Close
Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 82
 1. #21
  Tifoz i flakt Maska e Juventini
  Antarsuar
  07-09-2005
  Vendndodhja
  Delle Alpi
  Mosha
  28
  Postime
  353
  Citim Postuar m par nga Mau_kiko Lexo Postimin
  Lol, them se te kane perjashtuar per fjalorin e papam qe kishe ne debate
  ate qe e ke e ke, pranoje lol
  Ke te drejte, me Zidane kemi qene goxha skuader e frikshme. Ai ishte nje lider dhe kapiten i vertete ne fushe. Ai mund ti jepte nje kthese te jashtezakonshme skuadres. Magjistar me topin. Mbaj mend boterorin e klauar, qe edhe pse e filloi me kritika te medha, dhe me probleme me skuadren, prape Franca arriti ne finale duke mundur skuadrat me pertendente qe ishin, si Spanja, Brazili dhe Portugalia.
  Per mendimin tim personal, shpresat e Frances ne boterorin e kaluar u prene kur doli Zidane me te kuqe. Dhe atje perfitojia Italia qe fitoi.. Nejse

  Jam i mendimit qe per sa kohe Domenech do vazhdoje te jete ne pankinen e Frances, nuk do te jemi aq te frikshem ne syte e kundershtareve. Ky tranjer me duket sikur bene te kunderten e asaj qe Jacquet dhe Lemerre bene respekivisht ne 1998 dhe 2000
  Mos harroni qe ndryshe nga 2006 tashme kemi goxha lojtare te rinj, dhe lojtare qe kane fituar eksperience nga kohe e boterorit te kaluar si: Ribery, Nasri, Gourcuff... Kemi nje Lloris ne porte, shume me pak gafaxhi se ish portieri Barthez. Kemi 2 nga shkatrruesit me te mire ne bote: Lassana Diarra dhe Toulalan. Kemi mbrojtes te papar si Abidal, Sagna, Gallas. Kemi sulmues shume te mire: Benzema, Henry, Gourcuff, Anelka. Nuk e di si e shihni Francen po une jam shume optimist... Shpresoj qe Domenechu te sillet me shume si trajner dhe jo si astrolog (te mos futesh Henryn se ka horoskop te keq eshte fare banale) DHE SIDOMOS TE MOS FUTI GOMIS, lojtari qe urrejta me shume gjate europianit.

 2. #22
  ufo Cufo o gjumash... Maska e Mau_kiko
  Antarsuar
  06-03-2009
  Vendndodhja
  In the Jungle, the mighty Jungle!
  Postime
  1,576
  Kam pare edhe nje France me te fuqishme se kjo aktualja
  Gjithsesi, ashtu si the edhe ti, per nga lojtare nuk jemi shume keq. Sic jam shprehur edhe me pare, une theksoj se tranjerin nuk e kemi "first class"...
  Edhe ne 2006 Franca kishte alamet skuadre, mos harro.
  Barthez mund te kete qene gafaxhi, kete e pranoj. Por ne fakt, ne ndeshje te rendesishme ka qene nga portieret me te mire qe kam pare ndonjehere.
  Gjithsesi, sikur te rikthehej Jacquet do ishte mire per Francen

  Gomis... ky here lu mire here luan o zot na rujt e ka me astrologji ky siduket :~)
   /l、
  (゚、 。 7
   l、 ~ヽ  
   じしf_, )ノ
  ...e Dio disse kung e kung fu...
  哈哈

 3. #23
  Tifoz i flakt Maska e Juventini
  Antarsuar
  07-09-2005
  Vendndodhja
  Delle Alpi
  Mosha
  28
  Postime
  353
  mir mir, spo flas per brezin e arte te 98-tes, por nese ata ishin brezi i arte, ky vertete eshte brezi i argjendte .
  Mos te te mori malli kot per Barthezin, Llorise eshte ku e ku me i mire
  Ja shif kte video

 4. #24
  Tifoz i flakt Maska e Juventini
  Antarsuar
  07-09-2005
  Vendndodhja
  Delle Alpi
  Mosha
  28
  Postime
  353
  I bej thirrje te gjithe tifozave Franceze te japin ca suggest ne fb. Ndihemi te vetmuar ne 50

 5. #25
  Allez les bleus !

 6. #26
  100 % shqiptar Maska e Milkway
  Antarsuar
  08-01-2007
  Vendndodhja
  In the land of eagles
  Postime
  7,375
  Ribery komplet jashte konceptit te lojes.....Diabi shume vetjak , keshtu e ka veshtir Franca .

 7. #27
  Besimtar Musliman Maska e strange
  Antarsuar
  31-10-2006
  Postime
  4,278
  Ai ai ai ai, para 4 vite n finale, sivjet katastrof. Ribery kec, Anelka edhe m keq, i gjith epika nuk bashkpunonte mes veti...katastrof... Afrika jugore me Meksikn shum m loje interesante bn.
  Mso Islamin nga Kur'ani e jo nga myslimanet!

 8. #28
  ufo Cufo o gjumash... Maska e Mau_kiko
  Antarsuar
  06-03-2009
  Vendndodhja
  In the Jungle, the mighty Jungle!
  Postime
  1,576
  Skuadra nuk lujti nai ge sot, sic e tha edhe strange, edhe loje midis afrikes se jugut me meksiken ishte meterheqese..
  gjithsesi, une pervete jam ende shume optimist, kjo ishte vetem ndeshja e pare. A ju kujtohet ndeshja e pare ne gjermani, pothuaj te njetin nivel loje beme, madje, edhe u zune lojtaret ne mes te fushes. Por ama te gjithe e pame qe arritem deri ne finale.
  Ka akoma per te permisuar skuadra gjithsesi, shpresoj se ne ndeshjen kunder meksikes ta fitojme.
   /l、
  (゚、 。 7
   l、 ~ヽ  
   じしf_, )ノ
  ...e Dio disse kung e kung fu...
  哈哈

 9. #29
  Tifoz i flakt Maska e Juventini
  Antarsuar
  07-09-2005
  Vendndodhja
  Delle Alpi
  Mosha
  28
  Postime
  353
  DIABY KEQ? pfffffff Diaby, Evra, Toulalan dhe Abidal ishin te vetmet qe me kenaqen me lojen e tyre... Per mua Diaby Man of The Match dhe ska fare dyshim per kete. Domenech kryen zgjedhje te gabuara? Asgje e re... Meksika dhe Afrika e J. Ishin shume dobet nuk u trembem, me shume i trembem zhurmes se tifozeve :P. Me e keqja kaloi

 10. #30
  i/e regjistruar Maska e Besoja
  Antarsuar
  24-07-2008
  Vendndodhja
  Prrenjas, Shqiperi
  Postime
  3,261
  Franca natyrisht q duhej t luante me kujdes me Paraguajin por duhet t bhet m agresive nse dshiron t ec prpara.I mungon arroganca n fush dhe agresiviteti.

 11. #31
  Pershndetje per ju tifozat e Frances!
  Nse Franca vazhdon me ket loj dhe ket form sikur ne ndeshjen kunder Urugait nuk do te kaloj as fazn e grupeve, nuk funksionoi asgj, i vetmi qe shkelqeu te fracezet ishte Patris Evra.

 12. #32
  i/e regjistruar Maska e Besoja
  Antarsuar
  24-07-2008
  Vendndodhja
  Prrenjas, Shqiperi
  Postime
  3,261
  Citim Postuar m par nga Besoja Lexo Postimin
  Franca natyrisht q duhej t luante me kujdes me Paraguajin por duhet t bhet m agresive nse dshiron t ec prpara.I mungon arroganca n fush dhe agresiviteti.
  Besoj se e kuptoni q ishte nj lapsus!sht Uruaguaj.
  Ju krkoj ndjes!

 13. #33
  Domenech shoku i Maradones.Share the goods.
  Intellects whose desires have outstripped their understanding.
  Friedrich August von Hayek

 14. #34
  Zogu Arberor Maska e zogu kosovar
  Antarsuar
  19-06-2009
  Vendndodhja
  Ne Internet
  Mosha
  25
  Postime
  408
  Franca ka lojtar me pervoj.Franca sikur ne 2006 do ta kaloj me veshtiresi grupin por nuk do te ndalet deri ne gjysemfinale,finale apo kampion.
  Kurr mos thuaj kurr.

 15. #35
  Ket ndeshje do e fitojne.
  Intellects whose desires have outstripped their understanding.
  Friedrich August von Hayek

 16. #36
  ufo Cufo o gjumash... Maska e Mau_kiko
  Antarsuar
  06-03-2009
  Vendndodhja
  In the Jungle, the mighty Jungle!
  Postime
  1,576
  Edhe une besoj se kete ndeshje do ta fitojne.. por gjithsesi gjithcka pritet.. fundja fudit, boterori eshte i mbushur me surpriza

  Allez les Bleus!

  ps: ika te shof ndeshjen se kam i mendje te keqe te vendos ca baste live
   /l、
  (゚、 。 7
   l、 ~ヽ  
   じしf_, )ノ
  ...e Dio disse kung e kung fu...
  哈哈

 17. #37
  i/e regjistruar Maska e Marya
  Antarsuar
  10-05-2009
  Postime
  4,669
  shyqyr e nuk u degjokan vuvuzelat


  u nje karton i verdhe per mekthikanet
  Ndryshuar pr her t fundit nga Marya : 17-06-2010 m 14:34

 18. #38
  Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
  Antarsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne mesin e te dashurve te mi...
  Postime
  10,782
  Moi aussi je pense qu'ils vont gagner en tout cas j'espre, mais la vie nous reserve plein de surprise Dedicasse aux fans avec la chanson qui suit : " Coup de Boule".


  http://www.youtube.com/watch?v=B3P3_...%2Bdiv-1r-3-HM
  - - Shum shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me ask!
  Agim Metbala"

 19. #39
  Perjashtuar
  Antarsuar
  27-02-2010
  Vendndodhja
  nga KOSOVA e SHQIPERIS
  Mosha
  34
  Postime
  2,800
  franca siq po shifet nuk do e kaloj fazen e grupeve meksika eshte duke e shkatrru

 20. #40
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,009
  me kete loje qe ljten sot as ne shqiperi nukfitojne
  JO SEKS PARA MARTESE

Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •