Close
Faqja 3 prej 5 FillimFillim 12345 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 82
 1. #41
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-04-2006
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  8,398
  gjelat e ngordhur te Frances nuk kane fuqi per te trembur meksiken
  Iku KAPOSHI ZIDAN i cili trembte cdo skuader
  Un jam njeri i thjesht.
  Knaqem me pak.
  M mjafton m e mira.

 2. #42
  Besimtar Musliman Maska e strange
  Antarsuar
  31-10-2006
  Postime
  4,278
  Kalofshi mire tifoze t francez. Prgatituni pr 2012 se e hngrt sivjet.
  Mso Islamin nga Kur'ani e jo nga myslimanet!

 3. #43
  Hands up! Maska e Jack Watson
  Antarsuar
  30-04-2007
  Vendndodhja
  Tiron'
  Postime
  4,549
  Au revoir France!

  M bhet qejfi q po eleminohen, nuk e meritojn t jen n finalet e Kups s Bots, ktu erdhn me hile dhe me dorn e Henris, e drejta po vihet n vend. E vetmja munds q Franc t kaloj turin sht q n ndeshjet e fundit Meksika ta rrah Uruguain dhe Franca t fitoj me Afrikn e Jugut me t paktn 3 gola diferenc. do opsion tjetr i nxjerr jasht Botrorit.

  Nj barazim mes Meksiks dhe Uruguait i on t dyja n 1/8 por n nj situat t till i bie q Meksika t prballet me Argjentin, gj q besoj se Meksika nuk e dshiron prandaj do t luftoj pr fitore.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Jack Watson : 17-06-2010 m 16:30
  Life's too short to remove USB safely.

 4. #44
  Doli fjala e Zidanit per Domenech
  http://soccernet.espn.go.com/world-c...cc=5901&ver=us
  Ndryshuar pr her t fundit nga Deusexmachina : 17-06-2010 m 16:38
  Intellects whose desires have outstripped their understanding.
  Friedrich August von Hayek

 5. #45
  Citim Postuar m par nga 2043 Lexo Postimin
  gjelat e ngordhur Frances nuk kane fuqi per te trembur meksiken
  Iku KAPOSHI ZIDAN i cili trembte cdo skuader
  Franca vuan ne cdo repart mungojne lojtaret, po Zidani ishte organizatori i lojes pritej Henry te zinte vendin e tij...
  Ndryshuar pr her t fundit nga Deusexmachina : 17-06-2010 m 16:35
  Intellects whose desires have outstripped their understanding.
  Friedrich August von Hayek

 6. #46
  Hands up! Maska e Jack Watson
  Antarsuar
  30-04-2007
  Vendndodhja
  Tiron'
  Postime
  4,549
  Citim Postuar m par nga Jack Watson Lexo Postimin
  Au revoir France!

  M bhet qejfi q po eleminohen, nuk e meritojn t jen n finalet e Kups s Bots, ktu erdhn me hile dhe me dorn e Henris, e drejta po vihet n vend. E vetmja munds q Franc t kaloj turin sht q n ndeshjet e fundit Meksika ta rrah Uruguain dhe Franca t fitoj me Afrikn e Jugut me t paktn 3 gola diferenc. do opsion tjetr i nxjerr jasht Botrorit.

  Nj barazim mes Meksiks dhe Uruguait i on t dyja n 1/8 por n nj situat t till i bie q Meksika t prballet me Argjentin, gj q besoj se Meksika nuk e dshiron prandaj do t luftoj pr fitore.
  Korrigjim, skenari q Franca kalon sht ky:

  Meksika rreh Uruguain dhe Francs i duhet t fitoj 5-0 me Afrikn e Jugut. Nqs Meksika e rreh Uruguain me 2 gola diferenc (ose 3) ather Francs i duhet fitorja 4-0 (ose 3-0).
  Life's too short to remove USB safely.

 7. #47
  100 % shqiptar Maska e Milkway
  Antarsuar
  08-01-2007
  Vendndodhja
  In the land of eagles
  Postime
  7,375
  P.shurrsha trajnerin ......ma njeri pa pike lidhje skam pa deri me tashte.

  As per noj fshat te Afrikes skish bo me qen trajner e jo mo per Francen me shum yje ne skuader .

  Franca mundet me u knaq pa asnje gol dej me tasht se per sivjet mbaroi

 8. #48
  krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
  Antarsuar
  21-07-2005
  Vendndodhja
  diku neper bote
  Postime
  2,638
  hajt udha e mbare per ne shtepi gjelave te frances...shume shpejt do ta marrin mbrapa edhe spanja e anglia...ndoshta edhe italia..
  a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

 9. #49
  Curva Sud Milano Maska e niku-nyc
  Antarsuar
  20-03-2005
  Vendndodhja
  With God...
  Postime
  3,329
  Si ka patur durim federata Franceze me Domenech akoma nuk kuptohet. Arsyeja e vetma pse Domenech e coj Francen ne finale ne 2006 eshte sepse atehere ekipi kishte Zidane, Makelele dhe Vieira qe e mbanin Francen gjalle.

  Sidoqoft ne 2002 ishin me keq. Franca jasht Evropes nuk luan dot.
  Il Club Pi Titolato Al Mondo

 10. #50
  Sa keq!

 11. #51
  18 scudetti Maska e Gjinokastra
  Antarsuar
  29-08-2009
  Mosha
  31
  Postime
  1,159
  AU REVOIR!!!

  [QUOTE =puroshkodran;2654864]Roma del kampion[ /QUOTE]

 12. #52
  ufo Cufo o gjumash... Maska e Mau_kiko
  Antarsuar
  06-03-2009
  Vendndodhja
  In the Jungle, the mighty Jungle!
  Postime
  1,576
  Franca eshte ekipi me i percare i gjithe kampionatit boteror... Une jam vete tifoz i flakte Francez, por po ju rendis disa nga arsyet perse sot ekipi Francez deshtoi:

  Franca eshte e ndare ne grupe te ndryshme.. nga njera ane kemi grupin e Henry, nga ana tjeter kemi grupin e Anelka.. nderkohe qe edhe Ribery ka grupin e tij. Midis ketyre grupeve ka inate dhe mosmarrveshje... Kjo ishte arsyeja e mosfutjes ne loje te Henry, Cisse dhe Gourcouff... Nderkohe eshte e pamundur qe nje skuader me lojtare te percare, me lojtare te cilet nuk komunikojne me njeri tjetrin dhe qe i mbajne meri shoku shokut, te arrij nje rezultat pozitiv.. ska se si..

  Ribery se kisha pare ndonjehere te luante me keq se sot.. nuk arriti dot te kalonte as edhe nje lojtr Meksikan.. ndersa Anelka jashtzakonisht shume vetjak, kerkonte te bente spektakel te kalonte mbi tre lojtare, dhe ne fund ngelte si plehr.

  Domenech eshte thjesht nje i paafte i cili arriti ta coje Francen ne finalen e 2006 vetem fale Zidane dhe Viera, ishte thjesht nje fatlum i cili pati fatin e mire te drejtonte nje skuader e cila drejtohej realisht nga Kapiteni Zizou dhe nga ndihmesi Viera...

  Nderkoh qe dua te pergezoj ekipin edhe tifozat e Meksikes (nese keziton ndonje) per lojen qe Meksika zhvilloi.. e meritoi totalisht fitoren, madje, duhet te ndihemi fatlum qe nuk u arrit nje rezultat edhe me i thelle..

  Gjithsesi, shpresa vdes e fundit per nje tifoz... prandaj ka ende mundesi per kualifikim ne raundin tjeter..

  Nqs Franca arrin te mund Afriken e Jugut me nje rezultat mbi 4 me zero atehere ka akoma shprese. Nqs ka nje barazim midis uruguait edhe Meksikes, atehere shpresat e Franec shuhen, por une nuk besoj se do dali barazim... nqs del barazim atehere Meksikes i duhet te perballet me Argjentinen, dhe kjo gje Meksikes nuk i leverdis, prandaj duhet te fitoj me cdo kusht.. Prandaj, nese Meksika arrin te mund Uruguain, Frances i duhet nje fitore me fix 5 gola diference, por nqs Uruguay arri te mund Meksiken, Frances i mjafton edhe nje fitore 4 me 0..
  Ndryshuar pr her t fundit nga Mau_kiko : 17-06-2010 m 17:56
   /l、
  (゚、 。 7
   l、 ~ヽ  
   じしf_, )ノ
  ...e Dio disse kung e kung fu...
  哈哈

 13. #53
  Ragnald
  Antarsuar
  18-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,442
  qiqra ne hell me pak fjale.
  south africa e rreh francen , sepse do ta mbylli boterorin me nder .

  bye bye ekip plehre qe na e moret europianin e 2000 me fat ,edhe boterorin e 98 kot me penallti.

 14. #54
  United States of Albania Maska e USA NR1
  Antarsuar
  18-01-2010
  Vendndodhja
  KU
  Mosha
  49
  Postime
  5,430
  e pa besueshme qe te merresh ekipen e Frances i ka lojtaret me te mire te gjithe jane Star por ja

 15. #55
  ufo Cufo o gjumash... Maska e Mau_kiko
  Antarsuar
  06-03-2009
  Vendndodhja
  In the Jungle, the mighty Jungle!
  Postime
  1,576
  Citim Postuar m par nga Smth_Poetic Lexo Postimin
  qiqra ne hell me pak fjale.
  south africa e rreh francen , sepse do ta mbylli boterorin me nder .

  bye bye ekip plehre qe na e moret europianin e 2000 me fat ,edhe boterorin e 98 kot me penallti.
  Boterorin e '98 kot me penallti?? wtf??? More djal.. po ne te njejten menyre *kot* e fituat edhe juve Boterorin e 2006... lol

  Se si do te dali ndeshja mes Afrikes se Jugut edhe Frances kete do ta shohim ndeshjen e rradhes, si Afrika edhe si Franca u duhet te dalin me nder nga boterori, keshtuqe si dihet rezultati final...
   /l、
  (゚、 。 7
   l、 ~ヽ  
   じしf_, )ノ
  ...e Dio disse kung e kung fu...
  哈哈

 16. #56
  i/e regjistruar Maska e Marya
  Antarsuar
  10-05-2009
  Postime
  4,669
  lojtare bling bling , mire t'ju behet
  te rrine atje ne afrike se atje eshte vendi i tyre

 17. #57
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  11-02-2010
  Postime
  51
  Citim Postuar m par nga _MALSORI_ Lexo Postimin
  hajt udha e mbare per ne shtepi gjelave frances...shume shpejt do ta marrin mbrapa edhe spanja e anglia...ndoshta edhe italia..
  Po mso gjykoni vetem nga nje ndeshje qe keni pare o njerez..Ja gjermania te paren e fitoi me 4 gola e tani po humb me Serbine!!!!!

  Duroni icik te shohim edhe ndeshjet e dyta..kot tani

  p.s.ska shans qe Italia mos te kaloje fazen e grupeve...eshte thjesht e pamundur

 18. #58
  Ragnald
  Antarsuar
  18-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,442
  Citim Postuar m par nga Mau_kiko Lexo Postimin
  Boterorin e '98 kot me penallti?? wtf??? More djal.. po ne njejten menyre *kot* e fituat edhe juve Boterorin e 2006... lol

  Se si do te dali ndeshja mes Afrikes se Jugut edhe Frances kete do ta shohim ndeshjen e rradhes, si Afrika edhe si Franca u duhet te dalin me nder nga boterori, keshtuqe si dihet rezultati final...
  Ka nje ndryshim boterori i 98 me 2006.......ndryshimi eshte se mbi shpinen tone ju u futet tek libri historik i futbollit , ndersa ju ne 2006 , thjesht po i nenshtroheshit ekipit me te mire te europes ,asgje me shume.

  Na i moret padrejtesisht dy kupa , se do ishim sot per sot jo vetem ekipi me i mire ne europe , por ne planet .

  Per kete arsye , jeni ekipi qe ju urrej me shume......mercenare afrikane

 19. #59
  Erga omnes Maska e fisniku-student
  Antarsuar
  11-10-2006
  Vendndodhja
  Nn hijen e Diellit
  Postime
  4,408
  Federata Franceze kete domenekun kur do e shkarkoj duhet edhe me rraf njekohesisht, mendoj se eshte trajneri me idiot dhe me skizofren qe kam njohur.

  Ky trajner e ka tregu veten se specialitet i tij eshte konflikti me lojtaret e tij, ju e dini qe franca viteve te fundit ka probleme me sulem dhe kjo eshte krejt me fajin e tij.

  Kombtarja franceze ka pasur nje dekadenc brenda vetes dhe krejt me fajin e trajnerit, keni mundur ta vereni kete edhe ne facen e lojtareve dhe disa lojtar pothuajse qellimisht e bojkotonin lojen si shenje proteste ndaj trajnerit.

  Ky trajner ka vite qe ia mohon ftesen trezeges( legjenda e juventusit) dhe tash kete here edhe Benzemes, ndersa fton sidni govun qe edhe ne lion nuk luan rregullisht.
  "Idea sht Kshilltari m i mir i Veprs"

 20. #60
  Besimtar Musliman Maska e strange
  Antarsuar
  31-10-2006
  Postime
  4,278
  Zyrtare: Anelka prjashtohet nga kombtarja e Francs

  Federata franceze e Futbollit (FFF), ka br t ditur me an t nj komunikate se ka prjashtuar nga kombtarja sulmuesin Nicolas Anelka, pr shkak te sjelljes jo t mir ndaj trajnerit, Raymond Domenech.

  Sipas informacioneve nga shtabi i kombtares farnceze, prjashtimi vjen si pasoj e nj shprthimi t Nicolas Anelkas ndaj przgjedhsit Raymond Domenech, n pushim t pjess s par n sfidn ndaj Meksiks.

  Sipas France Football, n pushim t pjess s par n sfidn ndaj Meksiks, pran rezultatit 0-0, msohet se Domenech i ka thn Nicolas Anelkas q t mos devijoj nga pozita e tij si sulmues qendror, gj q nuk i plqeu Anelkas.

  “Shko pa***hu me veten, ti bir i ndyr bushtre”, u prgjigj Nicolas Anelka.

  “N rregull, do t zvndsohesh”, prfundoi Domenech duke e drguar n zhveshtore Anelkan.

  Sipas mediave franceze, Nicolas Anelka mund t largohet nga kampi francez n Afrikn e Jugut.

  Kjo nuk sht e tra. Se futbollistve francez u mungon edukata, e tregon fakti q William Gallas ia drejtoi gishtin e mesm nj gazetari t televizionit publik francez TF1, pasi q ky i fundit krkoi ta intervistonte mbrojtsin francez. /Telegrafi/
  Mso Islamin nga Kur'ani e jo nga myslimanet!

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •