky trajner e ka tregu veten se specialitet i tij eshte konflikti me lojtaret e tij, ju e dini qe franca viteve te fundit ka probleme me sulem dhe kjo eshte krejt me fajin e tij.

    Kombtarja franceze ka pasur nje dekadenc brenda vetes dhe krejt me fajin e trajnerit, keni mundur ta vereni kete edhe ne facen e lojtareve dhe disa lojtar pothuajse qellimisht e bojkotonin lojen si shenje proteste ndaj trajnerit.

    Ky trajner ka vite qe ia mohon ftesen trezeges( legjenda e juventusit) dhe tash kete here edhe Benzemes, ndersa fton sidni govun qe edhe ne lion nuk luan rregullisht.
    "Idea është Këshilltari më i mirë i Veprës"

  20. #60
    Besimtar Musliman Maska e strange
    Anëtarësuar
    31-10-2006
    Postime
    4,278
    Zyrtare: Anelka përjashtohet nga kombëtarja e Francës

    Federata franceze e Futbollit (FFF), ka bërë të ditur me anë të një komunikate se ka përjashtuar nga kombëtarja sulmuesin Nicolas Anelka, për shkak te sjelljes jo të mirë ndaj trajnerit, Raymond Domenech.

    Sipas informacioneve nga shtabi i kombëtares farnceze, përjashtimi vjen si pasojë e një shpërthimi të Nicolas Anelkas ndaj përzgjedhësit Raymond Domenech, në pushim të pjesës së parë në sfidën ndaj Meksikës.

    Sipas France Football, në pushim të pjesës së parë në sfidën ndaj Meksikës, pranë rezultatit 0-0, mësohet se Domenech i ka thënë Nicolas Anelkas që të mos devijojë nga pozita e tij si sulmues qendror, gjë që nuk i pëlqeu Anelkas.

    “Shko pa***hu me veten, ti bir i ndyrë bushtre”, u përgjigj Nicolas Anelka.

    “Në rregull, do të zëvëndësohesh”, përfundoi Domenech duke e dërguar në zhveshtore Anelkan.

    Sipas mediave franceze, Nicolas Anelka mund të largohet nga kampi francez në Afrikën e Jugut.

    Kjo nuk është e tëra. Se futbollistëve francez u mungon edukata, e tregon fakti që William Gallas ia drejtoi gishtin e mesëm një gazetari të televizionit publik francez TF1, pasi që ky i fundit kërkoi ta intervistonte mbrojtësin francez. /Telegrafi/
    Mëso Islamin nga Kur'ani e jo nga myslimanet!

Faqja 3 prej 5 FillimFillim 12345 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •